Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - koju biljku za po ogradi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


koju biljku za po ogradi

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: koju biljku za po ogradi
    Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:29
ovako imam zicanu ogradu
prema susjedu kojeg bas i ne volim gledat
i sad bi po toj zici Željela pustit da raste i penje se neka biljka
na pamet mi je pao brsljan al nisam bas ziher da bi to bilo to
ima li nes slicno ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:51

Ruža uvijek prelijepo izgleda

Ili ona lijepa lozica (ne znam joj ime, al na jesen je lijepe crvene boje listova)
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 16:57
climates ili kako se več kaže?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 17:21
Preporucujem 'orlove kandze' (Lonicera caprifolium).

Cveta citavo leto (u dvoristu u kom stanujem, cvet Lonicere menja boju od bele, preko zuto-rozikaste, do roza/smedje), divno mirise, prezimljuje vani, a ako nisu jake zime i suvise niske teperature list joj ostane lep i zelen.
Potrebna joj je potpora uz koju ce se ‘pentrati’, a to upravo imas.

Klematis je isto lep. Postoje razne boje cvetova. Ali ga preko zime nema, tako da ti nece zakloniti pogled na komsiju.
Aglaja
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 17:24


Dali je to to?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 17:29
Izgleda mi da je, iako bih rekla da je drugacija od ove koja postoji ovde gde stanujem. Mozda je to zbog forme, a mozda je i druga vrsta Lonicere. Postoji cak, kako sam cula, i sa crvenom bojom cveta.

Pa ti je onda vec imas. Samo je razmnozi, deljenjem ili reznicom.
Aglaja
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 19:00
Sutra ću slikati svoju žičanu ogradu koju je prekrio bršljan, a djelomično i jedna vrsta fikusa (ne znam kako se zove, ali se penje kao lud). Preporučila bih bršljan malih listića. Kad to zaplete, susjeda više nikad nećeš vidjeti, spavat ćeš u miru smile49
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 20:16
a zasto ne pokusas i sa zivom ogradom
jako brzo raste a i zimi je zelena
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 20:18
Bršljan je zahvalan jer je i preko zime lijep dok će ti clematis i lonicera biti samo preko ljeta lijepi i pravit će "zaklon" od susjeda.Imaš raznih vrsta bršljana,onaj šareni,bijelo- zeleni u kombinaciji sa nekim tamozelenim će lijepo izgledati i preko ljeta i preko zime.
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 20:39
Nadopunila bih Shashu.
Jedina mana bršljana je što sporo raste.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 00:16
 i lozica koju ste spomenuli također zimi nema lišće pa ces vidjeti susjeda ( imam slicnu situaciju na otoku Cool)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 08:15

Da se bršljan hoce penjati po zicanoj ogradi??

 
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:11
Bršljanu je za penjanje najdraži zid ili neka hrapava puna površina. Za žicu bi mu trebalo malo pomoći, vezajući ga.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 09:38
Ivona,a da ti uslikaš taj "kritični" dio? Brzo bi mi iskombinirali šta tamo saditiWink
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 18:13
ok,  moram nabaviti fotic.
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:28

Evo moje žičane ograde. obasle bršljanom stinoga lista. Površina je zaplela u roku 3 godine, sad samo režem višak koji izraste
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 20:54
Moja mama ima isto obični bršljan i jako dobro pokriva zid....prednost je što je i zimi zelen...ako baš želiš ljeti malo šarenila ubaciš neku cvijetnu penjačicu...  kao na slici clematis....




Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 18:57
Mima ovo je super!! stvarno nisam znala da bršljan to može, slika ti je predivna!!!
 A donata ovo sa clematisom je pun pogodak!!!
 
Bolje da sadju toga odgodim za proljece, mislim da je sada vec kasno. ipak sam iz okolice osijeka.
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2007 u 16:56
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.