Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bijela paučina po matovilcu - pepelnica?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bijela paučina po matovilcu - pepelnica?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bijela paučina po matovilcu - pepelnica?
    Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 17:59
Pozdrav svima!

Nije me dugo bilo na forumu, a sada se javljam u vezi jednog problema. Naime, uzgajam (između ostalog cvijeća, voća i povrća) i matovilac u žardinjeri na balkonu. Prije nekog vremena primijetio sam čudnu bijelu paučinu po listovima istog, koja se prstima lako skida (ali ponovno pojavi nakon nekog vremena - vidi sliku). Sumnjam da se radi o pepelnici, ali nisam siguran, jer nikada nisam vidio kako pepelnica izgleda uživo, a sa drugih slika na internetu se ne da zaključiti radi li se ovdje o istoj bolesti.

Može li mi netko pomoći identificirati o čemu se ovdje radi? Ako je u pitanju pepelnica, što mi je činiti - hoće li takav matovilac biti jestiv nakon pranja, ili mogu cijelu "berbu" u - smeće? Confused





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:42
Mislim da se   radi o pepelnici!Moj savjet ti je kidati zaražene listove i   prskati sa    domaćim čajom od   preslice   2/1 2puta u 1   danu!A postoje   mnogi fungicidi ,ali ja mislim da   bi ti radije eko!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 21:47
domaći recept s kojim možete probati suzbiti pepelnicu na biljkama je 1 prašak za pecivo i 1 mala žličica detergenta za pranje suđa pomiješani u 1,5 litara vode
kopirano s donjeg linka Wink
http://biovrt.com/2010/01/01/bolesti-biljaka/
Na vrh
aleks View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aleks Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:11
Puno hvala na brzim odgovorima! (da, točno Fiki, želim što je moguće više stvari u vrtu "eko"... ;-))
Isprobat ću oba recepta, samo me zanima što znači "...čajom od   preslice   2/1"? Koliko preslice bih trebao tu nabrati?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2012 u 23:48
Originalno poslano od člana aleks aleks napisao:

Puno hvala na brzim odgovorima! (da, točno Fiki, želim što je moguće više stvari u vrtu "eko"... ;-)) Isprobat ću oba recepta, samo me zanima što znači "...čajom od   preslice   2/1"? Koliko preslice bih trebao tu nabrati?



To je značilo   da   2 puta u jednom danu!A preslice ti treba 1   kg biljaka na 5 litara vode,barem ja   to tako radim ,radi boljeg učinka , kako god uradiš nemožeš pogriješiti!bilo rijetko ili gusto kao kod   koprive!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.