Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aralia elata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aralia elata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aralia elata
    Objavljeno: 09 Lipanj 2012 u 20:15
Aralia elata listopadno drvo, raste do 6 metara visine porijeklo istočna Rusija, Kina, Koreja i Japan.
Voli  ilovaču  ali će rasti u siromašnijim tlima na  punom suncu.
Bodljikavo je ali jako egzotično izgledaju listovi, dugi do 12 cm.
Cvijeta velikm cvijetovima u skupini i  to krajem ljeta.
Neznam puno o ovom drvcetu ali sam dobila  od naše Free pa će ona staviti slike.
Ova je slika sa neta
 
 
File:%20Aralia%20elata%20en%20fleur4081.jpg
 
Moje malo drvce je bodljikavo i ovako izgleda
 
 
 
 Napišite nešto o njemu ako znate.
 
 
Rijeka

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 22:47
Evo slike od Free kad već ona nije stavila Wink
Kaže... Ovo naslici,je jedan list, dužine 60-70 cm
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 15:19


Uploaded with ImageShack.us

List može doseći dužinu 90cm, a duž listova su male bodljice !!




Uploaded with ImageShack.us

Bodlje su i uzduž lisne peteljke kao i po stablu !!  Moja se još ne grana, ima samo deblo ali sada su počele izlaziti grane !!  Ima u jednom mjestu blizu mene cijeli drvored u ulici od njih, i prekrasno izgleda,  jako slatko sa običnim krošnjama ali jako neobičnog lišća !!  Ustvari dok nisam kupila moju, nisam je nigdje prije vidjela zasađenu !!


Iako je cijela biljka bodljikava, nemojte se bojati, slobodno je zasadite u svoj vrt jer je jako dekorativna, neobična i egzotična !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 13:12
Da se malo vrati mojoj araliji pa da kažem da je moram odavdje seliti dok je vrijeme za presaditi ( moon je pisala o tome...)
 
 
 
Dvije su biljke pa se nadam da obje imaju korjenčiće. Krasit će neki drugi dio mog okoliša.
 
Free hvala ti na njoj još jednom Hug
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 22:04
divna i neobična bilka,vidio sam je i sa variegiranim listom,ja sam je imao zasađenu prije par godina ali mi je smrzla
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 10:50
Možda ova s verijegiranim listom je osjetljivija na niže temperature ! Kod mene je moja izdržala i -23 ! I sljedeće godine bila još bujnija !

Miro, da iskoristim priliku, na gornjoj slici,tvoja kadulja s crvenim cvjetovima ide u širinu a moja u visinu! Jel to do tebe i mene kamo i koliko joj dopuštamo da rastu i o našem druženju sa škarama ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2013 u 19:35
Free ja je nisam orezivala nikako, samo je svežem. Mislim da hoću sada poslije cvatnje.
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.