Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Šljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Šljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Glog View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2015
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glog Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2015 u 09:14
A i kalemis kajsije na nju kao medupodlogu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gandrad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2015
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gandrad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2015 u 19:48
Da radi se i to... Ja sam probao trnjinu na džanariku, naravno sa namerom da kalemim kajsiju, ali se plemka nije primila... Možda ću opet ovog proleća probati...nego.... jedva sam našao odgovarajuću plemku...valjda ću zimus biti bolje sreće...
Jedan komšija je pravio rakiju od ploda trnjine...bukvalno...brao je plodove i stavljao u sudove i posle fermentacije peko rakiju...znači nije stavljao plodove u flašu u već gotovu neku voćnu rakiju ..nego je stvarno pekao...
Ja koristim plodove za čaj....
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2015 u 06:26
Za čaj ih bereš prije ili poslije mraza?
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 11:55
Kakve veze ima mraz sa čajemo??? 
Na vrh
gandrad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2015
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gandrad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 18:36
Originalno poslano od člana limun limun napisao:

Za čaj ih bereš prije ili poslije mraza?
 
Vidi...ja ih berem pre mraza...Zašto?
Zato što tad , otprilike imam nekako više vremena...desilo mi se da sam tako čekao ( neke godine) , a onda te "uhvati" neki posao ...i onda ostaneš bez nih...
A ja kad ih oberem stavljam u pet flaše ( sa širokim grlićem-od neke vrste soka) i onda u zamrzivač...i postignem isti efekat kao da su smrzle u orirodi...A tako malo mesta zauzimaju...i kad treba čaja samo istreseš malo flašu ( koliko ti treba-desetak bobica) i one zadobuju po lončetu...preliješ toplom vodom i eto ti čaja...
A tačno je da su one "ukusnije", kad ih malo "uhvati" mrazić...
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 20:32
Hvala na odgovoru. Ja sam mislila da se moraju osušiti za čaj. Još jednostavnije je ovako  Smile  
Na vrh
gandrad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2015
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gandrad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 21:06
Ma daaa, ko da ih suši...nema potrebe...
ASmile isto tako radim i sa šipkom i gloginjama...
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2015 u 21:09
ovo moram isprobati!!

E a kako misliš uzmeš desetak bobica??? 
Na vrh
gandrad View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2015
Lokacija: Jagodina
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gandrad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 20:03
Pa koliko ti treba za jedan čaj...toliko iostreseš...
Sad ja ne znam da li tu ima nekih pravila i koliko to treba i koliko grama toga ima u desetak bobica...Ja to otprilike...po ukusu...
Na vrh
dadobl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Kolovoz 2015
Lokacija: Bosna
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadobl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2015 u 01:36
Tehnologija proizvodnje sljive, supet knjizica, prvi je link na latinici a drugi na cirilici.
Kako vam se cini? Wink

http://www.4shared.com/office/_WraxUKmce/LJIVA.html
http://www.4shared.com/office/Xi8XUerYba/Tehnologija_proizvodnje_sljive.html
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.