Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uništavanje štetnika u zemlji
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uništavanje štetnika u zemlji

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uništavanje štetnika u zemlji
    Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 22:18
imam problem, uništili su mi neki štetnici u zemlji lukovice i par maćuhica što su bile zasadite u tlu.
 
kako i sa čime tretirati zemlju i riješiti se gamadi :o))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 22:47
kako unistili?...ja sam jedini problem s lukovicama imala da ih pojedu miseviConfused....ili krtice...kakvi su simptomi kod tebe?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 00:04
Krtice ne jedu lukovice, ali ih mogu oštetiti.

A o kakvoj je gamadi riječ? Ja se borim potiv svih vrsta, mali sam ratnikLOL
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 15:30
Admine, vjerojatno su voluharice. Ja sam proljetos stavila u vrt maćuhice koje su već bile pri kraju s cvatnjom, kako bi se same rasijale. Za dva dana sve su bile doslovno uvučene u rupu, a korijen im je bio pojeden. Čini se da su voluharicama maćuhice poslastica. Vrt je tada bio prepun podzemnih hodnika. E, sad će me prijatelji životinja razapeti, ali kako nisam baš oduševljena da mi kikići čeprkaju po zemlji u kojoj su ti "štakori", odlučila sam im stati na kraj. Iskopala sam nekoliko rupa u vrtu. Odrezala sam par plastičnih boca s obje strane, u sredinu dobivenog valjka stavila sam šaku crvene pšenice (otrov za štakore), sve zajedno pažljivo položila u rupu da se pšenica ne raspe i zatim zatrpala. Nakon par dana klinci su u kanalu pronašli "crknutog štakora". Smile
Nije da ih više nema, ali tijekom cijelog ljeta i jeseni vidjela sam svega tri - četiri izdužena humčića koji su prokopale voluharice. Zato mislim da je moja akcija bila učinkovita.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 18:40
Imaš sreću ako si tako rješila problem. Mi smo ovo ljeto našli oko 30 mrtvih voluharica.
 Otrov stavljam u odrezane plastične boce, zaštićene crijepovima od kiše. Otrov nije jeftin ako kupujem na kile i sve požderu.
Od tih napasti ništa ne ostaje živo. Kod mene su veliku jagodu odvukle u rupu i pojele.

 Nisu male, prije mi liče na štakora nego na mišića.

Blizu smo šum, pa je to vjerojatno razlog konstantne najezde.

I opasne su po zdravlje, jer mokre svukuda i nose opasne bolesti.Confused
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.