Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zlatna tratinčica - Euryops pectinatus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zlatna tratinčica - Euryops pectinatus

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 10:46
ljubazna si bebolina, hvala tiSmile ...možemo probati...ovo su na slici moje mlade koje sam kupla u MBM u proljeće 2011. i smrzle se u veljači 2012.
...cvale su cijelo ljeto, prelijepe:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 14:14
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Bebolina, ne trudi se previše da te nebi netko...., ima ih u svakom MBM-u, tako sam i saznala njezin naziv. A i jedan vrtni centar u Malinskoj, Belina i Jagoda pa i Silvy znaju gdje  ima i to za 20,00kn biljka od 30cm visine. Moram staviti sliku od te iz gospođinog vrta, zapravo ona je u vazi.
 
 
ja kupujem svima,samo se javite!A Mira K.na koju gđu misliš?Ako ima tu vrstuSmile
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 14:22
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

A ja već kontaktirala vrtlara koji održava cvijeće i zamolila ga da bude fin i malo prorijedi žardinjereTongue Obećao mi da će biti vrijedan LOL
 
bebolina...ti reagiraš brzinom svjetlostiLOL tako da te je nemoguće pretećiLOL
 
Ništa ne ostavljaš Bebolina za sutra,zato je sve kod tebe tako uspješnoClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 16:22
Belina, gospođa Anka u Malinskoj, ono u naselju... to je ovdje gdje smo bile
( njezina bijela mandevila....) 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 18:30
...ohoho, baš zanimljivo mjestoLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 21:03
He- Sarice, ja mislim da tvoja nije ona iz Poreča, nego ista kao i moja i moje su smrzle, sada su još vani, ali ako padne temp. do nule idu unutra, ne želim riskirati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 21:46
Da, i ja mislim da su to dvije različite biljke, i ja sam imala tu žutu kao ti Retriver Sara, kupljenu u mbm-u, no ima drugačije lišće od ove iz Rovinja (bdw Triša - odakle ti Poreč?LOLWink)
 
Ova u Rovinju je divna i listovi su i drugog oblika i druge boje, a kao što kaže bebolina preboljela je već sve zime i dobro bi se uklopila u naše primorske vrtove.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 01:06
U pravu si @moon, nije riječ o istoj biljci!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 09:34
[QUOTE=moon]Da, i ja mislim da su to dvije različite biljke, i ja sam imala tu žutu kao ti Retriver Sara, kupljenu u mbm-u, no ima drugačije lišće od ove iz Rovinja (bdw Triša - odakle ti Poreč?LOLWink)
 
He-he radim dva posla od jednom morala nešto poslat u Poreč, pa od Rovinja ispo Poreč.
 
Danas kod mene puše bura, oko 5 je u plusu, pa još mi ih se nekako neda spremit, ali ako zahladi moraju u podrum.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 13:46
Triša....ma samo te malo zekam LOLWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 15:00
Naravno moon, Evo došla sam priopćiti da sam ja svoje žute margerite, još uvijek u cvatu pospremila u podrum, iako je ovdje u plusu, ali puše ko ludo, a i noćas bi se temperatura mogla spustiti ispod nule.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 02:18
Meni se dobro drži a vama?
Poslikala sam je i zamotala...
 
Rijeka

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:36
...evo je u kombinaciji s  plavom bakopomThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 22:46
Moja se zaokružila preko metra u širinu i visinu, a cvjetova ima toliko da se ne vidi lišće. Ja am je uzgojila iz male grančice. Zahvalan cvijet.

život je more
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 16:42
@Lantana, prekrasan grmićClap
Daj nam tipni kakvo je lišće toj tvojoj ljepotici?
Ovako..

ili ovako?
Zanemari pelud i prašinu, to je sastavni dio moje okućniceThumbs%20Down

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 22:35
Bebolina moja je kao ona tvoja s bacopom, listovi su maslinasto-zeleni na licu, a na naličju sivkasti. Dekorativna je i kad nema cvijeta. Treba samo paziti kad se ovako jako raširi da se dobro oreže kako bi zadržala lijep oblik i gustoću.
Ovako izgleda uz stazu u hotelima, od ovih sam uzela grančicu i sada je moja veća od ovih u hotelu.


Imam i ovakvu kao na tvojo zadnjoj slici, ali nije mi tako lijepa jer ima svjetlije listove i ne čini tako lijep grm.
život je more
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 22:50

Lantana, pa to je cijeli žuti otok i to prekrasan.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2013 u 22:52
Prekrasna biljkaThumbs%20Up
Ljepša je ova tvoja iz reznice nego ona pred hotelom, tvojoj se ni lišće ne vidi od silnog cvijeća.Clap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2014 u 01:22
Malo da osvježim temu sa mojom ljepoticom
 
Rijeka

Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2016 u 20:39
Vratila se iz Njivica sa ovakvom ljepoticom baš me zanima kako se bude ponašala u Slavoniji.Gledajući vaše slike baš je krasna i radujem se njenoj ljepoti.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.