Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium socotranum, somalense, . . .
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium socotranum, somalense, . . .

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2016 u 10:37
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Ne znam da li si izvadio sjemenke van iz mahune, ali ako nisi - strana sjemenki koja je okrenuta prema šiljastom dijelu mahune je "korjen strana", ....
@Alma, hvala ti za ovu nadasve korisnu informaciju.
Veći dio sjemenki još nisam izvadio. Sve novo izvađene sjemenke označim i njih ću pikirati vertikalno.

 Ima to jedan po mome mišljenju malo veći problem. Sve sjemenke koje sam do sada izvadio su više manje prazne Dead tako da ozbiljno sumnjam u klijavost sjemena. Pustiti ću dva tjedna da sjemenke odleže a nakon toga sijem. Rezultate svakako javim.Smile

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 18:22

Dva tjedna od sijanja.  Adenium swazicum, domaće sjeme.  Klijavost  36 od 44. 

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 19:31
Wow koja će to biti ljepota majstore
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 19:50
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ima to jedan po mome mišljenju malo veći problem. Sve sjemenke koje sam do sada izvadio su više manje prazne Dead tako da ozbiljno sumnjam u klijavost sjemena. Pustiti ću dva tjedna da sjemenke odleže a nakon toga sijem. Rezultate svakako javim.Smile

Pinus čestitke ! Vidiš kako su te samo iznenadile sjemenke, baš mi je drago, bravo bravo ! Thumbs UpClap
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2016 u 20:42
Sijao sam po prvi puta na salvetu. Učinio sam grešku što sam sjemenke nakon klijanja sve istovremeno presadio u supstrat. Mislim da je bolje presađivati selektivno, nekoliko dana zaredom i to samo one sjemenke  koje su razvile "dovoljno" veliki korijen. Vjerujem da bi tada uspjeh sijanja  bio još  veći.  Ovako se dogodilo da jedan dio sjemenki koje su pustile klicu na salveti  u supstratu  nisu nastavile rasti.  Samo to nema veze, ja sam više nego zadovoljan. Izgleda da sam bio previše skeptičan.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 11:18


Adenium swazicum, generacija 2016 Smile
, domaće sijeme:
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 17:42
Baš su lijepi ovi tvoji domaći swazicumi Pinus, jesi ih sve pincirao?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 19:13
Uh, ovo je predivno... smile39Divota! Smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2016 u 20:59
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Baš su lijepi ovi tvoji domaći swazicumi Pinus, jesi ih sve pincirao?
Za sada samo polovicu ali imam namjeru da ih sve pinciram. Nejednoliko rastu pa čekam spororastuće. 

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2016 u 12:00
Pinus
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2016 u 10:47
pterodiscus, jatropha, swazicum -  "što je danas lijep i sunčan dan"
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2016 u 21:30
Oooo Pinus kako lijepo, divni su Wink. Moj veliki swazicum ima pupove ali nešto se vrijeme pokvarilo, ipak se nadam da će procvjetati Smile
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 20:55
Ufff, godinu dana niti jedan post. Pinus, javi se! SmileBig smile

Kod mene puno novih adeniuma ali nisam sve poslikala, stignem. Embarrassed


Adenium dhofarense, sijan prošle godine negdje u jesen. Jedna od osnovnim vrsta adeniuma, najsporije raste od svih vrsta, nevjerojatno kako je spor LOL uglavnom spava. Ima prekrasno ogromno lišće.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2017 u 21:07
Od osnovnih vrsta sam uspjela nabaviti još sjeme A. boehmianuma i A. oleifoliuma, boehmianum mi se pokazao najkompliciranijim, nisam ih slikala budem uskoro. Imam puno novih arabicuma, uglavnom hibrida, evo nekoliko slika

A.arabicum Hansoti Dwarf

A. arabicum PBN

A. arabicum 'Emerald Crown'

'Golden Crown x Black Hawk' 




Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2017 u 00:39
I ovima se moram diviti! Svaka ti čast, Alma!Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2017 u 11:44
Hvala Andina! Embarrassed
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2017 u 13:27
Stvarno su čudo
Predivni!!
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2017 u 00:00
Predivni su ... tako lijepi i zdravi ! Ja nisam imala srece sa adeniumima , cak ni uz svesrdnu pomoc Andine !
Vjerojatno je tome puno doprinesla moja lokacija "tu i tam" !
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2017 u 21:24
Savršeni su!Predivna minijaturna stabalcaJezik
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2017 u 19:30
Hvala vam puno! Hug
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.