Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Peppadew
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Peppadew

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Peppadew
    Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 21:55
Prije nekih 2 mjeseca u Garden Mallu u Zg je bio nekakav sajam autohtonih proizvoda. Dosla sam do jednog standa i probala nesto savrseno- male ljuto slatko kisele papricice punjene incunima u ulju! Toliko su me odusevila da sam jednu malu teglicu platila 60 kn. Isprva sam mislila da su to mini "paradajzerke" jer tako izgledom podsjecaju, ali sam na naljepnici procitala da se te male savrsene papricice zovu Peppadew!
Pokusavala sam malo potraziti po forumuma, ali se jako slabo spominje a kako sam skuzila sjeme je moguce nabaviti samo vani.
Pa ako netko ima iskustva s ovom vrstom papricica, ili mozda ima sjeme bila bih vam vrlo zahvalna, posto nisam nikad narucivala nista preko neta, a i ne znam da li se uopce moze sjeme slati preko granica(e). Hvala unaprijed!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 14:26
To su trešnjaste paprike (Kirschpaprika), blago su ljute 1-3 stepena.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 14:29
Zna tko gdje mogu nabavit sjeme tih paprika?
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 15:00
imas na semillas.de, samo trazi pod piquante (tak se i zove sorta, peppadew je samo proizvod kolko sam skuzila)

velika gorica
Na vrh
omot View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2013
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omot Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2013 u 11:43
PEPPADEW
je brand za ime slatko ljute papričice (Capsicum baccatum) koja se izvorno uzgaja u pokrajini Limpopo u Južnoj Africi .
Ova vrsta papričice otkrivena je početkom 1993. Na tržištu se pojavila nešto kasnije pod imenom portmanteaux paprika kao i paprika rosa.
Ponekad je opisuju kao križanac paprike i cherry rajčice, no ovaj opis nije botanički točan. On se doduše odnosi samo na sličnosti u boji i veličini između peppadew i cherry rajčice što donekle odgovara činjenici.
U početku su prijave na prava ove nove vrste napravljene od više različitih proizvođača.
Na kraju je 2000.g. Južnoafrički proizvođač gljiva Denny Mushrooms stekao prava na naziv i brend PEPPADEW.
Okus peppadew papričice je slatkast, s blagom ljutinom od oko 1.177 na Scoville ljestvici.
Plod se priprema tako da se odstrane ljute sjemenke. Tako očišćene se kisele u staklenkama.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 04:58
Hvala Omot za ove informacije. Zanimljivo i korisno.
Na vrh
omot View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2013
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omot Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 12:07
Još malo fotkica:
http://www.fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=1746&list=5179&element=593749
Na vrh
Rioja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Veljača 2016
Lokacija: Zadarska
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rioja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2016 u 19:22
Dali zna netko gdje mogu nabaviti sjeme papricice Peppadew Sweet Peppers?
Hvala
Na vrh
omot View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Rujan 2013
Lokacija: Istra
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje omot Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2016 u 11:51
Imam sjeme i upute za sadnju peppadew papričica. SMS na 098 210 915
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.