Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Begonija-corallina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Begonija-corallina

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 21:56
Zelena Oaza, begonije su ti prelijepe, ali nisi li malo fulala temu ? Mislim da to ide pod balkonsko cvijeće.
Enrikova Nona, ova tvoja je meni nešto prekrasno, Ako naiđem do tebe, kradem ti pelcer, može ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 21:56

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2012 u 22:21
samo ti navrati , dobiješ malu sa korjenom Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:49
Sad malo gledam te begonije pa vidim da je od enrikove none slična a možda čak ista kao ona moja samo što ima crvenije lišće.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 12:11
zakaj ova moja tak čudno raste??...
ima listeke dole na dnu i na vrhu grane,a u sredini golo...
jesenas su obje grane bile pune nekakvih pupova,ja sam mislila da će to novo lišće rasti,ali ništa od toga...samo na vrhu di je bilo je izraslo i na dnu...
bila je i treća grana koju sam ja optimistično odrezala jer sam pomislila da ću razmnožiti,ali nikaj se nije primilo...a ostatak te grane u tegli se posušil i smežural...
kak da to razmnožim i kad??...i zakaj tak čudno raste??...

Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 10:50
kaj mi nitko neće reći?...
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:28
Arii,
 
To su joj pootpadali srednji listovi, trebalo bi je posjeci po sredini, iz tih izdanaka koje si primijetio/la ce zaista izaci nove grane, ali to treba malo pospjesiti orezivanjem.
Razmnozava se lagano, ali ne sada, u toplo vrijeme, mozes je staviti u vodu ili odmah u zemlju.
Ipak, iako je lagana biljka i  mozes vidjeti divovske primjerke na balkonima, u stepenistima, itd, ova biljka nekad jeste pomalo kapriciozna, jednom sam je imala i godinu dana mi se nije pomakla, na kraju sam je bacila...to je bilo doduse dok se jos nisam puno razumjela u biljke, i ne znam u cemu sam tocno grijesila.
Treba joj sjena sa dosta svjetla, propusna zemlja, osrednje zalijevanje.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 17:55
Slažem se sa tom tvrdnjom jer i ja je isjeckam na komadiče stavim u vodu dok nepusti korjenčiće i onda je posadim i eto novih begonija.
Jedino je kod mene ta vrsta stalno izložena na suncu i to na zapadnoj strani i neškodi joj jedino ima jako crvene listove a može se vidjeti par stranica ispred kako izgledan moja begonija.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 23:57
nbjelovu, dmirce, zahvaljujem...
na kolke komadiće to moram izrezati?... i ako odrežem još jednu granu,neće se ostatak posušiti i smežurati kak mi se već dogodilo?...tako sam probala ljetos kad sam treću odrezala pa se sasušila skroz...možda sam nekaj krivo napravila... to bi mogla onda sad na proljeće...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2013 u 18:46
Arii ja moju odrežem negdje oko 10-tak cm i sve grančice stavim u vodu jeste da nepuste sve korjenčiče ali nek bar bude par pelceriča sasvim je dovoljno.Meni se nije desilo da se stara grana sasuši usljed rezanja nego iz nje istjera nova grančica pa neznam kako se kod tebe sasušila.I još najbolje kako sama kažeš da to napraviš u proljeće.
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 10:41
bum probala opet na proljeće onda...
a neznam ni ja kak se moja sasušila...al baš mi je bilo žao...skroz se smežurala do zemlje i posušila...
a pelcer mi je u vodi bil sam sluzav i mekan...i ni jedan korijenčić da bi pustio...
možda bu bolje drugi put...
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 19:19
Arii,divna jee
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2013 u 21:44
fiki,zločesta je...hvala na komplimentu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 17:02
Baš sad da vam kažem i moja je sad sve listove izgubila,ali bit će mladica na proljećeThumbs%20Up
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 23:59
moja ima listove,i još rastu novi,ali samo na dnu i na vrhu...
sad bum pak blesava ispala ali nema veze...jel mora zgubit te listove ili ne??... hm...ko pita ne skita...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 23:26
Ja moju isjeckam kad ostane bez lišća pa onda i od stabljika napravim reznice tako da mislim da je svejedno kad češ je rezati samo ja bih ipak čekao proljeće
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2018 u 13:01
Prvi put sam sadila begonije- lukovice. Koliko im treba da niknu? Imate iskustva s njima?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.