Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kako obogatiti ilovasto tlo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kako obogatiti ilovasto tlo?

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kako obogatiti ilovasto tlo?
    Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 09:22
Ja sam nova na forumu i početnik u vrltlarstvu, molim vašu pomoć u pripremi tla za moj mali vrt.
Zemlja u mom vrtu je prilično ilovasta i ne znam kako da ju popravim. Prije nekoliko godina obogatila sam ju stajjskim gnjojivom, ali budući da živim u centru grada, susjedi su se bunili iako je cvijeće bilo prekrasno...grr. Zatim sam pokušavala miješati zemlju s kupovnom, međutim, biljke su slabo napredovale. Problem je što se vrt nalazi u polusjeni pa rijetko koje biljke uspijevaju.
Imate savjet?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 02:00
Poznat mi je tvoj problem. Pokušaj dodati pijeska, to će razrahliti tlo, a čitala sam da je dobro dodati peletirani kokošji gnoj (to se tek spremam isprobati) jer, navodno, ne smrdi, a dobro obogaćuje zemlju. I vapno može razrahliti tlo, no ono smanjuje kiselost (što je nekad i poželjno).
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 08:50
hvala puno!smile213
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 10:03
Ja bih se zaklela da smo već o tome pisali ali ne mogu da nađem temu na forumu.Aidazg,malo prošetaj forumom sigurno češ naći temu kako  obogatiti ilovasto,glineno tlo..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 11:10
Aidazg, možda ti pomognu savjeti na ovoj temi (klik)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.