Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krumpir - Solanum tuberosum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krumpir - Solanum tuberosum

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2011 u 22:07
Jerla je ranija sorta krumpira imala sam je prije ali sam ostala bez nje .Mislim da je poplava bila uzrok. Sad imam BELA ROSU rana sorta i odlićno rodi bar meni.U plasteniku ,dosta stajnjaka 1xtj zalijem i 1,4kg/rovica sa sitnijim ali 5kom važe1kg.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 16:21
Dobar dan svima

Može li mi tko pomoći u vezi jedne sorte krumpira......njegovo veličanstveno ime je Maya Gold
Ako netko ima........?????
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2011 u 23:18
Za Maya Gold nikad čula.
Imam pitanje za one iz sušnih krajeva. Meni su rekli da je bolje ne zalijevati krumpir da se kao ne navikne. Ja ga stvarno i nisam zalijevala ali mi je narastao do određene visine i stao. U trenutku kad su donji listovi počeli žutiti, otvorila sam pipu. I dalje baš ne napreduju.
Na vrh
uros View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje uros Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 14:54
sto se tice krompira ,izmedju redova posaditi malo ili po ivicama kadifice,nevena jako su pogodni za tlo,sprecavaju pojavu parazita a i unistavaju gljivice koji napadaju krompir ,veoma dobar je i dragoljub ili cubar on moze po ivicama leja za zastititu od stetocina ,hren je isto koristam stavljati ga na krajevima leja zato sto tera buba zlatice.(ima neugodan miris).dragoljub se najbolje pokazao za sadnju ispod vocaka.naravno krompir prskati smesom od kopriva i drvenim pepelom i nebi nikakvih problema da ima ako se sve ovo praktikuje.pozz
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 17:25
Jesam, posadila sam i malo kadifica i nevena između. Ja sam prvu sortu krumpira koju sam sadila, Jaerlu već dva puta vadila. Vjerojatno je to jako malo krumpira, posadila sam kilogram sjemenskog, a pojeli smo za sada četiri kilograma mladog. Kako ga vi vadite? Ja i moj osmogodišnji sin smo kopali sa malom motičicom oko stabljike i onda kad bi naletili na krumpir isčeprkali bi ga prstima. Naravno, puno malih krumpirića smo tako otrgnuli, a osim toga motičicom smo tu i tamo oštetili i krumpir kojeg smo vadili. Potom smo nabacili zemlju i malč na stabljiku i još sam ga i zalila pa šta bude.
Mislila sam da mogu sa vilama podignuti cijelu stabljiku sa krumpirima, ali zemlja je tako tvrda i puna kamenja da sam odustala. Za tjedan dana idem opet po krumpir, a onda ću ga izvaditi jer su mi pokraj rajčice i već me hvata paranoja od bolesti koje mogu sa krumpira preći na rajčicu.
Na vrh
bunarićka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bunarićka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 07:55
molim vas pomoć! prvi put u životu sam zasadila svoj vrtić i sve manje - više ide dobro. krumpir je posađen tek oko 10. 05. i cima je već iznad koljena, jako sam zadovoljna. međutim, dvije kućice mi je napala nekakva bolest koja se očituje tako da listovi smeđe i trule... ja nemam pojma što je to, i kako da se obranim? strahujem da će se proširiti i na ostale Unhappy... što da radim?
Na vrh
galebbelag View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Svibanj 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje galebbelag Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 15:16
Interesuje me rast krumpira. Posadio sam neku vrstu crvenog krumpira, sada je narastao oko 80 cm, sto meni djeluje dobro, ali sam cuo(rekla-kazala) da i nije to dobro da raste nadzemni dio biljke jer to smanjuje rast gomolja, pa su zbog tog razloga vrtlari sjekli gornji dio biljke recimo npr, samo vrh biljke da bi se kasnije bolje razvijao gomolj???
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2015 u 21:26
Zna li netko koliko ide sjetvenog krumpira u kg na 10m2 ili 100m2?
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
roko View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Studeni 2015
Lokacija: Split
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje roko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2016 u 16:01
Posadija 25 kg kumpira za kucne potribe. Kumpir taman nika a kumpirove zlatice po cilome vrtlu. 

Ocu li to kemijski polit ? Nikad ovako rano se zlatica nije pojavila mi na vrtlu. Presporo mi ide unistavnanje licnike po licinku.


Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 511
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 07:09
Pozdrav. Da li je netko probao uzgojiti krumpir u tegli? Kada je spreman za vađenje?
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 07:45
Nisam u tegli uzgajala, inače je spreman za vađenje kad se nadzemni dio počne sušiti. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2019 u 18:34
Dali neko ima sortu

Sarpo Mira?

Trebao bi malo za robu za posaditi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.