Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dorstenia spp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dorstenia spp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 10:08
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Mene su baš iznenadile brzim klijanjem trebalo im je 14, 16 i 17 dana, ...
Alma, gdje si kupila sjeme gigasice ? Ako ti slučajno još nešto sjemena nije proklijalo nemoj odustati. Meni je zadnje sjeme proklijalo nakon mjesec i pol.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 12:45
Pinus, jedna sjemenka mi nije proklijala ali je oštećena, napuknuta, tako da se i ne nadam da će proklijati ali ju svejedno nisam bacila.

Sjeme sam kupila kod baobabs.com, tu stranicu si mi ti preporučio za sjeme adenium swazicum koje sjeme na kraju nisam našla ali sam zato naručila svašta nešto drugo od njih LOL - hvala ti na preporuci za stranicu.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 16:39
Za sada polako rastu, ali ipak rastu, Pinus kada si počeo sa dohranom d. gigas?

Najnaprednija gigasica LOL

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 20:18

@Alma, pahići, adeniumi , gigasice, sve što si nam pokazala je kod tebe besprijekorno. Approve 

Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Za sada polako rastu, ali ipak rastu, Pinus kada si počeo sa dohranom d. gigas?

Da se ne ponavljam na ostalim temama postavila si isto pitanje i tamo. Gnojim sijance adeniuma, pahića i gigasice na isti način. Krećem sa gnojenjem baš negdje u ovoj fazi kao što su tvoji sijanci ovih dana.  Gnojim  blagom koncentracijom gnojiva, ali zato često gnojim. 

 Čaše nemaju rupe na dnu . Zbog toga supstrat ubrzo postane bogat hranjivim tvarima, i tada za određeno vrijeme prekinem sa gnojenjem. Smile 

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2015 u 06:41
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

@Alma, pahići, adeniumi , gigasice, sve što si nam pokazala je kod tebe besprijekorno. Approve 



Učim od najboljih Thumbs Up, hvala Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 15:45
gigasice sa prve stranice ove teme (12. 9. 2013)

Malo prije dobijem obavijest na pp. Alma M mi piše:" Pinus dobar dan, očito su tvoje gigasice uzor mnogima. Pozdrav!"

 Uz tekst je dala i ovaj link:  http://baobabs.com/nbga_IN.htm#a3  (klikni)

Baš je fora da veliki, svjetski  trgovci i uzgajivači sukulentnih biljaka dolaze na CiF LOL

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2015 u 16:58
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Baš je fora da veliki, svjetski  trgovci i uzgajivači sukulentnih biljaka dolaze na CiF LOL


Da, a koliko je tek fora, zapravo je fascinantno, da biljke uzgojene ovdje tj. tvoje gigasice ni malo ne zaostaju po ljepoti od biljaka uzgojenih u dalekom Reunionu, a razlika u klimi je ogromna.  Pinuse, svaka čast imaš razloga biti ponosan. Big smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2015 u 06:07
Čestitam Pinus na "naslovnici". I kao što Alma.M. kaže, kad bi vidjeli u kojim su klimatskim uvjetima uzgojene, bilo bi to za rubriku "vjerovali ili ne". Clap
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 11:57
Sad kad gledam Pinus ove tvoje iznad gigasice stare 6 mjeseci, koliko su velike, ne znam da li nešto krivo radim ali moje su prave minijature. Evo ih na slici teglice su 10 ili 11 cm, stare su tri i pol mjeseca.


Držim ih cijeli dan na suncu, zalijevam jednom dnevno vodom iz vodovoda kojoj odnedavno dodajem fosfornu kiselinu Smile i prihranjujem uravnoteženim gnojivom isto kao adeniume i pahiće. U supstratu su pola kompost pola tenisit (biogranule). Da li je taj supstrat dobar?

Pincirala sam ih i lijepo se granaju, presadila prije koji tjedan. Malo me brine što im poneki listić požuti i otpadne i sad mi se čini da neki od većih listića gube sjaj. Jesu li tvojim gigasicama žutjeli i otpadali listići i zbog čega se to događa?

Inače ih obožavam prekrasne su mi tj. br. 1 od svih mojih biljaka, nevjerojatno koliko su čvrste čak su im i korjenčići jako čvrsti, nisam ni jedan potrgala kad sam ih presađivala iako su mi se u početku malo tresle ruke LOL
Evo još par slikica Big smile




Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 21:52
Originalno poslano od člana Alma.M. Alma.M. napisao:

Sad kad gledam Pinus ove tvoje iznad gigasice stare 6 mjeseci, koliko su velike, ne znam da li nešto krivo radim ali moje su prave minijature. Evo ih na slici teglice su 10 ili 11 cm, stare su tri i pol mjeseca.

Držim ih cijeli dan na suncu, zalijevam jednom dnevno vodom iz vodovoda kojoj odnedavno dodajem fosfornu kiselinu Smile i prihranjujem uravnoteženim gnojivom isto kao adeniume i pahiće. U supstratu su pola kompost pola tenisit (biogranule). Da li je taj supstrat dobar?

Pincirala sam ih i lijepo se granaju, presadila prije koji tjedan. Malo me brine što im poneki listić požuti i otpadne i sad mi se čini da neki od većih listića gube sjaj. Jesu li tvojim gigasicama žutjeli i otpadali listići i zbog čega se to događa? 

Lijepe, prekrasne mlade gigasice. Mogu samo učiti iz slika kako si zaustavila rast u visinu. Gigasice su kaudioformne biljke. Naglasak je na kaudeksu a ne na visini.

Dorstenia gigas u svom prirodnom staništu raste na dolomitnim stijenama i zato nema potrebe da se riješimo kalcija (kalcijhidrogenkarbonata) iz vode za zalijevanje. Koliko vidim novi  listovi su zeleni a ovi malo stariji gube boju. Možda ti gigasice papaju neke beštije a koje to točno neznam. Da su to moje gigasice ja bi ih pošpricao nekim kombiniranim insekticidom – akaricidom.

I da, hvala ti za slike.

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 08:24
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

 Lijepe, prekrasne mlade gigasice. Mogu samo učiti iz slika kako si zaustavila rast u visinu. Gigasice su kaudioformne biljke. Naglasak je na kaudeksu a ne na visini.

Dorstenia gigas u svom prirodnom staništu raste na dolomitnim stijenama i zato nema potrebe da se riješimo kalcija (kalcijhidrogenkarbonata) iz vode za zalijevanje. Koliko vidim novi  listovi su zeleni a ovi malo stariji gube boju. Možda ti gigasice papaju neke beštije a koje to točno neznam. Da su to moje gigasice ja bi ih pošpricao nekim kombiniranim insekticidom – akaricidom. 

Ajoj Pinus, sad mi je neugodno zbog pohvale, nisam se ja ništa sama dosjetila pincirala sam ih jer sam to od tebe vidjela. Pošpricat ću ih akaricidom zlu ne trebalo, hvala na savjetu. 

Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

I da, hvala ti za slike.

Nema na čemu, hvala tebi. Big smile

Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2015 u 19:48
Zamalo pa da me trefne šlog. Valjda je to cvijetić. Ali na tako sičušnoj biljci i tako sičušan, da sam trebala kompjuter, da sam uvečala sliku, pa da se uvjerim, da ne bludim.



Eksotika je kul
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2015 u 00:50
Čestitam Pinus na naslovnici. Nije ništa zaništa, je li tako!? Usput čestitke i ostalim ljubiteljima kaktusa koji održavate ovu temu, čestitke na kolekciji predivnih primjeraka kojima se divim (iz daljine, priznajem).
Sutra je novi dan.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 19:09
Dorstenie gigas, stare 6 mjeseci. Po vrućinama su sporo rasle a sad kad je zahladilo čini mi se da su naglo krenule rasti. Presadila sam ih i malo podigla jer im je lišće doticalo supstrat. Big smile




Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 20:54
Slatke male. Čestitam. smile57
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 21:00
Evo i ja se pridružujem čestitkama. @Alma gigasice ti zbilja idu od ruke.  Ma sve, ne samo gigasice. No, ovi sijanci Dorstenie gigas su baš posebno lijepi.  Ajde budi dobra pa napiši što misliš da bi trebali znati a neznamo, što je po tebi najvažnije kod uzgoja gigasica ?

Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2015 u 23:14
Majcka hvala!

Pinus hvala! Sad si me zatekao pitanjem ali nema nikakve tajne - gledam kako to rade pametniji i iskusniji od mene i onda to primijenim na svojim biljkama. Mislim da je najvažnije sunce, moje gigasice su bile na suncu i po najvećim vrućinama, vidi se da im godi toplina i direktno sunce.  A debeljuškaste su ispale i zbog ranog pinciranja mislim da sam im treći listić odrezala još su bile vrlo mlade. Pa onda propustan i hranjiv supstrat, obilno zalijevanje po vrućinama i prihrana i to je to, imala sam sreće.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 10:23

13. 11. 2015, Dorstenia gigas
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2015 u 18:03
Bravo Pinus, izgledaju fantastično! I ogromne su - prave gigasice.Big smile
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2016 u 10:46


27. 4. 2016  - Dorstenia foetida, tri godine od sijanja:
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.