Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vilina kosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vilina kosa

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Vilina kosa
    Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:07
Trebam pomoc dali neko zna cvijet vilina kosa kako izgleda i gdje se moze naci ???
Nana mi danima prica o tom cvijetu alineznam kako izgleda navodno ima neke korjencice iz kojih raste cvijet i u obliku je puzavice, to je sve sto znam   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:45
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

Trebam pomoc dali neko zna cvijet vilina kosa kako izgleda i gdje se moze naci ???
Nana mi danima prica o tom cvijetu alineznam kako izgleda navodno ima neke korjencice iz kojih raste cvijet i u obliku je puzavice, to je sve sto znam   

Našla sam ti neke podatke:

www.korcula.net

Kritički ugrožene biljke su pješčarska milava, perolisni mjesečinac, kaldezija, lanova vilina kosa, goli oštrik, dugolisna rosika, vitka suhoperka, paštikasti kotrljen i pasji trn.
Ali ima biljaka, koje ne stvaraju hranu, jer nemaju lisnog zelenila ili klorofila, pa su primorane primati hranu od živih ili uginulih životinja i biljaka. One biljke, koje žive na račun drugih živih bića, upijajući iz njih gotovu hranu, zovemo biljkama nametnicama ili parazitima. Takove biljke su u prvom redu bakterije. I seljacima je poznata vilina kosa /Cuscuta epithymus/, koja živi na djetelini isto je takav nametnik.

ATLAS ROSTLIN
Cuscuta epythymum

kokotice povázka, kukučina dúšková

kokotice%20povázka


kokotice%20povázka

Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 16:18
Hvala Donata evo nana mi upravo visi nad glavom i stalno govori to je to je ....
Inace i ona je veliki zaljubljenik u cvjece
hvala ti
samo jos jedno pitanje znas li mizda kako da nabavim ovo cvjece?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 16:32
Vilina kosica Cuscuta europaea nije cveće, to je biljka parazit koja živi na drugim biljkama. Telo drugih biljaka koristi za oslonac i iz njega crpi vodu i hranjive materijen jer nema hlorofil i nije autotrof. Pričinjava velike štete u detelinama i u njima i oko detelina i lucerke se najlakše može pronaći. Ako želiš gajiti ovu biljku, obavezno je moraš saditi uz neku zelenu biljku preko koje će se Vilina kosica hraniti. Inače je jednogodišnja biljka, a stablo može biti žute, smeđe, crvenkaste ili zelenkaste boje

Ažurirao voki - 04 Travanj 2007 u 16:37
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 17:26
ma neznam onda jer evo nana mi kaze da je to cvjece koje raste samo u saksiji i da je u obliku grma iz kojeg izlazi nit a iz te niti cvjet bjele i roze boje.
mozda to ima i neki drugi naziv ipak je njoj 75.god i mozda se je tako zvao a sad ko zna.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2007 u 08:38
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Vilina kosica Cuscuta europaea nije cveće, to je biljka parazit koja živi na drugim biljkama. Telo drugih biljaka koristi za oslonac i iz njega crpi vodu i hranjive materijen jer nema hlorofil i nije autotrof. Pričinjava velike štete u detelinama i u njima i oko detelina i lucerke se najlakše može pronaći. Ako želiš gajiti ovu biljku, obavezno je moraš saditi uz neku zelenu biljku preko koje će se Vilina kosica hraniti. Inače je jednogodišnja biljka, a stablo može biti žute, smeđe, crvenkaste ili zelenkaste boje
vilinu kosicu možeš naći  i u divljini, na zapuštenim livadama i pašnjacima.. :) jeste, veliku je parazit.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.