Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aglaonema
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aglaonema

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
mena View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 07:05
Mimar predivna ti je ova Aglaonema modestumClap...I ja je imam samo je manja i tacno je da nije uopste zahtjevna biljka..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Jaglac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaglac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2009 u 16:15

Ovo je moja aglaonema,dobila sam je od mame za rodjendan

Kod nje imam jedan manji problem,pupoljci se ne razviju uvenu,inace sve ostalo je ok,namjeravam je uskoro presaditi u vecu saksiju...
Slikano mobitelom,pa je slika malo mutna...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2010 u 19:57
Ovo je stvarno lijepa biljka, no ja imam onu običnu zelenu, koja sliči spatifilu i po lišću i po cvijetu, a volim je jer se može ugurati bilo gdje, baš zahvalna biljka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
panda View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2010
Lokacija: Dalj ( Osijek )
Status: Offline
Bodovi: 852
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje panda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2010 u 18:39
ja imam tri grancice ove zelene okorijenjene ali nikako da mi krene samo stoji i to su dijelovi grana bez vrha :)
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2011 u 09:29
Ovo je moja aglaonema modestum. Kupila sam je prije 10-ak godina i bila je savrsena, sve do prije mjesec dana. Listovi su pocei opadati, susiti se i na kraju je ostalo ovo sto viite na slici. Na jednom od listova, po sredini, se pojavilo susenje (kao list u jesen). Takodje su mi izrasla 3 nova pelcera. Zanima me, sta je sa mojom biljkom i sta mogu uciniti da je "vratim u zivot"


Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2011 u 21:44
Zar mi niko ne moze pomoci? :S
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 15:30
da je biljka moja odrezala bih  biljkice i posadila u novu zemlju...
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 18:31
a kako se uzgaja ova modestum mozete li mi objasniti ja sam pocetnica u biljkama

Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2011 u 21:05
Originalno poslano od člana Cojle Cojle napisao:

Zar mi niko ne moze pomoci? :S


pogledaj što ti Mimar savjetuje

Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:


Dobrodosla! Odseci vrhove i posadi ih u svezu zemlju a i stavi je na mesto sa malo vise svetlosti. Inace nije zahtevna biljka.

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Cojle View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 19
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cojle Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2011 u 10:14
hvala na odgovorima :D
znaci da joj odsjecem dio od ovog crnog stapica pa na gore (vidi se na slici)
aa sta da uradim sa pelcerima?
Na vrh
sandra_sa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sandra_sa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 12:47
podrezala sam svoju aglaonemu modestum i stavila gornji dio u vodu da pusti korjenje jos 2. kolovoza i nista Cry koliko joj treba da pusti korjenjeeeeeeeeeeeeeeCryCryCry
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2011 u 15:43
meni je draga Mira poslala jednu osrednju granu agalaoneme modestum... što sam ja napravila je da sam je narezala na djeliće dužine možda 3-5 cm. Primijete se duž grane male izbočine, kao pupovi u nastanku, kao mozda kod ruze ispupčenja. Odrežu se dijelovi tako da svaki ima bar jedan takav i stave se u zemlju, al ne okomito nego se polegnu na zemlju, dobro se zalije i pokrije. Ja nisam dizala ništa dok nisu počele izbijati poštene grančice, a sad nakon 2-3 mjeseca stoji skroz otvoreno, a svaki taj pup, izbojak, što li, ima vec svoju grančicu visine 10-ak centimetara. Tako da po mom iskustvu, jako je lako razmnožiti, tj. u nekim slučajevima, spasiti
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 10:56
Morana, drago mi je da ti se primila. Ona je zaista najnezahtjevnija biljka koju znam pa mi je zato i draga, makar je neki i ne vole. Liči mi na spatifilum... Podjelila sam svima i još je ima...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:10
E jučer sam presadila kćerkinu, koja ima puno grana, dosta golih koje se povijaju na sve strane. Kako povremeno cvjeta i listovi su lijepi zeleni nisam je htjela rezati, a kćerka kaže da joj se baš takva "krakata" sviđa.
Moja se pak dobro drži ali još nije cvjetala, nadam se da hoće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 23:05
Miro, ne da se primila vec je sad prava mala biljcica, tj. više njih. Kako mi se čak 6 dijelova primilo, dva su išla kao dio vjenčanog poklona i izgledali su preslatko. Smile

~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 01:53
Sada imam već nekoliko, razmnožila sam je svugdje jer je najizdržljivija i stalno zelena i lijepa. Ima lijepe cvjetove kad procvjeta i dugo traju.
 
Evo je u društvu juke
 
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 14:54
Ovako u kombinaciji, baš je lijepa
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Amrah View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 38
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amrah Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2013 u 23:17
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 10:07
Opet hvalim ovu biljku jer je zaista zahvalna. Malo joj trebe i svjetla i vode... Brzo raste a uvijek imate zelenilo u kući. Topla preporuka!

Jagoda, to je ta biljka koju sam ti dala...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.