Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Travnjaci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Travnjaci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
Poruka
vepar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vepar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2009 u 23:34
kosi to mimar ako nisi,skrati za 1/3Wink

vozi sigurno vozi bager
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bane View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 13:20
želim posijati travu ali neznam koju i koja je naj bolja  te kad ju je najbolje sijati molim vas pomozite. hvala
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 11:15
Pročitaj sve što je vepar napisao o sadnji trave i siguran sam da nećeš imati nikakvih problema. Najbolje ju je sijati u prvoj polovici Rujna. Ako nemaš strpljenja možeš sijati i u drugoj polovici Travnja. Nisi ništa napisao o položaju i namjeni svoga travnjaka a sorta trave ovisi upravo o tome, tako da ti ne mogu odgovoriti koja trava je najbolja.


. .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2010 u 13:36
Posjedujem travnjak veličine cca 1000 m2. Jedan dio je izraziti sunčani položaj a nešto je u hladu, travnjak je smješten oko kuće. Travu sam posijao 2000 g. Zemlja je vrlo teška i neadekvatna za travnjak: glina i ilovača. Prvih 3 – 4 godine travnjak nije ni tako loše izgledao. Pokošenu travu sam odvozio na kompost. Malo po malo u travnjaku je bilo sve više korova i mahovine a sve manje trave. Travu sam redovito gnojio, rano proljeće sa NPK kasnije sa KAN-om. Ove godine namjeravam dosijati travu i popraviti strukturu zemlje sa kvarcnim pijeskom. Kupio sam vertikulator, stroj za prozračivanje trave AL KO combi care 38 VLB. Zanima me ima li tko iskustva sa vertikulatorima, isto tako svaki savjet o dosijavanju trave bi dobrodošao.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2010 u 06:42
Uskoro namjeravam dosijati travnjak površine 1000 m2 .Zanima me ima li tko iskustva sa obloženim sjemenom za dosijavanje. Cijena mu je ista po kili ali je površina koju sa njime posijemo duplo manja. Dali cijena opravdava kvalitetu ili je to samo fora da izvuku čim više love ? . .. ili .

Vidim da se u ovoj temi dosta pisalo o mahovini u travnjaku. Moj travnjak je bio pun mahovine. Travnjak sam pošpricao sa zelenom galicom (željeznim sulfatom) i kroz 2-3 dana mahovina je pocrnila. Sada mi preostaje samo da ju pograbim.
Oprez pri radu sa zelenom galicom!!! Ako pošpricate slučajno betonsku ili kakvu drugu površinu sa zelenom galicom drugi dan se pošpricana površina oboji u ružnu smeđu boju (hrđa) koju je gotovo nemoguće očistiti. Ako se to ipak dogodi predlažem da hrđu operete ocetnom kiselinom.
   
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.