Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ariocarpus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ariocarpus

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Ariocarpus
    Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 21:49
Ariocarpus

Moji  prvi ariocarpusi. Tongue Ima li tko kakav savjet što bi trebao obavezno znati  o uzgoju ariocarpusa ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 07:14
a joj kaki su maleni .... to još bebaći
 
a na žalost nemam nekih savjeta sa kaktusim i sukulentima sam na vi i nemam baš iskustva
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 08:52
kakvi bebaći ti su stari bar 4-5 godina. Pinus oprez s vodom i  oni ti mogu rasti u golom vapnenačkom kamenu zato ako nisi složi im mineralni supstrat sa što manje zemlje. Zaljevaj odozdo i to jako rijetko.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2013 u 12:27
Miss M. hvala, na taj način (odozdo)  sam ih i prvi puta zalio.  Kaktuse u sezoni vegetacije  zalijevam svakih  7 – 10 sunčanih dana.  Pretpostavljam da bi dva puta mjesečno bilo dovoljno zalijevanja za ariocarpuse ? Pročitao sam dosta o uzgoju ariocarpusa. Vidim da  ima puno kontradiktornih savjeta. Nekako mi najviše leži ono što piše o ariocarpusima  japanski majstor kaktusa Kouzui Suguri.

 

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 13:23

Stigao moj dragi ariocarpus fiissuratus v. lloydii star 10 godina
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 16:57
Krasni velik  primjerak, Miss M.  SmileApprove

 prvi red druga tegla sa  desne strane su tri a.  fissuratus u istoj tegli. Svi moji ariocarpusi su češkog porijekla.  A tvoj ?

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 17:01
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Krasni velik  primjerak, Miss M.  SmileApprove

 prvi red druga tegla sa  desne strane su tri a.  fissuratus u istoj tegli. Svi moji ariocarpusi su češkog porijekla.  A tvoj ?

Stigao tajnim kanalima iz Vojvodine
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 17:17
Vjerojatno od Struhar Jan a ?

Svoje sam kupio kod : kaktusy-rysavy.cz

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2013 u 17:30
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Vjerojatno od Struhar Jan a ?

Svoje sam kupio kod : kaktusy-rysavy.cz

Ne nije od nijednog velikog uzgajivača mada je kolega nedavno bio kod Jana ovaj je višak u zbirci jednog kolekcionara, znaš kako to ide kaktus po kaktus i skupi se  a oni rastu i onda odjednom nastane gužva  pa ma kako lijepi bili kad ih imaš po 10 velikih  od nekoliko vrsta vrijeme je za prodaju viška čak i ako imaš staklenik. Ja sam ove godine kupila nekoliko biljaka od slovaka Horaka vrlo povoljno iako je poštarina bila 19 eura nas 4 ju je podijelilo tako da se isplatilo. Ako te zanimaju echinocereusi i turbinicarpusi  za to imam vrlo povoljnog mađara.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.