Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Problem s ružama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Problem s ružama

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bluespirit View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bluespirit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Problem s ružama
    Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 11:37
Trebam savjet i pomoć, jer nakon dugotrajnog guglanja ne nađoh odgovor na rješenje problema... ove godine mi se to dogodilo prvi put s ružama i stvarno ne znam u čemu je kvaka Shocked ... dakle, dvije ruže čajevke Imperatice Farah su podivljale, narasle su već do metra visine i nema naznake da će tu biti ikakvog cvijeta Cry rastu i dalje, ne znam valjda će do mjeseca, prošle godine nisu bile tako visoke niti u zadnjoj cvatnji... slično je i sa oko 20-ak ruža sorte Abenglut... narasle skoro do metra i morala sam ih povezati za čemprese jer preko rubnjaka vise u dvorište, ali za razliku od Imperatrice ove su toliko pune pupova da će vjerovatno popucati stapke kad to sve krene cvasti Cry Među Abenglutima je jedna ruža čajevka koju ove samo što nisu prerasle, ostale ruže su ok, sve su tretirane isto... zna li itko (za)što se to dogodilo, da li bi trebalo na Imperatrice odrezati te izboje koji su izgleda jalovi? Nikad to još vidjela nisam, a imamo ruže od kad znam za sebe...


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 12:57
Prvo dobro došla na forum a drugo neznam u čemu vidiš problem? Moja Imperatrice Fartah je visine 120 cm a iz mog iskustva u drugom điru cvatnje će izrasti još barem 10 cm. Mišljenja sam da si joj pogodila tretman i lokaciju i ja bi ju pustila na miru,bolje nego da kilavi a isto tako i za te druge što su pune cvjetni pupova-pa neće svi odjednom procvitati,ionako kad je cvit pri kraju ga kidaš i bacaš da ne iscrpljiva nepotrebno biljku a i nije lipo vidit ofucani cvit.
 Da bar ja mogu reći za neke moje da divljaju nitko sritniji od mene!
Na vrh
bluespirit View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bluespirit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2014 u 13:55
Hvala na dobrodošlici Hug i na dobrim vijestima naravno Big smile ... ma mene je ta visina skroz zbunila jer prošle godine ni slučajno nisu bile tako visoke... i dodatno svi su se počeli načuđavati na to pa sam zaključila da se nešto ne odvija prema planu... ali ako je to ok nitko sretniji od mene... inače Imperatice su mi među favoritima, makar ih sve jednako volim Embarrassed ... još jednom hvala na brzom odgovoru Smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.