Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Carex ornithopoda  Variegata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Carex ornithopoda Variegata

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2011 u 22:23
Zasađena je baš ovako i svugdje po malo ( Ophiopogon japonicus)! Hvala Belina!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 20:02
ovo je moja mala ukrasna travica koju sam dobila prije mjesec dana,i jako dobro napreduje...
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2011 u 22:39


Uploaded with ImageShack.us

Evo je u cvijetnom izdanju!!!  Belinina trava u mome dvorištu!! Baš je prekrasna i ja je obožavam!!  A bobice ćemo morati malo pričekati!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 00:12
Ona biljka od SLAVONKE bi isto trebala biti Ophiopogon japonicus-variegata?
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 05:49
Imaš pravo Trava, Carex cvate smeđim klasićima, promaknula mi ona osušena cvjetna stapčica. Hvala na ispravci. 
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 09:16
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Ona biljka od SLAVONKE bi isto trebala biti Ophiopogon japonicus-variegata?


nije ophipogon nego je liriope muscari variegata..i to nije uopce trava :) Prepoznaje se po osusenim klasicima. Ophipogon japonicus (cak ni u satiranim sortama) ima tanke i uske listove. Ophiopogon planiscapus ima siroke listove.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2011 u 09:17
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:



Uploaded with ImageShack.us

Evo je u cvijetnom izdanju!!!  Belinina trava u mome dvorištu!! Baš je prekrasna i ja je obožavam!!  A bobice ćemo morati malo pričekati!!!



To je Liriopa i opet nije trava :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 23:25
To smo već konstatirali da ovo nisu trave,trebalo bi ovih nekoliko postova prebaciti,ali kad smo već ovdje...Ja nemam O.japonicus-variegata,nego obični zeleni i rekao bih da je po cvjetu drugačiji od Liriope muscari variegata.Imam neki zaperčić variegata ali neznam što je dok ne procvjeta.Kod SLAVONKE se vidi ocvala cvjetna stapka i ona mi sliči više na O.japonicus.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2011 u 23:59
Po meni nikako ne moze biti O. japonicus po morfologiji one biljke. Prvo listovi u O. japonicus (O. planiscapus ima siroke listove) nisu nikad tako siroki, drugo cvijetovi kod O. japonicus se nikad ne razvijaju iznad lisca nego uvijek ispod pri dnu stabljike (cvatnja nikad nije tako ocita) i nisu nikad tako veliki (zapravo da bi se vidila cvatnja ophiopogona treba odmaknuti lisce i pogledati pri dnu stabljike) i trece listovi u O. japonicus nisu nikad tako aranzirani kao na sliki od Slavonke.

Upravo se po cvijetu najbolje razlikuji liriope i muscari (po tom kriteriju - i mnogo drugih- i spadaju u razlicite vrste). :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 13:28
Pozz svima.
Da li je ovo stenotaphrum secundatum - portugalska trava?




Ja imam 3 vrste, svaka raste u posebnoj vazi, Zelena, sredina bijela i sredina zelena.


Na vrh
anta 188 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 11 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anta 188 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2011 u 11:16
e ja sam ove god.počela sa sadnjom cvjeća i ukrašavanjem dvorišta i napravila sam kamenjar i na vrh sam tu travu stavila ukrasnu i preljepo izgleda to sam od neke bake na dolcu kupila
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 08:19
jučer sam, surfajući, slučajno naišla na još jednu vrstu carexa - Carex humilus "Velebit Humilis", niska, spororastuća trajnica

meni nepoznata biljka, do sada,
razveselila me ta informacija pa sam je htjela negdje spomenuti Smile



Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 17:45
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/ukrasna_trava/carex_sa_bacopom/72794.aspx -
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2014 u 17:51
Ove godine sam malo kombinirala carex-ić sa bacopom i dobro se drže. Moje iskustvo sa ovom travicom je jako pozitivno, nije zahtjevna, na kontinentu bez problema prezimi vani (čak i u cvjetnim posudama). Jedino na čega je osjetljiva je pretjerana vlaga pogotovo ona zimi (dosta mi je biljčica uništeno kad se snijeg na njima zadržava). Zato ju treba zaštititi samo od pretjerane vlage, jednako dobro mi uspjeva i na suncu i u sjeni. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.