Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pitomi kesten
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pitomi kesten

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Thommo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thommo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pitomi kesten
    Objavljeno: 02 Rujan 2014 u 14:23
Bok svima!
 
Pred 5-6 godina posadio sam pitomi kesten u zeleni pojasić kraj zgrade, bez puno nade da će se održati. Naprotiv, to je sad cca. 2,5 do 3-metarno stabalce koje lijepo napreduje i raste. Na nekih je dva metra od same kuće; čini mi se preblizu, sad mi je baš žao da ga nisam stavio koji metar dalje. Nekoliko pitanja, ako netko zna:
 
1. Da li korijeni pitomog kestena znaju "izlaziti" na površinu i raditi štetu na građevini? Bojim se da su cijevi od vode tu negdje blizu, pa da kasnije ne bude štete i kopanja...
 
2. Da li bi takvo, 5-6 godina staro stablo preživilo presadnju, tj. iskopati ga i presaditi 4-5 metara dalje?
 
3. Ako da, ima li neka tema u kojoj je opisana presadnja mladih stabalaca?
 
Hvala unaprijed!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miki1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Prosinac 2020
Lokacija: swicarska
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miki1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2020 u 13:35
drvo kestena moze biti velicine slicno drvetu hrasta....u Swicarskoj sam vidio ogromna preljepa stara stabla MARONA...po Istarskom-maruna....tako da mislim da ce biti problema ako ostane uz gradjevinu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.