Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Savjeti
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Savjeti

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
sloboda11 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Veljača 2015
Lokacija: Virovitica
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sloboda11 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Savjeti
    Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 21:41
Dobra večer! Smile
Nova sam.
Imam par pitanja, smijem li to staviti sve u jednu temu? Nisam našla neku temu koja bi pokrila savjete...Imam sto pitanja...
1. mini patuljasta vrba kupljena u nekom centru (cica maca) - koliko naraste? Rastu joj samo grancice prema dolje, a stablo se nije ni pomaknulo u visinu. Moze li biti u tegli kad ionako ne raste - sad je vani.
2. Japanska breskva - u tegli otprilike 40 cm stara godinu dana, da li se može presaditi van? Ili da jos cekam u tegli?
3. zemlja u vanjskim žardinjerama je močvarna od silnih kiša, ne bih je mijenjala, ima je ukupno 1000 l, što da stavim kao sredstvo - pepeo ili mogu uliti fungicid u zemlju?
4. clematis mi je u velikoj tegli - no ne raste, vec sam ga sadila 3- 4 puta, jednostavno nikne i onda se osusi. Isti problem imam i s drugim penjacicama - ne pitajte zasto su u tegli...Zemlja im je nova, tegla je ogromna, nema razloga da ne izdrze bar koju godinu...
Hvala svima koji imaju savjet za moja pitanja..

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2015 u 22:40
Mislim da ta patuljasta vrba bude baš tako kako si je opisala i neće rasti, zato i jeste patuljasta. Imam je, ovo je prva zima. I mislim da sam pogriješila što mi je u vrtu, nema uopće njene ljepote. Najvjerojatnije ću je ubaciti u kakvu lijepu teglu.

Ne pepeo ni slučajnom s tiom ćeš spaliti biljke koje budu u tome. Ne moraš ništa ubacivati, valjda ima voda kud oticati.

Za Clematis ne znam koji ga insekti napadaju, ali jesi li vidjela ima li možda crveni pauk ili kakav crv u zemlji?

Dobrodošla.Hug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2015 u 00:46
sloboda 11, dobro došla u cvjetno društvo. Vrbe (salix) koje kupujemo u vrtnim centrima ne rastu u visinu, dakle, deblo je uvijek iste visine. Granaju se samo grane. Tvoja, kao i moja, je pendulaste forme, grane joj rastu prema dolje. Moja je u tegli već dvije godine i to joj ništa ne smeta. Deblo neće rasti, ali svake godine će se povećavati broj grančica i krošnja će biti sve bogatija. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 06:54
Jel mi može netko reći kakve se to bijele točkice javljaju na vrhu zemlje gdje mi raste jedna dracena?



Hvala puno!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2015 u 15:27
Javi se kod malo jačeg zaljevanja. Malo umjerenije zaljevaj.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Paulinjo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2014
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Paulinjo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2015 u 08:14
E hvala ti na odgovoru. Da, zalijevam ga malo više ali to je zato jer sam primjetio da su mi listovi dracene počeli gubiti boju, a vrhovi listova smeđiti, pa sam mislio kako je došlo ljeto i sparnije vrijeme da se treba više zalijevati. Prskam lišće svako jutro, valjda se bude popravilo stanje....
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 17:23
I ja trebam savjet , a neznam gdje smjestiti pitanje. 
Dali bi ukrasna djetelina preživjela zimu  kod nas na kontinentu u kamenjaru ?
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2015 u 18:50
Ne bi Unhappy
meni samo ova prezimi bez problema u zemlji

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 17:55
meni prezimi i šarenolisna,ali ljubičasta sigurno ne

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 11:59
Meni su sve otišle što sam kupila ali ovu zadnju na slici nisam ni imala tako da moguće da ta vrsta ostaje a ostale ne. 

Naravno to ovisi i o zimi. Imala sam lavande godinama vani i onda su jedne godine izmrzle i nisu preživile zimu, jednostavno im ta godina nije odgovarala
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,125 sekundi.