Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - josipanu nudi i potrazuje
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


josipanu nudi i potrazuje

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: josipanu nudi i potrazuje
    Objavljeno: 08 Ožujak 2015 u 19:00
nudim bio enzim...nekoliko litara do sljedece ture bit ce viska...zainteresirani u pp...hvala unaprijed

divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2015 u 10:20
ako netko ima crni sljez koji bi cvjetao ove godine trazim....u zamjenu za nesto...smile58
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2015 u 23:01
dali netko ima da mi ponudi gavez symphytum officinale i slatki korjen glycyrhiza glabra...ili ako mogu dobiti sjeme ako ne gdje da ga nabavim...hvala unaprijed...smile86
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 07:39
Josipo, ima kod mene gaveza. Idem u izvidnicu u kakvom je stanju, pa ti pošaljem. 
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 07:51
Bravo mila nisam sigurna da imam kantarion i on mi treba a trebam i sladič glycyrrhiza glabra...njega se treba u prirodi traziti pa cu tamo kod nas u sumici traziti...nasla sam za sina caj za njegove tegobe chronove bolesti crijeva sto bi mu puno olaksalo jer ljekovi mu ne pomazu...pa sam sigurna da bi mu olaksalo nadutost i apetit povecalo...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 08:27
smile113
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 21:01
Josipa, treba li ti kantarion (gotovi) ili gospina trava? 
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 22:14
treba da...on i g trava su dio recepta ....imas vec formiranu biljku '?
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2015 u 22:19
I ja se pitam, jer kantarijanovo ulje= cvijet gospine trave + maslinovo ulje, koje se ostavi na suncu 40 dana, u Dalmaciji gotovo svi ga prave. Najbolje je cvijet ubran krajem lipnja početkom srpnja daleko od prometnica da ne bude zagađen ničim. Gornji dio gospine trave ubere se za sunčanog dana i ostavi tokom noći da svi gmizavci (ako ih ima ) pronađu novi dom . Usitne se i na 100 g. cvijeta doda se litra maslinovog ulja (naravno pravog od pouzdanih prodavača) i nakon 40 dana sve se procijedi, ulje je tamno crveno, pomalo vuče na ljubičasto. Stavi se u tamne staklene boce i dobro zatvori, ja tu količinu podjelim u male bočice , ne drži se u frižideru pa je neophodno da su dobro zatvorene i zato ih podjelim u manje količine. Višestruka je primjena, kod (ali ne svježih već onih koji su se počele zatvarati) rana, kod opeklina naročito od sunca, kod hemaroida, akni i sl. Naročito je uspješno kod zarastanja rana nakon šavova od operacija,( osobno iskustvo kod člana obitelji)Nadam se da nisam uzurpirala temu ali kako imam visoko mišljenje o njemu ...... ne zamjerite
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2015 u 00:33
Kako si pomogla neznas..planiram ulje ali i kombiciju biljaka za caj..sin mi ima cronovubolest i nepomazu mu ljekovi svako malo mu je lose...probali bi prvo sa cajem neko vrijeme da pokusamo izbjeci operaciju..morao bi stopirati faks i uz sve nebi bilo dobro..zasad pije slicnu kombinaciju naseg slavonskog travara malo mu je samo smirilo krvarenje i nadutost...nadam se da ce zavrsiti godinu...meni su cajevi zasad puno simptoma smirili pa se nadamo uspjehu...hvala na receptu a ulje prave kvalitete cemo nekako vec nabaviti...hvala aralija...svaki savjet je dobro dosao pog kad imas svoje iskustvo...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2015 u 10:22
Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

dali netko ima da mi ponudi gavez symphytum officinale i slatki korjen glycyrhiza glabra...ili ako mogu dobiti sjeme ako ne gdje da ga nabavim...hvala unaprijed...smile86
rijeseno hvala bugice


divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2015 u 10:39
ako netko zeli djurdice u svome vrtu neka se slobodno javi....smile76
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2015 u 10:41
ako netko ima uvjete za drvo paulovnija imam nesto sjemena i budem sadila a rado bih podjelila sa vama...meni netreba vise od jednog drveta....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2015 u 20:38
ako netko zeli smedju ukrasnu koprivu visoku...sadi se u zemlju nije za kalice...neka se javi....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2016 u 07:37
trazim ovaj cvijet ako netko zeli razmjenu za nesto sto imam da pokusam izbjeci kupovinu radije bih mijenjala....


za razmjenu imam dosta sadnica,smokvu,pakujce druga godina i dosata sjemena....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.