Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pomozite početnici da napravi vrt na balkonu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pomozite početnici da napravi vrt na balkonu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomozite početnici da napravi vrt na balkonu
    Objavljeno: 03 Svibanj 2015 u 21:02
Dobri ljudi!

Jako me uhvatila želja da imam vrt na balkonu, ali mi treba vaša stručna pomoć jer o biljkama ne znam gotovo ništa. Zamislila sam ovu temu kao mjesto sa savjetima za potpune početnike. Ako moderator odobri ovakvu temu, imat ću puno pitanja za vas!

Evo, na primjer, što da napravim s ovim hijacintom koji je ocvao? Da ga pustim ovako i samo zalijevam? Trebam li mu odrezati ovaj ocvali dio?

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/hijacint/78800.aspx -

Unaprijed sam vam jako zahvalna na savjetima HeartHeartHeart
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2015 u 23:11
Limunika, dobro nam došla! Nisam nikada uzgajala zumbule na balkonu pa ti ne mogu dati savjet, ali pogledaj ovdje kako je to Voki savjetovao.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 14:30
Puno ti hvala, Andina! 
Dakle, zumbulu treba odrezati ovu stabljiku u sredini i čekati da se lišće osuši prije nego što se izvadi lukovica. 

Već imam novo pitanje. Zašto mi se suši ovaj mali limun? Baš se nekako čudno suši. To otkad sam ga presadila Cry

Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 23:29
Pozdrav Limunikasmile75
Zumbule ne moras da vadis iz zemlje ni kada su u saksiji, ja ih imam i u cvjetnjaku i u saksijama i ni jedne ne vadim a cvjetaju svake godine. Samo im odkini ocvale cvjetove da ne pocnu formirati sjeme sto bezpotrebno iscrpljuje biljku. Nakon cvjetanja ih ne moras nesto posebno zalijevati, pusti biljku da sama zavrsi svoj ciklus za tu godinu.
Sto se tice malog limuna, mislim da ne trebas da brines, te donje posmedjele listove slobodno odkini, mladi izboji na vrhu biljke ce da bujaju. Takoder bi mogla i da ga prihranis, jer mladi limuni jako brzo rastu i zahtijevaju bogatu prihranu
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 21:35
Ljudi, ovom limunu od gore su u međuvremenu narasli novi listovi, ali sumljivo su svijetli. Baš mi se čini da mu fali nečeg.
[/URL]

Ovoj rajčici fali nekog nutrijenta, ali ja ne znam kojeg. Listovi joj gube boju od sredine. Željezo?

[/URL]

Hvala unaprijed
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 21:42
Limun sada trebaš prihranjivati sve do rujna. Koristi gnojivo za agrume prema uputi. Stavi ga na sunčani dio balkona Smile

Za probleme s rajčicom pogledaj ovdje
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2015 u 23:39
Blumen bilderWillkommen bilder         zelim ti puno uspjeha u stvaranju tvojeg malog raja !
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2015 u 11:07
Hvala, gute Fee! SmileSmile

Ne radi mi fotić trenutno, ali nešto mi se opet događa s biljkama. Sasvim mladi listići (pola centimetra) postanu jako tamni i zatim se osuše. Ovo nikako ne utječe na ostatak biljke. To mi se događa sa dvije vrste paprike. O čemu se radi?
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Lipanj 2015 u 20:35
Dobro nam došla! smile75
Rajčica - moglo bi biti željezo, ali i kalij, čak i magnezij. Ako je rajčica u tegli, zahtijeva puno više dohrane od rajčica posađenih u povrtnjaku. 
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2015 u 12:21
Hvala svima na dobrodošlici. 
To me veseli i nadam se da ćemo se dugo dopisivati :)

Nešto se događa što me dosta zabrinjava. Nisam uspjela naći nikakvu sličnu sliku na internetu, a moj fotić još uvijek ne radi. 

Dakle, mladi tek izašli listići postaju prozirni, zatim se uvijaju prema gore i suše se. Za njima se suši i peteljka. Baš je strašno i bojim se da će mi sve biljke propasti. To se događa s raznim vrstama paprika. Sve sam guglala što m i je palo napamet. Ne znam čak ni radi li se o nedostatku nekog nutrienta ili bolesti.

Cry
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2015 u 10:41
Pogledaj poledjinu listova na svim sumnjivim biljkama, vjerovatno su usi. Za neiskusne ni ne izgledaju kao stetocine, pa se dobro zagledaj ima li kakvih tackica, bijelih, zelenih ili smedjih.

Pogotovo pogledaj skrivenije lisce, fino se oni zavuku Angry
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 12:45
Biljke su mi u komi. 
Ne mogu se riješiti nametnika, mislim da su crveni pauci. Žive u tlu. 

Ima i još neka bolest koja mi rapidno ubija biljke. Ne znam je li povezana s nametnicima. Nešto baš čudno... Uglavnom, lišće postaje... mlohavo, peteljka se stanji i tako propadne sve lišće od najmlađeg do najstarijeg u par dana. grozno....
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2015 u 12:53
Na vrh
Limunika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Svibanj 2015
Lokacija: Zgb
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Limunika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2015 u 09:31
Ludi, potpuno sam očajna
BAlkon je uhvatila neka zaraza. Sve je puno bolesti i nametnika. Molim Vas za savjet!!!!!! 
Što je s biljakama?!??




Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.