Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krivo gnojivo, bilja vene
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krivo gnojivo, bilja vene

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krivo gnojivo, bilja vene
    Objavljeno: 22 Listopad 2015 u 16:04
Poštovani,

iz samo meni poznatog razdoblja sam biljku koja stoji već 2.5 godine u našoj firmi zalio sa tekućim gnojivom (pomješanog sa vodom naravno). Bilja od tada (3 tjedna već) nemože doć sebi. Prije toga je sve bilo uredu ali eto ja umjesto da je ostavim na miru mogao sam je zalit jer sam mislio kako je zemlja već stara i da biljka vjerojatno traži malo gnojiva.
Inače je zalijevam svaka 4-5 dana.

http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/slike_od_clanova/uvenula_rozica/83265.aspx -

Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2015 u 20:11
Nije posebno bitno koja je vrsta gnojiva u pitanju vec zavisi koja je koncentracija koristena...nedovoljno razrijedjeno gnojivo jako lako unisti biljku
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2015 u 09:20
A imali viška vode u tom ukrasnom pitaru?Čini mi se malo previše zalijevati svako 4-5 dana.Ukrasni pitar bi trebao biti bar 1cm širi od onog u kojem je biljka,i treba uvijek provjeriti imali viška vode nakon zalivanja,i taj višak odliti,inače se korijenje davi u vodi što dovede do truljenja korijena  i na kraju biljka isto tako izgledaUnhappy
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2015 u 06:09
Da li postoji mogućnost da se je biljka smrzla jer meni listovi izgledaju kao da ju je mraz???
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2015 u 08:54
Poštovani,

Jučer sam stavio biljku u novu suhu zemlju. Nažalost, previše sam je zalijevao misleći da ću tako prije "potjerati" gnojivo. Stavio sam i par komadića stiropora na dno posude da drenaža bude bolja. Od sad ću je zalijevat samo jednom tjedno. Javim rezultate!

Hvala
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.