Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Invazivne trajnice u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Invazivne trajnice u vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2016 u 20:10
Istina neke vrste izgledaju invazivne, ali nisu.
Recimo kineska šaš, izgleda robusno i teško ju je izvaditi. Međutim raste u jednom komadu i ako je se čovjek želi rješti može se doslovice izvući iz zemlje, osušiti i zapaliti. Malo je poteška za transport u kontejner.

Pa ehinacea žuta. Isto se širi svuda, ali bez problema se u komadu odstrani. Ona je izvrstan prekrivač tla.

Moja zadnja operacija je bila čičoka i bambus. Trebao mi je cijeli dan za likvidaciju. Za čičoku nisam sigurna jesam li uspjela. Užas koliko muke.

Svaki dan se pitam što mi je ovo trebalo. Biljke treba prvo proučiti pa onda gurati u vrt.

Ona šarena trav je grozna, još uvijek izbija i moram ostvarati rupe i odstranjivati.

Zabrinuta sam i za biserak. Mislim da imam oko 4 grma. Neki dan sam uklanjala sličan grm ispred kuće i krampom sam morala vaditi, a pipci nema gdje ih nema.
Kako uopće kontrolirati takve biljke??
 
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,484 sekundi.