Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kad i što sijete kroz godinu...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kad i što sijete kroz godinu...

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2017 u 21:03
 Jako jako korisno... hvala puno na izvrsnim i korisnim informacijama...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2017 u 17:33
I meni ovo jako puno znači! Cimi, puno ti hvala!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2017 u 18:44
Cimi hvala, ovo će mi puno pomoći, uvijek iznova tražim informacije, sada je sve na jednom mjestu.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2017 u 19:26
Cilj teme je da si napišemo što smo i kada sijali. Tako ćemo imati neku orjentaciju i što smo prošlu godinu i kada posijali ili posadili.
Možete napisati i kavo je vrijeme i temperatura tada bilo.
To bi moglo pomoći početnicima.
Ja sam recimo krumpor prerano posadila prošlo proljeće i smrzli mi vrhovi koji su izbili.
Vi koji prije sadite ste nama koji kasnimo u sadnji neki smjerokaz.

Možete pisati i kad sadite klijance u čaše i posudice u kući. Naravno i staviti slike. Sve su to poticaji za akciju.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2017 u 17:00
Hvala Cimi na trudu... ovo je pravi "šalabahter" za sve početnike i za nas koji to više nismo...iskustvo je svakako dobrodošlo, ali uspjeh ovisi i o drugim čimbenicima kao što su klimatski uvjeti (a znamo da su sve više nepredvidljivi), tlo, kvaliteta sjemena i bla, bla, bla...
Tema je odlično pogođena, a ovo je moj mali prilog
Sjeme cvijeća (pretežno višegodišnjeg) i mix ranog paradajza posađeno je u razdoblju od 14.02. - 25.02. u posude i stavljeno na toplo. Zalila sam ih kod sadnje raspršivanjem vode, zaštitila poklopcem ili folijom, zalijevam i dalje raspršivanjem odstajalom vodom sobne temperature. Biljke koje su nikle i malo ojačale raskrivam i stavljam na par sati van kad je sunčano.







     
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2017 u 23:59
Super slikice i hvala na objašnjenju.Hug

Kada bi se mogao dragoljub i kadifica posijati u posudice, a da nije prerano?

 Kod mene u direktnoj sjetvi sve prekasno dolazi, a tako i cvjeta. Sa nekih kadifica ne bude ni sjemena, smrzne prije nego se osuše glavice.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2017 u 14:29
Smrcko...ne bih sa sigurnošću mogla odgovoriti na pitanje o sijanju kadifica i dragoljuba u posude jer ih ostavim vani do mrazeva pa se  samozasijavaju...uglavnom ih koristim za popunjavanje.... samo premjestim kad malo ojačaju. Mislim da je jednostavnije kod tebe posaditi sadnice kad zatopli...a sadnica se uvijek nađe viška kod samozasijavanja Wink


     
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2017 u 18:51
Nema kod mene samozasijavanja jer nema ni sjemena, teško ga ulovim. Kad direktno sijem sve kasno dolazi i prekasno i cvjeta. Prošla godina je ovdje bila loša, ljeto i toplina su kasno počeli.
Ja sam to ubacila u posudice, stavila na najsvjetliji prozor. Posadila sam i tikvice.

Ako ne bude dobro ide nova tura.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 10:31
Moj rasadnik nije tako uredan, ali je rasadnik. Pošto sam pobacala sve što sam spremala za rasadu (jednom se jako naljutila). Sad u boce od mlijeka i druge plastičurije sijem.

Tikvice već rastu, kadifice i dragoljub takođe. Pravim si mali vanjski plastenik za rasadu koji će biti na direktnom suncu i prekriven najlonom.

Pokušat ću saditi po mjesečevim mjenama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 11:00
Jučer sam direktno sijala mrkvu, luk i dijakon repu.
U improviziranom stakleniku se još drže biljčice, ne mogu direktno jer je jutarnja temperatura niska.
Posijala sam i pmidore, a dvije biljčice sam kupila pa svaki dan imam vlakić van-vlakić unutra.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,918 sekundi.