Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Azalea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Azalea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
Poruka
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:26
Kada joj zafali zemlje donesem joj sumskog humusa jer on je kiseo pa joj odgovara a inace je ne zalijevam sa nikakvim tekucim gnojivima, vec samo tozom od kafe koji je takodjer kisele Ph vrijednosti pa ga koristim kao prihranu i za ostale biljke koje vole kiselije tlo i pokazalo se odličnim. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2015 u 00:38
Možda i ja budem tako napravila ili jednostavno u običnu zemlju staviti smrekove iglice i potreba za kiselosti je zadovoljena, da ne kupujem vreću zemlje zbog jednog cvijeta.
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Meow View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 48
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Meow Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2016 u 15:35
Poštovani,

pročitala sam cijelu temu ali i dalje imam par pitanja.

Uselila sam u novi stan i želim si kupiti 2-3 azaleae jer su mi najljepše ikad!:)

Ono što sam shvatila sada na forumu je da ih moram posaditi u zemlju za rododendrone, ali ne znam da li to moram odmah kod kupnje(presaditi) ili trebam čekati da ocvate?

Ja bih ju htjela otići kupiti.. Što onda? Presaditi odmah? Čekati?

Koja je količina vode dovoljna..kako ću znati da ju previše zalijevam? Htjela bih je zalijevati kišnicom svaki dan, i navečer poprskati vodom jer ste rekli da ne voli suh zrak. Držala bi ju kod prozora u kuhinji. 

Temperatura stana nam je 20tak stupnjeva kad smo doma, a kad nismo onda nekih 16tak stupnjeva.

Da li netko ima takve uvjete doma, i živu azaleu?

I zadnje pitanje, da li ju prihranjujete nečim, i ako da, čime i kada?

Ne znam ništa o cvijeću pa se ispričavam na toliko glupih pitanja:(
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2016 u 20:12
Ja imam azaleju vec godinu dana.Muz je kupio dok je bila u fazi cvjetanja nisam ju dirala dok cvjetovi nisu uveli.Presadila sam je u obicnu zemlju za cvijece zaljevam je obicnom vodom.Ljetos sa je drzala vani ispred vrata tu je u hladu cijeli dan.U jesen je opet procvjetala sad je na stolu u trpezariji sunca joj ne manjka jer je taj dio najosuncaniji ima prozore sa tri strane.Trenutno je u fazi listanja mislim ludog listanja.Dok je imala cvjetice zaljevala sam je svaki drugi dan jer se cvjetici objese.
Na vrh
Aida86 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 10 Veljača 2021
Lokacija: Svedska
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aida86 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2021 u 20:19
Pozdrav drage dame, ja sam prije mozda 2 mjeseca kupila azaleu ,nakon mjesec dana pocelo je lisce opadat i cvjetovi i nemice vise. Dali je mogu spasit? U stanu mi je 20stepeni nemam je gdje u hlad stavit. Sta mi predlazete.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2021 u 23:52

   I ja spadam u one koji nemaju srece sa azalejom  Cry   !
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2021 u 21:34
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:


   I ja spadam u one koji nemaju srece sa azalejom  Cry   !


Nisi jedina. Ja sam odustala.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2021 u 21:37
Originalno poslano od člana Aida86 Aida86 napisao:

Pozdrav drage dame, ja sam prije mozda 2 mjeseca kupila azaleu ,nakon mjesec dana pocelo je lisce opadat i cvjetovi i nemice vise. Dali je mogu spasit? U stanu mi je 20stepeni nemam je gdje u hlad stavit. Sta mi predlazete.


Jedan veliki problem je što je svo cvijeće na hormonima, kad hormona nestane bori se za život.
Zato trebaju biljci idealni uvjeti da preživi.
I moramo prihvatiti činjenicu da ima rok trajanja.
Ja si kupim novo
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2021 u 08:41
AAzalea je biljka za vani, unutra je pretoplo za nju, nema drugog savjeta,  na 20° sigurno propada.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.