Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slonova noga - Nolina recurvata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slonova noga - Nolina recurvata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
Korisnik
Poruka
MelaniOp View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Rujan 2019
Lokacija: Opatija
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MelaniOp Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2019 u 19:07
Bok!
Imam pitanje. 
Upravo sam skužila da mi se nakon pada (vjetar ju je bacio) ogromna nolina slomila. Krošnja joj je pukla. Grane su joj se slomile na pola.. Cry
Da li "ranu" treba s nečim sanirati i da li bi se mogao otkinuti vrh (debel je poput palca) kako zakorijeniti??
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2019 u 14:34
Ja sam svojoj nolini, kada je izrasla preogromna, odrezala izdanke, rez premazala voćarskim voskom i nije bilo nikakvih posljedica. Ispred reza su potjerali novi mladi izdanci.

Odrezane izdanke nisam pokušala saditi pa neznam da li bi se primili. Bojim se da nebi jer bi vjerojatno dio u zemlji istrunuo. Pokušaj i taj dio premazati voćarskim voskom pa će on možda zaštititi da ne istrune dio koji je u zemlji. 
Na vrh
Deanna_h View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Kolovoz 2020
Lokacija: Stuttgart
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Deanna_h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2020 u 21:26
Zdravo! treba mi pomoc oko slonove noge. imam ju vec par mjeseci i bilo je sve ok s njom (normalno zelena i rijetko sam ju zalijevala). Onda smo bili 3 tjedna na odmoru, te su ju susjedi zalijevali, ali nekakva mi je cudna. na vrhu ima neke kao nove svijetle rozete, cak 3. Ne znam je li to normalan rast ili se nesto dogadja s njom.
i donji listovi su joj posmedjili. sto da radim? 
inace je preslatka i ne zelim da joj nesto bude :( 

https://imgur.com/a/4UlIK8c


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2020 u 17:57
Je li ranije bilo tih suhih grana?

Otkloni sve grane koje ne valjaju i ošišaj suho. Biljka se muči i zalječuje nelječivo.
Ako misliš da je prezaljevena, zamjeni zemlju kvalitetnom ili možda za kaktuse.
Ako je novija zemlja, izvadi korjen i prosuši.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Deanna_h View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Kolovoz 2020
Lokacija: Stuttgart
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Deanna_h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2020 u 10:03
Ovoliko sigurno nije imala. sad kad sam krenula da joj kidam te smedje listice vidim da ih ima dosta, ali tipa na jednom dijelu gdje su ti smedji listovi na dnu, gore raste nova mala svijetlo zelena rozeta, mozda je to prirodan proces? :/ 

sto se tice zalijevanja, ne znam, mozda i nije previse, buduci da sam rekla da nju ne moraju zalijevati - izdrazi ona 2 tjedna bez vode.

ti novi svijetli listovi su rast? nije nist neuobicajeno?

smedje cu onda otkinuti sve, pa cemo vidjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 131415
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.