Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Limun
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Limun

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2017 u 08:39
Misoo , odličan ti je kanal na youtube-u. 
Samo tako nastavi!!! 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2017 u 08:54
Razmnožavanje limuna ožiljavanjem reznica.




@ administrator

Hvala trudimo se .Smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2017 u 12:15
Koliki je postotak zakorijenjivanja ovom metodom. 

Meni je susjeda koja ima limun zakorijenjivala tako da je na sredini grana stavljala zemlju i umotala u plastičnu foliju a kasnije kada je biljka pustila žilu odrezala granu i posadila je u cvijetnjak. 
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2017 u 13:20
Taj tvoj nacin je bolji (to se zove margotiranje) i sigurniji a kod ovog nacina  razmnozavanja reznicama, postotak zavisi od puno faktora kao npr temperature, vlasnosti zemlje i slicno.
Na vrh
maja2020 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Srpanj 2018
Lokacija: XX
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maja2020 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2018 u 12:35
Pozdrav,

kupila sam u travnju ove godine limun lisbon koji sam odmah presadila u zemlju koja nije za citruse, već je mješavina humusa i obične vrtne zemlje.

Kupila sam i tekuće gnojivo kojim sam zalijevala limun jedanput tjedno, iako ima samo lišće, bez plodova i cvijeta (vjerojatno jer je premladi). S običnom vodom sam ga zalijevala još jedanput-dvaput tjedno, uz to zalijevanje tekućim gnojivom (tj. 2-3x tjedno), no zemlja nije premokra. Od travnja do kraja lipnja je drvo jako naglo raslo i razvijalo nove grane i lišće, a sad već mjesec dana stagnira i tih mjesec dana ga ne gnojim zbog tih svjetlozelenih područja i smeđih mrlja na drugom dijelu lista. Također sam ga špricala s vodom kako bi mu povećala vlažnost lišća, a nakon toga su mi se javili ovakvi problemi:

https://imgur.com/a/fr91nvf

Također sam i vidjela nekoliko crnih točkica (kao npr. izmet muhe) na lišću i to svaki dan brišem vlažnom krpicom i dalje ga špricam s vodom. Nametnike ne vidim, tu i tamo sitnu paukovu mrežu. S obzirom da je sad ljeto, vrućine prže i do 35 stupnjeva, da li bi bilo dobro sad kupiti zemlju za citruse i presaditi ga u tu zemlju? To presađivanje sam planirala tek na kraju rujna kad je hladnije. Barem jedanput na tjedan padne jedan list dolje koji je zdrav, zelen, a lišće je sve više i više s tim svjetlozelenim područjima kao na slici. Već sam pripravila i pripravak od sredstva za pranje suđa i vode kako bih ga s time pošpricala kao insekticid. Da li da kupim Folifertil T i tako riješim problem?

Prije dva tjedna sam kupila i drvo naranče koje ima svjetlozelene listove s jasnim tamnozelenim žilama po njima, ali takav je otkad sam ga kupila i njega sam jedanput-dvaput prihranila s tekućim gnojivom i također ima odličan rast i nema tih crnih točaka po njemu niti paukove mreže. Jednogodišnji limuni iz sjemenke su također zdravi.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2018 u 16:39
Pozdrav, uzgojio sam limune iz kostice, sada su stari dvije godine, molio bi ako moze netko pojasnit da li trebam nesto napravit sad s njima ili samo cekam da dalje rastu?
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2021 u 04:27
Prezimljavanje limuna.



@Aco Pogledaj ovaj video tu imas odgovor na pitanje Smile.
Na vrh
misoo83 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 172
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misoo83 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2021 u 06:29
Pošto sam često slušao priče da je plod poncirus trifoliata koji je kod nas poznat pod nazivom sibirski limun jako gorak i kiseo odlučio sam i sam isprobati plodove ove vrste a kako je to izgledalo i da li mi se svideo ukus možete pogledati u ovom videu gde sam probao napraviti limunadu ??.


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 333435
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,109 sekundi.