Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bromelia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bromelia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 01:39
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

je to je billbergia i ja ju imam baš mi je lijepa :)


Je, Zvjezdana,
Kraljičine  suze ili lat. Billbergia nutans.
Na slikama se vidi datum kada je cvala, u 9-10 mj. p. g. i jućer sam zamjetila novi cvjetić..
Na proljeće je iznesem van na sunce, polusjenu, zalijevam je manje nego ostalo cvijeće sa malom prihranom, a unijela sam je u stubište prije ove smrzavice i nisam je još zalijevala od lani. Morat ću joj dati malo vode kao i ostalima.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 01:43
Free,
uslikaj nam  malo svoju prekrasnu ljepoticu u punom sjaju Tongue.
Puno uspjeha svima.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2012 u 16:06
Silvy, pa kako da ti je poslikam u punom sjaju???  Ponukana cvatnjom vaših, išla sam pogledati svoju, možda me i moja iznenadila, ali kod moje ništa takvoga na vidiku!!!

Ali ima slika u mom vrtu, od ljetos!!  Stavila bih je sada tu, ali danas nebrem na stranicu imageshac!!  Neznam kaj se događa!!  Imate li i vi danas takvih problema, ili je to opet moj komp popapao virus??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 23:06
Bok svima! Evo ja sam nova ovdje. Jednostavno su me privukle ove vaše Bromelie pošto sam i sama vlasnica jedne. Preciznije Tillandsia Cyanea-Anita ili kako je ja volim zvati Mother Flower. Iskreno nisam znala puno o tom cvijetu kad sam je dobila prije godinu dana, ali moram priznati da sam bila ponosna kad je procvala. Tko bi rekao da će iz tako nečega izaći cvijetići :)
Uglavnom, sada se počela sušiti i nadam se da će one mladice koje su počele izbijati malo više narasti da ih mogu presaditi. Ako netko ima kakvih savjeta, samo naprijed :) Svaki savijet će dobro doći.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 19:21
evo i moje
Na vrh
GoldenFlower View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje GoldenFlower Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 21:28
Prekrasna je smile71
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 19:05
Kada vidim kako lijepo cvjetaju kod vas  bude mi žao što moja nikako da ima cvijet.
Razlog je vjerojatno što prezimljava u toploj prostoriji cijelu zimu.
Ima hrpu mladica, ali ništa od cvijeta.
Pitanje za stručnjake; Treba li ju rasaditi da nije tako gusta,






Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2013 u 18:26
http://s1189.photobucket.com/user/acer1969/media/april%202013/P1050317_zps889d4d81.jpg. -
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2014 u 10:08
Kraljičine suze - Billbergia nutans - imam je zahvaljujući lucyHeart Još je malena...


Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 14:35
Originalno poslano od člana IvanOs IvanOs napisao:

Kada vidim kako lijepo cvjetaju kod vas  bude mi žao što moja nikako da ima cvijet.
Razlog je vjerojatno što prezimljava u toploj prostoriji cijelu zimu.
Ima hrpu mladica, ali ništa od cvijeta.
Pitanje za stručnjake; Treba li ju rasaditi da nije tako gusta,


ja svoju zasusim u jesen i kasno ljeto pa kad krene u kucu zalijevam tad daje cvijet...neko po 3 mj ne zaljeva ja dva...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2014 u 14:42
maratonka probaj da ti nikad nebude u sredini suha...moja opet cvjeta al sam ju izvadila iz posude umotala...evo slike....


probaj vec nakon par dana ces vidjeti dali jos propada...ako se osusi cvijet trebala bi ju razmnoziti nakon toga...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 18:41
nikako dočekati cvijet Embarrassed
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2015 u 20:19
bugi manje zemlje probaj i stalno vlazi...nek joj neide snaga u korjen vec u cvijet..a kako sam cula sljedeci cvijet dolazi za 6 7 godina...a to nebi voljela....Unhappy
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2015 u 17:09
Budem probala. Znači, manja tegla. Hvala ti! Smile 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2015 u 10:39
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 18:12
Konačno sam dočekala, bez presađivanja u manju teglu, bit će tri cvjetića Smile
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 18:13
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.