Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bilje ili tablete?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bilje ili tablete?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 10:33
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Nažalost u današnje doba i način našeg života, mnogi domaći ljekovi ne djeluju tim intenzitetom kao što djeluju na naše djedove i bake.
 
Najviše zato jer se uzima premala količina i prekratko. Ja imam nekakvu mješavinu čaja koju sam sklepao i pijem ju litru dnevno kroz čitavu zimu pa moram priznati da ima nekakvog efekta. Stari uglavnom nisu imali drugog izbora pa su stvorili naviku svakodnevnog konzumiranja ljekovitih prirodnih stvari. Moja mama i danas kad dođe u posjetu klincima onako automatski usput nabere po vrtu mladih listova maslačka za salatu i kopriva za varivo. Ne razmišlja o nekoj ljekovitosti, jednostavno joj je to ostala navika od djetinjstva.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 10:31
Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

Originalno poslano od člana Ivan Ivan napisao:

Pa da ! Limun i crna kava -lijek protiv glavobolje !
Ja jednom probala i to je tak gadno bljaaak
a rezultat koji je bio ?


I ne sjecam se vise ali znam da je okus grozan. Mozda je cak i pomoglo ali davno je to bilo.......
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2008 u 17:37
 ja se držim one - bilje i sl za prevenciju ,a ako negdje zagusti - npr upala onda poslušno napravim sve što mi propišu. To se ne odnosi samo na bilje nego i na med - obavezno žlica dnevno , probiotici ...
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 13:10
Sviđa mi se tema!Da je malo oživimo?
 
Ljekovito bilje nije placebo nego mnoge bolesti, za koje službena medicina nema odgovora, liječi a ne truje.
Imam bezbroj primjera ali evo jedan:
Za artritis i reumu službena medicina ima samo analgetike, blokade...dakle otklanjanje boli. S druge strane ima puno ljekovitog bilja koje pomaže kod ovih bolesti, od gaveza,poljske preslice, koprive do švedske grenčice.
 
Čak naizgled neizlječive bolesti kao što je psorijaza, endometrioza, kolitis pa i tumori mogu se prirodnim ljekovima dosta dobro držati pod kontrolom pa i izliječiti.
Ne zazirem od službene medicine ali svoju obitelj i sebe uvijek najprije probam izlječiti ljekovitim biljem.Često puta na tome i ostanem.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 14:00
Super na podizanju teme!
za kućnu ljekarnu već sam osušila cvjetove bazge i lipe! Iduće na redu je stolisnik. Kantarion mi pobegel- kiša ga ubila!
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 14:01
Kaj se tiče kantariona, još ipak stigneš. malo se potrudi, odi na više predjele , tu oko Stankova bi ga još moralo biti.. i ja čekam da kiša prestane  pa da si napravim ulje.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2008 u 18:15
Ma treba mi tek tolko malo za čaj! Ulje imam još od lani!
Ima ga u dvorištu još malo pa čim bu slobodnog cajta i bez kiše  bit će jedna šaka za zimu!
Hvala Ivane!

Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 18:58
Najbolje je da nista ne treba, ali ako mora, mislim da je ok i jedno i drugo... Verujem da je resenje negde izmedju ove dve opcije.
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.