Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ruže i lavanda

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Savjeti
Opis foruma: Savjeti koji mogu pomoći Vama a i drugima!!
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2919
Datum ispisa: 29 Svibanj 2024 u 12:24
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ruže i lavanda
Objavio: shasha
Tema: Ruže i lavanda
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 09:54
Imam neke grmolike ruže uz ogradu i sad bi ja tu posadila lavandu.Naime,ništa neće rasti na to dijelu osim ruža.Nisu ni one u najboljem izdanju tu,no barem nešto raste.E sad,ja bi tu posadila lavandu,jer njoj ne treba ništa posebno.mislila sam te ruže izvaditi no sad se premišljam.Ako lavanda nebi smetala ružama,i obratno(naravno kad se to razraste)ja bi ruže ostavila.Kakva su vaša iskustva,hoće li jedno drugo gušiti?



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 09:59
nemam posađenu takvu kombinjaciju ali je često vidim na slikama sa net-a pa vjerujem da se mogu složiti  Smile
 


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 19:31
Hvala IrisThumbs%20Up,ma probat ću,ako se nebudu slagali,budem ih razdvojilaBig%20smile


Objavio: Cvita
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 21:48
Pošto se i jedno i drugo može šišati, ne vidim razloga da ne budu skupa. Ako malo i zasmetaju, samo nožice u ruke i makneš višak. 


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 22:17
Hvala Cvita,ma nekako sam to ja tako i zamišljala,no bolje da pitam prije nego krenem sa sadnjomWink


Objavio: Cvita
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 22:24
Samo nemoj puno zalivati, jer ni ruže ni lavanda ne trpe previše vode.
Čak mi je negdje u podsvijesti ostalo da sam pročitala kako su te začinske i aromatične biljke, kao lavanda i ružmarin, dobre jer nema napasnika na drugom bilju u njihovoj blizini.  


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 22:45
Cvita,to znam.Baš bi zato i lavandu tu stavila jer njoj ne treba vode a i lijepo raste u tlu gdje je više kamenja nego zemlje(ko kod mene uz ogradu)
Za napasti ne znam previše no kad lavanda dođe,javim kako se ruže budu ponašaleSmile


Objavio: Lantana
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 09:20
U novom broju časopisa Moj lijepi vrt piša da je poželjno i ljepše da su ruže u društvu s nekim trajnicama, a među prvima za kombinaciju su lavanada i clematis.

-------------
život je more


Objavio: manči
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 16:01
...i ja sam u časopisima našla kombinacije - naprijed lavanda, iza ruže....


Objavio: hoya
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 16:51
Nije neka slika niti ambijent, ovo je kod mene slikano prije par godina.
Vidi se kako izgleda kombinacija ruže i lavande. Šteta što nije lavanda u punom cvatu.
Žile ruže su možda 15 cm udaljene od sredine lavande. Rastu bez problema oboje!
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Cvita
Datum objave: 09 Ožujak 2009 u 20:54
Ma i slika i ambijent su super. Tako je lijepo i veselo. 


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Ožujak 2009 u 10:29
Sada je ipak malo ljepše.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: BJELOVAR2005
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 21:57
curke....imam tri lavande...u teglama...muz mi ih kupio prosle godine za osmi mart..jer sam si ih tako jako htjela.....nasao je samo male u Pevecu i kupio tri...presalida sam ih proslo ljeto i sad su u velikim teglama, prosle godine su cvale i tako su se krasno rasirile....preko zime sam ih unesla u podrum i jedna mi se susi...sto bi moglo biti...help...obozavam ih!!!


Objavio: griva1978
Datum objave: 24 Svibanj 2009 u 15:20
kod mene se hoće zajedno ruža i lavanda... možda je lanavda pomogla ovom grmu obraniti se od nekih griclaklica koje su napala druga dva žuta grma.... ipak je lanandin kao neki insekticid.... Tongue






Objavio: iris
Datum objave: 24 Svibanj 2009 u 15:28
ponukana shashinim pitanjem i ja sam tri ruže ubacila iza lavande i ružmarina Smile baš lijepo izgledaju skupa

-------------


Objavio: manči
Datum objave: 25 Svibanj 2009 u 09:42
...tako  je....definitivno sam odlučila uz ruže ( koje odlično uspjevaju na otoku ) saditi grmlje zimzeleno, naročito lavandu, kadulju, možda santolin ( hoya, imaš li tu kombinaciju ?)...



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk