Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Calocephalus Brownii "silver"

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Vrtno cvijeće
Opis foruma: Sve o vrtnome cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=458
Datum ispisa: 15 Lipanj 2024 u 19:41
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Calocephalus Brownii "silver"
Objavio: tibor
Tema: Calocephalus Brownii "silver"
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 00:51
Buduci da smo uspjesno identificirali biljku mogli bi i otvoriti temu o njoj.
Da vidimo ima li tko iskustva.
 
Calocephalus brownii ’Silver’
Retko vidjena biljka koja svojim izgledom privlaci paznju posmatraca. Njene tanane srebrne grancice i uski listici kao da su prekriveni injem. Ovaj izgled upotpunjavaju i sitni beli cvetici. Odlicna je u kombinaciji sa sezonskim cvetnicama. Tako da vasim zardinjerama, bastama ili cvetnim gredicama daje jos atraktivniji i neobicniji izgled. Kao i svaka sezonska biljka trazi redovno zalivanje i prihranjivanje.
 
Podnosi temperature do 10 stupnjeva,a tokom zime mora da se unosi.
 
Evo nekoliko slika;
 
 
 
 



Odgovori:
Objavio: TeaK
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 15:35
Jako zgodna biljčica, jednom sam je i imala, ali na žalost nisam uspjela sačuvati.smile48

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 30 Rujan 2007 u 19:09
Tibore,sad mi samo reci di je u Osijeku ima za kupiti. Prijateljica je bila samnom na izložbi i ona je rekla da je stavim na identifikaciju jer se njoj strašno dopada.Kako je ona iz Vukovara tamo vjerojatno nema no ti valjda znaš di ima u Os da joj javimWink


Objavio: tibor
Datum objave: 01 Listopad 2007 u 17:35
Shasha,potrubiti cu se da veceras stavim sliku.
I to sarenihWink    plavi,crveni,zeleni,zuti smile126
 
 
U baumaxu-vanjski dio


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 06:23
Prelijepa je, nikad je do sada nisam vidjela u prodaji.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: lana2
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 08:08
Jučer bila u baumaxu ima raznih boja, ove žute, crvene i zelene izgledaju kao da su svježe obojane.
 
Tiborove slike uopće ne vidim, nešto ne štima.


Objavio: lana2
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 08:14
Nego Tibore kad smo već kod neobićnih biljčica još od lanjske godine gledam pernetyu, prekrasna je, a na etiketi je pisalo "opširno" kao i inače "može biti vani i unutra"smile96Pa ako netko zna malo više jer ja sam smile190Sad ih opet ima jako puno u baumaxu


Objavio: Donata
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 11:07
E sa ovakvim grmičima se može raditi u cvijetnjacima svašta....
Razne slike....ornamente...smile186dugi spektar boja....


Objavio: lana2
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 11:31
Jao super, smile78baš to,
ima ih u baumaxu u vanjskom dijelu. Ako znaš nešto malo više o pernetyi bila bi ti zahvalna. Mislim da bi kod nas vjerojatno zimi trebala biti unutra.
 


Objavio: andrea01
Datum objave: 02 Listopad 2007 u 21:13
Baš sam je i ja gledala neki dan u Konzumu, ali nisam bila sigurna dali može biti vani! Wink


Objavio: salel
Datum objave: 11 Prosinac 2007 u 22:47
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Jučer bila u baumaxu ima raznih boja, ove žute, crvene i zelene izgledaju kao da su svježe obojane.
 
Tiborove slike uopće ne vidim, nešto ne štima.
 
pa one i jesu svježe obojane,kako se date prevariti.Meni kupci dolaze i pitaju kako to da ja nemam plavu kalunu (calluna vulgaris)


-------------
tkošto


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Prosinac 2007 u 22:57
Da,Salel,slažem se sa tobom,čudno bi bilo da su stvarno takve(malo je preočito obojano) isto ko i oni mali borići i čemprese što ih sad bojaju


Objavio: hoya
Datum objave: 11 Kolovoz 2009 u 09:07
Mene je oduševio. Ne traži puno pažnje, a svima uvijek najprije padne pogled na njega (zato ga i nedostaje ...).
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/hoya_/calocephalus/1863.aspx">
 
Nadam se da će preživjeti zimu, a onda će naći mjesto u svakoj vazi na balkonu.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Cvita
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 22:24
Meni je prezimoio vani na natkrivenom stepeništu, a ovo proliće sam ga posadila u vrt, pa šta bude.


Objavio: macak
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 09:22
U Kutini ga imaju u Jurifloru, ako nekome pomaže.
Ja ga planiram kupiti, trajnica je, ali sam planirala da ostane vani. Idem još malo tražiti da vidim može li prezimiti vani.


Objavio: magnolija
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 09:33
ja sam ga imala prošle godine i nije mi prezimio vani, jako sam tužna zbog toga.inače sam iz sarajeva u kom je klima kao u kutini pa ti preporučujem da ga ne ostavljaš vani preko zime smrznut će se. jedino da se nadaš da će zima biti blaga, ali zašto rizikovati sa ovako lijepom biljkom.


Objavio: macak
Datum objave: 09 Listopad 2009 u 09:38
Sa svi pišu da prezimljava vani na temperaturama do 10°, već pri 15 zaustavlja vegetaciju, baš šteta! Nisam ga još kupila, mislim da ni neću. Šmrc!


Objavio: Nina
Datum objave: 19 Siječanj 2010 u 12:01
napisat ću i ja svoje iskustvo, kako sam nedavno otvorila cvjećarnicu, bio je nezaobilazan u asortimanu kojim sam popunila svoju ponudu. ne znam zašto, ali ja sam bila ubijeđena da je on nešto tipa erika, pa ga redovno iznosim vanka (izjutra bude i oko 2-3 stupnja), a on raste i raste i super izgleda. ja baš razmišljala šta ću s njim kad otopli, hoće li mi "umrijeti"....i sad sam sretna čitajući vaše postove i već ga zamišljam u žardinjerama s ljetnicama


Objavio: OTOK
Datum objave: 19 Siječanj 2010 u 12:25
Moj je vani (ja sam na moru). Ona dva-tri dana kad je temperatura bila ispod nule nisu mu naškodili.


Objavio: hoya
Datum objave: 20 Siječanj 2010 u 05:10
Moji su spremljeni u hladnu prostoriju. Nisam baš zadovoljna njihovm izgledom, ali se toplo nadam da miruju, da su stali sa vegetacijom, ali da će na proljeće živnuti. Pogriješila sam što nisam dio pokušala ostaviti vani da mogu usporediti.


Objavio: ivna
Datum objave: 20 Siječanj 2010 u 12:54
Moj je bio posađen na kamenjar i sad više niš od njega Confused.Slijedeći put ću biti pametnija.


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Svibanj 2010 u 16:12
Od danas ga imam i ja. Malo sam čitala, pa kažu da voli ful sunce i malo vode, a gnojivo u kojem ima dosta fosfora, no vidjet ćemo. Stavi ću ga na balkon, gdje je cjeli dan sunce.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ajama
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 12:32
nikad vidjela,ali nije loš


Objavio: stefica.n
Datum objave: 22 Veljača 2013 u 13:08
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/administrator/calophalus/55122.aspx">
i ovo je ponova


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 22 Veljača 2013 u 15:36
...još jedna ponova, kako je krasan, bujanSmile...

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: aurelia
Datum objave: 04 Listopad 2016 u 21:44



-------------
     



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk