Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Lilly- moj mali dnevnik

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2835
Datum ispisa: 18 Lipanj 2024 u 03:53
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Lilly- moj mali dnevnik
Objavio: Lilly
Tema: Lilly- moj mali dnevnik
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 10:38
Evo da i ja imam svoj mali dnevnik.Počela sam se baviti cvijećem prije 5 god. onako usputa zadnje 3 god. (kako bi MM rekao) opsjednuta sam. Od uvijek su me privlačile neobične stvari pa sam tako počela i s biljkama. Prvo sam počela kupovati kaktuse,te zanimljive biljke su me počele sve više privlačiti da sam ih do sada skupila nekih 50-etak,ali sam neke izgubila ove zime i to najveće nažalost. Da nebi sve ostalo na kaktusima krenula sam dalje-sobno cvijeće. U početku nisam imalapreviše uspjeha,u želji da sve ljepo izgledaju i budu velike mislim da sam ponekad pretjerala s vodom. Pa je krenulo dalje,počela sam saditi i vanjsko cvijeće i željela malo urediti okučnicu pa sam napravila i mali kamenjar. Na kraju zbog nesuglasica sa MVS odustala od svega pa ljeti sve sadim po teglama i malom komadićku na koji sam si uzela pravo. Jednostavno volim da je oko mene sve šereno! Evo to je mali uvod u moj dnevnik i naravno bit će tu i slika!!!



Odgovori:
Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 10:42
Malo sam pregledavala svoje biljčice i nažalost ova zima je mnoge uništila,ali to me neće obeshrabriti da krenem ispočetka. Anđeoske trublje mi se čudno drže ali se nadam da će potjerati mlade,jer ih imam već 3 god. i bile su već stvarno velike.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 10:46
Sigurna sam da ćeš sve izgubljeno nadoknaditi, bitna je ljubav za cvijeće i volja, a to ti nijedno ne nedostajeLOL
i zato kad vrijeme dozvoli ..kantice, zemljica i navali..mi emo bit tu za tebe i pratiti te pozorno.
A sad zovi suseda da riješimo problem slikicaWink


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 10:53
Dragoljube koje sam bila posijala već ljepo rastu,a gazanija nije niti jedna izašla. Bacila sam se opet prekjučer u novu sjetvu -opet gazanije,
-još malo dragoljuba samo niskih
-ukrasni slak plavi
-ukrasni slak šareni
-zvončić
-lisičji rep
-pijetlova krijesta

Ali to nije sve,dobila sam od Mamee dosta sjemenje- vučika,neka vrsta karanfilčeka i još dosta toga što ću sutra sijati!!


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 11:06
Možda gazaniji treba duže da nikne- ja ju do sada nisam sadila ali sam sigurna da će ti naši eksperti znati reči --možda te još iznenadi, a možda joj nije dovoljno visoka temperatura, za neko cvijeće da bi niknulo mora biti iznad 20.
Možda se i gazanija tako ponaša??


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 18:47


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 18:54


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 18:56


Objavio: minimode
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 20:07
Dobrodošla, samo naprijed, nemoj se obeshrabriti, malo po malo bit će šarenila, a tek onda radosti!Tongue


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 20:26
Curke ovo je bila proba sa slikama, ali neznam dal sve tu stavljati il ih moram sortirati?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 22:38

Lilly bil je susjed u posjeti?

Svaka čast, samo nas obraduj s novim slikicamaSmile



-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:16
Da,da Mamaa bio susjed!!! Evo da vidite što sam i ja radila ovih dana.
Prvo ovo kupila
 
 
 
 
 
A ovo poslala Mamaa
 
 


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:18
 
 
 
pa nešto od toga svega i posijala


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:19
 i ovo kupila 


Objavio: rose
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:21
uuu,mama poslala puno lipih stvari,super sad i ja jedva cekam da sve to nikne. koje je ono cvjece na prezadnjoj slici?

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:28
U prvoj poruci,predzadnja slika? Gladiole. Ako na to misliš.


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:30
Da mamaa poslala a ni samoj joj nebi bilo dosta koliko ona prostora ima za urediti.


Objavio: rose
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:31
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

U prvoj poruci,predzadnja slika? Gladiole. Ako na to misliš.
ne,ne,ispod gladiola ono bijelo cvjeće


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:31
Krivu sliku ja pogledala,mislila si na šafrane. To su šafrani.


Objavio: rose
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:34
Originalno poslano od člana Lilly Lilly napisao:

Krivu sliku ja pogledala,mislila si na šafrane. To su šafrani.
nissam bila sigurna sta je pa nisam ni pisala,jesu to lukovice?


-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 16:37
Da kupila sam lukovice,al neznam dal je kasno da ih sadim,možda i nije.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 17:09

Pa ja sam poslala ono čega sam uspijela namnožitiLOL - ostalo prikupljam.

Lilly nije kasno da posadiš šafrane- kamo ih budeš sadila, u teglu ili van??
 
Ak sadiš unutra, budu brzo niknuli..joj jedva čekam slikicuSmile


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 17:16
Planiram ih staviti za sada u teglu. Samo još da odaberem koju.


Objavio: rose
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 17:24
nije kasno za sadenje,stigne se jos lukovice posaditi

-------------
http://tininkreativnikutak.blogspot.com/ - Moj Blog



Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Veljača 2009 u 22:23
Danas sam posadila šafrane,sad treba čekati njihove cvjetiće. I posijala još nešto sjemena,pošto to prvi put radim jedva čekam da izviri nešto iz zemlje.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 00:26
Samo nemoj u tom svom nestrpljenju početi prekapati zemljicu u koju si posadilaSmile

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: monna-1
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 09:47
Lilly ti si stvarno brza, već dosta toga posijala. Ovo će biti, imam neki osjećaj, pravi šareni cvjetni dnevnik! smile161

-------------
"Friends are Flowers in the Garden of Life"
http://cvjetnavila.blogspot.com/ - cvjetnavila.blogspot


Objavio: Lilly
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 22:14
Ja bi htjela da mi sve izađe,jer do sad sam uvijek kupovala gotove sadnice,pa sam htjela ove godine okušat sreću sa sijanjem. Mamaa trudit ću se da ne dođem u napast pa malo počeprkam.


Objavio: Lilly
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 13:44
Počele su izvirivati neke biljčice što sam posijala,bit će nešto od mog šarenila. I uspjela sam danas još nešto posijati.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 14:29
Super...ne brini stigneš sve...mnogo još nisu ni počeliWink

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Mamaa
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 20:46
Nema novih unosa?????Cry
Draga piši dnevniksmile178


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 28 Veljača 2009 u 22:27
Ma ja ta to zaboravim,pogledam što ima kod drugih pa tamo i upišem ako je što novo.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 21:24
Znam draga nađem ja tebe...nego samo da znaš da ti svratim u posjetu

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: inaja
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:06
Lilly tvoj dnevnik čitam i vidim da si se poslužila ambalažom za jaja da tu staviš neke sjemenke kako to pa zar može poslužiti,zaljevaš li i kako .


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:22
Može poslužiti,stavila sam zemlju,napravila u njoj rupicu pa u nju sjeme i malo pokapala s vodom. I onda svaki dan prskam i idu biljcice ljepo van. Kad malo porastu presadit ću ih u tegle!


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:42
Moj ulov od neki dan iz šume
 
mini narcisi i šafrani koje sam kupila


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:44
 
evo njih vani!


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:50
 


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:54
 


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 17:55
Gazanije su mi samo dvije za sad izašle,nadam se da budu bar pola što sam posijala.


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 18:04
Lili sve posude super iskorištene i biljčice napreduju, bit će posla oko presađivanja.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lilly
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 18:24
Bit će posla,samo neka sve izađe i raste! Ovo mi je prva godina da se bavim sijanjem,obično sam uvijek kupovala cvjeće za presaditi.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 03 Ožujak 2009 u 20:18
Biljkice lijepo napredujuClapClap još malo i evo cvjetićaWink

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 06 Ožujak 2009 u 21:32

Danas sam malo presađivala svoje biljčice,dosta ih je izašlo,čak se nisam ni nadala da će toliko. I bila sam u shopingu,kupila sam afrički ljiljan i odmah većeras ću ga odmah posaditi. A sutra ću još malo šopingirati!!!! smile183



Objavio: Mamaa
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 17:02
Samo ti sadi, da te posle pelcere možemo žicatiWinkLOLLOL

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 07 Ožujak 2009 u 17:17
Danas sam si pak kupila kaktus,slikica je u drugoj temi i 7 kom mini mačuhica,baš su mi bile slatke pa sam od svake boje po jednu uzela! Al cijeli dan kiša zeza pa ću ih drugi tjedan posaditi.


Objavio: Lilly
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 20:33
Evo napokon mogu malo tipkati. Ujutro smo krenuli u posjet malo kod Mamee! Što reći bilo je super,nova okolina malo za promjenu. Obišle smo cijelo njeno imanje dok su muževi čuvali djecu- bravo za njih. Moram reći da je okućnica puno veća nego na slikama i stvarno ima puno posla oko uređenja toga,ol ona je veliki borac i uspjet će ona sve. Stvarno će joj biti potrebno hrpa cvijeća da sve to popuni što je ona zamislila,ali je bezrazmišljanja podjelila svoje sjemenkice i lukovice samnom,to dokazuje da je stvarno duša od žene! Nažalost druženje je prebrzo završilo- znate onu - sve što je ljepo kratko traje. Morali smo jurit doma jer su me već gosti čekali. I evo sad imam malo vremena da tipkam,a sutra ću u sadnju !


Objavio: korijenko
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 20:47
Super curke samo se vi družite i uživajte....
Lilly, puno ti je toga niklo, kod mene za sad samo jedna vrsta kadifica i vidim danas mi počeo virit jedan bucmasti suncokret, vidiš koja je uživancija pratiti biljku od samog početka.


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: Mamaa
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 21:32
Draga Lilly, da ti u tvom dnevniku velim da si toliko divna osoba i da mi je zaista drago što sam te upoznala i da mi dođe da sve te koji te zezaju Angrysmile232a kad bude prilika i dođem, samo reci ja bum to bez problema i napravilaWink
Žao mi je što nismo imale više vremena na raspolaganju.. i što sam ti čips zaboravila ponuditiLOL 


-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 14 Ožujak 2009 u 20:54
Danas sam i ja malo po "svom vrtu" čeprkala (onom što imam) i počele su već neke biljčice izvirivati iz zemlje. A i ljiljani koje sam u tegle posadila idu van! Magnolija je počela pupati pa me je strah ju sad presađivati.


Objavio: Lilly
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 19:28
Danas sam opet išla u šumu ali ovaj put u potragu za jaglacima i nećete vjerovati niti jednog nisam našla. Iskopala sam samo malo visibaba i žao mi je što nisam uzela fotić jer smo prolazili pored 5 srna i jednog srnjaka koji je drijemao uz potok!


Objavio: gioiaa
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 19:42
steta Lilly ...nemoj drugi put zaboraviti f.aparat


Objavio: Lilly
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 20:11
To je zato jer sam punila baterije i razmišljala da ću ga uzet i na kraju sjetim se u šumi da je ostal doma.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 20:20
Ja nikam bez njega- ćak mi je i direktor dao direktivu- svaki dan fotić sa sobomLOLLOLLOL

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: kontesaa
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 20:22
veliki je gušt gledati kako iz sitne točkice sjemena raste cvijetić Smile one dvije teglice na početku su fenomenalne Thumbs%20Up žirafa i auto
ako smijem pitati...one biljčice koje su se izdužile dosta,šta je to i gdje stoje? mislim da im fali svijetla Embarrassed ali to će znati puno iskusniji od mene
inače sve super Smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Lilly
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 21:05
Hvala kontesaa-ja volim da mi se šareni i cvijeće i tegle. Ono izduženo je ukrasni slak i stoji kod prozora. Ove godine prvi put sijem inače mi je običaj kupiti već gotovu biljku tako da mi je svaki komentar dobrodošao. Prihvačam i kritike i pohvale! Ja sam još jedan veliki početnik!!!!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 21:20
a ne ne nije bila kritika,ali ako je slak onda valjda i treba biti visok nisam ga nikada imala pa ne znam Smile 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Lilly
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 21:35
Treba biti i kritika da bi se popravilo što ne valja. I ja sam ove godine prvi put sijala pa neznam kak to treba izgledati,valjda je dobro tako. Dosta toga mi nije ni izašlo,zbog nedostatka prostora svuda sam stavljala pa je valjda razlog to,al valjda će druge godine biti bolje!!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 17 Ožujak 2009 u 21:40
nedostatak toliko prozora koliko nam treba,muči i mene,već sam popunila sva mjesta i sad kemijanje,ali već imam ideju LOL dovući stol do prozora i na njega staviti klijance smile96 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: kat.rea
Datum objave: 20 Ožujak 2009 u 21:03
Bravo Lilly, krenulo i kod tebe Clap. Vidim svi smo nestrpljivi. I ja sam prvi put sijala, ustvari znala sam ranijih godina nešto sijati, ali obično sam sijala dok več zatopli, pa je uvijek to došlo kasno. Naravno da sam i ja nešto posijala, ali stalno prevlačim gore dolje. Stavim u kuhinju na policu ili prozor dok ne nikne ( na toplo), a onda mi se čini da mu je pretoplo pa selim u hladno u tavan..... k`o mačka mlade prenašam.


Objavio: Lilly
Datum objave: 20 Ožujak 2009 u 21:13
Slično je i kod mene kat.rea zbog nedostatka prostora stalno seljakam!!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 21:36
Lijepo je biti početnik, lijepo je uživati svako jutro u pogledu na zemljicu i prebrojavati kolik je biljčica niknulo... blago tebi, meni nije niknula niti jedna gazanija...


Objavio: Lilly
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 21:46
Nije niti meni Franjice-baš ono što sam htjela neće. Al me to nebude spriječilo da ih nemam,kupit ću naravno već gotove biljke a druge god opet pokušati sa sijanjem ih!


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Ožujak 2009 u 11:53
Danas se primam nekog posla samo što ni sama neznam od kud bi počela. Moram pofarbati "lojtre" za clematis . Nemogu se sama sa sobom dogovoriti koju bi boju! Mini maćuhice treba nekud popikati i one odcvale šafrane i zvončeke is tegla presaditi u vrt.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 23 Ožujak 2009 u 14:14
Kako god pofarbaš- nama slikicu stavi Smile

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Ožujak 2009 u 20:04
Evo pofarbana je moja "lojtrica" ali nije kakve sam ja htjela boje. Zovem muža da mi kupi žutu boju i on donese žutu a kad sam ju otvorila unutra neka čudna narančasta,od žute ni ž!! Uspjela sam danas očistiti moj bifši kamenjar,kako ga prošle god nisam ni taknula nisam ga mogla više gledati kako je bio zarašten pa sam onda krenula s njim. Još razmišljam dal ću u njega stavljati koje biljke ili ne. Poslikat ću ga sutra da vidite na što to liči. Tako da nisam uspjela posaditi maćuhice al sutra je novi dan. Poslala ja MM i po novu vreću zemlje pa će biti posla!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Ožujak 2009 u 21:36
Pa još kaže da ne voli cvijeće, a vidimo mi kud ti okom, on skokom, jedva čekam slikice.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Lilly
Datum objave: 23 Ožujak 2009 u 22:21
Ma voli on samo neće priznati!!!!!


Objavio: skitnica
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 20:46
možda sada bude češče došao na druženje kad je vidio da mi nismo nikakvi čudaci(čitaj čudovišta).

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: Lilly
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 20:53
Nije on ni mislio da ste čudaci (čudovišta). I bili bi mi išli s vama i kod Branke samo da nas djeca nisu čekala. Nebi mi vjerovali ali on se prije od mene uklopi u društvo.


Objavio: Mamaa
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 20:56
Čekaj sad da se i on ulogira na forum Smile

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: Lilly
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 20:59
Možda već je a da mi to ni neznamo!!LOLLOL


Objavio: Lilly
Datum objave: 25 Ožujak 2009 u 21:57
Evo danas sam presadila sve one kaktusiće u nove posude. Pofarbala sam još jednom one ljestvice-sliku sutra stavim. I moram sutra još jednom prefarbati jedan stalak za cvijeće. Išla sam u zg s namjerom kupiti žutu pasifloru i crvenu pavitinu ali ni jedno nisam našla. Ali mi je zato mužek kupio dva nova kaktusa!



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk