Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Tako to radi početnica

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4574
Datum ispisa: 23 Rujan 2024 u 18:55
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Tako to radi početnica
Objavio: misty-da
Tema: Tako to radi početnica
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:33
Još je bilo snijega kad sam procunjala po obližnjoj šumi i neke visibabe preselila u svoj vrt. Otkrila sam tamo neke prelijepe grmiće plavog cvijeća, ne znam kako se zove, ali preselila sam u vrt i nekoliko njih, bili su uz visibabe, pa da ne budu usamljeni Wink. Dobro se drže a sigurno su zadovoljniji kad nekoga usrećuju!

17. 03. Jagode su iz teglica preselile u vrt, Mont Everstice uz ogradu, ostale dvije vrste u oveću žardinjeru. Pojavili su se prvi maleni cvjetići LOL

19. 03. Danas sam se umorila, srce se uzlupalo, toliko da sam već odlučivala kako ću nekoga angažirati da okopa i oplijevi žardinjere uz prilaz do ulaznih vrata Embarrassed. Većinu vremena plijevila sam sjedeći, a završila manje od pola Confused

20. 03. Ipak neću nikoga angažirati, puno manje nego jučer, ali ipak sam još malo plijevila i sve oplijevljeno uredno okopala. Pa nitko ne juri za mnom, polako ću LOL 



Odgovori:
Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:40
20. 03. Popodne je, oblačno. Prevrćem po dobivenom sjemenju. Raduje me Shashin slak i odluka pada. Zemlja je mekana, uskopala sam plitku brazdu uz ogradu i posijala sjeme slaka. Pokrila sam ga plitkim slojem kupovne zemlje za cvijeće, valjda će mu to prijati?
Iza toga je (ko naručena) pala slaba kišica, sad ne trebam zalijevati, a kišnica je - kišnica Thumbs%20Up


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:46
21. 03. Prvi dan proljeća i pravo vrijeme, sunčano, relativno toplo..
U vrtu me dočekao prvi procvjetali narcis, čini mi se da je od jučer i puno više pupoljaka na grmićima narcisa.
Među listovima tulipana rastu izbojci na kojima se naziru pupovi Smile
Ovo baš i nije mojih ruku djelo, ostavila ih je bivša vlasnica, ali ipak sam ih čistila, zalijevala, pljevila travu oko njih, a i da nisam, veselili bi me smile64


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 06:57
22. 03. Sjeme ukrasnog luka i crnog sljeza posijala sam uz rubove malih kvadratića zemlje da ukvire te mini travnjake s bokorima jaglaca. Možda će nekima izgledati zapušteno (ti su djelovi uz cestu) ali meni izgleda lijepo. Ne znam koliko će trebati luku i sljezu da niknu.

U ove uže djelove zemlje uz prilazni put do ulaznih vrata, danas sam posijala kadifice, nevene, margaritele, carsko oko.. Na jedan maleni dio posijala sam i malo mixa od 14 salata. Na slici je skoro svaka druge boje, ni jednu još nisam vidjelo uživo, a i inače nisam baš neki salatoljubac, mislim da će bolje izgledati kao dekoracija, maleni šareni tepih smile161


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 07:09
23. 03. Konačno sam oslobodila dvorište i vrt od ružnih dasaka što su ih radnici nabacali s tavana. Susjedu će dobro doći, a mene su već tjerale u očaj!
Danas sam udomila i 6 mladih voćaka s travnjaka, jedan drugi susjed bio je vrlo zahvalan, uredno ih je otkopao, a ja sad razmišljam kako bih nagovorila sina da na neko od tih mjesta posadimo ruže, no najprije treba travnjak pokositi, samo previše je mokro Confused
S tugom gledam svoje jabuke, trebalo ih je orezati, a ja ne znam kako, bojim se da nešto ne uprskam. U biljnoj apoteci nemaju ni vapna za debla, jadne moje jabuke ErmmCry
Sutra ću barem malo okopati zemlju oko njih, tek da im pokažem koliko mi je stalo..


Objavio: bromelija
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 07:34
Puno je posla napravljeno nebi ja rekla da je to radila amaterka nego prava vrtlarica, puna ljubavi i pažnje prema svojim biljkama.




Objavio: bigmamma
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 07:45
Misty, ti kao da pjesme pišeš, a ne dnevnik radova! Tako lijepo, slikovito i toplo opisuješ, da sam se sva razniježila. Pogotovo s tvojim jabukama!
Moje već godinama nitko nije orezivao, pa sam ti ja na jednom forumu našla kak se to radi. Kak nemam printer, ja am si fino tu sliku ostavila na ekranu, i trčala gore-dolje, od ekrana do jabuka i po toj šemi rezala. Neki vrli "poljoprivrednici" su mi rekli da niš ne valja, a drugi da sam ih orezala kao stručnjak. Ja izabrala vjerovati ovim drugima, naravno.


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 08:44
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Misty, ti kao da pjesme pišeš, a ne dnevnik radova! Tako lijepo, slikovito i toplo opisuješ, da sam se sva razniježila. Pogotovo s tvojim jabukama!
Moje već godinama nitko nije orezivao, pa sam ti ja na jednom forumu našla kak se to radi. Kak nemam printer, ja am si fino tu sliku ostavila na ekranu, i trčala gore-dolje, od ekrana do jabuka i po toj šemi rezala. Neki vrli "poljoprivrednici" su mi rekli da niš ne valja, a drugi da sam ih orezala kao stručnjak. Ja izabrala vjerovati ovim drugima, naravno.


Ovo mi zvuči tako poznato bigmamma LOL
Prošle jeseni sam sa svojih jabuka jela najslasnije voće koje sam u životu probala, plodovi su bili krupni, sočni mmmmm, a nitko ih nije ni pogledao godinu dana. Imam i nekoliko krušaka, nisu nešto, pogotovo jedna koja ima krupne plodove, ali ih je bilo svega nekoliko i bile su strašno zrnaste. Mislim da ću ove godine malo vježbati na kruškama, neče biti štete ako pogriješim Wink


Objavio: misty-da
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 08:45
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:

Puno je posla napravljeno nebi ja rekla da je to radila amaterka nego prava vrtlarica, puna ljubavi i pažnje prema svojim biljkama.




Ma napravila bih ja puno više bromi, ali tijelo kaže..ne može Confused


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 16:49
Tvoj talent za stilsko pisanje i slikovito izražavanje primijetila sam već na drugim temama kao i potrebu za lijepim okruženjem i uljepšavanjem tema, što me vrlo veseli jer sam i sama takva. Volim sve oko sebe "scifrati".
Takav ti je i dnevnik, maštovit, originalan i temeljit.
Vrlo rado ću ga čitati i uživati u svakoj tvojoj napisanoj račenici.
lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Pecika
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 16:59
Doista si mnogo posla napravila.svaka čast


Objavio: misty-da
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 06:34
Ma pišem samo o onome što sam napravila, a toliko toga još nisam Disapprove
Svaki dan iznova zaključujem kako sam prestara za kopanje a toliko je toga već zaraslo u korov i travu koju niti ne znam kako bih iskorijenila. Pomišljala sam kako bih možda trebala angažirati nekoga za to kopanje, samo me malo omela ova recesija Confused
Danas sam sebe uvjerila kako ta trava i nije tako loša, zelena je, pasat će joj neki  ukrasni i rascjetani grm, jedino ga još trebam uzgojiti smile210
Ne znam hoće li mi ova lagana kišica dopustiti da išta uradim u vrtu danas, zato idem pronaći kutiju za sjeme koje još nisam upotrijebila i procunjati malo po oglasima da vidim treba li nekome nešto od mog viška Smile



Objavio: misty-da
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 19:27
Današnji je dan bio pun uzbuđenja! Stigla mi je bromi, doteglila cijelu kutiju mladih biljčica i dvije velike kese s magnolijama i jasminom.
Malo sam je udavila pričama i pitanjima, uredno je izvršila smotru vrta, a čim je otišla , bacila sam se na kopanje!
Jasmin je dobio mjesto uz ogradu, grančice sam privezala usmjeravajući ga kako će puzati, a i najveća magnolija je dobila potporanj, možda će joj trebati dok ne učvrsti korijenje
Dio biljčica, kojima nisam zapamtila ime Embarrassed već su u zemlji, ostatak će naći svoje mjesto ujutro.
Baš je dobar osjećaj ovaj umor pomiješan sa zadovoljstvom, hvala ti bromi smile78


Objavio: kat.rea
Datum objave: 25 Ožujak 2010 u 20:02
Čitajući tvoj dnevnik baš sam se pitala gdje ti ono živiš kad već siješ u zemlju..... pa si mislim, ako me sječanje dobro služi ti si negdje lijepoj našoj Slavoniji, a vidjevši da ti Bromi bila u posjeti potvrdila si mi da mi krečana ipak ne radi punom parom LOL.
A posla si več puno napravila i bravo za tebe.
Što se voćaka i orezivanja tiče, ja nisam stručnjak, naše kruške "stručno" poreže svake godine moj svekar, a od krušaka ni K..... jedne godine sam ja zamolila moga brata da dođe porezati, a kada je svekrva vidjela kako je porezao rekla je da se skoro rasplakala...... i jedino onda smo imali nešto krušaka, zato ako imaš nekoga tko stvarno zna, zamoli da ti pokaže, prve godine bar poreže, jer ako godinama nisu voćke održavane, možda im treba drastičniji rez, da se obnove, pomlade...


Objavio: misty-da
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 07:05
Možda sam bila malo nestrpljiva s tim sijanjem, ali mislim da će sjeme samo izabrati dan za nicanje. Do tada bit će mu dobro u već toploj zemlji.
Ne mogu se dovoljno načuditi ovoj zemlji, prije par dana oplijevila sam komadić zemlje, a dva dana nakon toga tu su, ne samo niknule, nego već procvale ljubice!
U šali znam reći svojima u Dalmaciji kako bi iz ove zemlje izraslo brdo kad bih u nju posadila kamen! Smile
Idem sad posaditi i ostale biljčice koje mi je donijela bromi i pogledati treba li što prelijepom novom stanovniku mog vrta, magnoliji koju mi je bromi tako velikodušno poklonila. Stabalce joj je već oko 1,5 m visoko, propupalo, jedino se pitam hoće li najprije cvasti ili listati? Ali što god da izabere oborilo me s nogu, a oborit će i moje susjede kad procvjeta!


Objavio: misty-da
Datum objave: 26 Ožujak 2010 u 11:34
Nakopala sam se danas, a strašno je vruće smile46 Morala sam, toliko je novih biljčica čekalo svoje mjesto u vrtu! K tome stigao je paketić od Natalije i jedan maleni lovor s korijenčićima hitno je trebao u zemlju. Dobio je mjesto kraj loze, na suncu, sigurno će lozi malo šaputati o prelijepoj Dalmaciji.
Malo ću predahnuti dok odlučim hoću li sjeme bijele i ljubičaste glicinije posijati jedno pored drugogsmile180


Objavio: misty-da
Datum objave: 27 Ožujak 2010 u 09:58
Kiša lagano sipi, k'o naručena, moji vrtni prijatelji, svi, vole kišnicu. U inspekciji vrta otkrivam da je neko sjemenje počelo nicati, mislim da su kadifice i neveni Smile
Nadam se da će i dalje biti toplo, barem dok malo ne očvrsnu.
A ponos mog vrta, magnolija, izgleda da uživa u novom domu, očito veselo pupa!





 


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Travanj 2010 u 10:59
03. 04.
Danas sam s ponosom pokazivala svoj vrt prijateljima koji su mi došli iz Slovenije.
Pristojno su ga hvalili, a onda je uslijedio šok kad mi je prijatelj rekao: A sada bi mogli uraditi i nešto korisno! smile157
Uzeo je vrtne škare, ali se i sažalio nad mojim razočaranim pogledom i dopustio mi da mu asistiram. Za sat i pol nestalo je 3/4 moje odrine. Za to vrijeme znojila sam se od muke, činilo mi se da se moja loza nikada neće oporaviti od tog barbarstva, ali sam ipak šutke pridržavala skale i skupljala odrezane grane. Neke su tako velike i debele da će sigurno poslužiti za izradu mojih božićnih aranžmana.
Za ručkom su me tješili da će tako moja odrina brže i ljepše napredovati, imati više plodova.. A ručali smo u vrtu, za stolom baš pod odrinom koje skoro i nema više. Ne preostaje mi drugo nego vjerovati mu i nadati se..Ermm



Objavio: Baka Bea
Datum objave: 04 Travanj 2010 u 11:10
Krasni i korisni gosti, bravo za tvoje slovenske prijatelje. Takve bi svatko poželjeo. I vjeruj prijatelju na riječ. Ubrzo ćeš se i sama uvjeriti da je imao pravo.


Objavio: skitnica
Datum objave: 04 Travanj 2010 u 15:08
a da staviš malo više slika da se bolje vidi vrt.

-------------
mi smo djeca cvijeća


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 07:04
Originalno poslano od člana skitnica skitnica napisao:

a da staviš malo više slika da se bolje vidi vrt.
Mislila sam to učiniti danas, ali kiša je, previše bi tuge bilo za takvu sliku Confused


Objavio: misty-da
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 07:09
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Krasni i korisni gosti, bravo za tvoje slovenske prijatelje. Takve bi svatko poželjeo. I vjeruj prijatelju na riječ. Ubrzo ćeš se i sama uvjeriti da je imao pravo.
Jesu, krasni i dragi! Ovdje su već drugi put, prvi put mi je prijatelj došao montirati perilicu za suđe i postaviti električnu instalaciju na tavanu LOL


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 05 Travanj 2010 u 10:33
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

03. 04.
Danas sam s ponosom pokazivala svoj vrt prijateljima koji su mi došli iz Slovenije.
Pristojno su ga hvalili, a onda je uslijedio šok kad mi je prijatelj rekao: A sada bi mogli uraditi i nešto korisno! smile157
Uzeo je vrtne škare, ali se i sažalio nad mojim razočaranim pogledom i dopustio mi da mu asistiram. Za sat i pol nestalo je 3/4 moje odrine. Za to vrijeme znojila sam se od muke, činilo mi se da se moja loza nikada neće oporaviti od tog barbarstva, ali sam ipak šutke pridržavala skale i skupljala odrezane grane. Neke su tako velike i debele da će sigurno poslužiti za izradu mojih božićnih aranžmana.
Za ručkom su me tješili da će tako moja odrina brže i ljepše napredovati, imati više plodova.. A ručali smo u vrtu, za stolom baš pod odrinom koje skoro i nema više. Ne preostaje mi drugo nego vjerovati mu i nadati se..Ermm

 
 
Apsolutno ćeš biti iznenađena, čak zapanjena, rezultatima ovog, kako ti kažeš "barbarstva".
Od srca se nadam da si zapamtila kako je prijatelj to sve radio, inače ćeš ga opet morati pozvati da ponovi lekciju.
lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: misty-da
Datum objave: 07 Travanj 2010 u 18:20
07.04.
Danas sam se nakopala, ali je moj vrt dobio nove stanovnike. Jednu ružu - crveno bijelu, nekoliko gomolja irisa s lišćem, malo stabalce japanske dunje, malo stabalce jorgovana..
Nisam sigurna kakve će boje biti irisi, osim dva mini za koje su mi rekli da su nježno plavi. Ostala tri će me valjda iznenaditi, a jedan me i danas iznenadio jer mu lišće ima žutu prugu po sredini.
Sjeme nevena i kadifica počelo je nicati, breskvica je procvjetala, a i na kruški se već otvaraju cvjetići među zelenim izbojcima.
Na dva mala džbuna narcisa počele su se otvarati krune, različite od onih što već dugo cvatu, skoro su nalik malim ružama. Pronašla sam na netu slike i mislim da je to 
"Organic Minnow", samo je na netu bijeli, a moj je žuti. Narcisi su kod mene prilično zbijeni, možda ću na kraju dobiti i neku četvrtu vrstu?
Uistinu, proljeće u vrtu traži puno, ali daje još više


Objavio: misty-da
Datum objave: 08 Travanj 2010 u 10:39
Danas sam uzela odmor od radova, samo sam zalila sve i uživala u svemu čime su me jutros razveselile moje biljčice. Naravno sve novo sam i slikala, upravo ću slike stavljati u "Moj vrt u slikama", a ovdje ću (za one koji su neznalice kao ja) staviti slike moje orezane odrine. Vjerujem svom prijatelju i Sari da će sad tek krenuti kako treba Smile








Objavio: jelika
Datum objave: 10 Travanj 2010 u 14:02

Prvo da te pozdravim jer se ne poznamo

...izabrala sam čitati tvoj dnevnik jer je u naslovu stajalo početnica ( što sam i ja)... ali ovo što si ti sve napravila...ufff... ja ti nisam ni do koljena...
I moraš otvoriti neki svoj blog ili kako se već zovu ta moderna čuda pisanja... jer ovo mi je kad da čitam neki prafi profinjeni dnevnik s tvrdim koricamaSmile


Objavio: misty-da
Datum objave: 13 Travanj 2010 u 09:44
Originalno poslano od člana jelika jelika napisao:

Prvo da te pozdravim jer se ne poznamo

...izabrala sam čitati tvoj dnevnik jer je u naslovu stajalo početnica ( što sam i ja)... ali ovo što si ti sve napravila...ufff... ja ti nisam ni do koljena...
I moraš otvoriti neki svoj blog ili kako se već zovu ta moderna čuda pisanja... jer ovo mi je kad da čitam neki prafi profinjeni dnevnik s tvrdim koricamaSmile


Jelika ovo je prvi vrt kojeg imam, i prvo moje proljeće u njemu. Pa znaš da je proljeće vrijeme kad moramo uraditi sve ako želimo imati vrt po svojoj mjeri. Zbilja se trudim, napraviti sve što mogu, a ne mogu puno, puno toga i ne znam. Upravo sam ovdje (na ovom forumu) puno naučila, dobila puno savjeta, zato sam i nazvala dnevnik "Tako to radi početnica", sluša znalce, uz njihovu pomoć i malo dobre volje sve se može


Objavio: misty-da
Datum objave: 13 Travanj 2010 u 09:58
Opet je kiša, moji klijanci je obožavaju, a ja opet samo mogu gledati Unhappy
Baš me je zgrabila tuga, kad mi je bromi donijela magnoliju imala je malene ali zelene pupove, a već su nekoliko dana nekako posmeđili, mislim da se suše Cry
Riječ je onoj najvećoj čiju sam sliku i ovdje stavila. Možda bi bilo pametno malo je podrezati? Zna li mi itko dati neki savjet, što da radim?
Čudno je to, jedna sasvim malena, također bromin poklon, ne samo da je pustila listiće, nego i par mladih izbojaka



a u istom su vrtu i jednako ih volim! Unhappy



Objavio: misty-da
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 07:25
16.04
Čini se da je "krvnički" srezana loza ipak odlučila pupati Smile




Objavio: misty-da
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 07:48
18. 04.

Uz ogradu mog malog voćnjaka (skoro pod krošnjama krušaka) ima dosta zemlje na kojoj raste trava. Ma raste ona i pod jabukama, pomalo, samo su pod jabukama drugačiji "tepisi", šareni, niske "žutice", pa tepih s onim sitnim plavim cvjetićima, šume jaglaca.. A ovdje pod kruškom sama trava i odluka pada! Počnem ja plijeviti, strašno! Kakav jalovi posao, dobila sam žuljeve, a korijenje opet ostalo u zemlji! Unhappy
Krenem kopati s malom motikom, za dva sata uspjela sam izvući korijenje s cca 20 četvornih cm. Confused
A onda, u susjednom vrtu, vidim mladu ženu s lopatom. Što sam ja uspjela s motikom za dva sata, ona je s lopatom uspjela u pola minute! Pratim njene pokrete, ne čini se teško.. Pa imam ja i lopatu, trk u drvarnicu i zbilja, ide mi! Za deset minuta okopan je komadić zemlje otprilike 1 X 2 m, sasvim dovoljno da iskoristim malo sjemenja špinata Smile
Sačekala sam malo da se gliste (valjda kišne) povuku opet u zemlju, grabljicom izravnala zemlju, pobacala sjemenje po njoj i zasula sve s malo kupovne zemlje.
Eto, moja prva gredica s povrćem je gotova! Još samo da nikne!
Nego ne znam što da mislim o tim silnim glistama, znam da rahle zemlju i da je to dobro, jedino ne znam jedu li one sjemenje??


Objavio: bigmamma
Datum objave: 22 Travanj 2010 u 13:55
Misty, ja tom okopavanju i guljenju trave i korova doskočila, i to s budakom. S njim skineš i travu i korov skupa s korijenjem. Jest da ruke otpadoše od težine budaka, al triput brže i bolje neg motikom.


Objavio: misty-da
Datum objave: 28 Travanj 2010 u 07:27
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Misty, ja tom okopavanju i guljenju trave i korova doskočila, i to s budakom. S njim skineš i travu i korov skupa s korijenjem. Jest da ruke otpadoše od težine budaka, al triput brže i bolje neg motikom.
Ma svačije mi je iskustvo dobrodošlo, jedini je problem što neznam što je budak???Confused


Objavio: baka
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 08:27
Evo i ja sam svratila. Ma ima puno po vrovima za čitanje, pa još i Dnevnici a posla ima i u RL mom vrtu!Big%20smile
Ja mislim da je budak ono veeeeliko kao čekić(zovu ga i trnokop)! Za to treba doista ogromna snaga.
Ali ti se dobro, da ne kažem odlično snalaziš kad kažeš da ti je to prvi vrt u životu!Clap


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 13:57
Moguće da je budak ovo , MM to zove busara zato što skida busenjeEmbarrassed




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: smrcko
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 13:58
Evo tu stoji budakSmile
<> http://www.sumoopskrba.hr/katalog/grupa/10_alat_vrtni_37/?page=4 - http://www.sumoopskrba.hr/katalog/grupa/10_alat_vrtni_37/?page=4


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: bigmamma
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 14:39
E, pa kad sam ja već nepristojna i nisam odgovorila, drugi su umjesto mene. Bravo, smrckice to je budak.
Ali, baka, mislim da je trnokop nešto drugo. Ima na jednom kraju kao budak, samo uže, a na drugom špičasto završava. Ako se ne varam, mislim da je to isto što i kramp. Ako sam promašila, oprostite.


Objavio: smrcko
Datum objave: 30 Travanj 2010 u 23:54
Evega moj budak, tj. dva budaka koje sam dobila za 8. ožujak i valentinovo

<> forum_posts.asp?TID=4425&PN=1 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=4425&PN=1

Kad prođe recesija kupit će mi traktor

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: misty-da
Datum objave: 01 Svibanj 2010 u 09:01
Praznik je rada, ali i to kako-kome. Napola ga poštujem, eto travnjak je napola pokošen, druga polovica dolazi na red tek u ponedjeljak. Ali u voćnjaku je pokošeno sve (i oni moji prelijepi tepisi Cry)
Jučer sam s lopatom i vilama prekopala dio zemlje ispod voćaka i za danas pripremila sjeme graha, mrkvice, graška, lubenice i dinje. Iza ovog posta idem sijati. Neću koristiti nikakva gnojiva, neka bude skroman urod ali će biti zdrav! Jedino sam zemlju malo zasula pepelom od drva.
Još moram pronaći komadić zemlje gdje ću posijati selen, a onda mogu malo sanjariti o mojim zdravim budućim dinjama lubenicama Smile






Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 02 Svibanj 2010 u 09:57
Mogu si zamisliti kako si se osjećala kad su ti obrezali lozu...jedne smo godine moj sin i ja gledai kako susjed obrezuje svoju  krušku, pratili pomno i "oponašali ga"...greška je bila što je susjed pripremao krušku za rušenje. Kad sam vidjela da je otpilio deblo i iskopao korijen (a mi po njemu našu kruškicu lijepo iskasapili) skoro me šlagiralo. No, iznenađenje je bilo na ljeto...rodila kruškica kao nikada do tada...vidjet ćeš i svoju lozu kako će napredovati i uživat ćeš u grožđu.


Objavio: smrcko
Datum objave: 02 Svibanj 2010 u 21:40
E Franjice si me nasmijala, a i MM se smijeLOL.
 MM neda ni pogledat u jednu jedinu voćku koju je donedavno imao (jabukicu, a sad smo i ponosni vlasnici višnjice) . Čim okrene glavu, a ja škarama cap carap po granama. Kaže da sam kao Fredi KrugerWink

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: misty-da
Datum objave: 04 Svibanj 2010 u 09:08
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

E Franjice si me nasmijala, a i MM se smijeLOL.
 MM neda ni pogledat u jednu jedinu voćku koju je donedavno imao (jabukicu, a sad smo i ponosni vlasnici višnjice) . Čim okrene glavu, a ja škarama cap carap po granama. Kaže da sam kao Fredi KrugerWink





Objavio: lucy
Datum objave: 04 Svibanj 2010 u 17:17
Evo i mene u tvom vrtu. Lijep primjer kako dobra volja i jaka motivacija u kratko vrijeme kuću pretvore u topli dom. 


Objavio: misty-da
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 07:57
Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

Evo i mene u tvom vrtu. Lijep primjer kako dobra volja i jaka motivacija u kratko vrijeme kuću pretvore u topli dom. 
Osim travnjaka, hosta i voćki koji su zbilja raskošni, ali nisu mojih ruku djelo Confused (naslijedili ih s kućom) sve je u mom vrtu još skromno. Trebat će puno vremena da moji klijanci i nove sadnice postanu ljepotice kakve gledam u vašim vrtovima, ali ja im se i tako skromnima iskreno radujem. Moj sin uređuje tavan, pretvara ga u svoj (raskošni i joj...preskupi! ) dnevni boravak, a meni je ostalo da sa skromnim sredstvima i uz veliku pomoć članica ovog foruma sredim vrt. Mislim da je to najbolji način da od kuće napravimo dom Smile LOL


Objavio: misty-da
Datum objave: 09 Svibanj 2010 u 08:29
06. 05.
Malo sam zapostavila svoj dnevnik radova, mada i dalje mislim da je korisno, pogotovo nama početnicima, pisati ga i podsjetiti se kad smo nešto uradili, posijali, orezali..
Mislila sam da nikome neće biti zanimljive svakodnevne inspekcije vrta, zalijevanje, pljevljenje, okopavanje, pa sam tako propustila zabilježiti kako je prije pet dana niknuo špinat na mini gredici. Prva dva dana nisam bila ni sigurna je li to špinat ili trava Embarrassed, stvarno su mi ti listići dugi i tanki više sličili travkama! Treći dan se već jasno vidjela razlika Wink
A možda u dnevniku baš treba opisati i to iščekivanje i strepnju kako će završiti ti početnički eksperimenti, ili se samo meni, novopečenoj vrtlarici to čini važno?
Kako god, danas se spremam na novi eksperiment, naime, krompir kupujemo od susjeda koji svoje krompire ničim ne tretira. Obično kupimo vreću od 30 kg, a sad je već toplo pa ti krompiri brzo puštaju klice. Već nekoliko dana, kad čistim krompir, najprije odrežem dio na kojem ima klica i skupljam te djelove. Nemam namjeru baš saditi krompire, ali čekala sam da se malo posuše ti djelovi s klicama pa ću ih danas staviti u zemlju. Od premalih djelova neće baš biti uroda, ali moglo bi biti cvijeća, a cvijet krompira je prekrasan!
Znam, za nekoga je vrtlarenje naporan posao, a ja ga shvaćam kao zanimljivo eksperimentiranje i pomalo se igram (neka mi ne zamjere pravi poljoprivrednici) jer kroz takvo igranje ja sve više volim i pazim svoj vrt LOL


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Svibanj 2010 u 16:27
itekako je zanimljivo sve što ti napišeš, ali izgleda da te uhvatila
proljetna fjaka. No, nije važno, samo ti puni baterije...
Lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: misty-da
Datum objave: 20 Svibanj 2010 u 08:03
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

itekako je zanimljivo sve što ti napišeš, ali izgleda da te uhvatila
proljetna fjaka. No, nije važno, samo ti puni baterije...
Lijepi pozdrav
http://www.glitter-graphics.com">

Ma ulovila me ova kiša što ne prestaje Confused!
Napokon su u poljoprivrednoj apoteci dobili hormon za zakorijenjivanje pa sam jutros povadila sve reznice ruža. Čekam da se malo posuše pa da ih mogu zaprašiti i natrag u zemlju.
A na ovoj kiši bujaju i planovi, možda i zato jer cijelo jutro grickam cvjetove bagrema (Wink). Čim stane kiša idem u berbu pa ću zamrznuti paketiće bagremovih cvjetova da mogu praviti mirisne palančike i kad ocvatu.
Nisam sigurna da je pravo vrijeme za uzimanje reznica od bazge, a možda mi se i posreći pa nađem neki manji grmić u pravim šumarcima tih prelijepih mirisnih i vrlo korisnih grmova svuda u okolini. Samo da je manje blata..Shocked



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk