Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Euphorbia milii

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sukulenti i kaktusi
Opis foruma: Forum o kaktusima i sukulentima
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1031
Datum ispisa: 24 Travanj 2024 u 01:14
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Euphorbia milii
Objavio: TILjO
Tema: Euphorbia milii
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 21:35
Nisam našao na Forumu da ima nekaj o ovoj biljci, a fasciniran sam njome i prije nekih tjedan dana sam si ju konačno kupio. Malo sam istraživao o njoj, pa evo nekakav kratak sažetak o njoj:
 
Kod nas se koriste nazivi euforbija, kristov trn, mlječika... Svojim je oblikom i bodljama slična kaktusu, no ovo je prava tustika, odnosno sukulentna biljka. Iz rane biljke curi mliječni sok koji je dosta jak otrov. Treba paziti da taj sok ne dođe u dodir sa kakvom ranom. Ima lijepe crvene cvijetiće i može obilno cvasti kroz veći dio godine, ali mora biti u umjereno toploj sobi na sunčanom mjestu. Listovi znaju požutjeti i otpasti, a to je znak da biljka želi mirovati. Tijekom tog perioda treba ju samo malo zalijevati, a sa gnojidbom treba prestati. Mirovanje traje oko šest tjedana. Nakon tog se vremena pojavljuju malene zelene točkice - budući novi listovi. Kada krene listati može se opet više zalijevati i početi sa slabijom gnojidbom. Biljka se obično presađuje prije novog perioda rasta. Najbolje je uzeti specijalnu zemlju za kaktuse, a na dno lonca potrebno je staviti krhotine. Može se razmnožavati reznicama. Mladi izboji duljine oko 10 centimetara će se zakorijeniti u loncu sa pjeskovitom zemljom. Zalijevati je najbolje mlakom vodom.



Odgovori:
Objavio: shasha
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 23:19
Sad nam je još samo uslikaj Tiljosmile141


Objavio: TILjO
Datum objave: 13 Veljača 2008 u 23:46
Stiže fotka sutra kada se vratim iz Osijeka... Thumbs%20Up

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 11:08
Dali je to ovo?



Slikicu sam otuđila - ovo je Brankin cvijet.


-------------


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 12:31
je tea to ti je euphorbia milii

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: TeaK
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 13:08
Pa to je to - dobro sam mislila, za sada je ovo Brankino, ali uskoro će ovo biti mama, a kod mene beba smile94

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 14:36
Evo... Ovo je moja Euphorbia milii:



Kada sam ju kupio prije koji tjedan još je imala di koji cvijetić. Oni su u međuvremenu otpali, a sada se bočelo i lišće sušiti, dakle biljka će neko vrijeme mirovati. Mala, mlada biljčica...

-------------


Objavio: borzoj
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 18:32
važno je ne pretjerivati sa zalijevanjem, u prevu si ova tvoja bi se malo odmorila poslije cvatnje, pa joj to i omogući.


Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 18:43
Da, a koliko zapravo da ju zaljevam tijekom perioda odmora?

-------------


Objavio: borzoj
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 19:47
ništa, nečeš pogriješiti


Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 20:26
OK, budem ju jako, jako malo zalijevao jednom tjedno...

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:50
Tiljo,za sukulente i kaktuse jednom tjedno nije jako,jako malo,kod zaljevanja.svedi to na mjesečno.


Objavio: TILjO
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 21:57
OK, na zapovijed... Ali ja pod tim jako, jako malo smatram zaista jako, jako malo... Ono... malo više od 5 kapi... Hehehe...

PS:Tvoje biljčice su uspješno zasađene i to u vrtu. Nadam se da će se primiti. Trebale bi...

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 15:03
Evo procvala je moja bijela ljepotica.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Poison Ivi
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 15:10
jaoo triša štoo je lepaaa Thumbs%20Up ... jako mi se sviđaju te euphorbije, nažalost još nemam al čim negde neletim moram jednuuu  odvojiti za sebe...Hug

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 15:27
Triša, predivna je. A moja crvena je ostala sa dva lista, a nekako su joj se i grane posušile, valjda će zaista mirovati jedno vrijeme, nadam se da ne ugiba. Zalijevanje je odavno obustavljeno.

-------------


Objavio: Vrijedni mrav
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 16:21
Ima li dovoljno svjetlosti ? Možeš je slobodno staviti na južni prozor- brže će se oporaviti. 


Objavio: Triša
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 17:15
Vrijedni mrave ja imam jednu malu- bit će da je crvena, mogu li je držati vani - u Rijeci sam, sve okrenuto na jug, ali imam u dvorištu i hladovine.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Vrijedni mrav
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 08:39
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Vrijedni mrave ja imam jednu malu- bit će da je crvena, mogu li je držati vani - u Rijeci sam, sve okrenuto na jug, ali imam u dvorištu i hladovine.


Ljeti može, ali na zaštićenom mjestu od bure. Jutarnje sunce joj je odlično iako joj ni podnevno ne može previše naštetiti. Južni prozor je za njih idealan, iznutra. Tako ih staklo štiti od direktnih sunčevih zraka, ali daje dovoljno topline i svjetlosti za razvoj. Tvoja bijela predivno i super zdravo izgleda. Možda bi trebala način njege primijeniti i na crvenu.


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 08:45
Hvala ti, ma ustvari imam dvije crvene, jedna je unutra, a ovu manju sam mislila staviti van-malo eksperimentiranja.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Poison Ivi
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 11:53
Dobila sam   maleni pelcerčić E.mili s crvenim cvetićima  Tongue smile99

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 18:39
Evo, moja se sva posušila i izgleda jako mrtvo.
Ne znam da li se baš ful osušila ili je zaista u fazi mirovanja.
Više mi se čini da je gotova...

-------------


Objavio: Branka
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 20:54
tiljooooooooooo euforbija mili je iz porodice mlječika i ona zahtijeva obilno zalijevanje , skoro pa svaki drugi dan ako je držiš na toplom mjestu ili kod radijatora , jesi li vidijo moju na slikama  upravo sam je danas presadila u veću teglu . tako mi je žao da ti je propala , a ja sam danas dobila od mame i bijelu . 


Objavio: Branka
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 20:55
molimte možeš li je pokazati , mislim da se može spasiti ako je počmeš odmah zalijevati  nije valjda baš skroz suha 


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 21:11
Branka, sada pak ništa ne znam, jer sam na ovom forumu pročitala da ne voli puno vode, dapače bolje da je suha nego premokra.
Daj reci točno što treba.  Stavit ću sliku moje, čini mi se na dobrom mjestu, a slabo cvate. Poslije stavim sliku.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Poison Ivi
Datum objave: 06 Travanj 2008 u 13:00
Inače euphorbije vole vode više nego kaktusi..ali  manje nego obično cveće...
zimi nevole zimovanje na previše  hladnom znači ne ispod 15 stepeni...leti se zaliva kad  je zemlja suva , a zimi  kad je na toplom  jednom u 20 dana i može češće da se orošava!


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 21:36
Do jučer mi je euphobia bila predivna, puna lišća i u cvatu, u roku od dva dana izgubila je doslovce sve lišće.
Pročitala sam da je nekada normalno da joj otpadne lišće, te na taj način pokazuje da želi mirovati, ali ipak sam malo zabrinuta, jer se to dogodilo najednom i to na obje crvene koje imam.




-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 30 Siječanj 2009 u 22:38
triša dali si je pomjerala odnosno mjenjala položaj ona to ne voli tako sam i ja svoju i sve mi je odbacila listove samo je ostao poneki al nakon nekog vremena poćeli su se nazirati mali listići.Moj ti je savijet pusti je da miruje ona će se obnoviti


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Siječanj 2009 u 08:45
Ne nisam je premještala, od uvijek je na istom mjestu, no svejedno hvala ti možda zbilja želi mirovati, neću ništa poduzimati neka spava zimski san.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: borzoj
Datum objave: 31 Siječanj 2009 u 19:30
no,no bez panike samo malo želi odmora. nemojte zalijevati neko vrijeme i kad ponovo počne tjerati lističe pomalo obnovite zalijevanje. neka odmori i sve če biti uredu.


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Siječanj 2009 u 22:15
Ej borzoj puno ti hvala, eto još jedna potvrda da se ne moram brinuti.
Već sam se prepala da nešto nije u redu, a ona sam želi malo odmora od mene, pa dobro poštujem to.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: vule
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 12:52

naša cvete stalno oko tri leta,kak je pri nam


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 14:02
Vulee, ovo baš nije fer, jako sam tužna i moja je bila takva, a vidi sada.
Mazi je i pazi, dali joj je ikada palo lišće.
 
Predivna jesmile79


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: borzoj
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 15:22
cvete tri leta kak je pri nam- veli vule to ne sporim ali su se poklopili svi optimalni uvijeti da joj to odgovara(mislim na toplinu vlagu svijetlo) i ljubav ,ali ni u svom prirodnom staništu ne cvijeta tri godine bez odmora,a kako je nama biljoljupcima u interesu da svojim ljubimcima obezbjedimo što sličnoje uvijete iz prirode bil bi red da se malo odmori. Vule imaš lijepi senecio herreianus u pozadini možda bi mogla neka razmjena?


Objavio: vule
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 16:59
neznam kaj da vam velim,preko ljeta je na istočnoj strani balkona,do jeseni,a zimu provodi u Z.vrtu sa drugim biljkama,a temperatura je uvjek između 10-15 stupnjeva,žena je isto čitala postove i zabrinula se zakaj ona ne miruje kak se "poštene" euphorbie 


Objavio: vule
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 17:00
a kaj se tiče razmjene,jel se more zapelcat,kak i gda ?


Objavio: borzoj
Datum objave: 02 Veljača 2009 u 09:54
ja mislim da može kao i ostali sukulenti, "komadić" dužine desetak cm i zakorjeni se u pijesku ali najbolje tam u 5-om mjesecu prije tog nek se malo posuši na mjestu preloma.


Objavio: vule
Datum objave: 02 Veljača 2009 u 14:30
fala, bum probal!


Objavio: dzomba
Datum objave: 02 Veljača 2009 u 21:35
Vule,jako lijepa... ..i ja sam je imala..izgubila sam je iznenada..ali morat cu je na proljece opet potraziti!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: keeka
Datum objave: 25 Rujan 2010 u 13:59
Pozdrav,
evo upravo sam kupila jednu malu euforbiju crvenih cvjetova u baumaxu, nadam se da ce izdrzati zimu pa u proljece poceti cvjetat.
Jel mi moze netk reci dal da ju sad zaljevam s tekucim gnojivom da potaknem cvjetanje ili da ju zaljevam s obicnom ostajalom vodom?


Objavio: Pinus
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 09:09
Vidim da nitko ne želi odgovoriti, pa da probam ja. Po mojem skromnom iskustvu zalijevanje zavisi o temperaturi. Ako ju držiš u hladnom prostoru 5 – 10 C ne trebaš zalijevati skoro ništa ili vrlo malo. Na toj temperaturi nema vegetacije i biljka treba vrlo malo vode. Svoje sukulente preko zime držim na 15tak C( svijetle prozorske police) jer nemam mogućnosti biranja i zalijevam jednom tjedno (malo). Gnojenje ne dolazi u obzir. Počni gnojiti pred sezonu vegetacije tamo negdje u travnju mjesecu i to vrlo oprezno. E sada dali će ti cvjetat to je pitanje zrelosti bilke i pravilnog tretmana.


Objavio: keeka
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 10:06
Pinus, puno hvala na odgovoru.
Trenutno ju drzim u sobi, na prozorskoj dasci gdje se bas i ne grije, mislim da je temp oko 18 C, i za sada dobro napreduje, izbacuje cak i nove listice, samo se nadam da ce u proljece pocastit me i sa novim cvjeticima.



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 11:00
Keeka,ja imam svoju već više od 6 godina,po zimi mi je u kući na oko 20 C,i ja ju jednom tjedno zaljevam,ona meni cvate i polako raste od kad sam ju dobila,evo nađem sliku
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/kaktusi/euchorbia_mili/18296.aspx">


Objavio: Pinus
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 20:05
Mali kaktus jedna poslovica kaže: poslušaj sve a uvijek učini po svom. Evo prijedlog pa razmisli.
Ova tvoja Euphorbia milii prekrasno cvijeta ali je po meni zrela da svaku granu skratiš barem za pola. Time ćeš ju natjerati da počne tjerati nove grane sa strane i dobi zbitu kompaktnu krošnju.
Vrh svake grane u dužini 10 cm. odreži i imaš barem 4pelcera za 4nove Euphorbie.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 20:17
Ako misliš da mogu pričekati do proljeća,možda te i poslušam,jer sam se je već htjela rješiti,malo mi je previsoka.A ako odrežem granu onda curi sok,kaj onda,se to posuši i zaraste?


Objavio: Pinus
Datum objave: 17 Studeni 2010 u 20:33
Sok je jako otrovan. Prije nego reznice zapikneš u supstrat za razmnožavanje počekaj bar dva tri dana da se rez na pelceru posuši. Sredina proljeća je pravo vrijeme za razmnožavanje.


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 11:28
Ja sam kupila  MINI ( mali važić) pa me zanima koliko ona može narasti ili je gotovo sa njom kada procvjeta?


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 11:31
Zašto bi bilo gotovo. To je mlada mala biljka, presadit ćeš je u veći važić, staviti na svjetlo mjesto i čekati da procvjeta.
Moja je u kući ispred prozora, ali dugo već nije cvjetala, čekam, čekam, čekam.....


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 11:42

Mislila sam da je to posebna sorta i da nikada neće narasti kao vaše.

Znači, ima nade da bude velika, ako preživi.
Čitala sam sve postove i baš je malo poseban cvijet.
Bio je u Kauflandu 10,00kn pa ... ja nisam odoljela ... Opet nisam bila karakter... Wink


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 13:40
Mira budi bez brige,narasti će,ja svoj imam skoro sedam godina i još nije prestao cvasti niti jedan dan,a narastao je ohohoTongue


Objavio: zmaj
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 15:42
Mira K kada si je kupila
U Kauflandu dosta često biljke s prefiksom MINI u zemlji su utaknute u plastične košarice da im se zaustavi rast pa se često zbog toga posuše
Ja ih obavezno presađujem u odgovarajući supstrat, ali im obavezno pažljivo skinem tu plastičnu košaricu


Objavio: keeka
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 16:03
Pozdrrav svima, zanima me da li i kod ovog cvijeta vrijedi pravilo da ako mu odrzes mladi vrh da ce vise rasti u stranu i vise bujati?
Htjela bi da mi ostane nekako patuljast, da ne raste previse u visinu.
Trenutno nema cvjetica al nadam se u proljece da ce me obradovat.


Objavio: zmaj
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 16:19
Kad porežeš vrhove više će se granat, a odstranjene vrhove možeš iskoristit kao reznice
Bijeli sok koji izlučuje biljka otrovan je i pazi da ne dođe do kontakta s očima i ustima


Objavio: lela.v
Datum objave: 02 Veljača 2011 u 17:06
Ja sam isto odusevljena eufbijom milii,preslatka mi je sa tim svojim sitnim cveticima.Kupila sam jednu zbunastu pre 4 meseca koja je bujna i zdrava,ali nista jos od pupoljaka.
Od komsije sam dobila posle Nove godine granu njegove velike euforbije m.koja cveta cele godine(!),i pogledajte na slici,procvetala je vec!Proslo je tek mesec dana!
Evo kako sam je negovala:granu koju sam dobila(odrezao ju je nozem) sam stavila pod mlaz vode da bi se skrutio mlecni sok i prestao da curi.Ostavila sam je 3 dana da se rez dobro osusi  i zasadila je potom 5-7cm duboko u neku zemlju univerzalnu.Stoji mi na prozorskoj dasci ispod koje je radijator,pa sam je svakodnevno orosavala i na drugi dan zalivala.Preko noci su mi vrata pokraj prozora malo otvorena (a bilo je i do minus 9!)Dosta listova je odbacila,ali onda je to prestalo,posle tri nedelje sam u neverici primetila pupoljke i sad imam procvetalu biljku!Smile
Samo se pitam da li je zaista pustila zile,da to nije neki impuls koji nosi od svoje mame (ono sto se zove vis vitalis) ,da li ce nastaviti da zivi i dalje.
Obavesticu vas,svakako!



Objavio: mali kaktus
Datum objave: 02 Veljača 2011 u 17:38
Lela.molim te svakako nam javljaj kako napreduje tvoja euphorbia,ja isto imam dosta veliku i Pinus mi je savjetovao da ju probam skratiti i razmnožiti,pod kakvu vodu je tvoj susjed stavio da prestane sok teči?Navodno ju treba staviti u vruću vodu,javi mi pa ću ja probati to sa svojom,pa šta bude.


Objavio: lela.v
Datum objave: 02 Veljača 2011 u 17:44
Nije je sused stavio nego ja,otvorila sam cesmu sa hladnom vodom i samo kratko drzala,sok se istog momenta stvrdnuo.



Objavio: Olja
Datum objave: 19 Lipanj 2011 u 18:32
Jako zanimljiv kaktusic...dobila sam jedan pelceric ...nadam se da ce mi uspeti ukoreniti se Confused


Objavio: lela.v
Datum objave: 19 Lipanj 2011 u 19:35
Moja euforbija je tokom zime jos dva puta cvetala,sada raste i lepo izgleda,ali nista od pupoljaka :(
Verovatno bi trebalo da je napolju,ja je jos uvek drzim na istom mestu na prozoru jer me je strah da ce je sunce sprziti.


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 19 Lipanj 2011 u 19:41
lela.v slobodno ju stavi van,ništa joj se neće dogoditi,moja je na najjačem suncu i cvate bez prestanka.


Objavio: lela.v
Datum objave: 19 Lipanj 2011 u 20:45
Ok,iznela sam je!


Objavio: kamenjar
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 10:05
smijem li i mladu biljku iznijet van na sunce,kupila sam je prošli tjedan i presadila


Objavio: mali kaktus
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 10:40
Kamenjar,prvo ju polako navikni na sunce da se ne ispeče,možeš ju za početak staviti negdje u hlad,a onda namo po malo na sunce.

-------------
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 19 Kolovoz 2011 u 22:50
evo moje nedavno kupite


Objavio: kamenjar
Datum objave: 19 Kolovoz 2011 u 22:52

mali kaktus hvala..planiram je sve do kraja mjeseca držat u sjeni ,kasnije ide van na direktno sunce



Objavio: enrikova nona
Datum objave: 25 Prosinac 2011 u 17:07
moja ima dva nova cvjetića http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novosti/35548.aspx">

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: kamenjar
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 00:31
od kad sam kupila euphorbiju mili stalno mi je cvjetala ,al vec nekih mjesec dana primjecujem da joj listovi se suše,pa opet malo krenu..neznam,zanima me dali je u mirovanju i trebam li prestat sa zalivanjem..nadam se da je ne gubim 


Objavio: borzoj
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 05:26
ne negubiš ako prestaneš zalijevati da se odmori, a uništit ćeš je dalje sa zalijevanjem, dakle povuci ručnu(šala mala) malo joj daj da se odmori a ona će te nagraditi ponovnim cjetanjem


Objavio: keeka
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 08:01
Pozdrav, moja euforbia je pocela strasno odbacivat listove, ne znam sto joj smeta,stavila sam ju na prozorsku dasku u sobu koja se ne grije bas jako. Umjereno ju zaljevam, ne znam vise sta da joj radim, a cvjeta pa ju ne bi htjela jos presadit, ima li tko kakvu ideju?


Objavio: borzoj
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 20:43
prestani je zalijevati...........jedno vrijeme,sama ti"govori" hoću se odmoriti- i zašto zalijevati u negrijanoj sobi, a za euforbije baš i nije preporučljiva soba temperature ispod 15-tak C*. presadidi je možeš u trećem mj. prije početka nove vegetacije.Naući je na naš ritam ljeto-zima jer je vjerojatno kupljena a uzgojena u Holandskim staklenicima bez ritma ljeto-zima ,već one cvatu i vegetacija reaje bez obzira na god.doba.Još jedanput, daj joj da se odmori i obavezno prestani sa zalijevanjem ako je u hladnoj sobi, jer če joj istrunuti korijen.


Objavio: keeka
Datum objave: 20 Veljača 2012 u 12:28
Hvala borzoj,nisam ju ja toliko zaljevala nego je u maloj tegli i zemlja se brzo isusivala, zato sam ju i prebacila u negrijanu sobu, tamo je oko 18 C. Sad je necu ni gledat par dana pa cemo vidit.
Hvala jos jednom.


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 21:22
cvjetala je cijelo ljeto,jesen.zimu i sad joj se suše listovi..ne diram je ,nek odmara



-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: natalija
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 21:51
danas sam vidjela ogromnu e. milli žute boje cvijeta, pod ogromna mislim na veličinu debla, listova i cvijeta
naziv joj je e. m. athene


-------------


Objavio: kamenjar
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 21:56
mene moja e.milii pocinje zabrinajvat..malo mi previse osuseno izgleda..svi listovi su joj suhi ..jeli miruje ili umire Confused

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: tara2009
Datum objave: 07 Ožujak 2012 u 23:53
natalija di si ju vidila mozda ima i kod nas...


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 07:34
u plodinama, cijena je ko i grm - 94 kn, ali cijela biljka je gigant prema crvenim koje sam do sada viđala, deblje i više "stablo", listovi, cvjetovi

znam da je netko bio pitao za nju, zato sam i stavila info tu


-------------


Objavio: tara2009
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 11:02
uuuuuuuu bome je skupa...


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 14:53
da, definitivno je preskupa Thumbs%20Down bez obzira na veličinu

-------------


Objavio: tara2009
Datum objave: 08 Ožujak 2012 u 15:05
da nije ova recesija bila bi moja 100% hahha


Objavio: 11111
Datum objave: 13 Ožujak 2012 u 19:46
ja san moju kupila u 12mj u Zagrebu i donila je doma na more....nema više cvita ali je puna zdravih listova i lipo napreduje.... danas san je prisadila u zemlju za kaktuse i na dno stavila prokuhane kamenčiće sa plaže.... sviđa joj se u dalmaciji... hehe


Objavio: lela.v
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 13:01
Moja vec godinu dana miruje,bila je letos na terasi,ima lepe zelene listiće,ali nikako ne cveta.Pravila sam joj i šok nezalivanjem,ali nema vajde.Sad sam posula malo djubriva za cvetanje,pa opet živim u nadi.


Objavio: tara2009
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 13:12
moja cvijeta kao luda ali ja ju dosta poljevam i preko ljeta i preko zime jer mi je na toplom ...


Objavio: keeka
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 14:39
Mislila sam za moju da je gotova, al dobrim savjetima na ovom forumu sam uspjela ju odrzat i sad jako ljepo napreduje, ima cak i koji cvjetic, a zemlju drzim skoro pa suhom, mozda je u tome stvar, jer prije sam ju dosta zaljevala pa je odbacivala lisce. Hvala svima na savjetima


Objavio: tara2009
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 15:19
pa vidis kako je to razlicito ja moju zavljevam ko luda iona raste ko blesava i cvijeta


Objavio: keeka
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 17:30
D+Hm mozda i nije, jer ti svoju drzis na toplom i cesto zaljevas a ja svoju u sobi u kojoj se jako malo grije, skoro nista paje to to. Nego jel ju drzis na suncu ili u sjeni?


Objavio: tara2009
Datum objave: 14 Ožujak 2012 u 17:57
preko zime je na juznoj strani iznad radijatora i ima sunca a preko ljeta je u sjeni...


Objavio: zmaj
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 09:21
http://imageshack.us/photo/my-images/171/bilje670.jpg/"> Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us http://imageshack.us/photo/my-images/207/bilje671.jpg/"> Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Moja E. milli ljepo napreduje. Tjera nove listiće i cvjetove. Odgovara joj položaj na istočnoj strani iznad radijatora. Dopodne ulovi nešto sunca, a zalijem je obilnije svaki put kad se supstrat posuši. Kad preko noći temperature neće padat ispod 15*C ide van.


Objavio: tara2009
Datum objave: 19 Ožujak 2012 u 15:08
neznam ali mislim da je za nju jos rano da ide van tj za sve euphorbie...


Objavio: zmaj
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 08:22
Tara neće još neko vrjeme van. Euphorbie kao i ostale sukulente iznjet ću van tek kad nočne temperature neće biti niže od 15*C. Za sada su temperature nekih 5-9*C što za njih i nije prihvatljivo.


Objavio: tara2009
Datum objave: 20 Ožujak 2012 u 09:55
ja svoje iznesem i navecer unesem ...


Objavio: 11111
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:08
ja sam danas u plodinama kupila EUPHORBIA M. ATHENA.... ....prekrasna je....100kn ..... Bože daj da mi opstane ... zna li neko nešto o njoj...posebna je...:) OGROMNA JE .....mislim na debljinu stabla....i ima samo stabljiku sa par ogromni veliki bili cvitova....nema grane... prisadila bi je u nešto veče ali me strah....jeli sad vrime kad ima cvitova da je prisađujem... ???


Objavio: 11111
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:17
ne znam stavit slike


Objavio: tara2009
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:26
posalji mi na mail sliku pa ti kazem misljenje ppllaazzoo@gmail.com


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:26
ja svoju malu kad sam kupila cvjetala je i presadila sam je ,nije joj to smetalo ,cvjetala je sve do prije dva mjeseca..mislim da ce tvoja euphorbija cvjetat stalno,a presadit bi je trebala,bar ja uvjek sve presađujem ...moja je trenutno bez listica ,miruje ..bar se nadam da miruje



-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: tara2009
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:47
mislim da je vec trebala zavrsiti s mirovanjem...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:51
tara Confusedonda je mrtva moja euphorbia ,ne djeluje mi mrtvo ,ima par listica novih 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: tara2009
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 21:52
pa vidi se da idu listici ali grane mi djeluju suhe neznam...


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 22:01
sad si me navela na razmisljanje,mozda sutra probam odrezat vrh jedne grane,da vidim jeli suha ...i meni su grane djelovale mrtvo ,al sam vidla pri dnu jedne mlade izboje pa sam se uvjerila da to tako mora bit 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: tara2009
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 22:02
",al sam vidla pri dnu jedne mlade izboje " nisam shvatila ovaj dio....


Objavio: kamenjar
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 22:08
pri dnu jedne grane imaju mladi izboji ..ne vidi se na sliki ,morat cu pokusat bolje slikat 

-------------
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir


Objavio: tara2009
Datum objave: 22 Ožujak 2012 u 22:10
nemoj nista rezat probaj malo zagrebst granu negjde pri dnu....ako ide bijelo "mlijeko" sve je ok....



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk