Ispiši stranicu | Zatvori prozor

ukrasna vrba

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Drveće
Opis foruma: Sve vezeno za drveće u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1040
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 19:32
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: ukrasna vrba
Objavio: Branka
Tema: ukrasna vrba
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 22:23
ima li netko možda ukrasnu vrbu . to je podvrsta prave vrbe samo što ova ima frćkaste grančice . za one koji neznaju to se obično upotrebljava za uskrs , tj te frčkave grančice se kite sa uskrsnim jajima i drugim ukrasima . može stajati u vazi ili u tegli obloženoj sa zemljom da zadržava vlagu. neznam joj pravo ime a nemogu naći u mojoj arhivi. 



Odgovori:
Objavio: kika
Datum objave: 14 Veljača 2008 u 23:36
Imam ja, i također joj ne znam latinsko ime.


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 01:21
Salix matsudana 'Tortuosa' ili spiralna vrba,na tu misliš?I ja je pokušavam kupita svake godine pa nikako.Uvijek nešto iskrsne.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 08:44
Prije 3 godine kupili u Zrinjevcu (Rotor) samo 100 kn, ogromno drvo- bezicirali ju na ljeto, na jesen ju presadili i sad je ogromna. Mi ju zovemo šašava vrba.
Kad smo ju kupovali striček je rekao da s njom neće biti nikakvih problema što se tiće primanja jer je to praktički drač. Pa smo lani oformili jedan dio koji će biti vrbik- zapiknuli grančice šašave vrbe i obične vrbe (ona za košare i vinograde). Sve su se primile. A raste ko vrba!





Objavio: administrator
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 10:26
Imam ja i posaljem vam danas slike od nje!!!!
 
Ps, a mozemo se dogovoriti i za sadnice!!!


Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 10:53
Meni OBAVEZNO čuvaj sadnicu,Admine


Objavio: Branka
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 14:16
baš mi je drago da ste zadovoljni ..


Objavio: administrator
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 19:09

evo par mojih...

A strasno ih je lako razmnozavati, samo se uzme komad grane i stavi u vodu ili zemlju...

 



Objavio: shasha
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 19:55
kak to misliš"tvojih" te ne prodaješ? Ja oću ovu prvu  ovako malo čudno savinutu.Ak se tako lako pelcaju ti si novu zapelcajsmile156
Ozbiljno,to jesu ili nisu za prodaju?I najozbiljnije,čuvaj meni jednu ja po nju makar pješke dolazimsmile156


Objavio: TeaK
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 20:02
Kak je ova Shasha zahtjevna smile156 buuum pa gotovu vrbu, budi malo skromnija.....smile101

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 15 Veljača 2008 u 21:06

ove su eksperimen, malo sam ih motao i iskusavam sta se moze sve s njima... ne vidi se najbolje na slici kako izgledaju.

 
Danas sam ih bas malo prepravljo i granje vezao da ih oblikujem u malena drvca.
 
i biti ce i viska koje drvce, kada se sljedeci put budemo okupili!!!


Objavio: Branka
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 20:17
da i ja prokomentiram - moja susjeda ima drvo . ona kaže da je ostavila samo najjaču granu koja vremenom ojačava i prelazi u stabalce . a sve okolo se prorijedi tako da ne tjeraju novi izboji ako se želi oblikovati drvce  tada je pustila da raste i oblikovala ju je kao kišobran - da vidite tu ljepotu kad se pogleda izdaleka izgleda kao čipkano drvo.smile211


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 20:32
Imam ju, imam ju - HVALA Mihi i Šefleri - naravno da su mi odrezali grane i donesli smile79

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 20:58

Za razmnoziti ju nema velikog umjeca.

Samo otkinete granu i zabodete ju u zemlju i to je to, ona  ce pustiti korjenje i rasti...


Objavio: TeaK
Datum objave: 17 Veljača 2008 u 21:26
Pa tome se ja i nadam.......ako ne uspije rekao je Miha da ima viška jednu sa korjenom, ali ju danas nije mogao izvaditi - vani je smile65

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 11:45
Pa kaj,ionako ću je u proljeće kupiti,sad jel od Admina ili nekog drugog.Ovdje sam si izabrala koju bi(još ju on do proljeća dotjera malo)smile198


Objavio: administrator
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 12:05
Bas sam danas sredjivao ostale... imami ih nekih 10komada.
A jedna mi je uspila savrsenstvo ovaj vikend saljem slike!!!


Objavio: miha-m
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 14:51
Moje slike šašave vrbe.Smile

Na jesen


Snježna zima


danas






...i već je krenula...



-------------
...štihača je zakon...


Objavio: TeaK
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 17:41
Koliko je stara ova velika?

-------------


Objavio: miha-m
Datum objave: 18 Veljača 2008 u 19:28
Zasađena je u listopadu 2003g. kao malo drvce. Deblo je bilo u promjeru nekih 10-ak cm. Na proljeće 2004., s obzirom da su se grane preko zime smrznule i osušile, odrezao sve grane do nekih 5 cm. od debla. Od tada sam je pustio neka raste koliko hoće i na slikama je rezultat. Znači stara je malo više od četiri godine.


-------------
...štihača je zakon...


Objavio: Branka
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 21:50
bravo miha predivna je . takvu sam i ja vidjela . i zaljubila se u nju 


Objavio: mima
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 22:02
Može li se tu vrbu zadržati na najviše 2m visine? Kupila sam jednu granu prije par dana i stavila u vodu da pusti korijenje. Zamišjala sam  nešto niže stablo. ovo što je Miha pokazao, malo me pokolebaloWacko nemam toliko mjesta u vrtu.


Objavio: miha-m
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 22:27
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Može li se tu vrbu zadržati na najviše 2m visine? Kupila sam jednu granu prije par dana i stavila u vodu da pusti korijenje. Zamišjala sam  nešto niže stablo. ovo što je Miha pokazao, malo me pokolebaloWacko nemam toliko mjesta u vrtu.


Ukoliko je želiš zadržati na nekoj određenoj visini, onda je moraš svake godine orezivati. Naime, ova moja naraste u prosjeku oko metar na godinu. Kod moje punice u susjedstvu raste jedna takva vrba. Susjed ju je zadržao na nekoj manjoj visini, jer joj svake godine skoro oreže sve grane do debla. I tako ju možeš kontrolirati. Ja sam svoju pustio neka raste koliko hoće, sreća pa imamo veeeliko dvorište.
Kada drugi put budemo išli kod njih, uslikat ću je pa ću staviti fotku.smile167


-------------
...štihača je zakon...


Objavio: mima
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 15:15
Razumijem, ponaša se kao ona vrba koju režemo za privezivanje loze. To mi je bilo važno Approve


Objavio: miha-m
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 16:12
Upravo takosmile55

-------------
...štihača je zakon...


Objavio: mirna
Datum objave: 13 Srpanj 2009 u 11:50

Lijepo molim za pomoć i savjet.

Radi se o običnoj vrbi, ali nije "žalosna" tj. ne vise joj grane prema dolje nego, naprotiv, rastu u visinu. Od šiblja te vrbe bi se mogle raditi kojekave stvari tipa ogradice i sl. Zna li netko kada se grane trebaju rezati i uopće kakav je postupak da bi se od njih moglo nešto plesti.
 
Ima li kakva stranica na netu na kojoj se piše o tome?
 
Hvala unaprijed.


Objavio: Ksan
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 11:43
Imam mladicu koju sam sama zakorijenila (spiralna vrba) još je mlada i polako formiram drvo. Admin je pisao da je eksperimentirao s njima ali nema nigdje slikica a i ono što je stavljeno više se ne vidi.

Dragi admine dali postoje još negdje te slike pa da ih ponoviš dobro bi mi došle smile78 

-------------
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR


Objavio: administrator
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 12:34
imam jednu posaditi u vrt upa ju mogu uslikati i staviti da se vidi.
 
lagano se formira kako god želi. samo šišaj i savijaj kako god hočes da izgleda :o))


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Carol
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 21:55
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

imam jednu posaditi u vrt upa ju mogu uslikati i staviti da se vidi.
 
lagano se formira kako god želi. samo šišaj i savijaj kako god hočes da izgleda :o))
 
 
Pridruzujem se adminu, ova vrba je stvarno laka za uzgoj. Ja sam svoju porezala do debla, jer na mjestu gdje raste je drvece pregusto, medutim potjerala je nove grane.
Inace sam popikala grancica na nekoliko mjesta i sve su se primile. Ovoj staroj je deblo bilo u promjeru 15-ak cm.


-------------
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..


Objavio: Glikica
Datum objave: 29 Listopad 2012 u 16:32
Admine, nema slikica vrbe ? Baš me zanima jesi li koju formirao u neki poseban oblik ?
Ja imam nekoliko šiba koje sam proljetos ubola u zemlju i lijepo su se primile i narasle. Planiram od njih nešto luckasto napraviti, možda tipa bonsaija, mini stablašice ili ne znam već što. Obzirom da jako brzo raste, super je za nas nestrplive.


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: Glikica
Datum objave: 30 Listopad 2012 u 15:58
Evo jedna od mojih, vide se lijepo grane kako su već lijepo debele, tu se može svašta kreirati:



e sad me zanima, da li da ju sad presadim na stalno mjesto ili mogu i na proljeće ?


-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: Ksan
Datum objave: 30 Listopad 2012 u 17:32
Kako na tvojoj ima puno grana, moja je jedna visoka šiba i sad nedavno sam joj polomila vrh i odmah je dobila malu čupicu. Prije možda tjrdan dva sam je presadila na njeno trajno mjesto ( nadam se, jer uvijek nešto premještam).

-------------
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR


Objavio: Glikica
Datum objave: 30 Listopad 2012 u 18:32
posadila sam nekoliko šiba proljetos, baš s namjerom da se malo "igram " s njima. Negdje na netu sam vidjela par kreacija od te vrbe i jako mi se dopalo, pa ću i ja pokušati nešto takvo. Ako i ne uspijem nije velika šteta.

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: Glikica
Datum objave: 01 Studeni 2012 u 10:26
Malo sam švrljala po netu i pronašla kako se od vrbe mogu napraviti krasni binsaii, baš ću se okušati i u tome na proljeće. 

-------------
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...


Objavio: baja
Datum objave: 18 Ožujak 2013 u 08:38
Imam neke dileme u vezi sa sadnjom vrba.
Da li da pronađem i iskopam sa žilicama "mlado" od žalosne vrbe ili da uzmem neku običnu vrbu pa onda da na nju nakalemim žalosnu. Da li su moguća oba postupka i koji su rezultati?
I još, da li na žalosnu vrbu mogu kalemiti žalosnu ivu (pendula) ili čak ružu pa da dobijem ružu stablašicu?
I koje vrste "mutanata" sa vrbom su moguće?
Hvala!


Objavio: miha-m
Datum objave: 19 Ožujak 2013 u 12:48
Može se vrba zasaditi sa žilama i bez njih, razlika je jedino u brzini okorjenjivanja. Naime, vrba ima izrazito jaki hormon rasta i bez obzira na vrstu sadnje (ukapanja) ona će se primiti. I zbog toga je šumarstvu smatraju "drvo - korov" jer raste skoro k'o i trava. Sve vrbe iz roda salix mogu se kalemiti jedna na drugu, ali ruža ne. Zbog toga što vrba vuče jako puno vlage što ruži ne pogoduje.  Vrbinu granu možeš i naopako zabosti u zemlju i ona će se primiti. To sam osobno isprobao (slučajno).


Objavio: jaskomo
Datum objave: 05 Travanj 2013 u 10:07
Pozdrav, neki dan sam kupio u jednom tržnom centru dvij vrbe salix arbuscula. O njima nema baš mnogo informacija na internetu, osim da narastu max od 90 - 100 cm, i da se mogu uzgajati u saksijama. U nedoumici sam šta da uradim s njima sada. Trenutno su u sobi osvijetljene sa umjetnim svjetlom od sijalice za biljke. Pitam se da li da ih presadim u baštu, ili da ih ostavim u saksiji. Žao bi mi bilo da ih oštetim. Koliko nisku temp. zimi mogu podnijeti i ljeti vrućine. Pišem iz Mostara. tj. ljetos su temp. bile i do 44C. Pozz i hvala na odgovorima.

http://imageshack.us/photo/my-images/585/product6880.jpg/">

http://imageshack.us/photo/my-images/822/fotografijau.jpg/">


Objavio: tanja j
Datum objave: 05 Travanj 2013 u 19:14
Mozes ih slobodno posaditi van. Ja sam svoju prošle godine direkt posadila u vrt. Prezimilia je vani bez ikakvih problema jedino ljeti trazi puuuno vode.
Kad stignem uslikam ju

-------------
Lika u srcu!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 05 Travanj 2013 u 19:34
Evo moje - rođendanski poklon mojih cura ih riječke ekipe lani u maju. Odmah sam je posadila vani. Ovo je slika od lanjskog ljeta, a ove godine je već polako krenula.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk