Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Moj vrt seoski

Web: Cvijet.info
Kategorija: Vrt - Forum o vrtovima
Ime foruma: Moj vrt u slikama
Opis foruma: Pogled u moj, tvoj i Vaš vrt, kroz slike...
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1076
Datum ispisa: 29 Ožujak 2024 u 03:19
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Moj vrt seoski
Objavio: mali gogo
Tema: Moj vrt seoski
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 11:06

Evo da se i ja predstavim sa par 'prošloproljetnih' slika iz mog predvrta ispred kuće. Inače imam i veliki vrt oko vikendice koji je još u fazi izgradnje, a o kome nešto piskaram na mojoj stranici http://www.mojvrtseoski.izhr.com - www.mojvrtseoski.izhr.com  

 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 11:41
Dobro nam doša i još bolje nas ocarao svojim lijepim vrtom!!!!
 
Obozavam vodene vrtove... pogotovo amfore kao njegov element!!!!
 
Jednom rijeci predivno!!!!
 
Jesi to sve sma napravi ili ima jos negdje i bolja polovica skrivena u pozadini
 
I ps. gdje si nabavio amforu???


Objavio: maso
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 11:43
...krasno izgledaaaa...a amforu istu sam juce vidjela u pevecu , mislim da nije iznad 100 kn cijena

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 11:54
Dobro došao! Prekrasno je- posebno mi se dopada stolisnik, a i dragoljub je sigurno bio prekrasan kad je procvao!
smile55


Objavio: mali gogo
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 12:26
Nema skrivenih boljih polovica u pozadini (još ne) Wink, sve sam sam napravio!
Amfora je kupljena u Baumaxu za 200 kn. Nedavno sam bio u Pevecu u ZG i identičnu amforu vidio po cijeni od oko 100 kn.
Isti program proizvoda od terakote (po malo višim cijenama) ima i u osječkom Pevecu, ali nažalost amfora još nemaju.
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 12:46
Stvarno predivno izgleda kada voda tece.... pa bi malo pokupio ljepote iz tvog vrta i ubaco u svojWink
 
moram nabaviti tu amforu ove godine...


Objavio: TILjO
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 13:55
Jezerce me očaralo... Predivno izgleda...

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 15:57

Kada budes imao vremena opisi nam malo kako si ga stvarao i sta je sve upotrebito...

Jer siguran sma da ce mnogi pozeljeti ovako nesto imati u svome vrtu!!!


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 16:43
Pa ovo je neviđeno, zaista prekrasno. Ajde opiši nam kako je sve nastalom, kolika je kvadratura pojedinog djela, što je sve posađeno, koliko vremena si izgubio (pardon dobio. jer to nikako nije izgubljeno vrijeme) i isto tako ne manje važno koliko treba minimalno potrošiti za nešto tako bajkovito.
smile79


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 16:53
Evo me opet. Otišla sam na tvoju stranicu i skoro pala u nesvjest. P tamo sve piše, samo sam malo prolistala, a li obećajem da ću sve proučiti od a do ž, jer sam vidjela da je puno korisnih informacija i ideja. Kad sam pak vidjela da imaš narančasti zumbus, ostala bez teksta.
Bravo, bravo, ja sam naravno amater i vrt i dvorište mi je hobi i zabava, a li ovo što si ti pokazao - nemam riječi.
super si - odoh natrag na tvorju stanicu, potpuno me zaokupila i dobro nam došao, da te nema trebalo bi te izmisliti.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: TILjO
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 18:28
I ja sam prošao po tvojoj stranici na brzinu... Ima super ideja i slika! Odlično!

Nisam nigdje na stranici zamijetio da piše odakle si??

-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 18:30
A listajući tvoju stranicu sam saznao da imam grm koji se zove japanska dunja... Bravo ja... Hehe...

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 18:40
A zašto ja ne mogu prolistati onaj www? smile43


Objavio: Donata
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 19:28
Mali gogo prekrasan vrt....smile78 andrea ni meni ne otvara...


Objavio: maso
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 20:13
Mali Gogo ja sam amforicu juce vidjela u osjeckom Pevecu! :)

-------------


Objavio: nera
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 21:36
divno, bezteksta sam. a ni ja ne mogu prošetat starnicom. a zašto???šmrc

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: shasha
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 22:00
Mali Gogosmile211smile211i stranica i ovo ovdje.smile79


Objavio: SilveK
Datum objave: 20 Veljača 2008 u 22:10
Prekrasno. Svaka čast...Clap


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 09:54
Hvala svima na pohvalama!
Ako ne možete uopće otvorit stranicu, onda vjerojatno taj tren stranica nije bila dostupna. Često im se to događa u zadnje vrijeme, ali je kratkotrajno.
Ako vidite početnu stranicu, a ne možete otvarat druge stranice, hm, kažu mi da Firefox i Opera posljednji znak '/' u adresi podstranice zamjene za '\'. Još nisam odgonetnuo zbog čega se to događa. Jednostavnom promjenom znaka '\' u znak '/' gore u adress baru ispravlja se greška i stranica se može otvorit.
Pokušat ću to riješit što prije.
 
Tiljo, iz okolice Osijeka sam. Vikendica mi je na obali Drave kod svetišta svete Ane u Bistrincima, općina Belišće. Wink (Hehe, ako vam ova adresa što govori.)
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 10:39
Triša sviđa ti se zumbul "Ciganska kraljica"Big%20smile!
Ta sorta je česta u našim trgovinama. Bogato cvjeta, a žari se kao da je flurescentan (pogotovo se taj "efekt" primjeti predveče). Nešto slično kao kod obične naranđaste kadifice.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: TILjO
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 12:54
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Tiljo, iz okolice Osijeka sam. Vikendica mi je na obali Drave kod svetišta svete Ane u Bistrincima, općina Belišće. (Hehe, ako vam ova adresa što govori.)


Ja sam iz Valenovca, odnosno Feričanačko vinogorje (Feričanci kod Našica prema Orahovici). Naravno da mi govori... Dobro, jedino vikendicu ne bih znao pronaći... A šta imaš od bilja doma? Ništa sada ne kužim? Gdje ti je šta uređeno? Ako dobro kužim, vikendicu tek sređuješ?

-------------


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 13:29
Ovo što je prikazano ovdje na fotografijama je ispred moje kuće.
Ako si posjetio moju stranicu tamo isključivo pišem o vikendici i fotografije su s vikendice.
 
Doma nemam puno biljaka, jednostavno nema dovoljno mjesta za sadnju pošto imam tipično gradsku, malu okućnicu.
 
A na vikendici imam oko 3000 m2 prostora za ispucavanje svih mojih vrtlarskih želja.LOL
 
Hej, ti si skoro pa susjed, ...Feričanci...., često lunjam tvojim krajem, a bome odvezem se i dalje tamo do Jankovca, pa u šetnju.Big%20smile
Živiš u prekrasnom kraju!
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: TeaK
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 13:51
smile141 jednostavno i prije otvaranja stranice sam oduševljena.

Vodeni vrt smile211 i ja u mom imam amforu , ali je malecka.....

Bilje i ostalo..... ma jednostavno fantastično.


-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 13:54
smile43 ništa ne mogu otvoriti

-------------


Objavio: nera
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 15:09
evo na poslu sam uspjela otvoriti starnicu. odlična je. u čemu je problem da ju ne vidim doma.

-------------
Life is like box of chocolate...


Objavio: TILjO
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 15:11
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Hej, ti si skoro pa susjed, ...Feričanci...., često lunjam tvojim krajem, a bome odvezem se i dalje tamo do Jankovca, pa u šetnju. Živiš u prekrasnom kraju!


I ja imam veliku okućnicu, ali moji bi samo voćke sadili i sade, a ja baš nisam lud za takvim stvarima od kojih ima neke veće koristi... Da, predivan kraj, ali ponekad poželim da sam na nekom urbanijem mjestu, a ne Bogu iza nogu. Eto, vidiš... Ja sam tako blizu, a još nikada nisam bio na Jankovcu... Valjda zato što imam svoj Jankovac oko kuće... Heh! Dobro... Pozdrav, susjed!

-------------


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 15:28
Eto pozvan si da sa mnom odeš na Jankovac, čim malo priroda ozeleni. Dogovorit ćemo se, ljudi smo.... i susjedi!Thumbs%20Up

-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 16:35
Mali gogo, stranicu sam odmah jučer" prožvakala," i ne silazim s nje. Odu ševljena sam svime što radiš, a hvala ti za cigansku kraljicu, potražiti ću, jer mi se zaista čini posebna.
 
Da si barem bliže Rijeci, pa da to dođem i vidjeti u živo, ali nikad se ne zna.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: dada28
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 17:49
Vrt je super...bravo!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:04
smile55smile93smile141smile211
Trebala bih napraviti neke stvari sutra Za posao (glupe testove) ali mislim da od toga neće biti ništa i mogu ti reči da me baš briga ako sutra dobijem otkaz jer ovo što ti radiš, kako radiš i kako nam to jednostavno opisuješ vrijedi svake kazne. HVALA !
Idem ponovno škicati, samo mi se nekako čini da je veeeeika gužva, da mi je samo znati tko se sve samnom šeće oko tvoje vikendice i tko viri u vodeni vrt kraj kuće. Osjećam kako nas je puno i baš mi je ugodno s vama a tebi VEEEEEEELIKI GOGO smile78


Objavio: Arwen
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 23:21
ni ja ne mogu listati po stranici, otvori mi samo naslovnicu
a sve je u redu sa znakom /
baš sam smile43



-------------



Objavio: mali gogo
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 09:48

Hvala svima na pohvalama! Sad sam malo i Embarrassed!

Englezi, Australci i vrtlari Novog Zelanda imaju lijep običaj da ponekad naprave "dan otvorenih vrata vrta", kad dopuste ljudima da razgledaju njihov vrt. Skuhaju im čaj, naprave kolače i cijeli dan šetaju s posjetiteljima.
Kad budem i ja bio dovoljno zadovoljan svojim vrtom napravit ću nešto slično pa možda uvedem taj običaj i u moj kraj.
Tako bih rado i sam škicnuo iza onih gustih živica u tuđe vrtove, ne iz neke zlobe ili voajerizma, nego me ljepote tuđih vrtova inspiriraju i potaknu da više radim u svom vlastitom.
Gledam i fotografije vrtova forumaša pa se ne mogu nadiviti toj ljepoti. Kad gledam vaše prekrasne stasale vrtove nekako imam osjećaj da moj vrt koji se tek rađa nije ni blizu toga. No to mi bude i poticaj da zgrabim motiku, štihaču ili građevinski alat pa se bacim ponovo na posao.
 
Što se tiče moje stranice: ne znam zašto postoji taj problem. Nažalost!?!, svi moji prijatelji otvaraju stranicu bez problema pa nemam prilike vidjeti postavke na računalima koji ne uspjevaju otvoriti stranicu. Moguće da je Explorer starijeg datuma ili imate stariju varijantu Office-a, Antivirus možda blokira Active X kontrole, ne znam zaista. Molim Vas kad otkrijete što je problem da mi javite, budući da mi se dio ljudi javlja sa istim problemom. Hvala unaprijed!
 
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: TILjO
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 13:02
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

Eto pozvan si da sa mnom odeš na Jankovac, čim malo priroda ozeleni. Dogovorit ćemo se, ljudi smo.... i susjedi!


Joj, super! Može... Dogovoreno!

-------------


Objavio: mali gogo
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 13:57
Moj vrt na vikendici slikan prije par dana:
 
 
 
 
Ovaj gornji vrt je u fazi kreiranja. Većina lukovica, trajnica i ruža je posađena. Sa izradom fontane u gornjem vrtu sam započeo jučer.
 
 
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: iris
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 14:05
e svaka čast gogo....predivno je :)

-------------


Objavio: bergenia
Datum objave: 23 Ožujak 2008 u 19:01
Gogo, ovo se meni sve jako sviđa!
Ideja "Dani otvorenih vrata vrta" mi je super. Ja ću doći sigurno!smile73 Dolazim sa cvijećem, kako i priliči cvjetoljupcima!


Objavio: Šeflera
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 09:29
Gogo - svaka čast! Zaista izgleda fenomenalno!
Kad otvoriš vrata eto nas Wink


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 09:37
Mali gogo - predivno, kako mi je to samo promaklo, pa da kad mi je crko komp, pa sam propustila neke stvari.
Dolazim i ja, kako bilo da bilo - valjda će vrata"bii otvorena" duže.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 11:28
Gogosmile211.Stvarno preljeposmile141


Objavio: mali gogo
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:08
Napravio sam napokon i novu fontanicu pa evo da budem neskroman i malo se hvalim na forumu:)
 
 
 
 
 
Jedan od mojih najdražih tulipana: PINOKIO
 
 
I zumbul:
 
 
Šafran:
 
 
I na kraju raspojasana rabarbara:
 
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: iris
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:20
gogo cvijeće je lijepo al fontana je prekrasna...super Clap

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:32
Gogo,predivno!!! Ova kombinacija kamenja i drva mi se dopadasmile211
Gdje si kupio ovaj vrč-amforu iz koje se voda preljeva?


Objavio: mali gogo
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:56
Hvala! Vrč sam kupio u Pevecu za 100 kn.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 14:46
Mali Gogo tisuću pohvala za tebe i tisuću smile79za preslatku fontanu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 15:24
Gogo, vrt ti je prekrasan.


Objavio: lana2
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 19:10
gogo, predivno, sve pohvale


Objavio: andrea01
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 23:15
Gogo, predivno!
Puno toga mi se sviđa, ali jako uočljiva cigla umjesto rubnjaka... smile141


Objavio: Šeflera
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 23:23
smile93


Objavio: rijeka53
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 09:35
....nista te nema, ne stavljas ni slike, sto ima novoga u tvom vrtu kako napreduje, javi se malo


Objavio: mali gogo
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 12:11
Big%20smile Nisam htio bit dosadan sa pretjerano čestim objavljivanjem slika. LOL
 
Na svojoj internet stranici ništa ne pišem, budući da već neko vrijeme nemam pristup "računu".
Provider ima problema sa američkim 'nešto', pojma nemam, pa mi još uvijek ne dopušta ažuriranje stranice.
 
A eto obećavam da ću slikati vrt čim bude malo sunca i objaviti novosti ovdje na forumu.
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 13:21
ma kako dosadan to je ovdje zabranjena rijec pa mi jedva cekamo da vidimo kako napreduje tvoj vrt i da nam stavis ca vise slicica, a mozes se ukljuciti i u savjete u hobi evo sad smo na tulumu stavili puno pjesama pa ako si ljubitelj bilo koje stavi nesto od tvoje duse, o tvom gradu, ma  nas ti ama bas sve zanimaSmile
 
pozzzzz


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 11:16
 
Evo napokon i obećanih slika! Wink
 
Glavne zvijezde ovog vikenda su bile moje nove drvene stolice, koje sam sklepao od starih daščica od paleta.
 
 
 
Nalaze se u gornjem vrtu!
 
 
Pored moje nove fontane!
 
 
 
Druga zvijezda vikenda je bio obelisk za gliciniju (visteriju). To, sada mrtvo drvo, je bila stara trešnja u dvorištu mojih roditelja. Kad ju obraste, visterija će joj dati nova desetljeća života.
 
 
I na kraju moje cvjetne zvijezde:
 
Tulipan Crna kraljica:
 
 
Tulipan: Kovrčava Sue
 
 
Još jedan tulipan, hm ne znam mu ime:
 
 
I na kraju mala, slatka Presličica:
 
 
Toliko od mene za sada! Pozdrav!
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: iris
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 11:20
gogo stolice su savršene a vrt je sve ljepši i ljepši :)

-------------


Objavio: rijeka53
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 11:44
.... ah konacno da se malo javis, stolice su ideja za svih, da nisi i ti bio u NL ko Fzg  pa ti dosla volja raznih vrsta tulipana.
Nadam se da cu i ja moci spasiti moju gliciniju, jer sam se dosta bahato sa njom ponasala i rezala ju  bez milosti, umjesto da ju vodim po ogradi.....ali pameti doc nije nikada kasnoSmile


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 11:48
rijeka53, ma nemaš brige glicinija ti se drži skoro kao i ti. super je niš se ne brini.
 
Mali gogo, stolice , crni tulipani, oni lila dupli, fantastično.
Čovječe ti si genije, gdje si bio kad sam se ja udavala, vjerojatno još nisi bio ni u planu. ha- ha. Stara baba trabunja - nemoj zamjeriti.
 
Prelijepo, nemam riječi, domišljato, vrijedne ruke, ma neću te više hvaliti da se ne uobraziš.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali gogo
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 12:09
smile96
Eh, danas cure na žalost ne traže vrtlare s lijepim vrtom, nego s dobrim autom, možda jahticom.... Rodio sam se u krivom vremenu.
Ja sam više tip kao onaj Butchard iz Kanade, što je svojoj ženi prije cca 100 god napravio prekrasan vrt na nekoliko hektara zemljišta, jer je, jelte, gospođa jako voljela cvijeće:) Danas je njegov vrt turistička atrakcija Kanade.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: lana_1
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 12:31
ja ne bi imala ništa protiv da mi bolja polovica napravi vrt, ne volimo mi sve auta i jahte


Objavio: iris
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 12:34
eh ja bi bila zadovoljna i da travu pokosi LOL

ne brini gogo ima i pametnih cura...naiči će neka


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 12:39
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

smile96
Eh, danas cure na žalost ne traže vrtlare s lijepim vrtom, nego s dobrim autom, možda jahticom.... Rodio sam se u krivom vremenu.
Ja sam više tip kao onaj Butchard iz Kanade, što je svojoj ženi prije cca 100 god napravio prekrasan vrt na nekoliko hektara zemljišta, jer je, jelte, gospođa jako voljela cvijeće:) Danas je njegov vrt turistička atrakcija Kanade.


 ma je.... aute i jahte.....


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 12:55
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

smile96
Eh, danas cure na žalost ne traže vrtlare s lijepim vrtom, nego s dobrim autom, možda jahticom.... Rodio sam se u krivom vremenu.
Ja sam više tip kao onaj Butchard iz Kanade, što je svojoj ženi prije cca 100 god napravio prekrasan vrt na nekoliko hektara zemljišta, jer je, jelte, gospođa jako voljela cvijeće:) Danas je njegov vrt turistička atrakcija Kanade.
 
Prekrasna priča - ovdje ćeš ti već naći srodnu dušusmile57


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rijeka53
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 18:10
Originalno poslano od člana mali gogo mali gogo napisao:

smile96
Eh, danas cure na žalost ne traže vrtlare s lijepim vrtom, nego s dobrim autom, možda jahticom.... Rodio sam se u krivom vremenu.
Ja sam više tip kao onaj Butchard iz Kanade, što je svojoj ženi prije cca 100 god napravio prekrasan vrt na nekoliko hektara zemljišta, jer je, jelte, gospođa jako voljela cvijeće:) Danas je njegov vrt turistička atrakcija Kanade.
 
Dobro si to rekao na njihovu zalost i svako vrijeme ti je pravo za roditi se treba uzeti samo lijepo od zivota, ostalo preko leda, a sto ima ljepse od prirode i cvijeca i onoga tko to ZNA cjeniti.
 
Zamisli samo koliko bi TI mogao biti  tuzan i isprazan TI zivot u lijepom autu i jahti sa nekom ccccccccccc-pogresnom 
 
rade prosecite bar virtualno po BUTCHARDovom vrtu, zemska je bila vrijedna ko ja..... pocela da je malo zemlje kupila.......
http://www.butchartgardens.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 - http://www.butchartgardens.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1
 
ajme koja divna setnja
http://www.butchartgardens.com/the-gardens/virtual-tour/virtual-tour.html - http://www.butchartgardens.com/the-gardens/virtual-tour/virtual-tour.html
 
 
a i sjemena mozemo kupit
https://www.butchartgardens.com/store/cart/Pages/ItemDetails.aspx?store_item_id=470 - https://www.butchartgardens.com/store/cart/Pages/ItemDetails.aspx?store_item_id=470
 
 
 
 
 
 


Objavio: mali gogo
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 11:21
Evo fotografija glavnog vrta u mom vrtu seoskom, slikana ovaj vikend:
 
 
I evo malo ipak najljepših "biljaka" u mom vrtuLOL:
 
Moj tvor Bero
 
I njegova seka, Luna
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: iris
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 11:31
Tongue baš su slatke te biljke LOL

-------------


Objavio: xenia64
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 11:43
Vrt ti je predivan,a ljubimci slatki.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 13:26
...ups pa ca tvor more biti va kuce, nutra ?????????????'


Objavio: bergenia
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 22:28
Bravo Gogo za  tvoje tvorove! Vrt su ti mnogi već pohvalili, ali želim ti i ja reći da mi se posebno sviđa! Vrt sa stilom! Svaka čast!WinkThumbs%20Up


Objavio: shasha
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 22:32
Već mi je glupo ponavljati se no šta mogu kad me Gogo uvijek nanovo oduševi.Bravo,prekrasnosmile141


Objavio: manči
Datum objave: 28 Travanj 2008 u 23:01
čestitke!! Tvoj vrt je umjetnički rad!!!
Znala sam da se drvene palete mogu dobro iskoristiti, ali nikako se sjetiti kako....? smile55


Objavio: mali gogo
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 08:53

Evo malo najsvježijih fotografija iz vrta:

 
 
 
 
Amarilis se otvara...
 
smile79
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 09:44
Mali Gogom, kao i obično ja sam bez teksta, jer ovo je prekrasno, a onaj trokutasti sekulent u cvatu je favorit, imam ga i ja valjda će i moj cvasti.smile71

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali gogo
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 09:50
Hvala!
Ako sam dobro shvatio sviđa ti se pustinjska ruža?
Sigurno će ti procvasti. Ako je mlada, počne s cvatnjom malo kasnije nego odrasli primjerci. Počne cvjetati nekako u ovo doba i cvjeta čitavo ljeto. Izuzetno se brzo širi pa ćeš nagodinu imati puno svojih sadnica za rasađivanje.


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: iris
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 10:05
divno Smile

-------------


Objavio: xenia64
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 10:08
smile64Krasno Mali Gogo! Ne znam zašto moja pustinjska ruža nije prezimila Cry Ne unosiš je preko zime u kuću?


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 10:41
Predivno,šta više rećismile120


Objavio: rijeka53
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 10:47
Bok Gogo stvarno bez rijeci kako se ti brines o vrtu, a ako sam dobro shvatila nije ti pri ruci Thumbs%20Up


Objavio: mali gogo
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 11:08
xenia64:
Ne unosim pustinjsku ružu u kuću, iako ovdje u Slavoniji zime znaju biti prilično hladne. No eto svaki put uspješno prezimi. Štoviše, uopće joj ni list ne požuti ispod snijega ili oprljen mrazom.... Moguće da je u tvom slučaju neki nametnik u pitanju ili višak vode? Ona naime ne voli vodu. Voli suho stanište, kamenjare, pijesak...
 
Rijeka53:
Još kao klinjo sam obožavao vrtove, baščice, prirodu... pa mi održavanje vrta nekako i nije obaveza, nego hobi i veliki gušt. A pošto 8 sati radim za računalom, vrtlarenje mi dođe kao odlična tjelovježba. Inače, vrt mi nije jako daleko od kuće - nekih 10tak minuta autom. A kad skupim dovoljno hrabrosti vjerojatno će vikendica prerasti u salaš i moje trajno boravište. No nikako da skupim hrabrosti za tako radikalan potez.:)
 
Svima hvala na pohvalama!
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 11:10
smile57 bravo i bravo, a perunike su me oduševile, posebice ona bijela sa ljubičastim.

-------------


Objavio: mali gogo
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 17:35

Danas procvao amarilis....smile99

 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: rijeka53
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 17:51

Gogo samo hrabro u nove zivotne pothvate, oni skoro uvijek donose novi plimni val u tvoj zivot, a da znas, cim se preselis,  prvo pozoves nas forumase na tulum i to ti je pod razno, a onda pod obavezno mijenjas nik u

VELIKI  GOGO ! ! !
 
 
p.s. cvijece Clap


Objavio: dada28
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 19:36
Pitao si možeš li mi ukrasti onu ideju s ciglama...naravno da možeš, i baš će ti se dobro uklopiti, jer vidim da si već koristio ciglu...a mogu ti reći da se i kod tebe može naći pregršt dobrih ideja. Vrt, stolice, cvijeće...sve, baš sve je prekrasno!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: SilveK
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 22:15
smile141 Prekrasno. Savršeno te razumijem kako je nakon 8 sati za računalom otići u vrt, i moja priča je ista...


Objavio: andrea01
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:37
Dobro su rekli, vrijeme je da promijeniš nick u Veliki!!!! smile141

P.S. Kao što mogu primjetiti ne samo tebi da je vrt hobi, već i nas dosta ima takve naravi! Nema mi ljepšeg kad izmorena od posla idem pregledati kaj je novog niknulo, koji je novi cvijet procvao! Wink


Objavio: rijeka53
Datum objave: 06 Lipanj 2008 u 19:49
...tok tok kamo, si nis se ne javljas, a slikice


Objavio: mali gogo
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 10:35
Malo sam se ulijenio pa nisam fotografirao vrt.:)
 
Prihvaćam kritike i evo objavljujem par najsvježijih fotki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: dugokosa
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 10:54
gogo stvarno predivno vide se ljubav i trud

-------------
sutra je novi dan


Objavio: sabaheta
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 15:10
gogo nemam riječi takva mašta ,ljepota zaustavlja dah sve pohvale

-------------
ensar


Objavio: rijeka53
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 15:21
....eeeeeeeeeee tako je vec bolje da i mi uzivamo u tvom krasnom vrtuClap


Objavio: Plantlover
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 16:58
Jednom rjecju prekrasnoThumbs%20Up

-------------
Everyone's a winner, we're making our fame


Objavio: mali gogo
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 19:05
Embarrassed Hvala!
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: sara
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 14:31
bravo gogo, sve pohvale. krasno . mala molba, ako moze malo slicica iz daljine vrta gornjeg, donjeg i mostica. hvala

-------------
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom


Objavio: sara
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 14:36
uuups, ispravak, ne mostic, stepenice

-------------
ako zelis dugu, moras se pomiriti sa kisom


Objavio: xenia64
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 19:15
Meni je ovdje sve tako divno da bih došla na psihički oporavak u ovom vrtu


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 20:14
Hej Gogo kad će biti  "dani otvorenih vrata", pa da se malo nauživamo na tvom posjedu. Predivno je sve, ništa ne mogu izdvojiti, ali evo tismile79

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: vanja
Datum objave: 12 Lipanj 2008 u 21:33
  Gogo    smile83


Objavio: mimar
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 13:09
Ono sto se u tvojoj temi  vidi, a svaki dan se vidi smo lepota, kaze mi da ti nisi nimalo lenjivac, pa nam se nemoj time vaditi i ostavljati nas da dugo iscekujemo. Ja, jednostavno nemam rec dovoljno jaku da opise takvu volju, ljubav i energiju!

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: mali gogo
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 10:17
Nažalost ovaj put nemam lijepih slika iz vrta. Cry
Samo molim za pomoć.
 
 
 
U periodu od 16.06./19:00 do 17.06./19:00 provaljeno mi je u vikendicu u
blizini svetista sv. Ane u Bistrincima.
Ocito se ne radi o provali iskljucivo iz koristoljublja, buduci da ukradene
stvari nemaju veliku materijalnu vrijednost. Daleko je veca steta nacinjena izivljavanjem na ulaznim vratima, koja su sjekirom razvaljena u komade
(vrata su od daske debljine 5 cm).
Koliko smo mogli utvrditi, ukradeno je:
- TV 35cm ekran, sivi, Quadro i kucna antena
- radio kazetofon sa CD playerom, sivi, isto Quadro
- MP3 player, sivi, slusalice i zvucnici
- rasprsivac mirisa sa timerom
- jedna jastucnica, nesto grickalica, sokova i jos neke sitnice
- i naravno- sjekira iz supe
BIBLIJU SA STOLA NISU UKRALI!!!
Na vratima je napravljena potpuna šteta, na šupi djelomična. U vikendici je sve ispreturano i razbacano.
Policija je napravila ocevid jučer predveče.
Vrlo je moguce da je provalu napravila gomila delikvenata koji su u
obliznjim vikendicama gledali utakmicu. Svi tragovi upucuju da su se
izivljavali nadajuci se da ce pronaci alkohol. No nisu iskljuceni i neki
likovi iz sela, otprije poznati policiji.

Molim Vas, ukoliko netko ima kakva saznanja o tome, ako je slucajno cuo
razvaljivanje vrata, šupe, tavana... da mi javi. Takoder neka i roditelji tu iz sela obrate paznju jesu li im djeca nenadano u ponedjeljak stekla ili
"dobila na poklon" uredaje slicne ovim gore pobrojanim.
Bit cu vam zahvalan na pomoci i nastojat cu se oduziti.
A vikendasi neka pripaze na svoja dobra u vrijeme nekih budućih utakmica.

Dosta je vise delikvencije pod izlikom navijanja, pod parolom
"mladost-ludost". Nekad su mladi krali tresnje i zelene kajsije, a danas
razvaljuju vrata sjekirom i upadaju u tude imanje kao u samoposlugu. Kamo to vodi?
Hvala policiji koja je izuzetno korektno i strucno odradila svoj posao! (I kojima se jako svidio moj vrt.LOL)
 
Dobro sam i prošao. Kad se samo sjetim što su mogli napraviti od vrta, vrtnog namještaja, biljaka... Godine truda su mogle biti uništene za pola sata delikventskog divljanja. Još uvijek sam u šoku. Više od te pomisli, nego od same načinjene štete.
Moj vrt je otvoren svima, nema ograde, ljudi dolaze, šetaju, sjednu i popiju piće, pojedu koji grozd, šljivu... Nikome nisam branio da dolazi, baš naprotiv. I evo što sam dočekao.
A odmalena sam odgojen da je grijeh uzeti tuđe, ma naučili su me da me peče savjest kad jednu trešnju uberem s nečijeg drveta ukraj puta....džaba mi poštenje.
I uvijek sam dijelio, i sadnice, i voće, povrće, što god sam imao viška ja sam podijelio, pomagao ljudima kako god sam znao....... ali ništa to ne vrijedi u ovom prokletom svijetu. Ništa ne vrijedi! Samo žica, puška, struja, iskešeni očnjaci pasa.... Ne vrijedi cvijeće, ne vrijede proklete klupe i stolice koje sam napravio i ostavio na dvorištu da odmore svi koji šetaju vrtom. Ništa to ne vrijedi. Ovaj svijet je pokvaren do svoje srži, ljepotu ne poštuje, prirodi se ne divi, obožava destrukciju, rušenje, palež...
Mi koji sadimo, gradimo i ulažemo veliki trud da ovaj svijet barem malo podsjeća na rajske vrtove, smo očito u manjini. Nažalost!
Oprostite što je post ovako dugačak, jednostavno sam se morao nekome izjadati. A kome ću, ako ne svojim najdražim forumašima, čuvarima božanskoga vrta.smile222
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: Šeflera
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 10:40
STRAŠNO!
I ustvari jako  žalosno!
Materijalno se uvijek da nadoknaditi , ali osjećaj koji nastaje nakon ovakvog vandalizma je sigurno vrlo uznemirujuć.

Mali Gogo, nemoj se dati tim osjećajima! Hug
Sve će doći na svoje kad-tad! Zapamti - od goreg uvijek ima i gore!
Ruka pravde bu to sredila! Nadam se čim prije!


GLAVNO DA BUJU FOTKE VRTA I DALJE STIZALE, a za telku bumo donirali ak treba Cool


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 10:45
Ajme grozno, potpuno te razumijem, jer se i nama to dogodilo srećom samo jednom, još u vrijeme rata, tako da nismo niti policiju zvali, ajde nije bila velika šteta, jer smo se bojali i goreg.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mali gogo
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 11:46

Hvala na riječima podrške. Baš ste pravi smile222, i kao što rekoh gore: dobri čuvari Božjeg vrta. 

Nisu problem materijalne stvari, nego taj osjećaj da netko može bez pitanja narušiti tvoju privatnost i u pola sata uništiti sve što si stvarao godinama. Taj osjećaj nesigurnosti, osjećaj da je netko bez pardona i trunke savjesti uništavao tvoj trud...Strah i pitanje koje mi se neprestano vrti po glavi: treba li išta raditi, kad će za koju godinu opet neki divljak rasturiti i razvaliti sve što si stvorio. Skoro 3000 kvadrata vrta im je bilo na raspolaganju: razgledaj, šetaj, igraj se, uživaj,..., a oni se baš okomili na tih 20 kvadrata koje sam jedine zadržao samo za sebe, svoju privatnost i one koje volim.
Srećom tražili su alkohol pa im vrt nije bio zanimljiv za uništavanje.
A ako ih policija uhvati, mislim da ću imati besplatne radnike za košnju trave u naredne tri godine.Clap Ipak u svakom zlu i nešto dobro!
 


-------------
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.


Objavio: vera4
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 12:01
Pa to i jeste neka vrsta silovanja. Dira u tvoju najdublju intimu. Svako stvar si odabrao s nekim osjećajem i ljubavlju i onda to netko pipa, dira, na neki način skrnavi. Ne moraju ni ukrasti., dosta je da su bili tamo



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk