Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Pomozimo djeci u SOS dječjem selu

Web: Cvijet.info
Kategorija: Humanitarna akcija - CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!!
Ime foruma: Cvijet.info za SOS Ladimirevce: PROLJEĆE
Opis foruma: Dogovori i razgovori o humanitarnoj akciji za sadnju cvijeća proljeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1087
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 14:37
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Pomozimo djeci u SOS dječjem selu
Objavio: administrator
Tema: Pomozimo djeci u SOS dječjem selu
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:10

CVJETNA DRUŽINA – to smo MI!!!

 

Prvu godinu postojanja web portala Cvijet.info želimo upotpuniti i humanitarnim djelovanjem.  Ideja o humanitarnoj akciji CVJETNA DRUŽINA je nastala spontano u razgovoru naših Forumaša!

 

Humanitarna akcija za djecu smještanu u SOS dječjem selu Ladimirevci (kod Valpova)!

 

SOS selo Ladimirevci poznato je u cijeloj Slavoniji po brizi i ljubavi kojima se njegovi stanovnici trude da ga učine lijepim i ugodnim svima koji u njemu žive ili ga posjećuju. Osamdesetero djece u 16 SOS-obitelji koje žive u SOS-kućama čine jedno zajedništvo u sigurnoj i brižnoj sredini koju zovu Dječje selo. Dječje selo u suradnji sa lokalnom zajednicom pokreće različite projekte kojima se djeca uče novim znanjima i životnim vještinama. Sportska, glazbena, likovna, dramska, novinarska i plesna radionica, neke su od aktivnosti kojima se djeca bave u slobodno vrijeme.

 

U svemu tome želi im i Cvijet.info pomoći! Vjerujemo da svi posjetitelji ovoga portala vole cvijeće, drveće i prirodu općenito te su svjesni koliko cvijeće i zelenilo mogu učiniti jedan dom toplijim i ljepšim mjestom za življenje. A vjerujemo da se sjećate bajki o vilama koje se skrivaju u laticama cvijeća, o pčelici Maji koja obožava cvjetni nektar, o Palčici i njenoj kući u zvončiću i kako ste ih s prijateljima pokušavali naći u maminim cvjetnjacima, u gustišima i na livadama. Baš zato želimo obogatiti okoliš SOS sela Ladimirovi i darovati im par cvjetnih oaza.

Djeca vole maštati i lako pronalaze prijatelje u cvijeću, vole se igrati u cvijeću a kroz tu igru i puno toga uče o životu i prirodi.

 
 

CVJETNA DRUŽINA to smo mi!

Svi koji žele sudjelovati!

 

KAKO:  Svojim dolaskom u SOS selo i pomoći oko sadnje cvijeća, kroz doniranje sadnica cvijeća, ukrasnog vrtnog zelenila, drveća, ukrasa za dvorište, ukrasno kamenja, dječjih kantica za zalijevanje vrta, vrtnog alata i svega drugoga što smo mi možda zaboravili spomenuti.

 

DATUM: kraj 5 početkom 6mj, moramo utvrditi kada odgovara najvećem broju sudionika!

 

Naziv akcije je inspiriran popularnom dječjom crtanom serijom FIFI I CVJETNO DRUŠTVO jer ova crtana serija osim što je maštovita ima i dodatni obrazovni sadržaj pa djeca uz taj dražestan cvjetić-crtić uče kako živjeti zdravijim načinom života i ne onečišćavati okoliš.

 
 
Priželjkujemo nesebičan odaziv, članova Newslettera, članova Cvijet info Foruma, obrtnika i tvrtki koji mogu pomoći ili žele sudjelovati na bilo koji način – mailto:sos@cvijet.info - sos@cvijet.info  , mailto:administrator@cvijet.info%20,%20putem - administrator@cvijet.info ,    putem privatne poruke ili ovdje na forumu!

 

Djeca doma žele također dati svoj doprinos pri uređenju i održavanju svoga dvorišta i uljepšavanju svoje životne sredine.

 

 I za kraj umjesto pozdrava, pjesma:



DIJETE JE COVJEK VAZAN

 

 

Kao nježna latica bijele rade,

Kao vojnik ponosan i snažan,

Dijete je tračak nade,

Dijete je čovjek važan.

 

Pružite mu slobodu govora,

Uništi ćete svijet lažan,

Jer dijete je biče istine,

Jer dijete je čovjek važan.

 

Dajte mu da glasno pjeva

Da komponira i gradi,

Dajte mu da slobodno mašta,

Jer dijete ne čupa već sadi.

 

Pustite ga da mirno sanja,

Da raste bez tuge i sjete,

Dijete je biće svitanja,

Jer je važan čovjek dijete.

 

Pustite ga da k’o lasta leti,

Da pusta pupoljke kao cvijet,

Pustite ga da vas na sreću podsjeća,

Jer dijete će promijeniti svijet.

 

 

Iva Simonovic, VII5




Odgovori:
Objavio: TeaK
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:16
smile141 za ideju i naravno spremna sam pomoći koliko to bude više moguće , nadam se da ću biti slobodna da odem tamo, ali ako ne donacija cvijeća i slično je sigurna.


smile141 jer djeca su naše najveće blago.


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:20
smile213konačno.Sad još samo dogovor i ajmosmile161


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:22
Nego,jesi ti to uslikao,izvidio gdje bi trebalo raditi pa da znamo koje nam biljke trebaju? Jel to samo za van ili ćemo i neke sobne saditi?


Objavio: andrea01
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:22
smile126 Baš sam vesela što ću se u ovu akciju veselo priključiti!!! smile112


Objavio: TeaK
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:27
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Nego,jesi ti to uslikao,izvidio gdje bi trebalo raditi pa da znamo koje nam biljke trebaju? Jel to samo za van ili ćemo i neke sobne saditi?


Baš bi bilo dobro da se poslika ranije - pale bi sigurno dobre ideje, a i znali bi što treba od sadnica.


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:30
reko je da će otići,zato ga pitam.Ako nije bude,bolje je sa slikama


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Veljača 2008 u 21:35
Joj nisam stigao, nesto me je sprijecilo ovaj vikend i nisam mogao otici...
 
Ali ubrzo ce biti i slike postavite da vidite, kako sve to izgleda!!!
 
naravno da i sobne biljke dolaze u obzir....


Objavio: stephanotis
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 10:57

Predivna akcija. Djeca i cvijeće... Iskreno se nadam da ću moći ići. Joooooj baš me veseli...



Objavio: Alissia
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 16:39

Dobar dan društvo...ovo je prekrasna ideja. Nisam baš sa vremenom na ti pa nezna da li ču moči iči tamo ali definitivno donacija cvijeća. Samo javite kakvog. Ja sam za  smile55



-------------
Alissia


Objavio: hana
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 19:26
i ja isto,naravno.........ako ne odlazak a cvijeće sigurno


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 19:31
Dragom mi je davam se sviđa i da  podrzavate akciju!!!!
 
I mi mali i obicni ljudi mozemo se udruziti i napraviti dobro djelo.
i sitnicom poput cvijeta nekom uljepsati dom...
 
 
 


Objavio: Donata
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 20:03
Krasna ideja ....PODRŽAVAM OVU HUMANTIARNU AKCIJU....smile84
jer djeca su naše najveće bogatstvo....smile82
 


Objavio: mima
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 20:08
Mislim da se osobno neću odazvati, ali šaljem cvijeće ili novac, pa kupite tamo negdje bliže Valpovu da se to ne vozika poštom.


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 20:47
 
smile141 za ideju rada u SOS selu. U svakom slučaju je fenomenalno podijeliti sreću s djecom. Znam iz iskusta da će nam išestruko biti vraćeno.
Ne znam kako bi to funkcioniralo s novcima no na tu ideju dodajem još jednu - znam jednu malu firmu koja radi dječju garderobu, isključivo iz dobrih materijala, nema mijenjanja etiketa (ono sistem uvoz iz Kine pa domaća etiketa)  mogla bi pitati - recimo da naprave piđame ili nešto slično sa temom cvijeća, Fifi cvjetno društvo ili ... što se predloži. S njima mogu dogovoriti da se i oni s nama solidariziraju pa da to odrade po nižim cijenama od uobičajenih?


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 20:51
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

 
smile141 za ideju rada u SOS selu. U svakom slučaju je fenomenalno podijeliti sreću s djecom. Znam iz iskusta da će nam višestruko biti vraćeno.
Ne znam kako bi to funkcioniralo s novcima no na tu ideju dodajem još jednu - znam jednu malu firmu koja radi dječju garderobu, isključivo iz dobrih materijala, nema mijenjanja etiketa (ono sistem uvoz iz Kine pa domaća etiketa)  mogla bih pitati - recimo da naprave piđame ili nešto slično sa temom cvijeća, Fifi cvjetno društvo ili ... što se predloži. S njima mogu dogovoriti da se i oni s nama solidariziraju pa da to odrade po nižim cijenama od uobičajenih?


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 21:06
I ja bi pomogla, a kad bi se islo tamo jel postoji mogucnost smjestaja?


-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 23:06
Originalno poslano od člana Dalmax22 Dalmax22 napisao:

I ja bi pomogla, a kad bi se islo tamo jel postoji mogucnost smjestaja?


Odemo tamo i vratimo se do mene. Nije problem to je samo malo vozikanja autom.


-------------


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 00:34
Vidicu jos , ideja mi se svidja .

-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 11:45
Super ideja!smile55
Nisam sigurna da bumo imali cajta za posjetu, ali od biljčica ću se odvojiti u svakom trenutku za osmjeh djeteta!

Javi kako!

FranjicaZG- smile79


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 18:34
Šeflera - čime zaslužujem taj cmoković posebno! Baš mi prija. Ovih dana sam puna dobre vibre pa se bojim da ću puknuti, pusa i tebi.
Uglavnom - što se SOS sela tiče više sam nego zainteresirana za posjet (jasno, pod ujetom da netko na sebe preuzme dogovornost da ja zapamtim dan, datum...)
Vidjela sam SOS selo Lekenik  i moram priznati da me oduševljevaju majke a djecu obožavam.
Recite već jednom što treba raditi, ajmo raditi...


Objavio: administrator
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 18:46
Vrlo je jednostavno sta treba raditi.
 
Prvo tebamo imati u planu kada sadimo i sijemo cvijeće da posijemo malo vecu kolicinu tako da ostane i za djecu.  Ja ovaj tjedan najvjerovatnije cu ici tamo da sve poslikam da znamo o kakvim lokacijama se radi i kojim povrsinama.
 
I jos se raspitam da vidim kakva je procedura u banci pa da otvorimo neki racun, za one koji su dalje a ipak bi pomogli i ne mogu da posalju cvijece pa da doniraju neku kunu.  Koju cemo mi dati tetama da kupe sto je jos potrenbo da sredimo vrtove.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 21:12
Naravno da ću se na neki način pridružiti i ja - pozdravljma akciju svim srcem, a naravno i ne samo srcem.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: shasha
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 21:22
Mislim da bi sad,kad smo pohvalili akciju,trebalo početi i sa prijedlozima.Kako smo mi iz cijele Hr i šire treba to sve dogovoriti.
Bit će lakše kad budu slike no kako nećemo samo cvijeće nositi(možda bi ga previše bilo) trebalo bi vidjeti šta nem još treba.Ne samo nama nego i njima.Wink
Recimo,one male alatke za rad u vrtu,kantice,tegle,razni ukrasi(patuljci i sl)
Ja nebi ulazila u ondaj dio sa novčanim prilozima(tu se uvijek nešto zakomplicira),nego ću se probati sjetiti ovako nečeg konkretnijeg.


Objavio: TeaK
Datum objave: 23 Veljača 2008 u 21:37
Budući da imam jako puno yuca i još nešto anđeoskih (bijelih) to je za sada na popisu, jedan mali vrtlarski alat bi mogla kupiti (ću kupiti) i naravno sve ono što mi tog trena padne pod ruku. Ma sve to zavisi što čemo im napraviti; kamenjar?, vodeni? , obični ???? Mislim da ipak trebaju sličice, pa da onda stvaramo planove.

-------------


Objavio: mimar
Datum objave: 25 Veljača 2008 u 10:20
 Divna ideja,deca su ipak nase najvece bogatstvo.
Zao mi je sto vam se ne mogu licno pridruziti ali bih svakako pomogla kroz prilog (u novcu,semenkama i svemu sto je moguce s obzirom na udaljenost) samo javite kako!


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 28 Veljača 2008 u 21:08
Gdje ste zastali, imam pripremljenu paket kemijskih olovaka i podmetače za miša kao dio poklona koje ćemo nositi. Jedan sponzor je bio jako darežljiv. Tražim daljesmile202: Druga firma bi radila majice - sa natpisom kakav zatražimo po 25 - 27 kn po komadu (jasno ovisi o količini). J nemam nekog cvijeća za nosit ali ću od vrtnih pomagala već nešto smisliti.


Objavio: administrator
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 12:36

Msilim da za sada nebih trebali ici previse u sinrinu. Nego drzati se samo cvijece i ponekog pomagala koje mozemo pribaviti.

Cvijece svi mozemo malo viska zasaditi. Vrlo je jednosttavno, i zadovljstvo je sto se brinemo o cvijecu a kasnije ga njima poklonimo.
 
Jednio sto smo rekli o skupljanju novaca... a i shasha je rekla da bi tu moglo biti problema  a toga se i ja pomalo pribojavam.... jer obicno zna ispasti nesporazum da gdje su novci otisli....
 
A opet ima nas dosta iz dalekih krajeva pa nemogu svi doci ili nekako poslati cvijece. 
 
 
tako da bi trebali se nekako organizirati i vidjeti kako bi se moglo dopremiti cvijece mozda iz daljih krajeva do Zgb. pa onda do slavonije.
 
A za novce sam mislio dase otvoriti poseban racun na kojega se vrse samo uplate... te naravno uplate objavljivati(ukoliko ste protiv nemoramo.) koliko je uplatitto i kada(da ne bi bilo zabune) i na kraju tu svotu novca pokloniti ravnatelju SOS djecijeg sela. Tako da ne bude zabune gdje su novci potroseni.
Tako nitko nece trositi novce, nego SOS djecije selo... za sve ono sto bude falilo a mi nismo mogli prikupiti.
 
Naravno sve ukoliko ste vi za.... svaka ideja koja ce pomoci dobro dosla je...


Objavio: ines
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 14:44
Do kad je rok, jel prekasno da se uključim. Od Zagreba do Lekenika nije velika udaljenost pa računaj na mene.


Objavio: administrator
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 15:50
Ma kakvi kasno nikada nije kasno!!!!
 
Sadimo ljetnice(naravno mogu i trajnice i ukrasna grmlja), a planiramo da to bude negdje krajem 5 mjeseca.
Tako da se do onda svi mogu prikljuciti!!! Naravno i kasnije jer cemo ako Bog pomagati i drugima...
 
Jer treba pomagati i družiti se s ljudima... i ostati čovjek i prijatelj u ovo kapitalisticko vrijeme... kada sve vise ljudi misle samo na sebe
 
 


Objavio: iris
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 16:05
meni je daleko ali ako bude račun za uplatu za to nema problema
da svatko da samo 10 kuna može se skupiti pristojna cifra
 
možda....ako se bojite problema s pitanjima oko uplate....da oni daju svoj broj računa a da mi uplatimo uz naznaku da je to sa foruma cvijet.info


Objavio: administrator
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 16:21

Hvala Iris I ines na potpori!!!!

To sam i mislio nikakvi veliki novci nego da svatko pokupi samo onaj sitnis - gvozdenjaka u džepu skupilo bi se puno cvijeca.


Objavio: SilveK
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 20:21
Još mi je prerano da li ću moći pridružiti vam se (imam malo previše obaveza...), ali definitivno pripremam cvijeće u tu svrhu, pa ako bu Shasha za mogu to poslati preko nje, ako bu išla.Smile


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 21:02
Originalno poslano od člana SilveK SilveK napisao:

Još mi je prerano da li ću moći pridružiti vam se (imam malo previše obaveza...), ali definitivno pripremam cvijeće u tu svrhu, pa ako bu Shasha za mogu to poslati preko nje, ako bu išla.Smile

Na nju računamo svakako smile96, naravno ako nešto ne iskrsne nešto special!!! Wink

Ja bih željela otići sa obitelji pa da malo vide kako žive djeca u tim selima!

A cvijeće već odavno planiram za ovo... smile126


Objavio: administrator
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 07:53
Silve zato smo i stavili puno ranije da se mozemo dogovoriti i organizirati!
 
A Shasha ce vjerovatno se sloziti..... ma mora da se slozismile191


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 11:36
Treba netko i raditi...Gazda ne radi,od sramote nebu on radil,treba dirigirati nama"OFR"(obični fizički radnici) kud kaj zasaditiLOL,a koliko vidim malo nas je uopće zainteresiranih,a još manje za rad.Pa onda bum jasmile161 ili smile148


Objavio: administrator
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 12:06
Malo po malo i sve nas je vise ne brini Shasha...
 
ps. i ja bum radilsmile161.... necu taj gust samo vama ostaviti


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 12:23
Ma ništ ja ne brinem,nek nas je i 3-4ro ako ima volje sve mi to napravimo.Samo kaj bude ostalima poslije žaosmile184


Objavio: ines
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 17:25
Danas samo posijala hrpu cvijeća za presađivanje, ljetnica naravno . Ima astera, cinija i još nečega (zaboravila sam kako se zove)smile42. Uglavnom bit će za saditi.


Objavio: TeaK
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 20:24
Mene jedino brine datum, da se slučajno ne dogodi da radim, a to je jedino što me može spriječiti da idem, a naravno samnom stiže i MM i kikačica (cviječar u školi pa može i u dobrotvorne svrhe) 

-------------


Objavio: ines
Datum objave: 05 Ožujak 2008 u 21:13
Ja ću ako treba uzeti slobodan dan, samo mi javite barem tjedan dana ranije datum smile228


Objavio: administrator
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 00:13

mislim da bi najbolje bila nedjelja... tako da smo svi slobodnoi



Objavio: ines
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 06:07
Može, bit će manje prometa pa će mi biti lakše doći sama s autom. Nisam baš Schumaher (ne znam kak se piše) u vožnji. LOL 


Objavio: xenia64
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:36
Pišite i mene za darivanje u cvijeće ili novcu. Doći ne bih mogla, ne znam gdje će MM biti u to vrijeme, a didu ne mogu ostaviti bez vozača u slučaju da je MM na terenu  ( on je tlakaš ).


Objavio: administrator
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:39
ma svi ste smile222!!!!
 
 


Objavio: Šeflera
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:58
Nedjelja mi odgovara! Za Mihu nemrem garantirati jer radi i svetke i petke.
biljčica sigurno nebu falilo, a možda uspijem nešto zorganizirati s teglicama za cvijeće. Još javim za to!


Objavio: administrator
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 22:22
smile55


Objavio: TeaK
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 22:28
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

mislim da bi najbolje bila nedjelja... tako da smo svi slobodnoi



pa baš i nisu svi, ja radim u smjenskom sustavu rada, dakle svetke, petke, subote i nedjelje Cry


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 09:15
Mislim da bi trebalo pogledati 5 mjesec i vidjeti kome kako odgovara.Možda ima koji produženi vikend ili neki praznik koji bi večini odgovarao.Ja budem samo prijedloge davala jer meni,za sad,paše bilo koji dan


Objavio: shasha
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 09:24
Recimo 1.05 idealan dan za radnu akcijuLOL.Kako je četvrtak,možda će neke firme spojiti u vikend(odraditi petak)
22.05 je isto četvrtak i praznik(tijelovo) tako da je isto ko i za 1.moguć produženi vikendWink


Objavio: administrator
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 12:07
bolje da je pri kraju 5 mj. jer ja nemogu nikuda od posla ranije


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Ožujak 2008 u 23:15
Ines a zašto bi putovala sama, vjeujem da će nas iz Zg još ići pa se možemo udružiti, bolje upoznati, ljepše je putovati u društvu , manji su troškovi smile153


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Ožujak 2008 u 10:57
Ja sumnjam da ću moći doći, ali recite što treba šaljem vrećice sjemena, gotove biljke, alatke, lovu ako treba u nekom razumnom iznosu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: ines
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 16:43
Originalno poslano od člana FranjicaZG FranjicaZG napisao:

Ines a zašto bi putovala sama, vjeujem da će nas iz Zg još ići pa se možemo udružiti, bolje upoznati, ljepše je putovati u društvu , manji su troškovi smile153
 
Može, može. Ja se odmah prijavljujem pa tko me primi. Ne zauzimam puno mjesta i obećajem da ću biti dobra. LOL


Objavio: proljeće
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 12:30
I ja se rado odazivam akciji ako ne osobno onda svakako donacija.Ako se bude netko iz Zagreba organizirao molim da se javite,jer ja se toplo preporučam!!!smile211


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 17:41
Baš me zanima ima li neka dobra duša sa velikom voljom da nas smile98do Ladimirovaca. Vjerujem da ću ići pa kako sam ja jedna izuzetno organizirana spodoba, provjereit ću i vezu vlakom ili autobusom za svaki slučaj. Molim sve Schumachere iz ZG da se dobrovoljno jave za smile153


Objavio: administrator
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 17:58
Ma naci ce se nekako vec prijevoz do slavonije i iz zagreba....
Samo se malo organiziramo....
a koliko vidim sve nas vise ima zainteresiranih i sve se vise ljudi zeli prikljuciti... tako da ce sigurno netko i motoriziran ukljuciti...


Objavio: Branka
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 21:21
  ja se evo javljam za putovanje ako bude teak mogla da me negdje smjesti . podijelit ću troškove samo ako ona mogne ići taj dan . ali samo ako to bude termin do 01 . 06  . jer ja poslije ne mogu . dolazi mi kćer  i neću moći ići . smile219 sve ponude prihvaćam .


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 22:54
Originalno poslano od člana Branka Branka napisao:

  ja se evo javljam za putovanje ako bude teak mogla da me negdje smjesti . podijelit ću troškove samo ako ona mogne ići taj dan . ali samo ako to bude termin do 01 . 06  . jer ja poslije ne mogu . dolazi mi kćer  i neću moći ići . smile219 sve ponude prihvaćam .


Sve ovisi o datumu......


-------------


Objavio: bergenia
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 20:44
Pohvala akciji!
I like it!Clap
Vidim da vas ima dosta za sađenje cvijeća. Vjerujem da ćete vi to kvalitetno odraditi! Ja bih najradije sudjelovala pristojnim novčanim prilogom (iz Istre sam i samoj mi se ne da na takav put).
 


Objavio: ljubica
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 11:40
lijepo, lijepo!
 
voljela bi se pridružiti ekipi, ako se ikako budem mogla organizirati s vremenom, mislim da je akcija za 5.
ako i ne mognem doći svakako se bilježim za novčanu pomoć .
 


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 12:40
I ja bi se voljela pridružiti ali radim sve dane u tjednu pa ono... ali budem već nekako pomogla samo javite šta vam treba

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Fifi
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 21:53
Ako vam nije problem uz put svratiti do Kutjeva po cvjeća i nešto igračaka za dječicu.Ja nemogu ići jer sam majka petero djece od kojih se zadnja rodila prije mjesec dana. smile83Ali ću od srca pomoći.Pozdrav

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 05:27
Fifi dobro nam došla i hvala na pomoci!!!!!
 
I new brini se sve se dogovorimo (ja sam iz orahovice) tako da kutjevo nije probvlem!!!!


Objavio: Fifi
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 08:40
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

Fifi dobro nam došla i hvala na pomoci!!!!!
 
I new brini se sve se dogovorimo (ja sam iz orahovice) tako da kutjevo nije probvlem!!!!
 
Joj super,kako sam sretna smile99


-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 18:40
Fifi - ti sigenijalna, pored svojih petero još stigneš brinuti i o drugoj dječici
smile64


Objavio: ines
Datum objave: 28 Ožujak 2008 u 21:15
Bravo FifiClap
 
Sad ću sa tvojom porukom svim svojim čangrizavim curama s posla natrljati nos jer stalno kokodaču kako su djeca teret i kako ih je teško danas imati. Kaj je najgore ni jedna nema dijete niti je udana Angry


Objavio: suharak
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 11:41

imate prijedloge kaj da posijem? ima se neki plan rada?

ako ne bude radna subota, dolazim! ne znam hoću li se do tad motorizirat pak recite, ima vlaka, jel'da?
smile159volim radne akcije!!


Objavio: TeaK
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 22:09
Već sam se uplašila da sam ovo propustila,edobro je vratila sam se na vrijeme.... 

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 14:17
U pravilu ne odobravam novčane iznose za neke akcije, radje bi sudjelovala nekom pošiljkom sjemenja ili potebnog možda alata ili nekih sadnica, teglica, no kako to niste predvidjeli i ja ću se pridružiti, ovaj puta iznimno novčanim prilogom.
Admine ovo nema nikakve veze s tobom, jer tvoj trud je neizmjerno pohvalan, ali to govorim iz nekih prijašnjih gorkih iskustava, a svjedoci smo s tv da se ovakve stvari često zloupotrebljavaju.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 15:13
nece biti nikakve zlo uporabe... novac u cjelosti koji je na knjizici, ide u ruke njima.... mece biti nikakvog podizanja novca niti ikakvih drugih stvari koji bi mogli dovesti do ikakve mogucnosti prevare...
 
racun je namjenjen samo za ovu akciju i to je to.... tako da nema mogucnosti muljaze. Poslje pokazemo slike i izvode sa racuna svima, tetama u sos selu i vama na forumu. I osobno necu dopustiti nikome da i lipu uzme od tog novca sebi nego djeci u sos selu. 
 
Tako da novac nece prelaziti preko sto ruka do njih nego direktno od banke selu i to je to:o))
 
Ps. znam na sta mislis Triša i mene je toga pomalo bilo strah da netko nebi pomislio na krivo.  Ali obecavam da nece biti..


Objavio: Triša
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 15:59
Admine znala sam da si pravi čovjek. Super si to osmislio i hvala ti na ovoj povratnoj informaciji, tvoja mi je riječ dovoljna garancija.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: administrator
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 16:52
neki su rekli cak da ce poslati novce pa da ja dam svoje cvijeće za te novce...
 
ali mislim da to nije isto uredu jer bi tada to bilo da sam napravio da prodjaem svoje cvijeće i tako sve ovo iskoristavam... zato mislim da je najbolje dati njim (selu) pa neka oni odluce sta i kako sa novcima da uradimo....
 
a ja cu svoj dio cvijeća darovati... ionako ga uvijek ima viska :o)) a i nije sve i u novcu...


Objavio: gejsha
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 17:23
ja bi rado kupila od tebe i darovala djeci Embarrassed
bolje volim od tebe kupiti nego od onih na tržnici sto bi guze dali za 5 kn Embarrassed


Objavio: bergenia
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 18:09
a i nije sve i u novcu...
admine, ovo mi se posebnop sviđa!
 
U malim stvarima vide se veliki ljudi!Clap


Objavio: manči
Datum objave: 25 Travanj 2008 u 08:59
Slažem se sa Trišom u vezi novčanog sudjelovanja i mogućnosti zloupotrebe. Ne mislim na Vas administratore, nego postoji opasnost kada se knjižica preda u selu.
Radila sam godinama u sličnoj ustanovi i svi mi zaposleni smo preferirali ciljane poklone tj. ne novac, nego kupljene stvari koje su najpotrebnije djeci. Jedno je novac koji se polaže na žiro račun ustanove, to je o.k.
Drugo je novac koji ide u ruke zaposlenog ili štedna knjižica. Mi bi dali popis potrebnih stvari npr. cipele, teniske, piđame, sadnice cvijeća i sl. i donatori bi to kupili. Tako smo, mi zaposlenici, bili pošteđeni eventualnih optuživanja za zlouporabu, jer uvijek ima zločestih ljudi i novinara.
 
Ovo je samo jedno moje iskustvo ( za razmišljanje ) u prilog ovoj lijepoj akciji!!!smile55
 


Objavio: administrator
Datum objave: 25 Travanj 2008 u 14:52
Mozemo kupiti i mi ono sto nam, tj. sto njima treba....  Cvijece, male kantice i alat za cvijeće ta najmanje. Tako da odmah novac iskoristimo u prave stvari, za sta je i namjenjen. Ja od ovog tjedna krecem u zicanje cvijeća od ostalih kolega-konkurencije da i oni udjele ponesto...
 
Hvala na ovom savjetu manci... ima dosta toga istinitog...
a novac i sve racune za sta bude kupljeno uredno dokumentirati i objaviti na forumu i stranici!!!
 
 
Ps. Skupili smo već 50Kn


Objavio: Fifi
Datum objave: 25 Travanj 2008 u 18:44
Uplatit ću smile222

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Travanj 2008 u 09:18
Uzicao sam jednoga kolegu cvijećara da se pridruzi akciji!!!! Tako da ce biti jos malo cvijeća!!!!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 01 Svibanj 2008 u 16:27
Nisam sigurna jesam li dobro pročitala ali čini mi se da miješamo dva SOS sela, jedno je Lekenik, smješteno kraj Siska, znači 50 km od Zagreba a drugo SOS selo je u Slavoniji, Ladimirevci. U jednom trenutku nam se Teak preporučila za boravak kod nje jer joj je to jako blizu. S obzirom da je počeo svibanj, bilo bi dobro da utanačimo točan datum.
Mislim da je Manči fenomenalno konkretizirala problem, prisutan je uvijek kad se daruje nešto a pogotovo novac. Govorim iz svog iskustva da pouzdano znam da je 99 % ljudi koji rade na dobrobit nekog drugog (ovaj puta konkretno SOS majčice i ostali radnici koji skrbe o djeci) nemaju apsolutno nikakve veze s malverzacijama. Dovoljno je da jednom godišnje osvane u novinama neka naznaka neke pronevjere, odnosno da 1 % ljudi nešto zgriješi pa da se sve humanitarne akcije, svi organizatori doniranja i sve osobe koje dolaze u kontakt s njima stave pod povečalo. Vrlo ružno, na žalost dobro mi je poznat taj osjećaj kad te sumnjičavo gledaju i u zraku visi pitanje "a koliko si ti zagrabio u tu vreću, koliku ti korist imaš". Najčešće to pitanje visi iznad glava ljudi koji nikada, nikome nisu napravili ništa badava.
Od kad je svijeta i vijeka takvih će ljudi biti i zbog toga dobri ljudi ne trebaju imati dileme.
Sve što sam u životu poklonila višestruko mi je vraćeno.


Objavio: Fifi
Datum objave: 01 Svibanj 2008 u 18:05
Iz iskustva znam, da koliko sam dala, dvostruko mi se vratilo.
 
                                      smile82


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Svibanj 2008 u 23:20
Franjica,netko je negdje spomenuo i Lekenik(ko zna zašto) no ja sam skužila da se radi,za sad,samo o LADIMIREVCIMA
I mislim da bi bilo dobro da se ne mješaju i nabrajaju ,trenutno,druga sela da nebi došlo do zabune.
Prošle godine,kad je došla ta ideja,od gazde našeg naravno,rečeno je da ćemo pokušati pa ako će to ići možemo krenuti i sa ostalima širom Hrvatske.
 


Objavio: andrea01
Datum objave: 02 Svibanj 2008 u 23:53
Shasha, Ladimirevci i Lekenik su pod istom upravom, a ove godine im je 15 godina postojanja, zato se to spomenulo!
Mislim da bi za prvi put ovakvu (sa ovog portala) humanitarnu akciju trebali sprovesti samo tamo gdje je admin locirao, a idućih godina ćemo vidjeti!
Lako će se udomiti višak biljaka već... Wink Zar ne?


Objavio: administrator
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 09:32
Treba viditi za pocetak kako ce to ici... pa za nagodinu da znamo... ili za jesen da skupimo pokoju macuhice i za drugo selo  :o))


Objavio: TILjO
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 21:13
Danas sam se malo čuo sa TeaK preko pp-a, pa smo između ostaloga se dotakli i ovoga...

Apsolutno podržavam ovu akciju i sudjelovati ću kako god budem mogao...
Što se novčanih priloga tiče, tu sam slab, jer sam student... nezaposlen...
Nešto malo biljčica bi se moglo kod mene pronaći... Moram obići malo svoje carstvo da vidim što bi se dalo vaditi sada van, jer nemam baš nešto viškova bilja... Vidjeti ću...

Eto, TeaK... pa kako smo se danas nešto dogovorili - javi svoju rutu putovanja ukoliko budete išli, pa me pokupite ako vam bude usput, ako ne... valjda ću naći nekoga drugoga kome ću se priljepiti kao prtljaga...


-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 21:49
Tiljo nisu bitni novci a niti biljcice ako nemas... dovoljna je volja a treba netko i za saditi koju biljku... Tako da trebamo i ruke za sadnju...


Objavio: TILjO
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 21:57
Ruke dajem, sadim... Što god...

Još samo da mi TeaK potvrdi da li na kraju ide ili ne i kojom rutom, pa ću onda moći i ja nešto konkretnije planirati, odnosno reći da li dolazim... A valjda budem.

-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 22:01
Tiljo nesto cemo srediti da i tebe pokupimo...


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 22:50
Originalno poslano od člana TILjO TILjO napisao:

Ruke dajem, sadim... Što god...

Još samo da mi TeaK potvrdi da li na kraju ide ili ne i kojom rutom, pa ću onda moći i ja nešto konkretnije planirati, odnosno reći da li dolazim... A valjda budem.


E moj Tiljo takve ja Slavonce poznajem - ljudi od akcije...... smile57


-------------


Objavio: TILjO
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:01
Je, je...

Ljudi od akcije, reakcije, oksidacije i redukcije...


Daj ti vidi sa svojim dragim rutu putovanja i ostalo, pa se čujemo...

-------------


Objavio: TeaK
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:17
Sutra čemo proučiti kartu i javiti se - nemaš frke već ćemo mi tebe dopremiti tamo, a ako kažeš da je to blizu onda stvarno nije frka.

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:22

Vidi i Tiljo ide sa namasmile213(psst,TeaK,ko će čuvati toliku djecusmile156)Ma Tiljo nekak te bumo pokupili,makar te morali na krov vezati. Ne znam još hoće li mene MM voziti ili ću Teu gnjaviti.Ako me MM vozi ti si nam usput Tiljo(valjda,ako neidemo autoputom,onda jesi).Kaj si reko odakle si?



Objavio: TILjO
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:22
OK, TeaK!

Shasha, jedno dijete ni vam ni tam...

Inače sam kod Feričanaca, to je adminu jako blizu, no selim kod bake i dede u Košku...

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Svibanj 2008 u 23:26
Ups,zaboravih napisati ono šta sam htjela.
E da,danas sam zbrojila novčiće.Ja sam to,onako bezveze,kad bi se sjetila ispraznila novčanike(i od MM i svoj) ali samo sa sitnim novčićima.Mislim doslovno sitnim jer je od tzv.krupnih bilo 2x po 2kn 4x1kn i 1x5kn ostalo su bile lipice..i nabrojah 100knsmile213Eto još malo više za pokoji cvjetak



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk