Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Dnevnik by xenia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Dnevnik radova
Opis foruma: Pročitajte šta su danas radili naši članovi cvijeću u vrtu ili kući
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1126
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 07:51
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Dnevnik by xenia
Objavio: xenia64
Tema: Dnevnik by xenia
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 07:50
 Kako rekoh, vaši dnevnici su me nadahnuli i natjerali da se i ja okušam u pisanju. Zadnji puta sam ga pisala u srednjoj školi ,a koliko je drveće od tada naraslo...
Dakle, danas je 28. 2. Djeca su u školi i ja sam se dokopala kompa.Na "Dobro jutro Hrvatska" Vakula prognozira promjenjivo vrijeme . Molim Boga da ne pada kiša do ponedjeljka jer mi je prijatelj jučer konačno preorao vrt kod vikandice. Onaj glineni. Ja optimist pomislim kako ću samo malo prekopkati i posijati grašak jer ga trošimo na tone, a kad tamo Cry vidi jada. Ostavio mi je takve brazde da ču se ubiti od kopanja dok to ne dovedem u red. S tom zemljom nikako da se dogovorim . U proljeće i jesen je živi užas. Dok je mokro ništa ne možeš s njom . Na brdu je pa se ljudi boje gore ići s traktorom , a da prekopavaš ručno nemoguća stvar kad zatravni.Prošle godine nisam orala , dragi mi je spominja rodbinu dok je pokušavao frezati i na kraju mi je preostala samo motika. Na žalost te godine nisam ubrala niti jednu mrkvicu jer se nije mgla probiti kroz te buse. Rajčice su bile odlične, sama sam ih uzgojila na prozoru i dosta rano presadila u vrt. Prekrila sam ih lutrasilom, blagoslovila i rekla sebi da nije neka šteta ako se i smrznu kad ih nisam skupo platila.
Uglavnom , preživjele su, ubrala sam ogromnu košaru sredinom sedmog mjeseca i ponijela na more. Imala sam neku ranu sortu jabučara, nešto volovskog srca amerikanca. Svi su se dobro držali i jeli smo ih svih deset dana bez da su trunuli.
 Sada idem zaliti rasadu na prozoru. Ove godine sam dobila od prijateljice iz udruge " Živa zemlja" eko sjeme volovskog srca crvenog i roza, još nekog duguljastog , posijala sam i rani od lani. Uz to već su krenuli zečići i mirisna grahorica. Ako ne bude padala kiša možda orežem i voćke oko kuće.



Odgovori:
Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 08:17
Stvarno si vrijedna ovako rano ujutro. Od svih paradajza najdraži mi je volovsko srce - navijam da ti opet uspije smile186


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 11:19
 Hvala Franjica.


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 11:29
http://img509.imageshack.us/my.php?image=imag0026tc3.jpg">      Evo ovo je moj ranč, kako ga ja zovem . Velik je otprilike 15 x50 m , barem su tako rekli kad sam kupovala. Ovo je slika od jučer, nakon oranja. Samo da vidite te brazde s kojima se moram boriti krvlju i znojem.
 
http://img247.imageshack.us/my.php?image=imag0030br1.jpg">    To je mala gradica graška posijana jesenas. Bila bi veća da sam mogla zabosti motiku u zabetoniranu zemlju. Inače, to mi je druga godina jesenske sjetve, prošle sam oko prvog svibnja ubrala prve mahune.
 
http://img521.imageshack.us/my.php?image=imag0031su4.jpg">  U mom dvorištu jedan od pokušaja da posadim nešto što moj dragi neće pogaziti autom.
 
http://img170.imageshack.us/my.php?image=imag0027xt8.jpg">   Još malo uz vikendicu, samo da vidite tu padinu prema šumi. 
 
http://img509.imageshack.us/my.php?image=imag0028kp7.jpg">   


Objavio: Triša
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 12:33

Hej pa ovo je super, mahune za 1.maj, a ja ih tek sijem oko 1.maja. Ovo imanje ti je super, a što se tiče oranja, meni susjedi izoru (u vikendici oko Josipdola), onda potanjuraju (ma što to značilo), pa pofrezaju, bude sitno, predivno. Freza je mala, kao kopačica, pa vjerujem da bi i tebi netko mogao to napraviti - ubit ćeš se s motikom.Kakav je paradajz volovsko srce-jer ja sadim onaj duguljasti (pelati), unuci su ludi za njim, a kako svi živimo u Rijeci, njima je to pravi doživljaj kad ih pošalješ u vrt po nešto.

Jednom je moje gradsko djete (unuk)    imao je onda 6 godina dotrčao i rekao: Nona zamisli pa ona teta (susjeda )vadi krumpir iz zemlje. Ostala sam "paf" i odlučila dječicu angažirati i napraviti si vrt. Znači imala sam ti već 55 godina kad sam prvi puta postala poljoprivrednik i sada u tome uživam.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 21:53
Confused   Oprosti Triša, krivo sam se izrazila. Mislila sam na graškve mahune. Radi se o sorti Čudo Kelvedona. Što se tiče frezanja to ti je kod mene bolna priča. Da, imamo i mi frezu, ne znam koje marke , samo nije baš jako snažna. Uglavnom, moj dragi je prošle godine pokušao pofrezati u proljeće, nakon što smo najesen preorali. Kako je prošla zima bila topla, zemlja se nije smrznula i ostala je onako u velikim busama. Tvrda kao beton. (Ovo inače ne bih smjela iznositi u javnost ).Tako on zasukao rukave, uključio frezu i kaže da ugrijem pivo dok završi. Shocked Joj, da vam je to bio za vidjeti, ne znam bi li se smijala ili plakala. Juri freza niz ono moje brdo, trči dragi za njom i spominje mi rodbinu.smile43Uglavnom, zemlja je bila toliko tvrda da nije uspio ni zabosti motičice u nju. Nadam se da neću i ove godine tako proći.
 Volovsko srce ti je odlična sorta, krupan je, onako nekako trokutstog izgleda i ima malo sjemenki. Jako je ukusan za salate ali ja ga isto ukuhavam.Sad sam dobila sjeme roza i crvenog. Kažu da je to inače kasni paradajz ali ja posijem sve u veljači.


Objavio: andrea01
Datum objave: 29 Veljača 2008 u 22:41
Xenia, samo da te utješim nije tebi jedino tako...
Nadam se da ćeš imati veće sreće sa vrtom ove godine!


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 00:17
Xenia zato se poslije oranja "potanjura"(kako Triša veli-ma što to značilo)To isto traktorom prođe,slično frezanju je,time usitnjava zemlju.E onda poslije tanjuranja može lako i samo motikom nakopati.Ako dobro napravi ne treba ni frezanja.Zamoli onog ko je orao da ti i potanjura.


Objavio: xenia64
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 07:59
Thumbs%20Up   Hvala Shasha!


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 09:22
Xenia očito ima problem, jer se do njenog vrta teško dođe traktorom, a koliko sam shvatila još je i na padini, ali nema veze, bar me je nasmijala opisom kako muž freza, samo ti njega upregni, neka kopa, ako ne može frezati.
Tamo u mojoj vikendici je lako (malo selo se zove Skradnik)  uz cestu je imanje, i na velikoj ravnici, da nije ne znam kako bi.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 14:35
Cool   Upregnula bih ja njega da ga mogu uloviti kod kuće, MM (napokon skužila skraćenice ) ti je obrtnik i gotovo stalno na terenu, a onda nemam srca tjerati ga na takve teške fizikanere.
 Ovi moji problemi će se jednom rješiti meni je ionako najvažnije da mogu kad me uhvati žuta minuta doći gore, sjesti na terasu i gledati prirodu. Zatvorim oči i samo dišem onaj čisti šumski zrak, slušam sokola kako klikće i vjetar u krošnjama hrastova.
Danas je subota, moj najbolji dan u tjednu. Vani puše nekakav hladni vjetar ali to me naravno nije spriječilo da s prijateljicom ne odem na pijacu. Nismo ništa kupile, samo smo onako iz navike bacile pogled na ponudu jaglaca, zumbula i tko zna čega sve ne. Čekamo sutra jer u Plodinama imaju 25 % popusta na cvijeće, zemlju i sjemenje pa ćemo se onda raspištoljiti. Ovako ružan dan stvoren je za pravljenje planova. Jučer sam uslikala vrt u dvorištu, predvrt i jedan krš iza kuće koji ove godine moram dovesti u red. Ljetos smo mijenjali krov pa još stoje ostaci greda, oluka i granje od obrezivanja malina i kupina.
Ovako u proljeće sve djeluje grozno sivo i jadno. Kad stavim slike morat ću se prihvatiti posla da ne ispadne kako samo pričam, a ništa ne radim. Pregledala sam sadnice tajberija (valjda se tako piše ) i pikberija od jesenas . Na moju veliku radost tjeraju mlade listiće. Jedva čekam da  vidim i probam prve plodove.  To malo poznato bobičasto voće sam tražila dvije godine po raznim rasadnicima, zvala telefonom ljude sa oglasa i uvijek zakasnila.I onda jednog lijepog dana sretnem susjedu koja živi par kuća od mene i onako u priči od trgovine do kuće dođemo na temu vrta. P ozove me ona na biljni čaj i razgledavanje.. Bašići se inače bave ekološkom poljoprivredom i vrlo  su aktivni u udruzi Živa zemlja. I kod njih užicam te sadnice.


Objavio: Triša
Datum objave: 01 Ožujak 2008 u 14:46
Ma imaš pravo, ne mogu oni baš sve, a nemaju možda ni vremena, naročito ako je privatnik. Znam jer i moja kćerka, pa svi uskačemo i pomažemo joj oko posla.
Riješiti će se to već nekako, ali ništa ti ne treba lijepo si sve opisala zadnjom rečenicom, ponekad znam reći da je u prirodi dovoljna ležaljka, dobra knjiga  i radio mi rečemo "soto voce" .


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 10:19
http://img406.imageshack.us/my.php?image=imag0001gv6.jpg -  
">
http://img132.imageshack.us/my.php?image=imag0002le4.jpg"> Evo užicala sam sina da mi stavi sličice. Ovo je taj krš  koji je ostao od limarskih radova. Obećala sm da ću to ove godine rasčistit. Malo je problematično zbog hladovine gotovo cijeli dan, tla gotovo i nema, večinom šuta i komadići cigli. aaaaaaaaauz ogradu sam prije dvije godine ugurala malu grančicu maline koja stalno rađa. Prošog ljeta se raširila, izgleda da joj ni škrta zemlja ne škodi. Planovi za budućnst je dalje širiti maline ( moja djeca ih obožavaju), posaditi hoste i paprati.
 
http://img404.imageshack.us/my.php?image=imag0003sr5.jpg">
Predvrt slikan s lijeve strane, od ove maline uz ogradu. stojim ispod stabla kruške, uz ogradu do ulice posadila sam višnju marasku, a do kolnog prilaza je već stara kajsija.Vidi se i bijeli susjedov zid.
 
http://img132.imageshack.us/my.php?image=imag0004iv6.jpg"> Povrtnjak u nastavku kolnog prilaza. Sad zbilja izgleda jadno , tu je plstenik sa salato i lukom srabrencem,dvije breskve, vinova loaza uz zid, nasadi malina na početku i kraju povrtnjaka.Slijeve strane su stepenice za ulaz u moj dio kuće, kraj njih je cvjetnjak , ruža penjačica i pavit. Kao što vidite,nagurala sam svakog čuda na to malo mjesta. A da, imam još i jedan grm kupine bez bodlji pokraj višnje do ulice. Ne volimo ih jesti ali super su za sokove. Sad čekam da urode prvi plodovi tajberija i pikberija pa da ih probamo . Nadam se već ove godine.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 10:23
Ovo izgleda zgodno, jer je ograđeno - meni se čini sa svih strana- ali sad ne kužim ništa, ovo nije vrt nego neka okućnica-dvorište, daj malo teksta, pobogu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 12:20
Da to je moja okućnica. Kako su mi djeca veća prisiljena sam mijenjati prioritete.Sadim manje cvijeća, a više jestivih biljaka. Nadam se da me zbog toga sada nećete izbaciti iz svog cvjetnog društva. Imam ja i cvijeća , to ću vam uslikati kad bude najljepše. U kući mi se dosta teško održava zbog centralnog grijanja, a ono balkonsko niti ne stavljam previše jer me srce boli kad se vratim s mora , a moj svekar koji se onda brine o mačku, zlatnim ribicama i cvijeću sve upropasti. Ili se osuši ili sve utopi. Zato sadim više trajnica jer se one lakše bore s muškom brigom.( Sorry Miha, čast izuzecima)


Objavio: Triša
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 12:47
Da slične probleme imamo svi, sa zalijevanjem, odlascima. Ja odem u vikendicu nekoliko dana i tamo imam cvjetnja i vrt, onda svaku večer moram zvati kćer, koja živi na katu iznad (u istoj smo kući-što bi bilo da je na drugom kraju grada) da ne zaboravi zaliti.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 10:29
Danas me baš nešto sve zeza, ovo šugavo vrijeme, ovaj miš koji se ispraznio i moja blentava ruka koja je stisnula krivu tipku i sve napisano izbrisala pa moram pisati ponovo. Ubija me ova kiša i ova vjetar vani. A jučer je bilo tako super da sam cijeli dan nešto čačkala po vani. Malo dotjerala maline ,malo prorahlila zemlju oko cvijeća, posijala one sitne dalije, prebacila hrpu nedozrelog komposta, zapravo mi se uopće nije išlo u kuću.Sad idem posijati lupine ili vučjak i onda pariti oči na vašim slikama.


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 10:41
Xenia,krasno dvorište.Bez obzira što još ništa ne cvate i što su tamo one olupine,ja to odmah gledam kako će biti za koji mjesec.Tamo di je hlad(sa onim olupinama) i meni su hoste prve pale na pamet.Posadiš nekiborić ili čempres(imaš onih spororastućih),hoste paprati pa i hortenzije vole hlad.Bit će to prekrasnosmile186


Objavio: xenia64
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 10:48
Hvala, Shasha, sad ću morati sve to srediti inače ćete me popljuvati da sam se samo hvalila a ništa ne napravila.


Objavio: shasha
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 10:52
Vjerujem ja da ćeš ti to urediti.Ako ništa drugo,znam kako ovaj forum djeluje na ljude(iz iskustva).Jednostavno te"tjera" da napravišWink


Objavio: TeaK
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 13:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Vjerujem ja da ćeš ti to urediti.Ako ništa drugo,znam kako ovaj forum djeluje na ljude(iz iskustva).Jednostavno te"tjera" da napravišWink


Mislim da je to Shasha lijepo rekla, a ja nadovezujem; jednostvno se to mora


-------------


Objavio: xenia64
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 12:38

smile194Jučer nisam ništa zapisala u svoj dnevnik. Teškom mukom sam odoljela iskušenju. Vani kiša i snijeg, a mene nešto vuče u cvjetno društvo. Kao i prošlih dana. Zbog vas sam zanemarila i prelistavanje recepata na Coolinarici. I djecu. I muža. Mačka i zlatne ribice. Samo sjedim i tipkam .  Postala sam ovisnik!smile226

Da stvar ne ode predaleko pobrinula se sudbina. Kako MM održava instalacije i strojeve u jednoj pilani često dobijemo one drvene otpatke za loženje. Ali već sam rekla da taj čovjek u pilani sigurno mene mrzi. Može biti dva mjeseca super toplo i sunčano , a onda jedan kišni dan i on će poslati kamion drva. Tako i jučer. Baš sa se ufurala u pregledavanje vaših sličica, skuhala lijepo kavicu, nikog kod kuće, pravi raj. Kad odjednom kamion u dvorištu. Četiri palete pilanskog otpada.
Vozim ja ta drva kod peći pa se tješim E ,da mi je sad Shasha ovdje, ima svakakvih komadića, šarenih, ona bi sigurno i od ovog nešto pametno napravila.
Možda bolje da zovem Šefleru, ona je radila nešto s drvetom i špagom. Povela bi i Mihu. Začas bi drva nestalo.
Ili Arwen ima kakvu ideju?
Bolje Frida.
Ni Vendela se ne bi prepala zadatka.
Dok sam se ja borila sa odlukom koga da pozovem došli moji klinci pa 8 složnih ruku brzo rasčistili hrpu na dvorištu. Uspjela sam spasiti samo par dašćica pa kad ne budem imala što drugo raditi možda nešto smislim sa njima. Možda naslikam štogod, ili naljepim suho cvijeće ili...
Vani sad krpi snijeg kao u pola zime. Htjela sam snimiti par sličica svog grada ali djeluje tako sumorno pa ću pričekati neki ljepši dan . Do tada bude stavila par slika od lani kad me uhvatila fotografska strast, a fotić i ja smo tek bili u pregovorima pa i nisu baš neke. Dobre za početak.
 


Objavio: Triša
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 14:57
Ljuta sam što se za spremanje drva nisi mene sjetila, ja to radim u vikendici sam i uživam u tome, ha-ha. U Rijeci se grijem na struju, pa zato iz vrta iznosim kamenje. Ja sam mislila pak u dvorište staviti onako odreske od debla, možda debele jedno 10 cm, mm mi je obećao     odrezati takve šnite, ako bi bilo promjera od 20 do 30 cm, na to bih mogla staviti posude s cvijećem. Možda bi ti se ideja dopala.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 15:03
Nisam te stavila jer se nešto ne javljaš ovih dana. Valjda i na tebe loše djeluje ovo vrijeme, tj. nevrijeme. Ne brini, obavezno zovem drugi puta. Čim padne prva kiša.
A za drva ti je dobra ideja samo nema tako debelih, najviše centimetar-dva.


Objavio: shasha
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 19:06
Xenia,ma čim si takva drva spomenula već sam ti htjela reći(prije nego sam pročitala daljni dio)ja obožavam kad mami dovezu ta drva.Ok pomognem ih i spremiti no prvo proberem ona koja će meni poslužiti u"nečemu"LOL.Na kraju ispadne veća hrpa onih što sam sebi za"nešto" ostavila nego ona mamina za ložiti...e onda moram svoju smanjitismile96
Šta se ovisnosti tiče,ajme kad si već ovisna postala,vidi mene ja nisamsmile156smile156smile156


Objavio: SilveK
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 20:41
Ovisnost...ma kakva ovisnost....neznam zašto to spominje i MM od kad sam non-stop na forumu....smile156


Objavio: Šeflera
Datum objave: 06 Ožujak 2008 u 20:51
Kaj si ovisna? Ma nisi!

smile103



Objavio: xenia64
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 21:09
Jučerašnji dan nije započeo mojim uobičajenim ritualom ispijanja kave u krevetu i listanja starih brojeva Mog lijepog vrta.
Zato sam bila malo otrovna i nije mi se ništa dalo pisati u dnevnik.
Došli su mi susjedi iz Švice i najavili se na jutarnju kavu. To njima znači u 8
 h.
Ljudi moji ja sam čak i svom starom zabranila da mi nedjeljom dolazi prije 10 h.
Jedva sam uspjela odslušati poljoprivrednu emisiju na radiju NG.
Na svu sreću se MM ponudio da napravi roštilj.
Uz pravljenje kolača ( ne , ne pravim ih subotom jer ih u tom slučaju u nedjelju više nema) pogledala Plodove zemlje i poljoprivrednu na FTV. ( Joj, ja sam vam fanatik što se tiče ti emisija, gledam i slušam na svim programima)
Kako je dan bio baš stvoren za šetanje mislila sam pobjeći malo poslije ručka.Ali došao kum br. 1,
I djece 3.
 Od 9. LOL Da, dobro vidite, 9.
Popili još jednu kavu, njegove cure ostale na igranju kod mojih , a ja uhvatila malo vremena da vidim što je novo na forumu.
Baš sam se ufurala kad stiže kum br. 2.
 I kuma.
 S djece 1.
Od 3.
Malo sam se pohvalila s vašim slikamaa, a onda stiže i kuma br. 1.
S djece 4.
Od onih 9.
Popili još malo kava, malo pretresli najnovije tračeve i već me hvatalo blago trovanje kofeinom.
Kad su svi otišli nisam imala snage ni pregledati svoje biljčice kako rastu.
 
 
A danas PONEDJELJAK!
Ujutro svi umorni od vikenda. Dvoje (hvala onome tko ju je izmislio) otišli u školu. Bembo( to je nadimak moje mlađe kčeri) gleda Žutokljunca u krevetu.
Moram izrezati 100 papira za motor, (izolacija). Onda dođe MM pa kaže da je pogriješio mjere.
Pola sam uspjela popraviti, pola izrezala nove.
Dida zove da mu odem kupiti nešto protiv gripe.
Dobro što ima ostatka roštilja od jučer,  Napravim paradajz juhu, malo još krumpira i uspijem ručati kad opet zove dida da mu odem kupiti kapi za oči.
Poslije se sjetim da nisam vratila knjige u knjižnicu , a danas je zadnji rok.
Od sve muke ipak sam pregledala rasadu.
Cinije i dalije lijepo niknule. Od lupina i dragoljuba ni traga.
Sutra definitivno moram presaditi rajčice.
Hvala Bogu ponedjeljak traje još samo  par sati!


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 22:04
Xenia, znaš ono sutra je novi dan, želim ti najljepši i najsretniji utorak.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 10 Ožujak 2008 u 22:37
Imaš stvarno zanimljive kumove, a kako ti kroz kuću prolaze i ti si nešto posebno, baš si mi simpa - konačno netko tko ima veći broj riječi od broja smailića smile78


Objavio: xenia64
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 20:49
http://img181.imageshack.us/my.php?image=imag0012nr1.jpg">  smile91Ovo je moj osjećaj danas kad mi je poštar donio sjemenje koje je poslala SilveK.
Kako je ta žena mene razveselila! Osim obećanih rajčica napunila kovertu raznim cvijećem. " Kad već šaljem da ti se nađe..."Divota jedna.
Hvala, hvala, hvala.


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:28
Ono gore neću ni komentirati,znam kako ti je kad ti je kuća ko željeznička stanica. A i SilveK -icu znam,mislim kak ona nosi(ili šalje) cvijeće.Meni je trebala donjeti malo,ponavljam,MALO,šumskih jagoda,a ona donjela 200komada(laže kad veli da ih je samo 100 biloLOL)i ne samo to,donjela ona i vrečicu sjemeniki.DA vrečicu,tu je bilo valjda 20 vrsta sjemenja,ma kaj 20 i više.(SILVEK hvala tismile78)Eto tak da znate  kaj vas čeka ako ona dolazi ili šaljeLOL


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 21:31
Kaj ženska može kad nije škrta, znam samo da što više dajem više i dobivam smile78


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Ožujak 2008 u 22:05
Ma pusa za sve! smile78


Objavio: xenia64
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 21:38
Danas mi je stvarno kao petak- 13.
Probudim se u 4h da otpratim MM u Umag. Pijem kavicu u pola 5 ujutro, Grozota! U to doba ne vidim ni šalicu. A još sinoć me strefila neka prehlada.
Onda odem sinu na informacije. Stanje uobičajeno, tj, na svu sreću nema komada. Kad god kažem da ja neću preživjeti još dva upisa u srednju školu, sjetim se svoje kume s onih njenih devetero. Ona nikad neće izaći iz puberteta, a to je katastrofalno.
Uglavnom, kako je dan odmicao tako me hunja sve više napadala. Glava kao balon, a još i kćer otpratila na neke susrete u Primošten.Onda dida zove da donesem toplomjer jer se tobož' znoji. A temperatura k'o u gmaza, 35,9. Pita li mene tko kolika je moja temperatura?
Vani vrijeme gore nego moje raspoloženje. Jutros rano kišurina. I to ona jesenska, hladna. Oko 9 sunce da sam prokuhala dok sam došla kući iz škole. Poslije opet red oblaka, red sunca. K' o u Balaševića.
Upalila komp , malo preletjela ,a nije mi se ni to dalo.
Kupila i novi Vrt, samo površno prelistala.
Popodne skuhala kavu, ni nju nisam popila.
 Baš sam boleeeeesna!
 
Ali sutra je novi dan. I to PETAK!
Odoh sad popiti još koju šalicu čaja i aspirin.
Laku noć!


Objavio: SilveK
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 22:05
Dobro se odmori i pazi da sutra ustaneš na desnu nogu!!!!


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 22:18
a možda da počneš sa 2 Coldrexa pa onda kava pa oko podne opet ...
smile124


Objavio: xenia64
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 09:40
Još me drže one boljke ali uspjela sam popiti kavu što znači da oživljavam. Počela dan uz prelistavanje  dnevnika i svi pišu : danas sam posadila to i to, pokosila travu, posijala cvijeće ...  Samo kod mene: nisam ništa radila, imala goste, nije mi se dalo, bolesna sam... Časna riječ, neću više pisati dok ne budem nešto i napravila. Ovako to kod mene stvarno ispadne DNEVNIK NERADA.
 
Evo krećem, idem pregledati i zaliti rasadu.


Objavio: Triša
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 22:41

xenia, ozdravi ima vremena za sve radove, stići ćeš sve. Evo nije me bilo tih par dana i bila sam luda bez vas, pa sada listam i vidim svašta se događalo. Želim brzo ozdravljenje.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 12:18
smile78Nije mi jasno zašto preskačeš dnevnike u kojima piše da smo samo čituckali, slikuckali, pisuckali - na kraju ćemo i cvjeće imati samo na Forumu...  Samo ih je nekoliko jaaaaako vrijedno, ostali uživamo u njihovim djelima smile96i činimo fintu da smo kao i oni.


Objavio: xenia64
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 13:52
Imaš pravo Franjice, ne mogu svi biti naj.


Objavio: xenia64
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 22:11

Ne znam što je to u zraku ovih dana da nam se događaju neke tragikomične situacije. Najprije Franjici s onim alarmom, a jučer meni.

Dakle poslije ručka odvedem Bembu (mlađa kćer) na rođendan kod prijateljice, a starija je već prije otišla na rukometnu utakmicu. Poslije prošetam do brata jer je i njegova kćer imala rođendansku feštu. Taman lijepo popila kavu, pojela (tek) dva kolača kad me zove stari iz dvorišta da me netko treba. Izađem van, a ono bivši susjed čije kćeri idu s mojima u razrede. Pomislim da me treba zbog zadaće ili tako nešto kad on kaže:" nemoj se uplašiti, maloj ti se nešto dogodilo s  nogom pa je vozim na Hitnu. Neka cura joj je stala na nogu i valjda je iskrenula. Ti odi kući po zdravstvenu knjižicu i dođi gore. Još je on meni govorio ali ja sam samo čula ono "mala" i mislim Bembo. A u petak ju je u školi neki dečko srušio i lupio tako da je došla kući plačući.

I tako ja odjurim kući pa se na pola puta sjetim da mi je knjižica zapravo u torbi i okrenem u bolnicu. Dođem na Hitnu , nema nikoga. jurim na RTG, par ljudi čeka, njih opet nema. I vidim ja jednu poznatu ženu koja je s curicom čekala i upitam jesu li vidjele neko malo dijete koje su dovezli zbog noge.
 Veli curica" Jel' se zove Anita?"
Ne, zove se Ivona.
Mala gleda blijedo u mene, klima glavom , nešto joj čudno.
"A jel' ima kovrčvau kosu?"
"ma, ne ima ravnu."
" Pa ne znam onda, ja sam čula da je Anita iskrenula nogu na utakmici".
Dakle, koji sam ja grešnik, dođem zbog jedne,a ispadne da su mi obje kćeri završile na Hitnoj zbog nogu.
I dok sam ja još pokušavala doći k sebi na tu vijest ide moj susjed i gura ANITU na kolicima. Smije se ona, malo iskrenula gležanj, ništa strašno.
A ja cijelo vrijeme tražim Ivonu.
Na kraju ispadne da je meni čovjek odmah lijepo rekao da je to bilo na utakmici i da se radilo o starijoj kćeri ,a ja čula samo ono MALA i u mozgu stalno mislim da se radi o mlađoj kćeri.
 
Sve u svemu završilo dobro i meni je poslije bilo smješno kako kao luda jurim po bolnici i tražim krivo dijete.
Eto što se sve živom čovjeku dogodi. Što bi tek da ih imam više od troje?
 
 
Naj fora je bila što sam i donijela zdravstvenu od krivog djeteta.
Sva sreća da imamo novu tehnologiju pa su je našli u kompjuteru.
Danas začuđujuće normalan dan s obzirom da je ponedjeljak.
Presadila sam zjevalice i mirisnu grahoricu iz posuda u vrt . Nadam se da će preživjeti jer im je u kući bilo prevruće. Počele nicati rajčice i mjehurica od SilveK. Konačno se pojavila i dva dragoljuba. Dalije i cinije dobro napreduju samo mi se čini da opet ništa od lupine.
Maline u vrtu imaju već cvjetne pupove.
ne bijele ruže (pokrivačice tla) koje sam pelcala jesenas tjeraju mlade listove pa su se valjda primile.
Za danas dosta uzbuđenja.


Objavio: SilveK
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 22:22
Eto, uzbudljiv dan je iza tebe, jednog dana će to biti dobra priča na koju ćete svi krepavati od smijeha... Super što biljčice napreduju...  a slike??


Objavio: iris
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 22:24
sve je dobro - što se dobro završi Heart
al anegdota je za prepričavati :)


-------------


Objavio: xenia64
Datum objave: 20 Ožujak 2008 u 23:04
Ovih dan sam baš u nekakvoj strci pa se nemam vremena baš baviti svojim biljkama. Ipak najvažnije mi je ujutro kad idem naložiti vatru obići vrt i dvorište da vidim kako se mijenja.
Oni veliki narcisi ocvali, sad čekam da se otvore oni sitniji bijeli što lijepo miriše i kod nas ih zovu "Božje ovčice". Otvorili se i ljubičasti jaglaci .
 U ponedjeljak išli kupiti auto u Staro Petrovo Selo. Kod vlasnice auta vidjela zanimljive posude za puzavce. One dugačke tikve (opis u Shashinom dnevniku). Dok su moji dečki pregledali kočnice, limariju i ostalo ja gledala cvijeće .
Mislim , auto je moj! 
A što se ja kužim u te stvari, važno da vozi.
Uglavnom ,užicala ja par puzavaca i dvije čuvarkuće.
 
 
Poslije dobila jezikovu čorbu za brzinu vožnje.  Mislim MS je išao samnom u autu, a MM iza nas. Vani mrak i kiša, ja prvi puta sjela u nepoznato vozilo i idem lijepo po propisu. smile98  50  km. Poslije ograničenje na 70, ja vozim 55. Ajd, dobro, 60.
Onda čujem da zvoni sinov mobitel i kažem " To sad sigurno zove tata."
I da, zove MM da pita kojm brzinom idemo i jel' mi uopće radi kilometarsat.smile108
 
Eto tako sam prošla s rođendanskim poklonom. Znala sam da će se MM nekako izvući samo da mi ne mora kupovati cvijeće.
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 10:20
Izljubi ti TM, nije ni skužio da je kupio veliku košaru za cvijeće, pa već u prvoj vožnji mu je to moglo biti jasno kad nisi auto dobro niti pogledala a natrpala ga cvijećem smile96. Želim da te autić dobro služi smile78


Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 13:33
Pa stvarno, Tico i je malo veći od košaresmile96.


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 13:49

xenia  čestitam na novom autiću. Ja isto imam svoj-samo svoj auto isto košara kao i tvoj samo druge marke- zezaju djeca "kia prdi". ali neka ne bi ga dala za ništa.

Evo ti prilike da uživaš, sada se ionako ništa baš ne sadi nekoliko dana, vozi se ipolako i sigurno . "sretan put i sretan Uskrs želi ti Sanja"



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 21:16
Hvala za čestitke, ako ikad dođete u moj kraj budem vas provozala.  ( mislim  Franjicu i tebe Triša) 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 22:20
Draga moja, ja sam ti malo većih gabarita pa ne bi stala u "tvoju košaricu" a i bilo bi pametnije da se malo prošećem, koliko je do Nove Kapele? Vidiš mogla bi Triša uzeti svoj bicikl, ti svoju "košaricu" a ja bi se kotrljala za vama do Kapele da vidim familiju moje šogorice, al bi to bila zabava!


Objavio: xenia64
Datum objave: 21 Ožujak 2008 u 23:09
Do Kapele 25 km. Ne znam baš da bih ja išla pješice, a možda ni biciklom iako se više vozim njime nego autom.
MS prošlo ljeto išao u Aljmaš biciklom na hodočašće. Trebalo im ja dva dana da stignu ali kaže da je doživljaj nenadmašan. Ove godine misle u Zagorje.


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:01
xenia64 , u kojem mjestu živiš?

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: xenia64
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:19
Tongue U susjedstvu, Nova Gradiška


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:25
Da...ne može biti bliže!!! Baš mi je drago!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: xenia64
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:51
Već je vrijeme da i ja nešto zapišem u svoj dnevnikić. Nije da baš ništa nisam radila . Koliko god bilo gadno što je za Uskrs padala kiša i onaj grozni snijeg ( hvala Bogu kod nas ga nije bilo kao u Zagrebu i dalje kako sam vidjela na vašim slikama, toliko mi je bilo drago jer bi se ucrvala da je lijepo vrijeme , a ja ne mogu ništa mrtkati u vrtu.
Jučer sam vidjela da mi je rajčica u posudama skroz požutjela. Moram je malo prihraniti Megagrinom. Dragoljubi se sasvim izdužili prema prozoru iako ih stalno okrećem. Stalno vičem kako ću staviti svjetiljku i ništa.
 Tako je to kad imate dva električara u kući, onda nikad nemate žarulja.
Za Uskrs izvadila prvi mladi luk. Nisam baš zadovoljna ove godine s njim. Jesenas posadila srebrenac jer mi je on blaži za salatu od lišća ali je zako sporo nicao da sam se već pomirila s tim da ništa od njega. Onaj dio koji sam pokrila sa salatom je na jedvite jade nekako krenuo i tako sam ipak imala mladi luk za Uskrs.
Danas uberem i prvu salatu, taman je lijepo oprala i namjestila za slikanje kad su došli moji gladni dečki i sve slistili.
 Nije baš velika, tek se počela savijati u glavičice i uvijek mi je žao brati tako malu ali MM kaže da sam zločesta što je čuvam dok je skupa na tržnici, a poslije kad je ima svaka baba i proraste jer ne stignemo sve pojesti.
Konačno posadila one puzavce što sam užicala sa autom, sutra planiram sadnju jedne čuvarkuće u šalicu za čaj. Eto i ja počela koristiti staro posuđe kao cvjetne posude.LOL Neće  se samo Franjica hvaliti. Imam ja toga ...
Od jučer me zezala tipkovnica, ja mislila da je riknula, a moj pametni sin prosuo sok po njoj pa se poljepila slova.
 Pardončić onima čije ime nisam mogla dobro napisati. I  teško je bilo  išta napisati kad moraš smišljati riječi u kojima nema slova P,Š, Đ, Č i Ć.  Sad smo cure potjerali spavati i drmnuli njihovu .
Za danas toliko, nadam se da će sutra vrijeme ostati barem  imalo slično današnjem (samo bez mraza , molim!) da odem na ranč provjeriti stanje.


Objavio: xenia64
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 21:54
Dada28, ti si u Brodu ako se ne varam?


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 22:50
Ne varaš se, ja sam u Brodu.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 19:44
Gle molim te - čini mi se da se dogovaraju Brodske kavicesmile71


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 21:10

Bravo za brođanke, skupite se pokupite Zagrepčanke i svu okolicu, pa po Planta u Delnice i dođite u Rijeku, onda ćemo svi zajedno do Alkemičara u Dubrovnik, a usput stajemo u Pločama i obilazimo Baćinska jezera.Naravno da nećemo zaobići Zadar i Split.



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 21:55
Triša, ti si sad kao MM. Takav sličan plan je on imao za prošlo ljeto; kako mi idemo na otrok Iž kod Zadra njemu je usput stati malo u Velikoj Gorici kod sestre, onda malo obiđemo Sisak, Petrinju, pa na Plitvice, Rastoke i Zadar. Nakon par dana bio je plan produžiti malo do Šibenika, tamo smo ljetovali prije, onda malo u Makarsku i na kraju u Dubrovnik.
A ja čim se dokopala otoka ni mrdac dalje.Mrzimsmile98.
Ali do Broda bih mogla doći na kavu .


Objavio: xenia64
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 22:03
A sad evo slika od jučer
 
Silvekine rajčice
Dragoljubi
 
 
Moje rajčice
 
 
Roza trubice
 
 
Svaštara
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 22:17
Od pogleda na ovu krasnu salatu otvorio mi se apetitsmile50

joj mljac, prva proljetna salata...


Objavio: Triša
Datum objave: 27 Ožujak 2008 u 22:45
Xenija i mene uhvatila želja za sijanjem salate, idem za sutra za vikendicu pa možda nešto posijem.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 23:06

Danas sam pokušavala biti vrijedna ali mi vrijeme baš i nije išlo na ruku.

Prijepodne provela u gradu, malo na placu, malo tražeći poklon za susjedin rođendan. Danas prilično dobra ponuda cvijeća na placu, standardno već mačuhice i jaglaci ali počela prodaja pelargonija, surfinija, vidjala i dvije visilice sa bakopama. Moja kuma danas prvi puta izašla u prodaju sa svojim cvijećem .Nešto čak i prodala iako se ljudi još boje mrazeva i hladnoće. Ali kum mi veli da on puca po šavovima, još od Nove godine noći provodi u plasteniku ložeći. Ne znam samo zašto se kuma ne žali?

Obišla malo i Kaufland i kupila samo jednu malu kameniku i kad sam došla kući skužila da već imam takvu samo je bila zgurana u nekakav ćoškić . Pronašla je tek popodne kad sam konačno ulovila vremena da napravim malo reda u cvjetnjaku pored susjedovog zida. Baš sam se zaradila, našupala pola kante trave kad je počela glupa kiša. Nakon pola ata prestala pa sam opet izašla van i u onu staru zaljevaču posadila 4 dragoljuba iz kuće jer su se već otegli . kako su bili u istoj posudi sa cinijama i njih presadila uz susjedov zid. Pa kako im bude. Onda kiša opet gnjavila, malo pada, malo stane, uspjela samo ugurati 4 cigle uz stazu jer MM uvijek parkira tako da ja moram izaći u blato. Imala namjeru još mnogo toga ali...
 
Jučer je bilo ljepše vrijeme i konačno otišla gore na ranč. Kiša napravila male bazene s vodom u rupama od oranja.  Obrezala malo jabuke, one stare samo što se ne rascvatu, pune su pupova. One stare sorte koje sam posadila prije 5 godina ne pokazuju volju za plodovima., a ona od prošle godine iz rasadnika visoka jedva metar i puna pupova.
Stenlijevka koja je bila u vrtu kad smo ga uzeli ,a koju je MM htio odmah posjeći potjerala mlade grane odozdola i sad isto puna cvjetova, a na vrhu osušene grane. Bojim se da će morati čekati jesen da se dovede u red. Trešnja Stela isto napupala, valjda će ove godine imati više od 3 ploda da možemo svi probati kakvog su okusaUz susjedovu među posadila 3 breskve koje su u dvorištu opet nikle iz koštica. Čini mi se da meni najbolje ide uzgoj bresaka. Nešto malo poslikavala ali me već uhvatio suton pa mi pola slika ispalo pretamno.
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 29 Ožujak 2008 u 23:10
smile92 bravo xenia64! Neće tebe nikakva kiša spriječiti...(sad si me podsjetila da ni ja nisam još stigla obrezati svoje voćkice...)


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 30 Ožujak 2008 u 08:16
Bože, xenia pa kak si sve to stigla napraviti, baš si bila vrijednasmile99


Objavio: xenia64
Datum objave: 30 Ožujak 2008 u 15:18
Samo da uletim nabrzinu i pohvalim se sa par novih cvjetića. Ujutro bila u Plodinama jer je bio popust na cvijeće i jedan dida mi ispred nosa munuo onu kozokrvinu  što sam je pikirala već duže vrijeme a, nisam ni smislila gdje da je uguram. Malo sam tugovala pa tugu zaliječila jednim roza zumbulom, dva sukulentića i paketom tamnocrvenih gladiola. Uzela još dva cvjetnjaka, nek se nađu. Sad odoh malo u skitnju prije nego mi dođu gosti.


Objavio: Triša
Datum objave: 30 Ožujak 2008 u 21:12
Bogme ti si jučer stvarno bila vrijedna, a danas si se za to nagradila i to je super.smile128

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 30 Ožujak 2008 u 23:45
Dobro si ti to zaliječila tugu...smile64


Objavio: xenia64
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:03
Danas nisam imala vremena ništa po vrtu raditi iako je dan bio sunčan i topao. Kako je SilveK imala frku s Hrvatskim vodama tako sam ja sa Obrtničkkom bankom. Odnijela račune za obrt još u veljači na naplatu i onda obilazila, kumila , molila da mi to plate,a oni ništa. Svaki dan novi izgovori, dva puta im pao server, onda nema šefice, pa čekaju majstora za komp, radnica im na bolovanju... Već me bilo i sramota pojaviti se tamo,a moja lova u pitanju.  Mislim ,imam love na računu, dobavljači mi šalju opomene za račune koji su navodno plaćeni prije dva mjeseca.
Prošli tjedan MM poludio i napravio frku kod kuće. Onda sam ja u petak molila pa na kraju prijetila i konačno su se udostojili to platiti čak i one račune za koje je lova otišla tko zna kud.
Tako sada ganjam novi račun u Zabi jer mi je ovo donijelo još malo sjedih u kosi.  
Od kada sam prešla na Photobucket totalno sam se preporodila pa stalno nešto poslikavam. Još samo kad mi se ruke ne bi tresle i slike ispale mutne...
I da , gospama u mojim godinama nije dovoljno jednom reći već treba i prstom pokazati. Lijepo piše gdje se pišu savjeti, a gdje se stave slike,a ja
se razbacala svugdje po forumu.Al' eto moram i ovdje staviti barem neku slikicu. Ono moje liječenje tuge .
 
 
 
 
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:15
Xenija, hodanje po bankama je noćna mora, znam to i sama, jer kad nešto treba kćeri  ja joj obavljam, kako je i ona obrtnik, opunomoćila me da sve to radim umjesto nje, jer ona ipak mora raditi.
Da slikice preko photobucketa ide perfektno, jedino nekad treba malo duže čekati ako ih je puno, ali ja sad isključivo idem preko njih.
Cvijeće je super, a čini mi se da će ove tamno crvene gladiole biti čarobne.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:23
Imaš pravo Xenia što mijenjaš banku - što je previše je previše. A oni se svi ponašaju kao indijske svete krave. 


Objavio: xenia64
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:39
Ma da SilveK , tako je to kod nas u malom gradu.


Objavio: xenia64
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:42
Zaboravila staviti onu kameniku od subote
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 31 Ožujak 2008 u 21:54
Sva sreća da imaš "jurilicu" pa se stigneš brzo vratiti doma u svoj zeleni raj smile78


Objavio: xenia64
Datum objave: 03 Travanj 2008 u 20:52
Dva dana sam bila bez neta i pala u depresiju. sad moram puno toga nadoknaditi u čitanju i gledanju slika. sva sreća da pada kiša pa imam izgovor da ništa drugo ne radim.smile96
Jučer sam zapravo bila vrijedna. Prijepodne obavljala još neke poslove u gradu i slučajno navratila u jednu poljoprivrednu prodavaonicu pogledati ponudu. A kad ono sadnice voća na rasprodaji. A baš sam neki dan rekla MM da ove godine nisam posadila ni jedano drvo . I tako kupim jednu jabuku Gloster i krušku Klapov ljubimac. Malo smiješno ime i nemam pojma kakvi će biti plodovi al' nek se nađe.  kako su najavljivali kišu za popodne odjurila sam gpre ba svoj ranč to posaditi. Usput isčupala i tri bazge u šumi pa ih isto ugurala dolje pri šumi. ( ja sam valjda jedina osoba koja već godinama pokušava uzgojiti bazgu,a nikako mi ne uspijeva.) Ponijela i dvije višnje što su mi nikle iz koštice na kompostu pa i njih zatrpala, ako se prime nek im je sa srećom. 
U dvorištu nastavila pljevljenje cvijeća, posijala još nešto iz onog Silvekinog paketa.  Skinula najlon sa salate, pregledala gredicu sa graškom i skužila da je počela nicati i mrkvica što sam je posijala još u veljači.
Vrt  na ranču još čeka tanjuranje. Sad opet kiša pokvarila planove. Šteta jer neće biti mladog luka za prvosvibanjski roštilj.
Danas pronašla još jednu bijelu ružu penjačicu u Konzumu po vrlo razumnoj cijeni pa i nju ugurala na gredicu uz kuću.  Sutra me čeka još jedan naporan i rasprodan dan pa sad odoh.


Objavio: xenia64
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 14:03
Jutro osvanulo oblačno i jaaaako hladno iako je pisalo 8 stupnjeva. Puhao je neki sjeverac pa sam bila sretna što nisam iznijela cvijeće na balkon.
Posadila sam zato niske, žute mahune (jučer ih stavila u vodu) i krastavce u posudice. Prošle godine mahune sijala nekoliko puta i pojeli ih puževi.Na kraju presadila neke koje su same nikle na kompostu. Krastavce uvijek sijem najprije u posudice pa poslije rasađujem u vrt, samo dugo kunjaju dok se ne oporave. Ove godine ću ih probati pokriti prerezanim bocama (od 5 l) od vode.


Objavio: SilveK
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 22:53
Xenia, moja baka krastavce pokriva prozirnim najlonom dok ne niknu - mislim da je učinak isti kao i s bocama...Baš me zanimaju rezultati kod tebe s bocama...nisam to probala još...


Objavio: xenia64
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 23:12
SilveK, ja ih mislim pokriti bocama kad ih presadim u vrt, onako kao mini plastenik za svaku biljku.


Objavio: SilveK
Datum objave: 04 Travanj 2008 u 23:34
Da, to sam i mislila - moja baka izmad mjesta gdje je posijala stavi prozirnu foliju - tako brže niknu, a znači ovaj tvoj sistem je da se brže priviknu...


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Travanj 2008 u 08:35
Svi ste nešto jako vrijednismile141
Xenia,mislim da ti  cvijeću koje si iznjela van ništa neće biti.Dapače,mislim da je bolje ovakvo vrijeme nego pretoplo i sunčano cijeli dan.Ovako će se bolje priviknuti na vanjske uvjete.


Objavio: xenia64
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 12:55
Jučer uhvatila svoje dečke da mi probaju frezati gore na ranču. Znam da je bila nedjelja ali MM je teško uloviti preko tjedna ,a i vrijeme mi ove godine nikako ne ide na ruku. I tako pomalo uz miris roštilja i posao je glatko tekao . Samo u toj silnoj želji da što prije odemo gore zaboravila sam fotkalo. Ionako već treba i kositi travu pa kad to obavim i slike će biti ljepše.
 
U posudicama na prozoru niknuli krastavci, mahune se još ne pokazuju. Rajčice svaki dan iznosim van na balkon i navečer vraćam unutra jer je i sinoć bilo dosta hladno.
 
Danas sam mislila otići na ranč posaditi luk i posijati grašak ali opet se navlače neki oblaci i jako puše vjetar. Morat ću još malo pričekati. izrastao mi je grašak koji sam samo bacila na kraj gredice još kad je orano. niknuo je dobro ali na hrpi pa ću ga probati presaditi.
 
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:26

Baš si vrijedno šetala cvijeće, očito nema zločestu mačketinu kad možeš držati klijalište na prozoru.



Objavio: xenia64
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 21:41
Imam mačka ali on za sada samo peca, tj, čim se maknem iz sobe skače na akvarij. Na svu sreću ima više vode nego što je dugačka njegova šapa pa ribe zbrišu na dno, a on samo napravi poplavu uokolo.


Objavio: SilveK
Datum objave: 07 Travanj 2008 u 22:32
Stvarno nemaš sreće s vremenom...Valjda bu se uskoro popravilo, da se može raspaliti po vrtusmile161


Objavio: xenia64
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 16:02
Jutro počelo s kišom i pokvarilo mi planove za sadnju i sijanje graška. Otišla zato u nabavku i saznala da u cijelom gradu i okolici više nema lučica za sadnju. A još prije dva dana bila ih je hrpa i to par kuća dalje od mene. Cry Bar da sam rekla da mi ostave,ali nisam.
Po tko zna koji puta pokazalo se da smo mi baš čudan narod. Toliko zemlje, toliko nezaposlenih koji kukaju ,a mi nemamo ni najobičnijeg luka nego ga uvozimo bogtepita otkud.Mislim da ću ga ove godine morati posijati tako da ne moram ludjeti ujesen. Danas sam
vozala didu po trgovinama i u Kauflandu naletjela na rasprodaju kadifica i portulaka. Gledala ih neki dan ali nisam znala kako portulac cvjeta. Imaju krupne listove i ne liče na obične prkose pa su me zbunili. Ipak sam uzela par komada jer kako SilveK kaže;nisam mogla gledati kako propadaju u trgovini.
Presadila sam i rajčice koje mi je ona poslala, sad imam već 4 gajbice. Ako se vrijeme imalo stabilizira moram nešto od toga probati staviti u vrt pod foliju.
 


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 18:10
Kaj portulak i prkos nisu jedno te isto?


Objavio: Triša
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 19:20
Ksenija i meni se dogodilo lanjske godine isto s lukom. Ove sam godine kupila ranije i stavila u trap (kanal za auto) u garaži u vikendici, pa se sada bojim da će sve isklijati dok ja odem gore.
Što se tiče kukanja i neobrađene zemlje, uvijek isto ja poludim kad mi netko reče da je gladan pored zdravih ruku, a toliko neobrađene zemlje.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 22:24
Xenia, i ja danas spasila 3 poturlaka u  kauflandu...LOL Inače, prkos je iz porodice poturlaka, ali baš klasični poturlak je povrće koje se može jesti kao salata i kuhan u jelima, strašno je zdrav, cijenjen u doba rimskog carstva i sadrži omega-3-masne kiseline.


Objavio: xenia64
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 09:50
Ovi iz Kauflanda će valjda ipak procvjetati, ne bih ih htjela pojesti.


Objavio: xenia64
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 15:11

Jučer me vrijeme ipak poslužilo pa sam otišla na ranč posijati grašak. Uspjela sam od kume užicati i nešto lukovica pa i njih stavila na jednu gradicu.Obično sadim luk, a između njega sijem mrkvu ali jučer skužim da je uopće nisam ponijela sa sobom. Na jednoj gredici sa graškom stavila red cikle iako mi je prošle godine bila očajna, sva nekako gorka. Ja se tješim da je to bilo od suše, ova godina će valjda biti bolja.

 Dobro da ove godine nisam pravila plan sadnje unaprijed jer ga se ionako ne bi pridržavala.

Nisam odolila i ipak kupila pet komada ranih rajčica. Moja mama me ubija s tom rajčicom. Ona ima vrt iza kuće s dobrom zemljom i blizu joj je crijevo za zaljevanje, a ja se ubijem gore na brdu. Uz to kupi presadnice već sa cvijetom pa se hvali kako rano bere, plodove Zato sam sad posadila tih 5 komada da vidim hoće li doći rano kao njeni. Stavila sam i jednu gredicu svojih presadnica iako su još male. U gajbici im je već pretjesno, a ako ne bude mraza ionako će bolje napredovati u zemlji.  Nisam imala baš puno vremena pa sam samo u nekoliko rupa stavila par listova koprive. Ne znam gdje(možda i ovdje na forumu) pročitala da je dobro u rupe za sadnju rajčica staviti koprivu jer služi kao gnojivo..

U ponedjeljak sam ukrala u jednom dvorištu malu sadnicu bijelog jorgovana pa sam i nju posadila gore za moju cvjetnu živicu. To je trebalo vidjeti kako sam krala. Parkirali smo u dvorištu jedne od starih stambenih zgrada koje MM održava. Razišli  smo se pojedinačno obaviti neke posliće po gradu. Ja  sam prva bila gotova i čekam MM kod auta kad ugledam  krasan bijeli jorgovan u blizini. Ispod njega hrpa izraslih mladica. Bacim pogled okolo, nema nikog na vidiku pa čučnem između dva auta i polako čupam biljčicu. Odjednom neka bakica nosi veš na sušenje i s balkona baš vidi mene kako čučim. Dobro da nije digla uzbunu, možda je mislila da sam došla piškiti u njihovo dvorište. Joj, kako me je bilo stid. Rekla sam da neću više krasti pelcere.


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 15:36
Dobro si to izvela, zamisli da sam to bila ja, ali bilo je situacija - završila bi na psihijatri - ziher.
Hej draga puno toga si obavila, tako sam tužna što u vikendicu jošp ne mogu pa nisam ništa počela. ali drugi tjedan odoh i ja.smile57


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:55
Bravo Xenia, dala si si truda. smile141

Inače, i ja bi čopila jorgovan da sam na tvom mjestu, nemoj se nikaj brinuti kaj bu tko mislil - možda bi ga netko podrezal ako bi mu smetal, a ovak buš ti imala malo drvce...


Objavio: xenia64
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 15:20
Ovih dan više radim ,a manje pišem. Usprkos svim nedaćama sa vremenom uspjela sam ponešto napraviti i u svom "šumskom" vrtu na ranču. Uglavnom,  posijala sam grašak u nekoliko tura, jednu gredicu cikle, malo peršina, luka koliko sam uspjela užicati okolo , mrkvu (napokon danas jer već nekoliko puta zaboravim vrećicu sa sjemenom ili kod kuće ili u autu). Posadila sam i par gredica rajčica. Još su male i hladno je ali vidim da se na tržnici masovno kupuje rasada pa ja kao u poslovici: kud svi Turci...
Danas sam posijala i niske mahune, ako zatopli dobro, ako ne sijat ću ponovo.
Grašak od jesenas procvjetao, šteta što ga ima samo malo.
Ništa ovih dana ne mogu uslikati jer mi je starija kćer otišla u Novigrad i odnijela fotić. A baš lijepo procvali tulipani.
Sad me još čeka košnja trave na ranču.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 16:35
Opa na ranču sve već posijano, a vidim i posađeno nešto. Ma biti će to sve ok, ja se spremam tek za 1.maj, pa računam da ću stići, a ti ćeš već imati pun vrt, barem će biti zeleno.
Daj slikaj sve, kad uspiješ doći do fotića, ha, ha, moja je situacija obrnuta, kćeri se pokvario pa ona žica moj.
Ako jednom bude moguće preporučam se za pelcerić crvenog i bijelog božura, voljela bi ih imati u vikendici.
smile158


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: xenia64
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 18:03
Crveni može kad god hoćeš, imam par komada, prošle godine se susjeda rješavala pa dospio do mene, a bijeli tek ujesen,sad je još malen.


Objavio: Triša
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 18:41
Pošaljem ti adresu na pp pa kad možeš, možda tek kad ocvate, da  se ne bi glavni  oštetio.
Vidi, kad možeš pošalji, pa i ovaj je bio sasvim malecki pred tri godine - brzo oni napreduju.
Hvala tismile86tvoje je veliko.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 19:25
vrijedna xenia :)

ajd šta se sramiš...ubrani pelcer se bolje prima LOL


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 21:07
Kad se kćer vrati najljepše će sve niknuti pa da se malo divimo i slikovnom djelu a ne samo riječima.Mogu ja to zamisliti no ljepše je slikicu vidjetiTongue


Objavio: SilveK
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 22:29
Već sam se pitala gdje si tako dugo...ajd dobro, na vrtu....Bravo, odradila si velik dio posla smile141



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk