Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Delonix regia

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Egzotično grmlje i drveće
Opis foruma: Egzotično grmlje i drveće koje može preživjeti u našim klimatskim zonama
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1141
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 11:44
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Delonix regia
Objavio: dada28
Tema: Delonix regia
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 17:28
Nedavno sam dobila sjeme Delonix regia (Flamboyant ili ognjeno drvo, sa jarkim crvenim cvjetovima)i upravo mi je jedno niklo
U loncu naraste oko dva metra, cvijeta od svibnja do listopada, a izgleda ovako














Držite mi palčeve za sreću, jer ako uspije preživjeti kod mene, bit će sjemenki za sve zainteresirane

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 17:42
smile71 divnoooooooooooo
nadam se da će narasti veeeeeeeeeliko :)
 


Objavio: dada28
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 19:29
U međuvremenu sam malo švrljala po netu i pronašla sam par podataka koji bi mogli biti zanimljivi...
Delonix regia potječe s Madagaskara, drvo visine od 3 do 10 metara, plod je mahuna, prija mu puno sunca (baš se pitam zašto ), minimalna temperatura je 3 stupnja...i ne pitajte me gdje ću ga držati preko zime, ako mi preživi...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: iris
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 20:19
ako nikako drugačije a onda polegnutog Wink
 
ma valjda ne naraste odmah na 10 metara Big%20smile


Objavio: vrtlarica
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 20:21
Prekrasno smile94i ja bi sjeme ako ti uspije (držim palčeve)smile143


Objavio: dada28
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 20:26
U loncu naraste oko 2 metra, a u prirodi od 3-10 metara...što se sjemena tiče, ako mi uspije preživjeti, poslat ću svima tko god želi, ali još ćemo malo pričekati, tek je proklijalo

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: shasha
Datum objave: 03 Ožujak 2008 u 23:14
smile94prekrasnoooooosmile94


Objavio: natalija
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 09:46
wow!!! smile71
stvarno je prelijep... smile94
list me jako podsjeca na albiciju

nadam se da ce ti uspjeti uzgojiti ga smile160




Objavio: TeaK
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 12:39
Kako dobro!!!! smile211

Dada ja ako treba dolazim po sjeme u Brod.


-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 14:45
smile227čudesna biljka, odnosno stablo.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mima
Datum objave: 04 Ožujak 2008 u 21:36
To ti je rođakinja albicije, s njom nećeš imati problema, usijat će ti se sama kad napravi mahune. Stablo je predivno. Želim ti uspješan uzgoj.
Ne preporučam se Smile , albicije sam se jedva riješila.


Objavio: Nimloth
Datum objave: 08 Ožujak 2008 u 19:53
Stablo je prekrasnoooooo! Očekujem mahune čim se pojave ;-)
Samo još moram razmisliti gdje bih ga posadila, naime zbog nagomilavanja viška biljaka.


-------------
El adhe Alqualonde


Objavio: dada28
Datum objave: 08 Ožujak 2008 u 21:09
Evo, ovako napreduje moja sjemenka, nakon samo dva tjedna...






Naravno, i dalje držite palčeve za sreću

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 18:43
smile227, kakvo egzoticno drvo! Gdje si ga samo nasla? Super, nadam se da ce uspjeti i veliko narasti! smile126


Objavio: dada28
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 21:29
Reno, sjeme mi je poslala jedna dobra dušica...Drago mi je da ti se sviđa.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: andrea01
Datum objave: 12 Ožujak 2008 u 21:31
A da mi probamo pogađati koja je to dobra dušica!!!! smile79


Objavio: dada28
Datum objave: 13 Ožujak 2008 u 18:07
Pa mogli bi napraviti novu igru :"Pogodi tko mi je poslao sjemenke?"

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: dada28
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 22:30
Ovo drvce rapidno raste...evo nove fotkice







-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: agava
Datum objave: 14 Ožujak 2008 u 23:26
   A da licitiramo za jednu od tih što su ti iznikle?Evo nudim početnu cijenu 10 kn.          Wink


Objavio: dada28
Datum objave: 15 Ožujak 2008 u 20:50
Odlična početna cijena ...ali moje biljčice su već dobile vlasnike, iako su još kod mene...   

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Branka
Datum objave: 16 Ožujak 2008 u 20:40
dobro večer dada  - meni se jaaaaaaaaaaaaaako sviđa ovo drvce . mogu li se staviti na listu čekanja  za mahunicu . ja inače volim neobične biljke . baš ti zavidim smile39


Objavio: dada28
Datum objave: 17 Ožujak 2008 u 18:34
Samo da mi biljke prežive, bit će sjemenki za sve...osjećat ćemo se kao na Madagaskaru

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 20:11
dada28, mogla bih nam svakih sedam dana staviti novu sliku tvojih biljcica, tako da konstantno mozemo pratiti njihov razvoj. Zar to nije dobra ideja? smile160


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 21:18
Super ideja...drago mi je da te zanimaju moje biljčice...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 15:19
dada28, kako napreduju tvoje biljcice?smile161


Objavio: dada28
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 16:39
Moje biljke napreduju odlično, baš sam zadovoljna...još da zatopli pa da ih iznesem van...evo najnovija fotkica





-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 17:54
Zanima i mene, pa ustvari mislim da svih koji prate zanima.
Super, neka sunce dođe što prije.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 17:59
rastu raaaaaaaaaastuuuuuuuuu  Clap

-------------


Objavio: Fatka
Datum objave: 24 Ožujak 2008 u 22:18
dada28, koliko treba delonixu da procvjeta kada se sije.?


Objavio: dada28
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 17:01
Ne znam baš puno o tom drvetu, vidjela sam ga na slici i nabavila sjeme...stvarno ne znam koliko dugo mu treba da procvjeta, ali ako imaš strpljenja, javim kad se to dogodi

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 25 Ožujak 2008 u 20:56
za sada sve dobro izgleda i drago mi je da je tako. Nadam se da ce ova zima uskoro proci i da ces ih moci iznijeti van, tako ce se sigurno brze razvijati. Sretno!


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 07:51
Da li delonix brzo nice?Kako si ga sijala?


Objavio: dada28
Datum objave: 26 Ožujak 2008 u 18:49
Sjemenke sam 24 sata namakala u vodi, posadila sam ih u zemlju, držala na toplom mjestu i nakon dva tjedna su mi nikle. U roku od mjesec dana narasle su oko 10 cm. Vrlo jednostavno i brzo!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 19:42
da li nam mozes pokazati koju slicicu tvojih djela?


Objavio: dada28
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 12:27
Malo sam prehlađena, kišem, kašljem, ležim...a vrijeme je loše, pada kiša (bar ne moram zalijevati tek posijanu travu ). Kad malo prizdravim, za par dana, stavim nove fotke.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Branka
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 21:26
i ja očekujem izvješće . još uvijek sam na listi čekanja 


Objavio: gioiaa
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 17:02
predivna i ne bih imala nista protiv da je imam! jedva cekam nove fotke da vidim kako napreduje...


Objavio: manči
Datum objave: 14 Travanj 2008 u 22:14
Svi čekamo nastavak .......smile47


Objavio: dada28
Datum objave: 15 Travanj 2008 u 20:45
Evo nove fotkice mojih Delonix-a, ali na žalost jedna mi je biljčica nešto bolesna...ne izgleda dobro ... možda ipak ozdravi



-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: ljubica
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 09:26
ozdraviće,
u tako dobrim rukama je , nesumnjam da ćeš je spasiti.
Držim ti fige da se oporavi


Objavio: Fatka
Datum objave: 17 Travanj 2008 u 23:14
dado, garant si je previse zalila.
 Ja sam sijala ali mi struhle. dado kazi mi kako si skinula onu tvrdu ljusku.Molim te da mi objasnis malo pa ako dodjem do sjemena da ne pogrijesim  propalo mi je 10 sjemenki.


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 20:53
Stavila sam sjemenke u jako vruću vodu i držala ih 24 sata u njoj (naravno, voda se kasnije ohladila, a s vremena na vrijeme sam je mjenjala). Nakon toga sam ih posijala, držala na toplom i održavala zemlju vlažnom.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fatka
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 21:56
dado, da li si skidala onu kozicu  sa sjemenke, ima nesto kao plastika.
cula sam da se sjeme moze staviti u termos bocu sa tolpom vodom.
Koliko ona podnosi vlagu kad nikne?


Objavio: dada28
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 22:03
Nakon što sam ih (nakon 24 sata)izvadila iz vode, ona kožica se smežurala i već napola otpala, pa nisam ništa dirala. Mora biti umjereno vlažno...Rijetko kad sam zaljevala, uglavnom sam vlažnost održavala špricanjem.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fatka
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 22:18
Da li si turpijala sjeme prije natapanja?


Objavio: dada28
Datum objave: 19 Travanj 2008 u 15:53
jesam, ali sasvim malo...bojala sam se da je ne bih oštetila

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fatka
Datum objave: 19 Travanj 2008 u 15:54
Da li si turpijanjem dosla do mesantog dijela?
Bas sam dosadna.


Objavio: dada28
Datum objave: 20 Travanj 2008 u 19:08
Nisi dosadna, samo ti pitaj sve što te zanima. Nisam turpijala do mesnatog dijela, bojala sam se da ne oštetim sjemenku.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 13:15
Dada28, sto ce se sada dalje dogadjati s tvojim biljcicama? Kada ces ih saditi u vrt? Kakav ti je plan? Mozda jos koja slicica sadasnjeg stanja!!smile127


Objavio: dada
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 14:02
ajmeeeeeee. i ja bih jednu mahunu!! drvo izgleda fenomenalno!
drzim fige da izraste i dozivi puuuuuno godina.
kazes da biljcice imaju vec vlasnika? vjerujem da si ih dobro udomila. ako se kojim slucajem predomisle...........ja se javljam!
e da. kad odu od tebe, kako cemo dalje znat razvoj situacije??


Objavio: dada28
Datum objave: 21 Travanj 2008 u 18:11
jedna sigurno ostaje kod mene!

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: rena
Datum objave: 26 Travanj 2008 u 02:41
nadam se novim slikama!!!Big%20smile


Objavio: manči
Datum objave: 26 Travanj 2008 u 07:44
Egzotično drvo taj "Madagaskar tree"smile126, baš bi mi dobro išlo uz mimozu.......
Ako neko sazna da ih ima u centrima, neka javi.....


Objavio: rena
Datum objave: 05 Svibanj 2008 u 17:35
Kako napreduje tvoje egzoticno drvo, nista nas ne obavjestavas? Nadam se dobro?!


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Svibanj 2008 u 21:48
Kod mene sjeme struloo.


Objavio: dada28
Datum objave: 10 Svibanj 2008 u 19:21
Originalno poslano od člana rena rena napisao:

Kako napreduje tvoje egzoticno drvo, nista nas ne obavjestavas? Nadam se dobro?!


Na žalost, ostala mi je samo jedna biljka, ali ona se dobro drži pa se nadam da će preživjeti. Žao mi je što će svi zainteresirani morati čekati dok mi drvce naraste i donese mahune...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: anyni
Datum objave: 31 Svibanj 2008 u 23:27
Da pogadam odakle je stigo i od koje dobre dusice nije potreno jer ja znam odakle je stigo, Flammenbaum(vatreno drvo) Delonix regia,to drvo ima nevjerojatno dejstvo pogotovo ako je osoba pod stresom,to drvo nije samo ukras vec je i ljekovit znaci za stresne osobe i ljude slabih pluca ,prociscivac zraka,da ne govorim i dalje o njemu,imas upute pa radi dalje na njemu,ali mi se nesvida da pokljanjas nesto nekom koga neznas jer samo 5 sjemenki njegovih je u Hr start 29Kn a u svicarskoj i njemackoj malo skuplji ako racunas i postarinu,nemoj se zalijetati ovo drvo treba vise brige nego sto ti mozes zamislit ,ali ja ti zelim uspjeh jer nije jeftin samo je tragedija kad neki ljudi drze u rukama nesto sto vrijedi i nepoznaju njegovu vrijednost onda se malo produvaju ima tog malo vise sto ti jos nisi vidla ni cula,ali cestitam na uspjehu ali ti i ponavljam ne obecavaj unaprijed nista nikome ak jos neznas dali ces uspijet i nasi proizvodi kad radimo na njima lijepo nam stignu do punih 30cm i tad pocinje nesto sto se zove proces klime unistenja,ali posto kod nas nisu zime vise tako jake pa bi se mogla iznenadit kad ti drvo pocinje oboljevat a neces znati kako ga lijeciti ,ali ja ti od sveg srca zelim puno uspjeha i vrati se malo u rikverc dok nemas kompletirano vec djelove ne skaci ja znam da si sretna pa ne zelim da se razocars,lijep pozdrav i puno uspjeha 

-------------
gdje idemo i gdje nam je kraj puta


Objavio: dada28
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 22:05
anyni, izuzetno sam neugodno iznenađena tvojim postom...kao prvo, ne možeš znati tko mi je poslao sjemenke, to je naša interna šala, a nije ni važno. Važno je to, da sam na početku naglasila, citiram: "Držite mi palčeve za sreću, jer ako uspije preživjeti kod mene, bit će sjemenki za sve zainteresirane", dakle nisam obećala čudo. Po prirodi nisam materijalist i zato ne razmišljam o tim sjemenkama kao o mogućem načinu zarade. Ako od tog sjemena naraste stablo, bit ću sretna, a ako ne, nije važno, bar sam pokušala...nije to najvažnija stvar na svijetu. I na kraju, ljudi na forumu za mene nisu stranci! Malo manje ksenofobije nije na odmet...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Plantlover
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 22:21
anyni mogu ti rec da sam i ja doslovno "uzasnut" tvojom porukom,dada ima pravo u svemu sto je rekla,a ja bi ti preporuco da nebudes tako arogantna jer to nije lijepo ni za vidjet,ni za procitat,itd.Od pocetka sam pratio dadu i njezino drvce i mogu rec da se prema njemu odnosila s ljubavlju i ponosom.Nemoj se ljutit zbog toga sto sam napiso,ali sto je previse, je previse.

-------------
Everyone's a winner, we're making our fame


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Lipanj 2008 u 22:45
E pa moram se i ja pridrućiti ovoj raspravi i poručiti našoj novoj članici anyni neka ne kvari odlične , naglašavam odlične i prijteljske odnose na ovom forumu, gdje se većina (vidim na žalost ne svi) osjeća kao velika cvjetna obitelj, koja će rado podjeliti sve što ima i zajedno podjeliti radost s onim tko uspijel
Osim nekoliko profesionalaca na ovom forumu, većina nas je amatera, sretna što iz sjemenke uopće nešto iziđe, ne zanima nas novac.
Drugo su ljudi koji to rade zbog prodaje i imaju svoj posao, vrlo ću rado od njih nešto kupiti.
 
Naš vrlo mladi član Plantlover također je prepoznao negativni vibracije od novopridošle članice, što mi je izuzetno drago.
I sad poruka novoj članici, u koliko ovo nije bio nesporazum, već zbilja tako razmišlja nije dobrodošla na ovaj forum.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Božikovine
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 00:04
e pa mislim...prvo otvorim onaj forum sa isklijavanjem palminih sjemenki...pa mi lagano digne tlak...onda otvorim ovaj...sad mi je tlak taman na normali! no dobro...šalu na stranu...ovo stvarno nije u redu da nas netko tako "pere"! (da ne kažem "netko tako nepismen"!)...mislim da bi trebala postojati ignore-opcija za neke...dada svaka čast...nemoj se obazirati!


Objavio: Fatka
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 07:41
Treba biti opimista i nadati se samo pozitivnom.Ja sam sretna kada mi neko pomogne lijepim rijecima i podrzi me  i kaze '' samo naprijed zelim ti mnogo srece, da uspijes i nam okacis svoju biljkicu''.Mi smo tu da se pohvalimo pa nekada treba da se pozalimo ako nam ne ide dobro.Biljke mogu napasti stetocine pa nam nekada zatreba savjet od onih koji su imali slicnih problema.
Dadooooo samo naprijed bice  cvjetova bice sjemena.
smile55smile57smile99


Objavio: dada
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 10:38
imenjakinjo moja, samo dalje tako. a neke bi u najmanju ruku trebalo


Objavio: tropi
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 19:56
Ha ha ha aha......baš se svaki put nasmijem čitajuči njene postove....toliko gorčine od jednog prodavaća sjemenki još nisam čuo........moram priznati da je ovo čudan način marketing .....a i zanimljvih detalja ima  u vezi savjeta....omiljen mi je CIJEPLJENJE SJEMENKE.....to je i amaterima malo sumnjivo....


Objavio: dada28
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 20:18
Dragi moji, hvala vam na podršci, ja sam oduvijek znala da sam na pravom mjestu...za pojedince nisam baš sigurna.

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 22:05
Netko je očito zalutao ali nema brige , neće moći podnijeti toliko dobrih vibracija, toliko ljubavi i razumijevanja pa će sam otići sijati .... gdje će mu klijati. OVDJE NEĆE!


Objavio: Fatka
Datum objave: 26 Lipanj 2008 u 23:11
dada28, kako tvoja biljka napreduje nista nam ne javljas.Ja sam pokusala sijati ali nemam srece.Turpijaal sam ali ocito negdje grijesim.


Objavio: dada28
Datum objave: 29 Lipanj 2008 u 21:55
Još sutra radim, pa sam na godišnjem...nadam se da ću imati vremena malo fotkati...još se drži, napreduje...

-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Srpanj 2008 u 23:27
Eto sada, dada otisla na odmor a ja opet zabrljala sa delonixom.Istruhle mi sjemenke.smile43Cry


Objavio: monna-1
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 00:25
Evo i moje plameno drvo, izniklo 2 komada, a sad su ovakvi, a preko zime selim ih negdje u kotlovnicu za centralno da im bude toplo Tongue i nadam se da će preživjeti!


Objavio: Fatka
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 00:49

moona-1, pa kako si uspjela.Meni se ne da kako god pokusam sjeme mi struhne iako zemlja nije vlazna.Nekoliko desetaka sjemenki sma unistila, a ja luda za tim drvetom.Imam jos par sjemenki i plasim se da sijem..

Tvoje ce dosta jos parasti do zime, ja ti ne preporucujem toplu prostoriju za tvoje biljkice.


Objavio: voki
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 08:11
Dobio sam dve semenke Delonix-a i probaću da ih posijem. Kao i svi biljkoljupci vodi me optimizam i nada u uspeh.- Svi se mi pomalo učimo na sopstvenim greškama, a forum je odlična enciklopedija i ovde možemo pronaći informacije kojih nema u knjigama i što je najvažnije iskustva sa uzgajanjem biljaka. Svako od nas sa nekim biljkama ima više uspeha, a neke biljke nam ne uspevaju najbolje, međutim ipak je trebalo ta loša iskustva prikazati na malo bolji način...
U svakom slučaju pokušaću i ja da posijem ove dve semenke i nadam se da će bar nekom uspeti da odgaji ove prelepe biljke.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: Fatka
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 11:00
Vokiii ubicu se, sto ne mogu da uspijem u sijanju delonixa.smile42smile42


Objavio: monna-1
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 17:17
Fatka, namočila sam sjemenke u mlaku vodu na 3 dana i posadila, držala sam posudu vani, i skoro izmolila krunicu kad sam vidjela da nešto "viri" iz zemlje, i tako su moja dva ljepotana počela rasti smile211


Objavio: Fatka
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 23:02
Ma, ja natopim na 24 sata i opet mi struhne.Da li si ti turpijala onaj vrh prije potapanja.


Objavio: monna-1
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 23:34
Nikakvog turpijanja, ništa...samo u vodu i u zemlju.


Objavio: Fatka
Datum objave: 04 Srpanj 2008 u 06:05
Pa kako da nikne a tako tvrda sjemenka ima neke tri kore.E poslusacu i tebe pa da vidimo da li cu uspjeti.Koliko mu treba da nikne, uh sigurno mjesec.


Objavio: vanja
Datum objave: 05 Srpanj 2008 u 12:57
Dada i ja bi tog sjemena prekrasnog stabla


Objavio: monna-1
Datum objave: 05 Srpanj 2008 u 17:19
Poslije namakanja u vodi relativno je brzo bilo i nicanje, vjerojatno mu je godila ova naša "tropska" temperatura zadnjih dana. Sad već ima nekoliko listova.


Objavio: dada28
Datum objave: 06 Srpanj 2008 u 15:18
Moj delonix od samog početka










-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: dada28
Datum objave: 06 Srpanj 2008 u 15:19
Dugo me nije bilo na ovoj temi, ali ću danas ispraviti propust i pokazati kako napreduje moj deloix.


ovako je izgledao proljetos...preživio je samo jedan




ovako izgleda danas







-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: Fatka
Datum objave: 06 Srpanj 2008 u 16:19
dado sretnice, meni opet struhlo sjeme.CryCryCryCry


Objavio: monna-1
Datum objave: 06 Srpanj 2008 u 17:39
dado, ovo je već šuma Clap


Objavio: monna-1
Datum objave: 11 Srpanj 2008 u 12:08
Moj danas izgleda ovako, pomalo raste


Objavio: Željka
Datum objave: 11 Srpanj 2008 u 15:40
Predivni su!! Da i nema cvijeta prekrasna je biljka,ima tako ljupke listiće, a s cvijetom- nemam riječi!! Prava diva među stablima!


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 04 Rujan 2008 u 22:27
smile39Dada želim ti uspijeh,pogledala sam drvce..prekrasno je..a tvoje biljčica je na krasnom putu da uspije biti tako lijepo


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 08:06
Pa narode kako da uspijem da  mi delonix nikne, pa ja sam ludača kada ne mogu od 35 sjemenki bar jednu da odhranim.  Treba mesmile42smile42


Objavio: Stanka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 10:31
Poštovani prijatelji egzotičnih vrsta
Evo pridružujem vam se. Živim u Zadru, imam staklenik i sve ide ko po loju. Naravno, ima i neuspjeha. Delonix regiu imam, i meni je nikla iz sjemena, visoka je oko 30 cm.
Pod jedan: ZAŠTO NITKO NEĆE REĆI ODAKLE NABAVLJA SJEME. To me podsjeća na ono kad ribari i gljivari ne otkrivaju svoje pošte. Da nebi neko drugi uhvatio njihovu ribu. Gledajte, ja sjeme a i rizome neki put, od biljaka koje se teško uzgajaju nabavljam od JUNGLESEEDS iz Engleske. Odite na web stranicu i naručite, dolazi poštom a plaćate Americanom. A ne, poslala dobra dušica.....
Heliconie su mi došle avionom sa tajlanda, ali nažalost su krepale, čak i u stakleniku.....
Ravenalu sjeme sam kupila od rarepalmseeds, ali, nažalost isto nisam uspjela. sa drugim palmama jesam.
Javite mi se, svima bok i sretno uzgajanja
Javite mi se sa pr


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 12:51
Ja sam sjeme nabavila na www.kpr.hr


Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 12:53
Eh, moja Stanka, lako je onom ko ima Amrican express, a sta cemo mi bez te kartice mozemo samo da gledamo.


Objavio: dada28
Datum objave: 05 Rujan 2008 u 17:00
Originalno poslano od člana Stanka Stanka napisao:

Poštovani prijatelji egzotičnih vrstaEvo pridružujem vam se. Živim u Zadru, imam staklenik i sve ide ko po loju. Naravno, ima i neuspjeha. Delonix regiu imam, i meni je nikla iz sjemena, visoka je oko 30 cm.Pod jedan: ZAŠTO NITKO NEĆE REĆI ODAKLE NABAVLJA SJEME. To me podsjeća na ono kad ribari i gljivari ne otkrivaju svoje pošte. Da nebi neko drugi uhvatio njihovu ribu. Gledajte, ja sjeme a i rizome neki put, od biljaka koje se teško uzgajaju nabavljam od JUNGLESEEDS iz Engleske. Odite na web stranicu i naručite, dolazi poštom a plaćate Americanom. A ne, poslala dobra dušica..... Heliconie su mi došle avionom sa tajlanda, ali nažalost su krepale, čak i u stakleniku.....Ravenalu sjeme sam kupila od rarepalmseeds, ali, nažalost isto nisam uspjela. sa drugim palmama jesam.Javite mi se, svima bok i sretno uzgajanjaJavite mi se sa pr



Osjećam se prozvanom, jer sam prva upotrijebila izraz dobra dušica...i ne vidim što je u tome loše, posebno zato jer to nije trebala biti tajna, niti sam željela bilo što mistificirati. Kao što rekoh, interna šala, a da me je netko pitao o kome se radi, rekla bih mu (nitko mi takvo pitanje nije postavio). Da riješimo "misterij", za sve one koji misli da se iza toga krije tko zna što...Sjeme mi je poslala sestra iz Njemačke, a kupljeno je kod Gärtner Pötschke...A mene kad nešto interesira, ja pitam...ne smatram da su mi drugi dužni servirati informacije...i šlus!!!





Danas sam baš nabrijana .

       
Eh da, Stanka, dobro nam došla!





-------------
Sometimes you want to go where everybody knows your name and they're always glad you came..


Objavio: monna-1
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 21:15
Dali da delonix, sad kad je zahladilo, smejstim u hladniju ili u topliju prostoriju? Narastao je od ljeta oko 20 cm. bilo bi mi žao da uvene.


Objavio: Fatka
Datum objave: 24 Rujan 2008 u 21:21
ne znma monna-1, ja sam 35 sjemenki upropastila i nisam uspjela, pa sam jako tuzna.Mislim da treba u hladnu prostoriju.


Objavio: jellena
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 13:51
Ajd da vam i ja iznesem svoja iskustva... Meni je toliko semenki delonix-a propalo da sam prestala da brojim. I onda najzad...niklo. Svako seme prvo isturpijam do mesa pa potopim u vodu, u koju prsnem malo fungicida, na 24 sata pa onda u zemlju. Ne guram seme u zemlju samo ga stavim na povrsinu da vidim sta se desava. Saksiju u kesu pa na radijator. I onda krece cackanje. Posle par dana ona krece da nice i onda joj pocnem skidati omotac jer ako to ne uradim istruli. Tako je svaka do sada nikla. Fatka nadam se da sam ti pomogla.SmileSmile


Objavio: Fatka
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 14:22
smile85ahaha nemam vise sjemenki a o broju  sjemenki da ne govorim.
Tko zna, ako mi se pruzi mogucnost pa da ponovo kupim  sjeme,pokusacu.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 20:30
Ha ja nemam problem sa sjemenkama dal će uspijet ili ne Confused ja jednostavno je nemogu zasadit jer nemam mjestaCry pa prema tome ću pratiti ovaj forum i veseliti se vašim uspjesima,a dada je na praqvom putu da i jednog dana uživam i u slikicama cvijetića Clap


Objavio: Fatka
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 23:23
Ja imam gdje ali nemam vise sjemena za pokusiranje.


Objavio: Lantana
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 22:01
Evo i ja se sjetila kad sam pročitala da se zove Flamboyant ili ognjeno drvo da mi je prijateljica donjela prije dvije godine sjeme negdje iz Tropa. Ovo drvo sam posijala naraslo je oko 30 cm, posadila sam ga vani i tako je stajalo sve do zime i nakon zime sam vidjela da se osušilo (da li bura ili suho tlo neznam), bilo je tu još raznog sjemenja i sve je cvjetalo u ljeto, a onda se posušilo. Jedino je ostala strelicija i ona sada ima 20 cm i dvije godine, a prvi cvijet je za 8 godina. Eto to je moje malo iskustvo.

-------------
život je more


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 22:12
zao mi je sto ti se delonix osusio alio si napravila veliku gresku sto si tako mladu stavila u vrt bez obzira na vasu klimu.


Objavio: Lantana
Datum objave: 02 Studeni 2008 u 22:19
Da vjerojatno sam pogriješila, ali više u položaju gdje sam je posadila (jaki udari bure), trebala sam sve to posaditi na sunčanom mjestu u zavjetrini, ali ja sam tada mislila da je to Caesalpinia gilliesii jer su im listovi jako slični, a one kod nas rastu bez problema.

-------------
život je more



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk