Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Magnolija

Web: Cvijet.info
Kategorija: Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću
Ime foruma: Drveće
Opis foruma: Sve vezeno za drveće u vrtu
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1366
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 16:15
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Magnolija
Objavio: magnolija
Tema: Magnolija
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:00
ja sam nova na ovom forumu javljam vam se iz sarajeva. nedavno sam otkrila ovaj forum i zadivljena sam sa vama svima. hvala vam sto ste napravili ovako divnu stvar i nadam se da cete me primiti u svoje drustvo. posto vidim da nema tema magnolija a vi ste iskusni po svakom pitanju o svemu sto raste iz zemlje lijepo bih vas molila da se ukljucite u ovu temu i pomognete mi. naime, ja sam prosle godine u ljeto posadila magnoliju i ona je pustila pupove na svakoj grani ali niti su se ti pupovi razvili u cvijet niti u list. prvo sam mislila da je rano, ali sad se vec bojim sta ce biti s njom. molim pomoc i vasa iskustva. 
veliki pozdrav



Odgovori:
Objavio: iris
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 10:22
ne znam ništa o magnolijama ali možda je stvarno još rano jer i kod mene neke biljke tek pupaju

p.s. dobro nam došla


-------------


Objavio: administrator
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:40
bez brige ako su krenili pupovi znaci da je biljka ziva!!! Vjerovatno joj je jos malo hladno pa joj se još ne budi iz zimskog sna....
 
Ni moja jos ne cvijeta i nema listice... nekakva je kasna vrsta i malo je u hladu pa uvijek  kasni za ostalima... tako da bez brige sa tvojom magnolijom je najvjerovatnije sve u redu!!!


Objavio: magnolija
Datum objave: 08 Travanj 2008 u 13:48
hvala na dobrodoslici i utjesnim rijecima, stvarno bih bila jako tuzna da mi to ne uspije jer sam dugo cekala da kupim ovako veliku i lijepu magnoliju


Objavio: vepar
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 22:54
kod nas u Zg je malo toplije..izgleda
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: magnolija
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 09:15
ova magnolija je maestralna, kad bi moja bila ovakva ja bih bila presretna. ona je velika ali pupovi su joj trecinu od tvojih. administrator me utjesio da ce sve biti ok. pa ja cekam i vjerujem mu.


Objavio: maya
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 12:45
Dobila sam na poklan oziljenu grancicu magnolije,e sad, posto ja imam samo dva balkona, da li ona moze u saksiju.Ovo je biljka o kojoj bas nista ne znam,a posto sam slaba na biljke,zelim da udomim svaku koja dodje do mene.smile127


Objavio: Hele
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 17:30
Originalno poslano od člana maya maya napisao:

Dobila sam na poklan oziljenu grancicu magnolije,e sad, posto ja imam samo dva balkona, da li ona moze u saksiju.Ovo je biljka o kojoj bas nista ne znam,a posto sam slaba na biljke,zelim da udomim svaku koja dodje do mene.smile127

  Možeš neko vrijeme ali to je stablo , i to kakvih primjeraka ima oko mene.


-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: vepar
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 18:29
danas naletio i na jako rascvjetanu i prebogatu cvijetom bijelu magnoliju,uživajte
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">
http://imageshack.us">


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: iris
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 18:48
divnaaaaaa Heartje

-------------


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:05
Vepar, predivne su, sreća pa imam malo dvorište inače bi se pomamila.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kika
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 20:59
Triša, Magnolia stellata tj. Zvjezdasta magnolija je jedna od  nižih magnolija koja bi vjerojatno mogla pronaći mjesto u tvom vrtu. Stelata naraste do neka 3 m i najranije cvate od svih magnolija. 


Objavio: lana2
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 21:56
vepre prekrasna je


Objavio: dadoxxl
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 17:48
da li neko zna gdje se moze kupiti magnolija zute boje,


Objavio: Triša
Datum objave: 12 Travanj 2008 u 18:11
Originalno poslano od člana kika kika napisao:

Triša, Magnolia stellata tj. Zvjezdasta magnolija je jedna od  nižih magnolija koja bi vjerojatno mogla pronaći mjesto u tvom vrtu. Stelata naraste do neka 3 m i najranije cvate od svih magnolija. 
 
Kika, tako bi mogla reći za sve, obožavala bih imati te malo posebne biljke.
Ali stvarno mi je dvorište prekrcano, pa ću se usredotočiti na cvijeće i puzavice.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: magnolija
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 10:09
ADMINISTRATOR, TVOJA UTJEHA JE BILA SUPER ALI MOJA MAGNOLIJA NIJE DALA NITI JEDAN CVIJET, ZA VIKEND SAM JE POSJETILA I VIDIM DA SU KRENULI LISTOVI, A CVJETOVI NIŠTA. JEDAN GOSPODIN IZ RASADNIKA MI JE REKAO DA NIJE VAŽNO ŠTO NIJE CVJETALA SIGURNO ĆE U LJETO PROCVJETATI ALI SA MANJE CVJETOVA, KAŽE NEK JE LIŠĆE KRENULO. SRETNA SAM ŠTO JE UOPĆE ŽIVA ALI SAM JAKO TUŽNA ŠTO NIJE CVJETALA. AKO IMA NEKO ISKUSTVA MOLIM VAS PRENESITE MI.


Objavio: aglaja
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:31
Magnolija, mozda je tvoja magnolija mlada da bi dala cvet.

-------------
Aglaja


Objavio: magnolija
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:41
PA NE ZNAM STA BIH TI REKLA JE LI MLADA. VISOKA JE OKO 1 METAR I IMA OBLIK PRELIJEPOG GRMA. POSADILA SAM JE PROSLO LJETO. EVO PRATIM JE TUŽNA ŠTO NE CVJETA ALI BAR MI JE POKLONILA LISTOVE.


Objavio: aglaja
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:48
Raspitaj se koju vrstu magnolije imas i pokusaj otkriti nakon kog vremena cveta. Neke vrste cvetaju tek nakon vise godina. Mozda ces tako biti manje tuzna.

-------------
Aglaja


Objavio: magnolija
Datum objave: 16 Travanj 2008 u 11:59
HVALA TI STO MI SVE OVO KAZES, MOJA GRESKA JE STO NISAM PROVJERILA U RASADNIKU KOJA JE TO VRSTA. OVI PRODAVCI SAMO CEKAJU KAD CE KOME STA UVALITI DA KUPI, A NITI STA ZNAJU O BILJKAMA NITI IH INTERESIRA. PRIZNAJEM SVOJU GRESKU STO NISAM PAZILA, ALI TOLIKO MI SE SVIDJELA KAD SAM JE UGLEDALA ONAKO VELIKU A NA SNIZENJU. STA JE TU JE KUPICU DRUGU I PAZITI STA KUPUJEM. ISTINA JE I TA DA OD KAKO SAM CLAN OVOG PREDIVNOG FORUMA MNOGO SAM TOGA NAUCILA I NECE MI BAS MOCI SVASTA UVALITI PRI KUPNJI.


Objavio: toni
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 20:41


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: toni
Datum objave: 18 Travanj 2008 u 20:47


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: toni
Datum objave: 20 Travanj 2008 u 21:43


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: lana2
Datum objave: 20 Travanj 2008 u 21:50
prelijepa je, šteta što cvijet ne traje duže


Objavio: toni
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 20:57


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: toni
Datum objave: 29 Travanj 2008 u 21:36


-------------
toni

o Babotok,moj Babotok


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 06 Svibanj 2008 u 10:16
Ja sam prije 2 godine uspjela iz reznice ožiliti bijelu zimzelenu magnoliju,uz pomoć hormona.Dugo joj je trebalo da krene.Nažalost, izgubila sam je nesretnim slučajem.Ove godine ću ponovo pokušati.Zna li netko u koje se vrijeme i na koji brži način može ožiliti magnolija?
Ovu listopadnu već imam i dobro mi napreduje.Ali htjela bi imati bijelu.Nažalost ne znam im imena.


Objavio: natalija
Datum objave: 06 Svibanj 2008 u 22:02
moja magnolija je odinu i po bila u pitaru i super je rasla
kupila sam je u pevecu kao jako mladu biljcicu

pa smo je jesenas presadili u dvor, na zapadnoj strani kuce
najprije je sveki orezao smile206
(poludila sam kad sam vidjela da je od razvijenog grmica ostala samo jedna grana, a unistio mi je i lantanusmile224 i tamaris smile43)

a sad je sva jadna - listovi su joj skroz svijetli - da li joj mozda fali zeljeza
i kao da se suse i kovrcaju

jesmo li pogrijesili s polozajem? -sunce dodje tek popodne

pomagajtesmile226


Objavio: frida
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 01:35
 Joj, Nato...ne znam smeta li joj hladovina, ali znam da raste na kontinentu i podnosi zimu..prema tome ne bi joj trebala smetati hladovina..isto tako puno ih ima po Opatiji - dakle i sunce podnosi..Ja sam svoju stavila nasred vrta jer je obozavam...tamo je na suncu...posadila sam je jesenas, prilicno je visoka bila ( skoro kao ja Wink) kad mi je doputovala iz ZG ( HVALA HELE!) i cvjetala je ove godine...Mozes je vidjeti u slikama vrta ...I ja sam imala jednu mladu u pitaru i lijepo se razvijala...na zalost ja sam je unistila ( iz neznanja) kad sam je presadila u vrt zagnojila sam je izgleda previse...preko noci je pocrnila i osusila se Cry plakala sam doslovno za njom...
Mislim da sa zeljezom ne mozes pogrijesiti..sve biljke to vole...


-------------


Objavio: frida
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 01:41
 Moram se zahvaliti i jos jednoj osobi, a to je Vepar, koji nas je ovdje pocastio slikama bijele magnolije ( kako samo sad grizem nokte...)...Zahvaljujuci njemu jedna magnolija raste i u ZD kod moje sveki, ali ta nije cvjetala ove godine, ali se razlistala...nju cak vidjam cesce nego onu na otoku LOL...slikat cu i nju pa je pokazati...

-------------


Objavio: vepar
Datum objave: 18 Svibanj 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 Moram se zahvaliti i jos jednoj osobi, a to je Vepar, koji nas je ovdje pocastio slikama bijele magnolije ( kako samo sad grizem nokte...)...Zahvaljujuci njemu jedna magnolija raste i u ZD kod moje sveki, ali ta nije cvjetala ove godine, ali se razlistala...nju cak vidjam cesce nego onu na otoku LOL...slikat cu i nju pa je pokazati...
EmbarrassedWink


-------------
vozi sigurno vozi bager


Objavio: tropi
Datum objave: 26 Svibanj 2008 u 23:15
imam pitanje?kada i kako orezati magnoliju? 


Objavio: macuhica
Datum objave: 26 Svibanj 2008 u 23:21
vecer svima...recite mi di mogu pronaci ovo stablo i dali to uspijeva samo u dalmaciji...




http://s1.pticica.com/pticica/foto/0000144054_l_0_iNBLfd.jpg">


-------------
tatjana


Objavio: kika
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 19:34
Mačuhice, ovo je Caesalpinia gillesii, Poincijana. Možeš je naći uglavnom u Dalmaciji, ali može preživjeti i u kontinentalnoj klimi uz zimsku zaštitu.


Objavio: Dalmax22
Datum objave: 27 Svibanj 2008 u 19:55
magnoliju sam probala ozili ali nisam uspjela

-------------


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 28 Svibanj 2008 u 10:14
Pročitala sam da se hormonom ožiljava tek u 8.-9. mjesecu.
Probat ove godine opet.


Objavio: macuhica
Datum objave: 29 Svibanj 2008 u 12:36
hvala Kika... svida mi se to drvence i voljela bih ga imati u svome vrtu..
smile64da se i ja mogu ovako diviti...


-------------
tatjana


Objavio: anyni
Datum objave: 01 Lipanj 2008 u 14:23

Kolko sam mogla primijetiti ti i neznas koju vrstu Magnolije imas pa zasto ne pitas prodavaca kaj ti je prodal, a svi vi krivite prodavace umjesto sami sebe nije prodavac kupil vec ti znaci ak hoces nesto kupiti moras znati kaj kupujes,kojih se pravila trebas drzati ja poznam njih na XXXX koji kupe a da nemaju pojima kaj imaju doma ili idu na svoju ruku tretirati nekaj kaj nije sa nasih ni Evropskih podneblja i onda su prodavaci krivi .Ak se kupuje nesto onda trebas i Informaciju, a ne samo biljku.Ak ti je start krivi sve ti ide krivo ja vidim i jezim se kad cujem tu kaj se sve pise,pojede voce posadi sjeme i super cvijeta a neki nemaju ni cijepljenu sjemenku ni kalemeno drvo, i onda joj?!? biljka se razboljela taman je super lijepo krenula.Normalno da se biljka razboljela jer vec sa starta ona nije dobila stabilnost i nije prosla proces, te tvoje Magnolije ima samo oko 10vrsti Americke, a za Azijske da i ne govorimo koliko ih ima XXXX ali kako si pocela da se ona privikne na nasu klimu ,oni koji se drze uputa oni i uspiju,a oni koji idu na svoju ruku oni kad misle da su dosli do cilja onda tek skuze da njihova ljepota nestaje jer se razboljela,normalno jer prvo Veliku ulogu igra PROCES a zatim privikavanje stabljike na nasu KLIMU,a da dobis vocku bez cijepljenja sjemena ili kelemenja treba proces da bi za nekoliko godina dobila jestivu vicku, ako je drvo bez voca a nije iz nasih ni evropskih krajeva opet proces da bi opstala.Nadam se da ces uspijet pronaci onoga ko tio je to prodo i reci ce ti odakle ti je biljka i pronadi na web stranicama sve o svojoj biljki i ispravi sve greske koje nisi uspijela do sada napraviti i spasi svoju Magnoliju.puno uspjeha ti zelim



-------------
gdje idemo i gdje nam je kraj puta


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 11:05
Hej, mi smo ovdje biljo i cvjeto-ljubci.Zanesenjaci.Ne znanstvenici.Ponekad griješimo ali i ispravljamo greške.Razmijenjujemo iskustva, slike, divimo se ponekad i kudimo.Ali ne popujemo jedni drugima.smile178
Ako imam prekrasnu magnoliju u vrtu baš ne briga kako se zove.Biljke rijetko kupujem.Izazov mi je da ih sama uzgojim pa je logično da svakoj ne znam ime.
 Puno puta sam naišla na prodavače koji pojma nemaju što prodaju i koje sam ja (laik )morala poučiti kakvo blago imaju na prodaju.
 
I kad smo već na popovanju:U pravopisu postoje točke, zarezi, velika slova,odlomci....Pozdravsmile186


Objavio: natalija
Datum objave: 13 Lipanj 2008 u 23:30
evo moje paćenice... muči se, ali odolijeva



ako netko zna što bi mogao biti problem ili bar pretpostavlja - samo se javite smile85


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 00:03
Žuti listovi,pogotovo ako imaju zelenu nervaturu (zelene žilice )mogli bi ,barem kako ja mislim, biti znak nedostatka željeza.Ako je tako ,onda je problem lako riješiti.Kupi sekvestrena u prahu (željezo ) otopi ga u vodi i zalij oko biljke.Već nakon nekoliko dana trebala bi se zazeleniti.
Sretnosmile99


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 00:08
I da , nakon zalijevanja zatrpaj malo zemlje po tom zalivenom.Željezo mora biti zakopano.


Objavio: natalija
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 10:34
ma jesam dodala sam joj željeza i sad pratim situaciju...
ne vidim nekog pomaka na bolje, ali tješi me što i dalje pravi nove listove pa se nadam da joj samo treba vremena


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 12:10
A da slikaš jedan list izbliza?
Ima tu oko mene i pravih stručnjaka.


Objavio: natalija
Datum objave: 16 Lipanj 2008 u 22:29
evo predvečer sam je slikala najbliže što sam mogla (slikam mobitelom pa se sve zamuti kad slikam izbliza)




i znaš što mi se čini... da su mogući uzrok propadanja listova puževi
ova godina je baš mokra, a biljka se nalazi s zapadne strane kuće, oko nje trava...
na listovima ima tragova puževa i samih pripadnika tog roda

do sada nisam posumnjala na njih jer me bunilo to sušenje listova
ali kad sam prevrtala listove odmah sam njih okrivila za sve

pretpostavljam - da je neka bolest u pitanju, ne bi stalno puštala nove listove - koji ne stignu narasti jer ih ovi pobrste Angry

e pa sutra ili čim prije idem po pužomor smile51
stvarno ih ima jako puno i čini mi se nikad ko ove godine
jedu mi sve živo, ali do sada sam trpila i više mi je dosta

čak sam i 1 pivu spremila da im natočim u zamke - samo stalno pada kiša pa ne bi djelovalo
(sve zato jer sam ih se htjela na "pristojan" način rješiti)

ali sad kad sumnjam na njih u vezi magnolije... neću to više trpiti i amen smile224


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 10:59

Evo što kaže stručnjak:

Na prvi pogled bi se reklo nedostatak željeza budući da se na listu osim žutila vidi zelena nervatura, t. j. zelene žilice.
Ali puno je stvari koje mogu uzrokovati žutilo lista, razni nametnici, bolesti lista i korijena itd.Pregledaj dobro naličje lista i grane da li se prostim okom vide kakvi nametnici?
Puževi NE MOGU prouzročiti žutilo.Oni samo listove pojedu.
Probaj sljedeće:očisti biljku od okolne trave i okopaj.Prihrani je sa nekim kompleksnim gnojivom, onim sa svim i svačim, makro i mikro elementima.
Prihranu možeš dati i preko lista, prskanjem.Učini to u početku svakih 7 dana a onda svakih 15.Tako ćeš biljku ojačati da se sama izbori.
 
Ako se problem ne riješi na taj način, onda dolazi u obzir prskanje fungicidom, insekticidom, akaricidom ...već prema tome na koju se bolest sumnja.
Dakle, u akciju.Puževi ovdje nisu primaran problem.Možeš ih jednostavno ukloniti rukom.Sretno s magnolijom!smile64


Objavio: natalija
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 11:57
puno hvala na savjetima smile73
pužomor sam nabavila, popodne ću je malo okopati i počupati travu ispod i oko nje i pognojiti je

javim se za neko vrijeme s konkretnim rezultatimaWink





Objavio: frida
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 19:54
 Pazi s gnojivom..ja sam jednu svoju s tim ubila...a znas da sam plakala za njom...rasla je u pitaru i narasla do skoro metar visine..odnesem je na otok i posadim u vrt..u najboljoj namjeri malo zagnojim oko nje ( ali to ocito nije bilo bas malo) ..sljedeci vikend dodjem, a ona izgorila..listovi tamno smeđi ( kao čokolada) ...a ne da sam poludila, nego sam i susjede bila spremna okriviti jer sam mislila da ju je netko zalio s nečim...a zalosti...na srecu i dobrodusnost nase Hele s foruma sad tamo raste i cvjeta nova magnolija i bas mi je ponos vrta....( sve drugo je jos u povojima)
dakle, ne puno gnojiti....


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 17 Lipanj 2008 u 21:09
ja sam svoju - dok je bila u pitaru gnojila kad i drugo - mislim na tekuće gnojivo koje se razrjedi sa vodom i nikad nije bilo problema

doduše to nije bilo jako često ni puno

danas sam je okopala, počupala one krasne male maćuhice koje su cvjetale oko nje ovo proljeće (Cry)
čak sam pod njima pronašla male zvončike (one s prve slike na temi o zvončikama) koje nisu cvjetale ovo proljeće - valjda jer su ih maćuhice "pogušile"
i njih sam povadila i ubacila u par teglica, nadam se da će preživiti presađivanje i da će se "uhvatiti"

gnojila je nisam - još, već je bilo i kasno i počela je kišica

i posula sam malo pužomora oko nje da gospoda ne dođu na kampiranje večeras
(uzela sam onaj u granulama pa se nadam da ga kiša neće svega otopiti)

i to je to... za sada


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 18 Lipanj 2008 u 11:57
Moja stručna veza kaže još ovo:
 
Možda je tlo u koje je magnolija zasađena suviše alkalno.U tom slučaju biljka ne može vezati željezo iz tla pa zato žuti.To se ne odnosi na sekvestren, željezo u prahu koje bi moralo pomoći.Dakle, nikakvi čavli i tome slično nego SEKVESTREN.
 
Pomoglo bi i zakiseljivanje tla šumskim gnojem kao i u vrtnim centrima kupljena specijalna kisela mješavina za biljke kojima treba kiselo tlo.


Objavio: natalija
Datum objave: 19 Lipanj 2008 u 07:53
njega baš i imam, ubaciti ću joj još jednu dozu
još jednom hvala na savjetu smile79


Objavio: natalija
Datum objave: 18 Rujan 2008 u 07:40
nakon 3 mjeseca moja magnolija i dalje izgleda jako slabo i odlučila sam je izvaditi iz zemlje i opet posaditi u pitar

ili joj ne paše zemlja u kojoj je (mogu samo laički reći da je crvenica) ili joj ne paše položaj - jugozapadna strana iza kuće (sunca ima cijelo popodne) ili je nešto jede u zemlji...

na njeno mjesto će vjerovatno grm poznat kao žganci i iskreno se nadam da će se on bolje snaći

a moja izmučena magnolija ide na intezivnu njegu

bi li je mogla već sad izvaditi?
ovo ljeto je pustila nešto malo lišća, lišće je maleno, baš mini veličine i raste uz stabljiku
ili da se bolje izrazim djeluje klonulo

ili da počekam da ga izgubi, a s obzirom na stanje mislim da nemam baš puno vremena


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Rujan 2008 u 09:57
Nemoj ništa čekati, presadi i gotovo, tako ja radim s biljkama koje ne idu, valjda im nešto ne štima - bolje i to nego da skroz propadne.
Presađivanje nije problem, ako je korjenova bala omotana zemljom - nije joj to preveliki šok, a možda tvoju baš treba šokirati. Želim uspjeh veliki - dati ćeš izvještaj za koji mjesec.smile85     smile64  mora biti ovako. Sretno!


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: natalija
Datum objave: 18 Rujan 2008 u 13:34
triša hvala na savjetu i dobrim željama smile78

mislim da ću je popodne izvaditi  iz zemlje
čak se mislim i skratiti je  jer ima samo jedna grana koja je otišla nekih pola metra u visinu


Objavio: griva1978
Datum objave: 20 Rujan 2008 u 21:42
....natalija ja ti nisam neki stručnjak i u uzgoj se dosta slabo kužim ali kad neka moja biljka jako klone skuham jači čaj od koprive i preslice, pustim ga da odstoji par sati i time ju zalijem i tako svaki tjedan.... i obično budu boje.... probaj, možda pomogne... i kopriva i preslica su pune minerala....


Objavio: kika
Datum objave: 20 Rujan 2008 u 21:48
Magnolije nisu baš oduševljene selidbom i treba im dosta vremena da se prilagode novoj lokaciji. Ako je želiš izvaditi, svakako sačekaj mirovanje (kad izgubi lišće) jer će tako bezbolnije to proći.


Objavio: domingo
Datum objave: 21 Rujan 2008 u 00:02
Magnolije su predivne.....kad prolazim pored njih najradije bi ih pojeosmile50


Objavio: manči
Datum objave: 26 Rujan 2008 u 18:41
Spremam se kupiti  M. stellatu....sin me časti  pa će to bit njegovo drvo na otoku...da li je ona zimzelena?


Objavio: cvetlin
Datum objave: 09 Listopad 2008 u 08:17
Magnolija me počastila sjemenkama!
Ja ću par komada odmah u teglicu zasijati ,a znalci molim upute za ostale sjemenke, njih ću onda po propisima i pravilima struke Smile.
 
 


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Listopad 2008 u 22:06
 
Ovako je to u proljeće.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: hoya
Datum objave: 10 Listopad 2008 u 22:34
 
A ovako je to kad procvate sredinom rujna


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Cvita
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 16:03
Predivna je, u obje varijante.


Objavio: hoya
Datum objave: 11 Listopad 2008 u 19:42
Hvala :)

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: buba
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 07:54
Pretraživala sam forume i nisam pronašla temu o magnolijama?! Ako nisam bila pažljiva, molim da me ispravite. Problem je u mojem  stablu magnolije koje je staro 4-5 godina, do ove godine uživali smo u prekrasnim ljubičastim cvjetovima i raskošnim zelenim listovima, no ovo ljeto listovi su počeli blijediti u svjetlo zelenu boju, cvjetovi su bili ok. no listovi su malo-pomalo počeli izgledati kao da ih je netko spalio, pa tako i sada , dio listova normalno žuti i opada a dio izgleda spaljeno i suho.....molim, pomozite!!!!!!!!!!smile127 


Objavio: buba
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 12:50
Kao prvo- hvala SilveK-u koji mi je pronašao temu o magnolijama!Thumbs%20Up
Malo sam ja to sve pregledala i po svemu zaključila da je najvjerojatnije problem u tlu....nedostatak željeza? jer navodno te biljčice vole kiselija tla, a u međuvremenu sam čula da je dobro u zemlju oko magnolije zakopati borove iglice, što mislite o tome? Smile


Objavio: Cvita
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 21:45
Sigurno je nedostatak željeza, jer u tom slučaju listovi postaju jako svijetli, skoro žuti. Magnoliji možeš dodati tekuće željezo, a ni borove iglice ni u kom slučaju neće biti loše za biljku.


Objavio: griva1978
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 22:27
...borove iglice zakiseljavaju tlo..... to je sve što ja znam o tome, doslovno! :))


Objavio: buba
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 07:24
Hvala ljudi!Clap
 Krenula sam-okopala zemlju oko stabla, napunila iglicama jelke i opet gore
posula zemlju, lišće je dijelom jako, jako suho, čak se suše i mali pupovi na pojedinim vrhovima grančica......žao mi ju je gledati kako tuguje!
smile43


Objavio: griva1978
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 11:01
...a možda je žedna??...ja se zaista ne razumijem u kemijske procese tla u odnosu na biljke.... ali kod ljudi ako nema dosta željeza ne može nit kisik doći do stanica za su stanice tijela iscrpljene i žedne.....

....nadam se da će ti netko biti od veće pomoći..... :)

.nego PITANJE za znalce : da li se magnolija razmnožava reznicama i kada? ( ispričavam se ako to već negdje piše.... ) ...suseda mi ima krasnu magnoliju, ako ju pitam koju grančicu, da li je sada vrijeme??


Objavio: buba
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 11:25
Naše magnolije smo uzgojili tako da smo mlade ,nisko izrasle grančice polegli u zemlju i to u jesen .Tako polegnute bile su do slijedeće jeseni, a onda smo ih presadili i lijepo su se primile, a sad da li je to "najpraviji" način nisam sigurna, ali nam je uspjelo. Vrijedi pokušati!Smile


Objavio: griva1978
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 12:43
hvala!! :)))


Objavio: kika
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 13:24
Buba, pretpostavljam da imaš listopadnu magnoliju (ljubičasti cvjetovi), i normalno je da joj se u kasnu jesen suše listovi.


Objavio: buba
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 13:48
Naravno da je listopadna i da to znam ali razlika je u "osušenim" listovima i listovima koji žute u bojama jeseni.....ovi osušeni listovi izgledaju kao sprženi i to već od kolovoza....


Objavio: Lantana
Datum objave: 07 Studeni 2008 u 09:16
Da li netko u Dalmaciji ima magnoliju?
Ja sam pokušala dva puta, ali bezuspješno. Prvi put sadnica i ja je posadila u pitaru - greška, drugi put reznice prihvatile se, a onda se ljeti posušile. Sada ću dobiti izdanak s korjenjem i sadim u zemlju pa možda bude treća sreća.

-------------
život je more


Objavio: lana2
Datum objave: 07 Studeni 2008 u 10:51
Lantana imaš ih na Braču. Istina magnolije su se koliko znam tamo počele saditi u novije vrijeme (sad je to kao i s calistemon postao "cvjetni" trend). Posadi svoju sadnicu u zemlju, a za vrijeme ljetnih vrućina je treba zalijevati i vjerujem da ćeš ovaj put uživati u njenim predivnim cvjetovima. 


Objavio: Lantana
Datum objave: 07 Studeni 2008 u 23:28
Hvala Lana2 sada ću je posaditi na travnjak, a njega prskamo pa će valjda biti dobro. Dobiti ću onu tamno lila. Da li znaš što o njoj?

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 08 Studeni 2008 u 09:50
Od moje su nekoliko puta moji roditelji nosili ukorjenjene reznice u Primošten.
Zadnja koja se "uhvatila" bila je dobro ukorjenjena u pitaru i posađena u jesen. Slijedeće ljeto su oko nje držali debeli sloj lišća i trave (malo odmaknut od stabljike) da bi tlo gubilo što manje vode.
I napokon raste već 6 - 7 godina - polako, polako. Visoka je malo više od pola metra, ali cvate.
Obzirom da je to tamo rjetkost svi se dive njenom cvijetu.
 


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 08 Studeni 2008 u 10:48
Hoya znači ipak može, baš se veselim, napravit ću sve tako kao tvoji. Ako je sad posadim kad će procvjetati?

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 08 Studeni 2008 u 13:22

Prije par dana sam tu negdje pročitala o hormonu rasta i vrbi. I odmah sam pokušala dvije reznice staviti u vodu, a jednu sam u mješavini pjeska, zemlje i piljevine u plastičnoj boci ukopala u vrt i vrh prekrila plastičmom bocom.

Do sada mi se nikada niti jedna nije ukorijenila (moji su ovu zadnju dobili od susjeda).


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: lana2
Datum objave: 08 Studeni 2008 u 14:59
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Hvala Lana2 sada ću je posaditi na travnjak, a njega prskamo pa će valjda biti dobro. Dobiti ću onu tamno lila. Da li znaš što o njoj?
 
I ova tvoja lila kao i sve druge magnolije voli vlažno humusno i kiselo tlo. Možda da joj dodaš malo zemlje s iglicama (ispod bora). U Osijeku u pojedinim naseljima gotovo da nema vrta u kojem ne raste magnolija - naravno preovladava baš ova tamno ljubičasta, iako ima i bijelih, krem i svijetlo roza. Čula sam da zakorjenjivanje jako dobro uspjeva povaljenicama.
Kod nas se u proljeće mogu nabaviti jako lijepi primjerci na tržnici (cijena im je od 50-100 kn). 


Objavio: hoya
Datum objave: 29 Studeni 2008 u 13:52
Evo reznice u vodi su potamnile i ništa od njih.
Ona u boci sa zemljom ukopana u vrtu i ponovo poklopljena polovicom plastične boce izgleda super, pupoljci bubre i odmah sam joj danas pridružila još jednu. Možda uspije.


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 29 Studeni 2008 u 20:19
Ja sam moju posadila po uputama Lane2 pa sad kako bude, a nadam se da će ovaj put uspijeti jer je prava sadnica. Do sada sam dva puta zakorijenila i bile su super sve do ljeta, a onda gotovo.

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 30 Studeni 2008 u 05:50
I nemoj zaboraviti ljeti oko nje stavitii debeli sloj suhe trave (malo odmaknut od stabljike) da bi tlo gubilo što manje vode.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 30 Studeni 2008 u 20:06
Probat ću i to iako mislim da će vjetar to sve odnjeti, a da probam s korom od borova?

-------------
život je more


Objavio: hoya
Datum objave: 01 Prosinac 2008 u 23:39
Ako ona zakiseljuje zemlju - trebalo bi biti dobro

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Demian
Datum objave: 06 Prosinac 2008 u 02:06
 
 


Objavio: hoya
Datum objave: 06 Prosinac 2008 u 02:11
Lijepe su. Posebne.

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lantana
Datum objave: 06 Prosinac 2008 u 20:27
Nadam se barem jednom ovakvom cvijetu na mojoj magnoliji.

-------------
život je more


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 10:45
Lantana, i ?  Kako napreduje magnolija?

-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: hoya
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 10:59
 
Evo konačno zdravi cvjetovi. Ove godine je zima bila onakva kako njoj treba. Duga i oštra. A kad je zatoplilo bez kiše i zahlađenja. Godinama joj je cvat uništavala kiša i mraz:
I jedan pogled izbliza:


-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Lilly
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:13
Moja je počela pupati,mlada je prošle godine sam ju posadila-jedva čekam da procvate! A htjela bi si kupit i žutu. Dal ju netko možda ima?


Objavio: minimode
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:29

Hoya predivna je!

Lilly- jesi li kupila gotovu sadnicu il si je zakorijenila?



-------------
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde


Objavio: dadoxxl
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:45
Originalno poslano od člana minimode minimode napisao:

Hoya predivna je!

Lilly- jesi li kupila gotovu sadnicu il si je zakorijenila?



Objavio: dadoxxl
Datum objave: 15 Ožujak 2009 u 11:51
Lilly zutu magnoliju mozes kupiti u Srbiji,cijene su od 300 kuna pa navise.


Objavio: buba
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 09:53
Smile Evo i mene s proljećem!
Tugovale su moje magnolije,a sad mi se čini da dolaze "k sebi". Jesenas sam poslušala savjete i zatrpala borove iglice oko korijena magnolije, a nakon nove godine, kad su  novogodišnje jelke opale sve iglice, lijepo sam ih sakupila i zatrpala oko magnolija. Možda umišljam, ali čini mi se da je bolje, pupovi lijepo napreduju. Nadam se da će biti koristi.....Svakako vrijedi pokušati!Wink


Objavio: Lilly
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 10:03
Gotovu sadnicu sam dobila!


Objavio: White
Datum objave: 16 Ožujak 2009 u 18:07
Ja ću isto pokušati ove godine s magnolijom,prekrasne su mi a i uspijevaju na kontinentu .našla sam sadnicu za 180kn ali mi je to iskreno sada preskupo,možda poslje budu malo jeftinije ili ću pokušati na drugom mjestu pronać


Objavio: Athena
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 09:18

Imam i ja pitanje za znalce.

Imam dvije magnolije, visine 1 m, obje sada cvatu, prvi put bujno i prekrasne su.
Mene zanima što da uradim s mladim zelenim izdancima koji su provirili oko osnove biljke. Da li da ih malo odkopam i odrežem? Bojim se da ne naštetim glavnoj biljci. Da li da ih probam presaditi ako imaju korjenčiće?
I kako se to desilo na obje biljke istovremeno?
 


Objavio: Genius M
Datum objave: 23 Travanj 2009 u 15:13
Pozdrav svima. Javljam se iz Subotice. Oduševljena sa sa forumom i nadam se da će te me primiti. Magnolije obožavam, ali nažalost nemam sreće. Imam dve bele zimzelene grandiflore. U stvari kao i da ih nemam. Jedna je 5 godina zasadjena je u vrtu, i stalno joj se osuše listovi u tamnosmedju boju i otpadnu, a u proleće teraju novi koji nažalost tokom leta i jeseni zadesi ista sudbina. Druga mi je od jedne godine i nisam htela da je posadim napolje nego u saksiju, preko zime je bila u podrumu i sad je skroz kao spržena,lišće nije otpalo, ali je skroz suvo. Hvala svima na ovim divnim fotografijama, ulepšali ste mi dan.


Objavio: lana2
Datum objave: 24 Travanj 2009 u 10:37
athena magnolija se najbolje razmnožava povaljenicama. Napravi tako pa ih tek kad dobiju korijenje odvoji tamo negdje u kasnu jesen od matične biljke. 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk