Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Penjačice
Opis foruma: Sve o penjačicama.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1374
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 12:46
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
Objavio: lana2
Tema: Plumbago, vranjemil - Plumbago auriculata
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 15:10

Listopadna biljka porjeklom iz južne Afrike. Može se uzgajati kao penjačica ili je jakim proljetnim orezivanjem oblikujemo u grmoliki oblik.  Boja cvijeta je nježno plava, a postoji bijeli pod nazivom Alba te kobaltno plavi Royal cape. Cvjeta tijekom cijelog ljeta. Voli položaj na punom suncu ili u laganoj polusjeni. U krajevima gdje su hladnije zime treba ga posaditi u ne preveliki cvjetni lonac jer će bolje rasti ako ima sputano korijenje.  Zimi ga treba smjestiti u negrijanu, svijetlu prostoriju kako bi mu osigurali doba mirovanja.  Tijekom rasta ga treba redovito zalijevati dok ima listove, a s hladnijim danima s vodom treba biti oprezan da ne bi korijen gnjilio.
Razmnožava se reznicama tijekom lipnja i srpnja za što je potrebno nešto više strpljenja te sjemenom ili mladim izbojima koje niču pored stare matične biljke.
 
slika je s neta



Odgovori:
Objavio: andrea01
Datum objave: 09 Travanj 2008 u 23:11
Ja sam dobila jednu biljkicu, mirovao je, ali sad nikako da uočim jeli će biti što od njega ili ne... Confused
Predivan mi je pa ću si ga opet nabaviti, kako tako!!! Wink


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 10:34
Plumbago je predivna biljka! Cvate cijelo cjelcato ljeto, a boja, nebeska!
 



Objavio: Branka
Datum objave: 10 Travanj 2008 u 21:36
pošto ja imam plave oči , i vilom plavu boju,smile143ako ima malečko za mene može li biti na kamenjaru, može zauzvrat nešto drugo 


Objavio: lana2
Datum objave: 11 Travanj 2008 u 07:35
Branka budući si u unutrašnjosti morala bi ga ukopati zajedno s kalićem a kad dođe zima mora unutra u hladniju prostoriju. A boja mu je zaista preeeedivna


Objavio: Marinn
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 01:01
Voilim cvijeće plave boje pa kad sam vidija plumbago u žardinjeri jednog hotela nisam moga odoliti i jednu večer sam isčupao dvije mladice. Cvao je cijelo ljeto i mislim da je plava boja intezivnija ako plumbago raste u polusjeni!


Objavio: andrea01
Datum objave: 04 Svibanj 2008 u 22:06
Ovog se nisam sjetila! Super lana na prijedlogu!!!! Clap


Objavio: Sensa
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 21:58
Plumbago i beli iplavi je prekrasna biljka. Imam ih oba. Potrebno mu je direktno sunce kada je u fazi cvetanja i umereno zalivanje. Svaki izdanak na kome je cvet procvetao trebalo bi otkinuti.
Evo mojih




Objavio: manči
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 23:16
Da li ga netko ima u formi penjačice?


Objavio: Sensa
Datum objave: 18 Srpanj 2008 u 13:27
Evo mog plavog. On i jeste vrsta penjacice i pozeljno ga je oblikovati /on ima tako nekako grane/ u slovo T. Cvet mu je bez mirisa osim sto bozanstveno izgleda i formira se na produzenim tubicama koje su lepljive kada procveta i otpada.





Objavio: Triša
Datum objave: 18 Srpanj 2008 u 13:50
Predivan je, rado bih ga imala, ali su se prodavali u Rijeci na sajmu cvijeća po 100 kn - doduše prekrasni, ali mi se činilo ipak malo previše. Mislim da bi se on mogao razmnožiti povaljenicom u zemlju, koja bi se ukorjenila, pa.........

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 18 Srpanj 2008 u 19:17
Triša, kod nas ga ima u svakom nasadu i parkiću, pa tako i u parkiću kraj moje kuće.....noćna akcija i bit će reznica, samo mi treba uputa kakve reznice  -  vršne, donje, stare, mlade.....
 
 
Ja bi ga htjela uzgojiti kao penjačicu, jer dobro podnosi našu klimu....


Objavio: SilveK
Datum objave: 18 Srpanj 2008 u 23:00
Ja sam dobila jednu grančicu od Shashe koja joj se odlomila - upravo mi cvjetaTongue


Objavio: hana
Datum objave: 21 Srpanj 2008 u 18:30
ja ih odlomim i piknem u zemlju pokraj matčne biljke i zaboravim na nju. Dalje ide briga kao za matičnu biljku,90% mi tako uspije, ili na proljeće kod presađivanja jednostavno korjenovu grudu prerežem pažljivo na pola i imam već dvije biljke i td. Pokažem vam sutra svoje plumbagiće,prekrasni su


Objavio: andrea01
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 21:26
Ja sam već jednu grančicu zapiknula, ali onak u teglu sa mojim plumbagom, bez praška za zakorjenjivanje i slično, pa ćemo vidjeti. Planiram ih još, ali tek poslije 10.08. Wink


Objavio: lana2
Datum objave: 21 Kolovoz 2008 u 20:04
u Osijeku je na tržnici bilo u prodaji svijetlo plavog i bijelog, kobaltni nisam vidjela.
Na Braču ga ima dosta ali sam vidjela samo onaj svijetlo plavi


Objavio: manči
Datum objave: 22 Kolovoz 2008 u 08:17
Našla sam grm bijelog plumbaga u nasadu kraj moje kuće.....pa u što sam prije gledala?
Uzela sam par grančica i stavila u zemlju.....


Objavio: Triša
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 12:50
Naravno da sam danas "poludila"- razmišljajući koliko puta 100 kn potrošim na razne gluposti da bi razveselila neke meni drage osobe, a što je samnom, zašto jednostavno ne bih razveselila samu sebe.
Misleći kako je 200 kn malo previše, šetala sam i zagledala neke druge biljke, no kad ja do plumbaga, a on 100 (petak je bio 200). i pogledajte što sam donijela doma.
Oprostite na količini slika, ali jednostavno moram......
 
 
 
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: iris
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 12:53
prekrasan je - neka si se počastila Smile

-------------


Objavio: leonarda
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 14:40
Naravno da sam danas "poludila"- razmišljajući koliko puta 100 kn potrošim na razne gluposti da bi razveselila neke meni drage osobe, a što je samnom, zašto jednostavno ne bih razveselila samu sebe.
Misleći kako je 200 kn malo previše, šetala sam i zagledala neke druge biljke, no kad ja do plumbaga, a on 100 (petak je bio 200). i pogledajte što sam donijela doma.
Oprostite na količini slika, ali jednostavno moram......


........................................................................................................................

draga tako ti je to i kod mene........
ako se sama ne počastim s nečim...ne bih niš ni imala...smile48


-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 14:43
Pa neka si - zaslužila si i neka svi poplave oko tebe. Mislim reći neka poprime plavu boju koju ti toliko voliš. PREDIVAN JE.


Objavio: manči
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 19:11
Triša, baš lijepo da si sebe razveselila....usput da  rečem da nisam uspjela sa pelcerima koje sam obećala tebi i proljećuUnhappy....barem sam ih 10 pobola i sve se osušilo......smile42 


Objavio: Branka
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 21:11
naravno da si imala pravo kad si se počastila , i ja to radim , onda me mm samo upita kud ću metnu sve to kad dođe zima , na što se ja samo slatko nasmijem,   naravno i ja volim plavu boju (ima ona pjesma - nosi mi se plava boja ::::)


Objavio: proljeće
Datum objave: 07 Listopad 2008 u 09:48
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Triša, baš lijepo da si sebe razveselila....usput da  rečem da nisam uspjela sa pelcerima koje sam obećala tebi i proljećuUnhappy....barem sam ih 10 pobola i sve se osušilo......smile42 
 
Manči hvala ti na trudu, ali nemoj se nervirati....bit će cvijeća...Tongue


Objavio: seni
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 11:15
Imam jedan plumbago u vrtu i jedan u tegli. Ponekad u njihovoj blizini niknu mlade biljčice iz sjemena koje padne. Međutim, kad me netko pita sjeme ja neznam što im dati. Da li je sjeme ono nešto ljepljivo? Može li mi netko tko zna odgovoriti? Hvala.
 
 


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 14:49
Ja sam nova vlasnica plumbaga i upiknula sam nekoliko reznica za zakorjenjivanje, ali sjeme mu još nisam vidjela, sigurno zato jer sam mu ocvale cvjetove rezala prije nego se napravilo sjeme. Treba pustiti nekoliko cvjetova i tamo gdje je kako kažeš ljepljivo mora se napraviti neko sjemenje.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: domingo
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 16:32
A što bih zagrlio tvoj plumbago....ovakoHugda bar ja imam jednoga


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 18:49
plumbago još nisma imao... izgleda jako lijepo i interesantna biljka!!
 
Nego zna li netko vise o uzgoju ove biljke, sta i kakve uvjete treba??


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: seni
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 20:37
Plumbago na našoj obali može prezimiti vani. Mojem su se (u vrtu) prošle zime grane osušila do zemlje. Narasle su nove grane i sad je velik i cvijeta. Drugog sam, koji je u tegli, stavila u natkriven prostor i on je ostao cijeli. Mislim da kod nas u unutrašnjosti mora biti u tegli da se može skloniti zimi.


Objavio: kika
Datum objave: 21 Listopad 2008 u 22:25
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

plumbago još nisma imao... izgleda jako lijepo i interesantna biljka!!
 
Nego zna li netko vise o uzgoju ove biljke, sta i kakve uvjete treba??
 
Najveća greška ti je što još nisi nabavio Plumbaga.
Plumbago je trajnica koja ne podnosi niske temperature pa se zimi treba pospremati na hladno mjesto. Zimi mu otpadnu listići pa mislim da i nije toliko bitno da zimuje na svjetlom mjestu iako ga ja nikad nisam držala na mračnom mjestu.
U proljeće ga je poželjno drastičnije orezati zbog bujnijeg i kompaktnijeg rasta. Ljeti voli dosta vode i ako mu te uvjete ispunite nagradit će vas dugotrajnom cvatnjom do prvih mrazeva.
Naglasila bih jedan mali nedostatak Plumbaga, a to je njegova neurednost. Kad odcvate, popadaju mu suhi cvjetići koji su jako ljepljivi i zbog estetike preporučam da se često čisti mjesto oko biljke.
 
Ovako je ovo ljeto izgledao moj ljubimac.
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 09:35
Kika prava si sretnica sa ovim prekrasnim cvjetićem!!!


Objavio: Željka
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 09:43
Prekrasno!


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 10:30

Moj plumbago cvjetao predivno do petka. Otišla ja u vikendicu i vratila se u nedjelju i nema više niti jednog cvijeta, što se dogodila ne znam - izgleda normalno, ali je prestao cvjetati.

Kika imaš obajašnjenje.

Dakle tvoj je predivan.

 



-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kika
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 13:10
Imam, Triša. Ocvao je i dolazi zima pa se pomalo sprema u zimski san. Tvoj odlazak nema apsolutno veze sa time što je prestao cvjetati. Doduše, ako mu u vegetaciji uskratite vodu i gnojivo također će prestati sa cvatnjom, ali to se neće dogoditi u par dana.


Objavio: Triša
Datum objave: 22 Listopad 2008 u 14:51
Hvala ti zlatna si, veselim se cvjetanju u proljeće.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 07 Prosinac 2008 u 22:17
Moj plumbago cvate u podrumu i stvara nove pupove
 
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: andrea01
Datum objave: 07 Prosinac 2008 u 23:00
Triša, to tebe on razveseljava kad si ga udomila! Wink
I moj je na toplijem, još mu nisu listeki pootpadali...
Bitno je samo da opstane do proljeća! Cry


Objavio: kontesaa
Datum objave: 29 Lipanj 2009 u 15:14
i ja sam ga nabavila nedavno Smile



-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Marinn
Datum objave: 01 Srpanj 2009 u 15:05
Meni taj Plumbago neće i neće, negdi griješim u uzgoju ali ne odustajem, ipak je plumbago plave boje!


Objavio: pčelica7
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 10:18
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

i ja sam ga nabavila nedavno Smile

 
i meni se jaaaako sviđa ovi cvit, di si ga kupila?


-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 03 Srpanj 2009 u 13:45
seni,kika..imate prelijepe primjerke..jedno pitanjce..da li on pušta nove izdanke iz korijena ili je to jedno stabalce pa se ono tako grana..pitam jer ja imam dva mala plava i htjela bih ih grmoliko oblikovat..Big%20smile 


Objavio: kontesaa
Datum objave: 30 Srpanj 2009 u 22:50
pčelice kupila sam ga u jednom od trgovačkih centara na akciji (ne sječam se točno u kojem centru) i bio je nekih 30 kn...jedino da ti probam zapelcati grančicu koju?

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Triša
Datum objave: 31 Srpanj 2009 u 09:06
Ja sam probala jednu grančicu koja je rasla skoro vodoravno prekriti zemljom, pa računam da će za neko vrijeme pustiti korijenje i postati neovisna biljka, ako uspije biti će nekome pelcerić(ustvari gotova biljka). Ne znam jedino koliko vremena treba da pusti korijenje, ali malo ću odgrnut zemlju i zaviriti dali se što događa. Prošlo je sigurno već 3 mjeseca od kada sam to napravila.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Triša
Datum objave: 11 Ožujak 2010 u 19:47
Na žalost nisam uspjela zakorijeniti plumbago. Zimi sam ga ostavila u zaštićem kutu dvorišta- ali ne zaštićenog. Nisam imala baš previše nade, izvukla sam ga van, srezala do zemlje, a on nakon nekoliko dana bacio nekoliko listića - hura-povikala sam "živ je".

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: floraifauna
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 16:51
je li netko možda probao uzgoj iz sjemena? imam nekoliko sjemenki pa me zanima što treba?


Objavio: hoya
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 19:01
Evo ja sam pokušala i uspjelo mi je, ali su mi ove zime propali jer sam previše zalila.
Išlo mi je jednostavno. Položila sam sjeme (ustvari suhu laticu cvijeta sa malom, malom sjemenkom pri dnu) na zemlju i lagano samo površno pokrila zemljom. Svaki dan sam prskala (ne zaljevala) i dražala na suncu pokriveno staklom.
Niču dosta brzo.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 19:46
moja dva mala grmića su se u potpunosti osušili sve  2cm do zemlje ,sve sam porezala do tog zelenog dila i evo kako je kod nas ipak počelo prolječe vidim male sitne zelene listiće ,jupppiii cili dan guštam od pogleda na njih probala sam sijat al meni niš ni provirilo


Objavio: floraifauna
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 19:54
hvala hoya . nadam se da ću uspjeti


Objavio: Semira
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 20:45
I meni je uspjelo sijanje prošle godine. Uživala sam ljetos gledajući ga kako cvjeta.
 


Objavio: hoya
Datum objave: 14 Ožujak 2010 u 21:08
Ja sam ga kupila na jesen, ali mi sada jadno izgeda. Suh. Probat ću ga iznjeti van kao i Triša. Možda se i ja obradujem.


Objavio: Fatka
Datum objave: 08 Srpanj 2010 u 22:52
Semira, da li cvijeta iste godine kada si ga posijala?


Objavio: sunceeee
Datum objave: 25 Rujan 2010 u 16:02
Pozdrav! Ajme curke i ja bi jedan ako netko od vas ima viška malih sadnica ili sjemena. smile143

-------------
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)


Objavio: antonija
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 13:07
smile213I ja sam od danas ponosna vlasnica plumbaga, išla sam vanka na pauzi i ispred jedne butige autoopreme ugledala mlade biljčice ispod velike, bez obzira na kišu i prolaznike ja preskočila šimšir i izgulila jednoga!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Semira
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 13:18
Hrabra si Antonija.
Da sam znala da ga želiš, rado bih ti ga  poslala. Čini mi se da si rekla da imaš kćerku u Mostaru, tako da granica ne bi bila problem.


Objavio: antonija
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 23:20
Semira hvala ti kao da si mi ga i poslala, ima njega za kupiti nije ni skup, ali meni je gušt ukrasti cvijet, onda kažu da bolje raste!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: moon
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 23:39
Nisam niti ja mogla odoljeti toj prekrasnoj plavoj boji pa sam se sa sajma cvijeća u Crikvenici doma vratila s jednim malim primjerkom


Objavio: Semira
Datum objave: 16 Listopad 2010 u 14:21
Antonija, Antonija... mogu misliti koliko si čudno izgledala prolaznicima ;)


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 16 Listopad 2010 u 15:05
semira divna  ti je biljčica ,ja imam plave  posađene u vrtu al ove godine su jako slabo cvali ,lišće je dosta jadno žućkasto iako dala sam gnoja ima grana na sve strane ali  ipak je daleko od izgleda tvog..imam u planu i bijelog nabavit-kupit ja nisam za ove akcije zvane ukradi mrzim to kad meni rade pa ne radim niti ja drugima nego lijepo pitam i ja svakom dam kad me pita nego semira jel ti njega prihranjuješ sa istim preparatom ko i druge biljčice? da nisam ja tu nešto krivo napravila


Objavio: Semira
Datum objave: 18 Listopad 2010 u 15:45
Draga Duda-Lave, ja nisam ni postavljala sliku svog plumbaga ovdje, sigurno si me zamijenila s nekim. No, u svakom slučaju, ja sam sa svojim prezadovoljna. Ljetos sam ga zalijevala svakodnevno, kad i druge biljke. I isto ga prihranjivala kad i druge biljke. I to substralom sa dodatkom guana ili asef-ovim đubrivom za cvjetnice.
Pusti ga sad da odmori, a na proljeće ga presadi. Biće on dobar.


Objavio: lilie
Datum objave: 18 Listopad 2010 u 23:24
Antonija smile203   ugledala     smile105  (nema slike skakanja)
    smile127  posadila i uživala  smile71.     smile186


-------------
znati mnogo ne znači biti mudar


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 19 Listopad 2010 u 06:11
Znate da ima svjetliji i tamniji plavi? Oba su divna.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: anči39
Datum objave: 11 Studeni 2010 u 22:25
Imam i ja malu grančicu plumbarga dobila sam ju od Bromelije Tongue 
Izgleda mi  kao da se osušio.Wacko
Tj .lišče se osušilo .Confused
Neznam gdje da ga smjestim .Shocked
Smije li biti u svijeloj grijanoj prostoriji ili ga moram staviti u podrum ili možda u svijetli hladan hodnik?!
Pročitala sam da ne voli zaljevanje Stern%20Smile


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Semira
Datum objave: 12 Studeni 2010 u 08:01
Meni je prošle zime jedan prezimio u dnevnoj sobi, na južnom prostoru. Čak je i cvjetao, negdje u februaru, čini mi se. 


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 20 Srpanj 2011 u 13:46
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novo_procvjetano/30044.aspx"> ovo je moj

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 25 Srpanj 2011 u 13:03
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/novo_procvjetano/30376.aspx">

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: alisa
Datum objave: 25 Srpanj 2011 u 13:50
Zahvaljujući mojoj dragoj prijateljici i ja ih imam opet!Plavi i bijeli..





-------------
Jupiiiiiiiiiii


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 07:42
Jedna od najljepsih plavih biljaka u mome vrtu, a ove godine je napokon i ova limun zuta lantana narasla onako kako sam to bila zamislila. S druge strane, russelia, ona mora jos narasti da bude prema mojim zeljama. http://imageshack.us/photo/my-images/199/plumbagoilantanaizdalji.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
http://imageshack.us/photo/my-images/215/plumbagoirusseliaaugust.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
 


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: hoya
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 08:13
nbjelovu - ovo je nešto predivno!

-------------
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT


Objavio: Free
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 11:45
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jedna od najljepsih plavih biljaka u mome vrtu, a ove godine je napokon i ova limun zuta lantana narasla onako kako sam to bila zamislila. S druge strane, russelia, ona mora jos narasti da bude prema mojim zeljama. http://imageshack.us/photo/my-images/199/plumbagoilantanaizdalji.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
http://imageshack.us/photo/my-images/215/plumbagoirusseliaaugust.jpg/">
Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
 
    Prelijepo izgleda!!!  I lantana i plumbago i ruselija!!!  Koja krasna tri dragulja imaš!!!   Ma kaj tri dragulja, zaboravila sam podraneu, ma ti imaš pravu nizozemsku draguljarnicu!!!

 Iako nesmijem smetnuti s uma tvoju klimu, ali, koliko godina su ti stare ove biljke??


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Mira K
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 12:43
Prekrasno Nina!smile141


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 18 Kolovoz 2011 u 12:59
Freeland,
Lantana 3godine, plumbago i russelia mnogo, bit ce vec i 7-8 godina.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: forzicija2005
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 15:19
Ahhhh kako je divan ovaj plavi baš bi ga voljela imat već dugo tražim ali kod nas nema nigdje da se kupi Cry


Objavio: Belina
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 15:27
Kakva ljepota!smile120Plavo ,žuto crveno,pa moreClap


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: darijaz
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 15:46
 ja bi pitance, imam plumbago u saksiji i super napreduje, pošto sam u slavoniji nemam puno opcija  za mediteransko cviječe i sve držim u  drvenim bačvama. dali bi bilo dobro da plumbago stavim  direkt u zemlju preko ljeta  a najesen da ga vadim. može savjet cure . hvala.


Objavio: Free
Datum objave: 29 Veljača 2012 u 11:53

Možeš preko ljeta posaditi u zemlju, ali....onda gnjaviš biljku ujesen!!  Ja bi je posadila u veću teglu i s teglom ukopala u zemlju!!  Tako ja radim sa agavama koje su prevelike!!  A MM obožava anđeoske trublje zasaditi svako proljeće u zemlju i onda ujesen vaditi!!  Jeste da su biljke duplo više narasle ovako vani ljeti, ali-----to je još 10-tak velikih biljki za vaditi!!! 

I bijeli bi voljela nabaviti, tamnoplavi Nina još nisam vidjela, ali ja se utapam u plavetnilu mog svjetloplavog!!  Cvate u zimskom vrtu cijele zime!!!

http://imageshack.us/photo/my-images/195/sam4284.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

Nina, daj stavi sličicu, ako imaš makar sa neta, tamnoplavog!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Free
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 12:51
Zbog toga kaj stalno, ali ama baš stalno cvatu, nisam unijela u hladniji i tamniji podrum, već je cijele zime u zimskom vrtu, i stalno ima  nove pupiće i cvijetove, lišća nije ništa izgubio!!  Tako da je bio bez perioda mirovanja, a kako će se to odraziti na cvatnju u ljetnom periodu, neznam !!  Ali sada je počeo tjerati debele mlade grane iz korjena!!  I ne mislim orezivati starije i duže grane, hoću baš rapsodiju u plavome, puta 2!!

Evo današnjih cvijetića !!

http://imageshack.us/photo/my-images/269/sam4611.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: belica
Datum objave: 21 Ožujak 2012 u 20:11
a joj jedna od mojih najdražih biljaka, imam ga već 3 godine kad sam dobila mikro mini sadnicu. Zimi je u hodniku na mirovanju ali zato ljeti izgleda kao prava ljepotica. nemam slike u cvatu ali trenutno je ošišan na terasi i lagano kreće u život.

By http://profile.imageshack.us/user/belicasmelica - belicasmelica at 2012-03-21


-------------
belica,zagreb


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Ožujak 2012 u 06:28
jesam li ja napravila veliku grešku što sam svog orezala?
grane su mu bile skroz suhe - izvan, kad sam počela rezati vidjela sam da unutra nije svaka suha


-------------


Objavio: kontesaa
Datum objave: 30 Ožujak 2012 u 12:01
vidim na početku teme se kaže da ga treba drastičnije orezati...koliko drastično? na mom su listovi uglavnom suhi, samo jedan mali dio je ok...da ga režem za 1/3 ili više? 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: belica
Datum objave: 30 Ožujak 2012 u 13:35
Ja svojeg orežem dobrano već na jesen kad ga spremam tako da mi ne zauzme puno prostora, najčešće glavne grane malo prikratim a ove tanje više. a kad ga iznosim van malo zagrebem koru jer isto većinom ostane ćelav, da provjerim stanje grana i obično mu nije potrebno dodatno orezivanje.
Sad je vani već 2 tj. sigurno i dobrano je potjerao nove pupove. Preporučam da isto tako provjeriš stanje  i orezuješ po potrebi.


-------------
belica,zagreb


Objavio: Lovro
Datum objave: 30 Ožujak 2012 u 16:04
Ja sam baš danas iznijela van!
Lani ga nisam orezivala, nego danas!
Ne puno, nego samo ono suho!



-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 16:49
Ja sam svoga tek neki dan skratila, i to jako, sta god mi je smetalo to sam otkinula. On je cini mi se i ljepsi kada se jace oreze, jer onda baca mlade grane,koje su ljepseg lista i punije cvijetom. Lani ili preklani sam ga bila osisala do zemlje, da se omladi, i bio je divan. On je u vrtu vrlo agresivan, pusta izdanke posvuda, pravi korov! Ali plavi korov, pa mu se oprasta!

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: antonija
Datum objave: 11 Travanj 2012 u 18:24
ja sam moga pošišala do zemlje, fino je kreno!

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: belica
Datum objave: 04 Lipanj 2012 u 16:06
evo  moj ljubimac je krenuo





Radujem mu se, ja svojeg nisam orezivala osim toliko da ga mogu smjestiti po zimi unutra.


-------------
belica,zagreb


Objavio: matilda
Datum objave: 04 Lipanj 2012 u 17:24
Tvoj već cvate, a na mojem još ni pupoljka nema.Nije ni čudo, s obzirom na vrijeme......red kiše, pa malo pad temperature, pa malo vjetra, a sunce tu i tamo se pojavi tek toliko da znamo da postoji.
Belica, prekrasan ti je!Clap


Objavio: belica
Datum objave: 04 Lipanj 2012 u 18:24
Matilda tako je i mojem vrijeme, red kiše, red sunca, vjetra, ali ništa ga to ne dira. Prepun je već pupova ali samo ova dva su se tek otvorila.
Ma i tvoj će skoro, nebrini.


-------------
belica,zagreb


Objavio: matilda
Datum objave: 04 Lipanj 2012 u 19:48
Ma znam da hoće, samo sam nestrpljiva.Tongue


Objavio: antonija
Datum objave: 04 Lipanj 2012 u 21:41
ni moj još nema pupova,bila sam ga ošišala do dna. neka se malo zamladi.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: belica
Datum objave: 05 Lipanj 2012 u 06:22
ma cvijeće isto ima svoj karakter. Ja sam svoj orezala sve grane recimo 30 ak cm na zimu da mi stane u džunglu u hodniku. I evo cvate.
A moja mama ima još veći na balkonu isto u zg, pa ne cvate.
Ali zato njoj jedna bugenvilija već mj dana cvate a moja tek stidljivo izbacuje sitne pupove.


-------------
belica,zagreb


Objavio: Mira K
Datum objave: 05 Lipanj 2012 u 21:48
Moji su prošle godine izmrzli u tegli pa sam ove godine kupila jedan. Nije previše skup, brzo raste a još ljepše cvjeta, šteta ga je ne imati.

-------------
Rijeka



Objavio: Fatka
Datum objave: 05 Lipanj 2012 u 23:07
Kod mene raste ali nema cvijeta ni za lijeka.Zadovoljna sam sto je prezivio ovo uzasno vrijeme.Nekoliko puta ga je led pohlupo.Vrijeme je uzsno, samo kisa pada.


Objavio: Free
Datum objave: 20 Lipanj 2012 u 14:36
A moj je cvao cijele zime u zimskom vrtu, a sada bi ja da i dalje cvijeta !!  Al dat ću mu još malo vremena, moram ga nagraditi kaj mi je uveseljavao zimu u zimskom vrtu !!

-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: Lovro
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 17:40


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 30 Srpanj 2012 u 17:56
Lovro prekrasan ti je smile64

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 05 Kolovoz 2012 u 05:48
Divan je, Lovro, ja obozavam plumbago. Tako zahvalan, nezahtjevan, zaista cijelo ljeto cvate sto nije bas cest slucaj sa biljkama. Iako u pitaru ne moze dugo, nakon par godina mu postaje tijesno. Onda je najbolje u proljece, kad se vec orezuje gore, orezati i korijen, staviti nove zemlje, i ponovo ga vratiti na velicinu od godinu-dvije unazad.
 
U zemlji, u Dalmaciji, je vrlo invazivan, ili ti ga KOROV! Ali plavi korov, pa mu se oprasta.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: enrikova nona
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 16:24
dobila mali od štefice.n , presadila ga i evo cvjeta
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/duranta/48744.aspx">



-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 16:35
Ma nevjerojatno da tako mali cvjeta! Je li to plavi, ili bijeli, slika je malo nejasna?

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: kontesaa
Datum objave: 13 Kolovoz 2012 u 22:19
moj ove godine jadniji ne može biti...lišće mu žuti...

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: belica
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 06:33
konte draga, daj čovjeku malo vodice, presadi ga i hranice, oporaviti će se.
I na sunce s njim uvijek, čim prije na proljeće.


-------------
belica,zagreb


Objavio: enrikova nona
Datum objave: 14 Kolovoz 2012 u 11:24
svjetlo plavi 

-------------
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk