Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ahimenes - Achimenes

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Lukovice i gomolji
Opis foruma: Sve o lukovičastom i gomoljastom cvijeću.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1475
Datum ispisa: 19 Travanj 2024 u 22:09
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ahimenes - Achimenes
Objavio: lana2
Tema: Ahimenes - Achimenes
Datum objave: 23 Travanj 2008 u 15:04

Zemlja porijeka je Meksiko. Ova biljka jednostavna je za uzgoj. Ima podzemne gomoljčiće (rizome) koji se u jesen vade i čuvaju do proljeća kada se ponovno sade.

Odličan je izbor za sjenovita mjesta, viseće korpe ili može biti kućna biljka. Ova biljka cvjeta u raznim bojama. U vrijeme cvatnje potrebno je češće zalijevanje uz povremeno prihranjivanje gnojivom.
 
 


-------------
Osijek prelijepi grad na Dravi



Odgovori:
Objavio: lana2
Datum objave: 17 Srpanj 2008 u 07:28
achimenes je stidljivo otvorio svoj prvi cvijet
 


Objavio: hana
Datum objave: 21 Srpanj 2008 u 18:23
baš je krasni,ja obožavam plavo i ljubičasto cvijeće


Objavio: administrator
Datum objave: 21 Srpanj 2008 u 18:55
Na prvi pogled izgledalo mi je kao nova gvineja

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: manči
Datum objave: 21 Srpanj 2008 u 18:57
Imam ljubičasti, jako volim taj cvijet, ali što u moje susjede uspjeva.....to je ljubičasta polukugla.....kod mene je uvijek rastresen....


Objavio: on the cloud
Datum objave: 22 Srpanj 2008 u 14:15
I ja imam ljubičasti. Odlična je i zahvalna biljka za uzgoj koja ne zahtijeva mnogo brige. Čak ga se može i zapustiti neprihranjivanjem (često sam odsutna), iako traži redovito zalijevanje.
Ako je u kvalitetnim uvjetima, može se brzo razmnožiti i cvate konstantno zgodnim cvjetnim ruhom.


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Lipanj 2009 u 15:52
Konačno našla tu biljku,  koju sam na flori dobila od Manči. Zamislite koji je put prošla. Iz Dubrovnika u Zagreba, pa u Rijeku., prava putnica. E sada sam je ja lijepo posadila, dobila instrukcije od Manči, a sada i ovdje pročitala sve što trebam znati.
Moja je još mala, ali našla sam zato sliku od Mančine ljepotice. Nadam se da će moja još ovo ljeto biti takva.
 


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: lana2
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 21:22
I moje su ove godine dosta male biljke, za sada imam samo ljubičaste od prošle godine, ali mi je gospođa na tržnici (ona ista za koju sam već rekla da je moram zaobilaziti u veeeelikom luku LOLLOLLOL) obećala donijeti crvene i roza.  Ajme koje će to biti šareniloWink


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 16 Lipanj 2009 u 16:20
jako zahvalna biljcica, ima sitne male rizome, zimi nestane, u proljece krece ponovo. Inace cvate u kasno ljeto, ali sam je ja stavila na toplo vec u sijecnju, pa je uranila.

http://img189.imageshack.us/i/plavapalma.jpg/">



-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Triša
Datum objave: 16 Lipanj 2009 u 16:23
Pozdrav, imam je i ja i imislim da već imamo temu o njoj negdje. Moja još ne cvate, ali dobila sam je od Manči, možda je njena već u cvatu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: manči
Datum objave: 16 Lipanj 2009 u 19:22
Nije ni moja u cvatu, kasno sam je stavila....


Objavio: pčelica7
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 10:40
krasna biljčica, odma je stavljam na spisak za nabaviti

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: fuksija
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 11:32
Da li se ovaj cvijet moze razmnoziti reznicama?


-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: lana2
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 12:31
Fuksija za razmnožavanje reznicama nisam od nikoga čula. Achimenes ima male podzemne gomoljčiće (rizome), izgledom podsjećaju na male duguljaste šišarke i tako se razmnožava. Nadzemni dio biljke nakon cvatnje sasuši se i ugiba. 


Objavio: fuksija
Datum objave: 04 Rujan 2009 u 12:52
Hvala mnogo na odgovoru, Lana2.

-------------
pozdrav iz Norveske


Objavio: Triša
Datum objave: 18 Veljača 2010 u 09:37
Jučer sam gomoljčiće ove biljke za koju kažu da je sestra gloksinije stavila u zemlju, pa sam potražila u knjigama nešto o ovoj biljci. Kako imamo temu evo još nekih podataka.
Male gomolje, koji nalikuju na gusjenice, treba nabaviti dosta rano u proljeće. U velikom cvjetnom loncu napunjenom plodnom cvjetnom zemljom gomolji će se brzo razviti. Biljka voli rahlu zemlju, pa joj treba dodati malo treseta. Cvjetni lonac treba držati u toploj prostoriji i čim se pojave mladi izboji treba početi normalno zaljevati. Cjelo ljeto će cvjetati ako je vani na svjetlom mjestu, ali ne na direktnom suncu. Na kraju ljeta pustimo da biljka ugine, lonac odložimo i tokom zime ne brinemo o njemu.
Tek na proljeće gomoljčiće izvadimo iz zemlje i posadimo u svježu cvjetnu zemlju. Nikad ne treba dozvoliti da se zemlja potpuno osuši.


-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: kontesaa
Datum objave: 21 Veljača 2010 u 21:13
baš sam htjela pitati jel sad vrijeme da ga počnem zalijevati? moj je cijelu zimu u podrumu i nisam ga zalijevala uopće....znači selim ga na toplije i kada potjera počnem zalijevati...ok

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Lantana
Datum objave: 21 Veljača 2010 u 21:26
Moj je bio na terasi, natkrivenoj i ponekad sam malo zalila, sad ću ga prema vašim uputama presaditi i na sunce.

-------------
život je more


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 22 Veljača 2010 u 07:09
kontesaa i Lantana, ako dozvoljavate da se priključim malim savjetom.
Ahimenes nakon cvatnje u kasnu jesen treba odrezati, a rizome-sitne gomoljčiće ostaviti u suhoj zemlji bez zalijevanja upravo do sada.
 
jer, ako ga sada posadite cvasti će cijelo ljeto.
 
Sad presipajte zemlju na novine  i potražite ih, ima ih sigurno puno, različitih veličina, odvojite od zemlje i proberite po veličini. Oni veći će bogatije cvasti, ali ne brinite cvasti će i manji.
Ovisno o veličini tegle posadite na svakih 8-10 cm jednoga na 2-3cm dubine u vlažnu zemlju i držite na toplome. Za dva do tri tjedna će niknuti i imati ćete kaj vidjeti, nisu sitni poput ostalih klijanaca. I dalje im treba toplo i svijetlo mjesto.
Vole puno svjetla i lagano sunce, prejako sunce isprži im listove, ali ipak cvatu. Treba ih redovno zalijevati i povremeno dohranjivati.
Meni osobno najljepši su u dugačkima visećim teglama u kombinaciji s bijelom bakopom, ali i sami u tegli su prekrasni.
ovim načinom svake sljedeće godine imat ćete sve više u više rizoma.
Nadam se da sam pomogla informacijama
lijepi pozdrav svima
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 22 Veljača 2010 u 09:54
hvala Saro...tak budem napravila i nadam se da će biti kao i prošle godine kada sam ga dobila Smile

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: korijenko
Datum objave: 22 Veljača 2010 u 15:16
Jučer sam čeprkala po biljkama i na red je došao i ahimenes. Lani ujesen dobila sam biljkicu od naše drage forumašice, cijelu zimu bio mi je na prozoru u garaži i malo malo sam ga zalijevala.
Stabljika i cvijet su se posušili i ja mislila - gotovo Confused
Sve sam istresla a u nutra sve puno izdanaka Smile, brzo sam posadila u frišku zemlju i dobro zalila.....
Ovog ću se ljeta hvaliti sa lijepim achimenesom smile126


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: kontesaa
Datum objave: 22 Veljača 2010 u 22:24
joooj Korjenko sad si mi bubu u uho stavila...prvo ću njega pogledati idući vikend Wink

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: kontesaa
Datum objave: 08 Ožujak 2010 u 11:34
evo jučer sam one male šišarke presadila u novu zemlju, zalila i stavila na topli i nadam se da će sve biti ok, ako netko zna gdje se mogu nabaviti i druge boje (ja imam ljubičasti) neka javi Wink

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Ožujak 2010 u 12:16
moji ahimenesi su niknuli ! Čvrst i zdravi!
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 19:32
evo ih, danas ovako izgledaju:
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 19:35
točno dva mjeseca od sadnje do danas.
sljedeća faza je čekanje cvatnje.
http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Lantana
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 21:55
Ja sam lani dobila od Horti, prije mjesec dana sam tu pročitala da ga treba presaditi u svježu zemlju pa sam i to napravila, ali od njega ni traga, možda ima još nade. Wink

-------------
život je more


Objavio: kontesaa
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 22:00
mojima je tako dobro u zemlji da im ne pada na pamet izaći van LOL

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: rain
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 22:46
Ne brinite,jako su spore na početku,sporo niču i rastu u početku,kasnije se raspojasaju!

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 22:49
rain, nadam se Embarrassed možda ih premalo zalijavam? bojim se da ne istrunu

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: pčelica7
Datum objave: 08 Srpanj 2010 u 18:46
achimenes je prekrasna biljčica, htjela sam ju imati ove godine, al nisam našla...čini mi se da nije tako česta, nisam ju primijetila ni kod koga ili kasnije počinje sa cvjetanjem

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: Triša
Datum objave: 08 Srpanj 2010 u 22:47
Ja je imam i dobro izgleda, ali još nije procvjetala, očekujem da hoće, ali se baš ne sjećam kada je cvjetala lani.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: milica7
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 10:04
Ovo je moj cvijet. Ako netko ima drugu boju, možemo se mijenjati.
  http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/sobno_cvijece/moj_cvijet/18129.aspx">                                                                                                                      


Objavio: Triša
Datum objave: 10 Studeni 2010 u 10:28
Milice krasan je, ali ja na žalost imam istu takvu.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: Mari,5510
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 15:28
milica7 prekrasan ti je a takkođer i fotografija odličnaThumbs%20Up
(namam gaEmbarrassed)

-------------


Objavio: VILMAČ
Datum objave: 23 Studeni 2010 u 15:43
prekrasan cvijet!Tongue nemam uopće ovu vrstu,pitam se zašto!???Big%20smile


Objavio: milica7
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 09:49
Negdje sam pročitala da ovih biljaka ima i u drugim bojama. Zna li netko gdje se kupuje ta biljka? Još da napomenem da ova biljka ima i sjeme koje je jako sitno, izgleda kao prašina. To znam , jer su mi iznikle male biljčice u drugim cvjetnim loncima u kojima nisam sadila ovo a bili su ispod ahimenesa. Sinoć sam htjela isto nešto napisati na ovu temu ali nikako nije išlo.  Hvala što kažete da je fotografija dobra. Ja sam još nova u tim poslovima, što se tiče računala i fotografija. Počela sam u 8. mj. ove godine pa mi još ne ide najbolje. Ne snalazim se još ali svaki dan je sve bolje i bolje.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 15:01
Achimenesa ima mnogo, mnogo uzgojenih boja. Nasla sam nekoliko ceskih sajtova gdje ljudi imaju cijele bogate kolekcije achimenesa, ali nitko nece da proda...ako nadjem, javim.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Gordana102
Datum objave: 07 Siječanj 2011 u 15:20

Ja sam posadila moje 13 posuda po 8kom,svi su ljubićasti, ali prošlog proljeća prijateljica koja ima poljoprivrednu ljekarnu imala je idr. boje.



Objavio: milica7
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 18:34
Gordana, u kojem gradu tvoja prijateljica ima poljop. ljekarnu? Da li će imati i ove godine drugih boja ahimenesa, raspitaj se pa nam, molim te, javi.Puno hvala na odgovoru. Vjerujem da će to zanimati i druge.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Gordana102
Datum objave: 29 Siječanj 2011 u 11:40
Milice sad sam razgovarala sa kolegicom već je narudjbu napravila ,a ahimenese nije narućila jer nemože ih prodati.SLATINA je mali grad 10 000 stanovnika.Poljoprivredna apoteka OPAL Tel:(obrisano)

-------------


Objavio: milica7
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 14:23
Gordana, hvala na informacijama.  Ovih dana ću nazvati da čujem gdje tvoja kolegica nabavlja ove divne biljke.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 20:37
morale bismo pitati rain gdje je nabavila svoje, ona ima nekoliko krasnih primjeraka različitih boja...
 
Inače, da ne zaboravimo, vrijeme sjetve ahimenesa se približavaSmile.


Objavio: jagoda
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 20:52
Slučajno sam naletila na ovu temu  o ovom lijepom cvijetu...Ne znam ništa o njemu, jer nisam pretraživala, ali lani sam ga dobila i ostao je u jednom pitaru vani...Što će biti vidijeti ćemo, možda izađe...Boja je ljubičasta, ali rado bi nabavila i ostale boje ...smile85

-------------
sutra je novi dan


Objavio: tajčica
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 21:04
djevojčice molim vas kada saznate da ovdje napišete gdje se mogu kupiti.
 
 
Hvala
 
 
 


Objavio: kontesaa
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 21:17
njihova sam obožavateljica smile46 ali tako se teško dolazi do njih jer ih skoro nigdje nema za naručiti Confused prošle godine sam naišla u bau...na gomolje i 10 kom je bilo ok 25 kn i kupila sam naravno...jedino boje baš nisu odgovarale onome na etiketi

saro, dobro da si nas podsjetila...moram idući vikend virnuti kako su moji u porumu


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: manči
Datum objave: 30 Siječanj 2011 u 22:59
...godinama  sam  imala  ljubicasti  ali  sam  pogubila  proslo  ljeto  i  njega   tj.  gomoljice....vrlo jednostavna  biljka  cak   mi  je  znalo  ostati  i  u  zemlji  preko  zime ,  vanka  na  kisi  i  opet  bi  izniknulo...... mozda nadjem  u  susjede.... 


Objavio: IVANA IVA
Datum objave: 13 Veljača 2011 u 20:13
super mi je taj cvijet, i ja sam lani kupila u bauhausu, ali mi nije baš napredovao, ali toliko mi se sviđa da neću odustati.... samo da  nabavim nove gomolje....


Objavio: milica7
Datum objave: 13 Veljača 2011 u 21:33
Malo sam istraživala pa sam vidjela da u Varaždinu  (Lithops ) ima na svojim stranicama ovaj cvijet. Ako je netko iz Varaždina , molim ga da ide tamo vidjeti da li ima i kako se prodaje pa da javi ostalima.    

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 15:24
Kupila ih jučer u Plodinama, i to crvene ( flamingo) 23,00kn
Ovo je bila sva kupovina tog dana..
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/plodine_22022011/21546.aspx">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 22:19
Miro, nadam se da će ovaj tvoj stvarno biti crveni, u istom dućanu i u istoj ambalaži sam kupila taj samo je nježno rozi ispao Wink tako da sam još u potrazi za crvenim i bijelim LOL

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: jagoda
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 22:34
Miro u kojim si to Plodinama kupila?

-------------
sutra je novi dan


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 23:49
A u kojim bi draga Jagoda? Onim meni najbližim...Wink
Triša, bumo vidjeli, kažeš i to je moguće..? Kupiš crveni pa ispadne roza? Valjda neće biti tako, u ovom slučaju. Čekt ćemo. Ganas je hladno i neću saditi još par dana. Mislim da nije pametno jer je malo mjesta za smjestiti na adekvatno mjesto.


Objavio: IVANA IVA
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 23:54
joj sutra trčim u plodine, nadam se da ih ima i kod mene...a bilo je lani i u konzumu, ali sam zakasnila.....valjda neću opet...


Objavio: Mira K
Datum objave: 23 Veljača 2011 u 23:57
Zato sam vam i napisala kao i cijenu da tko ju želi sada nabavi. U proljeće nema ničega po centrima, ili ne nabavljaju ili se sve proda kako stigne.


Objavio: jagoda
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 00:20
Hvala ti Miro, odoh surta u tvoje Plodine, jer i mene zanimaju te biljčice...

-------------
sutra je novi dan


Objavio: arim
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 17:13
Miro ti si se lijepo ponovila Tongue Kod nas još nema cvijeća u prodaji jedino što je ostalo od prošle godine,a i netreba nam snijeg danas pada cijeli dan.Za ashimenes prvi put čujem :)pa gdje ja to živim.Prelijep je.


Objavio: IVANA IVA
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 21:47
jeee, uspjela sam kupiti posljednji achimenes u našim plodinama, ljubičasti je , sada sam u lovu na crveni....samo da lijepo nikne....


Objavio: Triša
Datum objave: 24 Veljača 2011 u 22:01
Pa ako ne nađem biti će valjda u italy.......

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: rain
Datum objave: 02 Ožujak 2011 u 23:07
Probala sam staviti link,ali ne radi.
guglajte
http://www.flickr.com/photos/gesneriads/
i uživajte!


-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: pčelica7
Datum objave: 03 Ožujak 2011 u 07:57
evo radi...

http://www.flickr.com/photos/gesneriads/ - uživajte

-------------
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)


Objavio: milica7
Datum objave: 03 Ožujak 2011 u 08:11
Hvala vam što ste stavile ovaj link pa makar tako možemo uživati u ovom prekrasnom  cvijeću......smile64

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 03 Ožujak 2011 u 09:55
rain, hvala za link, zaista je užitak gledati tako divne primjerke, a imam puno favorita.moji ljubičasti (jedini) su niknuli...
http://www.glitter-graphics.com -   http://www.glitter-graphics.com">


Objavio: Silvestra
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 16:26
smile103AHIMENESI...i ja bi to,i ja bi to...lavander eruption,old wine,blue eruption,blue diamond....vau oči su mi skoro isparile kako su lijepi.


Objavio: Mira K
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 19:26
Nisam ih našla na sajmu cvijeća u Pordenone, zapravo nisam imala vremena  potražiti  ih...Unhappy


Objavio: kontesaa
Datum objave: 06 Ožujak 2011 u 20:31
rain primjerci na linku su fenomenalni, ali gdje se to uopće može kupiti? oči su mi ispale od traženja po netu...ali ili ih ima u SAD-u i Engleskoj pa oni ne isporučuju izvan granica ili nađem one koje imam Confused

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: rain
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 00:43
Imaju Englezi,hvale se da imaju najveći izbor Achimenesa u Evropi,isporučuju u EU.3-5 lijepih gomolja košta 3-6 funti,kako koji.

http://www.dibleys.com/ - pogledajte

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 21:49
o da..lijepi izbor Clap samo mi nismo u granicama EU


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: rain
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 22:25
Možda imaš nekog u Sloveniji,naručiš na njegovu adresu,pa onda šveraš.
A ove fantazije od Salibe nisam nigdje našla,tu i tamo neki njegov stariji kultivar.Valjda prodaje samo u svojoj vrtlariji,kolekcionarima,po paprenim cijenama.
Primijetila sam da se ti hibridi i dosta oskudno razmnožavaju-lani sam od jednog gomolja bijelog,dobila samo 2 gomolja.

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: rain
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 22:26
Pčelice,hvala kaj mi rihtaš linkove,ne ide mi to.

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 22:47
a jedino ta opcija dolazi u obzir Wink
nego...usjela si naki salibin primjerak nabaviti? kako? gdje? oni njegovi su mjak Big%20smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: rain
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 23:11
Nisam,bila sam nabavila samo one ljuskice od kojih se sastoji gomolj,masno platila,ali niš nije niklo.Tak da mi je Saliba bil neuspješan.Ali zato Dibleys ima i više nego kaj mi treba,gomolji su prvoklasni.
Al,nikad se ne zna,možda i Saliba naleti negde jedamput.

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: rain
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 23:52
Ukazal se Saliba,al skuuupooo!
www.chilternseeds.co.uk/list.php?type=alphabet&value=A&page=5
Izgleda da sam pretupa za stavit link,bum vježbala.


-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: manči
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 09:25
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_">Shocked  ...o,  ljudi  moji,  ljepote  na  Saliba's   fotkama.....





http://www.smileycentral.com/dl/index.jhtml?partner=ZSzeb114_&utm_id=7922">


Objavio: kontesaa
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 20:29
evo sad radi :) idem virnuti kaj sve ima saliba

http://www.chilternseeds.co.uk/list.php?type=alphabet&value=A&page=5 - http://www.chilternseeds.co.uk/list.php?type=alphabet&value=A&page=5

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Lora
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 22:29
MiraK. nisi ih ni mogla vidjeti jer ih nisu imali, provjereno

-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 22:31
nije baš neka raskoš, ovaj kaj mi se sviđa košta samo sedam funti.
Meni su ljepši oni škotskiSmile


Objavio: jagoda
Datum objave: 08 Ožujak 2011 u 23:41
Gledam i divim se ovim lijepim biljkama. U Pordenonu nije ih bilo, pretražila sam sve štandove sa lukovicama, čak i štand od RAZIELa .koji na stranici ima, ali tamo nije bilo...U Plodinama sam kupila jedan paket Flamingo crvenog.Danas sam otvorila s namjerom da ih konačno posadim. Malo su mi čudni gomoljići pa ne znam kako da ih posadim, odnosno kako je najbolje obzirom da se ne može vidijeti kako se sadi, jer je sve isto. Triša mi je rekla da mogu staviti horizontalno u zemlju..Obzirom da sam laik vi majstorice Rain i Konte kako je najbolje posaditi...
Evo i slike
 
 


-------------
sutra je novi dan


Objavio: rain
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 00:25
Stavi ih horizontalno,pokrij sa oko 1cm zemlje.Inače,stabljika ide iz šiljatog kraja gomolja.

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: jagoda
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 00:33
Hvala ti Rain na brzom odgovoru. To ću učiniti sutra pa onda čekati...Vjerovatno treba i namočiti gomolje prije sadnje, zar ne?TongueTongue

-------------
sutra je novi dan


Objavio: rain
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 00:39
Ja ih ne namačem,nego sam ih prije jedno 3 tjedna stavila na toplo,neposađene.Sad su već potjerale klice,pa sam ih posadila u zemlju.Inače,achimenese zovu i toplovodna biljka,vole da ih se zalijeva mlakom vodom,ili namoči u mlaku vodu prije sadnje.
Možda doživiš iznenađenje,moja prijateljica je lani kupila ovakve kao tvoje,pa su joj procvale prekrasne roze,i samo po koja crvena.

-------------
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!


Objavio: jagoda
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 00:59
Hvala ti Rain, probati ću ih sutra namočitiu mlakoj vodi  i posaditi prema tvojim uputama....Možda dobijem dvije boje kao i tvoja prijateljica, vidijeti ćemo...WinkWink

-------------
sutra je novi dan


Objavio: milica7
Datum objave: 09 Ožujak 2011 u 08:16
Baš ste sretnice koje ste pronašle ahimenes druge boje ( ja imam ljubičasti )Unhappy

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Ožujak 2011 u 15:44
jagoda, imam ih već godinama i
 nikada ih ne namčem, a uvijek mi iz svih rizoma niknu biljke.
Poslušaj rain, posadi ih, zalij toplom vodom i ostavi na toplom mjestu prekrivene plastičnom folijom, vrlo brzo će niknuti, važno je da im je toplo u zemlji...Smile


Objavio: Free
Datum objave: 19 Ožujak 2011 u 13:35

Moji posađeni jako rano, mislim u 11. mjesecu, porasli do sada nekih 20 cm, ali svi su različite visine, od ovih koji imaju tek 1cm, do 20 cm. U tegli ih je 8 a možda još koji nikne, i od sada ih zalijevam toplom vodom!!!


-------------
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode





Objavio: milica7
Datum objave: 19 Ožujak 2011 u 18:45
Retriver Sara, koje  imaš boje ahimenesa? Ja imam ljubičasti.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 17:02
i ja imam ljubičasti, dvije vrlo slične nijanse. Ovako izgledaju danas:
 
 


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 17:04
za koji dan ću ići u MBM pa ću pogledati jel ima koja druga bojaSmile.


Objavio: Triša
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 17:40
Moji su vani, ali još ni "a" od njih, ali mislim da je tako bilo i lani, pa su ipak krenuli, moram ići vidjeti kada!

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: milica7
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 18:08
Moji isto još spavaju zimski san. Jedan sam raskopala i vidim da su živi. Nisam htjela potpuno raskopati da se sjeme koje je ispalo ne izgubi ili propadne duboko  u zemlju pa neće onda niknuti...

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: kontesaa
Datum objave: 21 Ožujak 2011 u 20:46
malo sam kasnije posadila achimenese ove godine (tek jučer), ali nadam se da će fino niknuti Smile malo sam se poigrala kombinacijama i trebalo bi biti simpa Smile
niti ja ih ne namačem prije sadnje
Jagoda, sad će mo svi sa zanimanjem čekati tvoje da procvatu jer su meni prošle godine iz ovakvih crvenih svi rozi ispali Big%20smile


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 18:03
konte, gdje si ih ti prošle godine kupila, jel se sjećaš?


Objavio: kontesaa
Datum objave: 22 Ožujak 2011 u 19:28
ako se dobro sjećam u Bauhausu

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 23 Ožujak 2011 u 22:47
hvala koka, budem potražilaSmile


Objavio: kontesaa
Datum objave: 24 Ožujak 2011 u 10:27
i tamo ih imaju i ove godine, vidjela sam ih, ali nisam kupovala ponovo :)


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: milica7
Datum objave: 17 Svibanj 2011 u 19:40
Drage moje, molim vas, koja je od vas kupovala ili sadila crveni ahimenes ( flamingo) da li  su vam nikli i ako možete staviti neku sličicu da pokažete kako sada izgledaju.smile143smile143


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: Mira K
Datum objave: 18 Svibanj 2011 u 01:38
Milice, meni nije nikao Confused


Objavio: milica7
Datum objave: 18 Svibanj 2011 u 12:26
Ja mislim da su do sada već trebali niknuti. Moji su posađeni 2.4.

-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: kontesaa
Datum objave: 18 Svibanj 2011 u 15:49
moji su malički...slikat ću preko vikenda...
da ti nije presuha zemlja milice? ajd slikni


-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Svibanj 2011 u 13:38
danas je procvao prvi cvjetić:
 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk