Ispiši stranicu | Zatvori prozor

uši na ružama

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Bolesti biljaka
Opis foruma: Sve o bolestima i kako ih sprječiti
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1596
Datum ispisa: 19 Travanj 2024 u 03:20
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: uši na ružama
Objavio: marijana
Tema: uši na ružama
Datum objave: 11 Svibanj 2008 u 17:29
dragi forumaši trebam pomoć u prirodnom uništavanju tih dosadnih uši,
ponekad mi se čini da su debele kao prst i da su već imune na različita kemijska sredstva kao što je pirox i neopitroid (neopermin), a kako ih ionako treba prašiti ili špricati molim vas za biljno rješenjeCool



Odgovori:
Objavio: Božikovine
Datum objave: 11 Svibanj 2008 u 18:39
probaj sa otopinom napravljenom od duhana i vode...2 cigarete u 2 dl vode namoči preko noći, procijedi i pošpricaj po ružama...po potrebi ponovi. mi smo sa tim oslobodili i bršljan od crvenog pauka, iako kažu da se njega teško riješiti.


Objavio: SilveK
Datum objave: 11 Svibanj 2008 u 21:01
Postoji i prirodni insekticid na bazi buhača, razgrađuje se za 4 sata, a djeluje.


Objavio: marijana
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 15:50
ovo s duhanom je zgodno, pogotovo što ne znam kako buhač izgleda ni gdje bi ga nabavila
drage moje puno vam hvala na savjetu jer sam probala i s vodom u koju je bio namočen češnjak, a čak sam ga imala posađenog pored ruža
 
 
hvala idem odmah nabaviti duhan Cool
 


Objavio: SilveK
Datum objave: 12 Svibanj 2008 u 21:52
Insekticid na bazi buhača možeš kupiti u vrtnim centrima.Wink


Objavio: marijana
Datum objave: 13 Svibanj 2008 u 12:13
svaka čast SilveK imaš znanja da mi je neugodno, osječam se kao šmrkljoCool


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 17:30
Rijeka,pa i poslikala si ih,vidi se da su gusjenice.Uši ni ne pojedu na takav način biljku.


Objavio: ammmikulic
Datum objave: 25 Svibanj 2008 u 17:36
kad smo kod usi i problema s ruzama! ja sam imala sitne bubice crne s prozirnim krilcima!hahaha promatrala sam ih dobro!
uglavnom me zanima jesu  te bube usi ili su nekakve dr. bubice?cisto da znam!za sljedeci put ili ako me netko pita!a rijesila sam ih se  pomocu buhaca! hvala!


-------------
Ana Marija


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 23:53
Kod nas buhač raste u prirodi.Prije se tu uzgajao.
Zna li tko kako bi njega (baš sada cvijeta ) mogla iskoristiti i napraviti sama svoj insekticid?smile143


Objavio: dugokosa
Datum objave: 04 Lipanj 2008 u 23:59
ja već čitavo proljeće muku mučim s tim ušima nikako da odu 

-------------
sutra je novi dan


Objavio: suharak
Datum objave: 10 Lipanj 2008 u 12:45
jel zna netko što su točno te male crne bubice, nisu uši


Objavio: dugokosa
Datum objave: 11 Lipanj 2008 u 08:03
bila sam u akciji jučer nekim preparatom na bazi buhača nadam se dugoročnom rješenjusmile222 tih dosadnih ušismile224

-------------
sutra je novi dan


Objavio: bubašvaba
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 09:15
Pročitala sam u nekoj knjizi iz knjižnice da se u zemlju, kod korijena ruže, upikne češanj češnjaka. Tako ruža "povuče" miris koji odbija razne nametnike, pa tako i dosadne uši.
 
Ja sam imala najezdu ušiju na svojim ružicama, i jednostavo sam ih ispirala sa običnom vodom, pa prskala sa otopinom chillija, i nakraju upikla češnjak u zemlju. Ima još koja tu i tamo, ali nema najezde...E sad, da li je od češnjaka, neznam, ali mislim da vrijedi probati Smile


Objavio: moon
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 19:18
Ovo s češnjakom bi valjalo probati


Objavio: belica
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 19:45
ha , probala sam lani špricanje s otopinom češnjaka i nažalost nije pomoglo pa sam ipak morala s neopitroidom. Smrdi , više je djelovalo na mene nego na uši.LOL

-------------
belica,zagreb


Objavio: moon
Datum objave: 25 Svibanj 2012 u 20:13
Tu sam se zasjela, a mislila sam gurnuti u zemlju jedan češnjak. U zemlji ne bi trebao nama smrditi LOL


Objavio: moon
Datum objave: 26 Svibanj 2012 u 20:10
Danas sam poprskala ruže i sve što sam stigla s čajem od koprive, baš me zanima da li će biti kakvih dobrih rezulata što se tiče ušju na ružama 


Objavio: administrator
Datum objave: 27 Svibanj 2012 u 07:40
ako ne uspije probaj sa mospilanom.  naravno ukoliko želite koristiti kemijska sredstva.
 
cijena je nekih 7 kuna za jedno malo pakovanje koje je dosta za 10 litara vode


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: moon
Datum objave: 27 Svibanj 2012 u 19:11
hvala admin....to će biti dostatno za par puta. Za sad, uši su još uvijek prisutne


Objavio: tajčica
Datum objave: 07 Lipanj 2012 u 10:19
iz mojeg osobnog iskustva samo specijalizirani preprat koji sam kupila u austriji drži uš podalje od ruža cca 15 dana, nakon toga sve iz poečtka Wink


Objavio: ArecaAna
Datum objave: 12 Svibanj 2020 u 17:30
Pozdrav. Molila bih pomoc. Na ruzama su mi se pojavile usi,ima ih svugdje,narocito oko pupoljaka i mladih listova. Po preporuci sam uzela Mospilan,receno mi je da je kesica od 2,5 g za 5l vode. Napravila sam odgovarajucu kolicinu i ispricala ruze po listovima. Sad mi recite je li to dovoljno da se oslobodim ovih napasti ili bih smjela i zaliti ruze da ih potrujem i tako? Ima li iko iskustva sa Mospilanom? Hvala


Objavio: Aco
Datum objave: 12 Svibanj 2020 u 18:21
2.5 grama je za 10litara vode inace.
Mospilanom sam i ja spricao tu gamad, i odlican je, sutra ih vise neces imat zive, ali za neko odredeno vrijeme ce se opet vratit. I ja muku mucim sa time, a nevolim toliko trovat okolinu tim kemijama. Pokusao sam i sa koprivama, ali to nema efekta. Inace je dobar i neopitroid za te usi na ruzama, ali kad netko ima puno ruza, ili visoku penjacicu, onda je to malo problem sve poprasit njime.


Objavio: milica7
Datum objave: 12 Svibanj 2020 u 22:04
Ja sam špricala crne uši na vrtnom hibiskusu sa coca colom. Poslije špricanja je odmah nakon pola sata pala kiša i svejedno ih je bilo puno, puno manje. Ponovit ću špricanje dok se malo smiri kišno vrijeme.To bi navodno trebalo uništiti uši.


-------------
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....


Objavio: ArecaAna
Datum objave: 14 Svibanj 2020 u 10:56
E hvala vam na odgovoru. Moje su saksijske ruze,na balkonu,pa su pristupacne za posipanje neopitroidom.
Mospilan sam napravila po uputstvu tete iz poljoapoteke 2,5g/5l???? i pospricala ih preksinoc. Zive su,ali mogla sam ih tako unistiti. Razrijedicu ga obavezno. Hvala jos jednom


Objavio: gute Fee
Datum objave: 15 Svibanj 2020 u 21:11

    Na   DE - TV   ARD Buffet   Vrtlar je dao slijedeci savjet protiv usiju :

    1 ovecu glavicu cesnjaka skuhati u 1 litri vode , ohladiti , staviti u flasu za spricanje i
    pospricati mjesta na kojima su se smjestile usi !
                                                                                              Lechuza World Gaertner GIF - LechuzaWorld Gaertner Gardener GIFs


-------------
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk