Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ešinant - Aeschynanthus

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne cvjetajuće biljke
Opis foruma: Sve o sobnim biljkama koje cvatu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1701
Datum ispisa: 25 Travanj 2024 u 21:59
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ešinant - Aeschynanthus
Objavio: Donata
Tema: Ešinant - Aeschynanthus
Datum objave: 01 Rujan 2007 u 23:48
Evo da stavim i neki cvijetić danas....mamin
Ešinant sliči na kolumneju ali postaje sve popularniji radi crvenog upadljivog cvijeta i bogate cvatnje. Voli često prskanje...
Iz praznih čaški tamno smeđe boje pojavljuju se prekrasni crveni cvijetovi...
Ovo je vrsta Aeschynanthus pulcher ...crveni cvijetovi ljeti...





Odgovori:
Objavio: andrea01
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 13:16
Jesi li ga pokušala razmnožiti? Kako?


Objavio: Ivan
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 18:39
krasan je.. ima li sjemena viška ?

-------------


Objavio: lana2
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 18:55

Mislim da bi ti puno brže i jednostavnije bilo da zakorijeniš reznicu.



Objavio: Ivan
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 18:58
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Mislim da bi ti puno brže i jednostavnije bilo da zakorijeniš reznicu.

ja sam mislio na sebe.. reznica ne bi preživjela put

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Rujan 2007 u 20:29
Kako nebi preživjela?Samo je treba dobro zapakirati i preživi.Pa nebi 10dana putovala.


Objavio: Donata
Datum objave: 03 Rujan 2007 u 19:28
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

Mislim da bi ti puno brže i jednostavnije bilo da zakorijeniš reznicu.



Istina, bolje je s reznicom...a i nisam vidjela neko sjeme..... Moram par zakorijeniti , ali mislim da će morati pričekati da se malo razgrmi jer su sada sve grane u cvijetovima.


Objavio: hana
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 15:33
Pa ako izdrže biljke do druge države kako ne bi do drugog grada? To barem za nas nije problem.....


Objavio: dina
Datum objave: 06 Rujan 2007 u 17:18
Naravno da moze izdrzati kako je
izdralo ono koje je meni shasha poslala

-------------
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...


Objavio: frida
Datum objave: 26 Listopad 2007 u 00:44
Donata, može reznica ovoga? Ako je sad vrijeme...


Objavio: TeaK
Datum objave: 26 Listopad 2007 u 12:28
Kako ja ovo do sada nisam vidjela????

Donata ovo je


-------------


Objavio: Donata
Datum objave: 27 Listopad 2007 u 14:36
Stavila sam reznice u vodu....za sada je jedna pustila korjenčiće....smile55



Objavio: maso
Datum objave: 07 Studeni 2007 u 12:52
...predivan cvijet i meni se jako svidja ima ga kupiti u baumaxu i pevecu, bas sam ga neki dan gledala i vjerujem da cu ga uzeti smile72


Objavio: AB100
Datum objave: 14 Studeni 2007 u 21:16
imam taj cvijet sama sam si ga pelcala star je več dvije godine jako mu odpada lišće zna li tko zbog ćegasmile117

-------------
AB100


Objavio: Donata
Datum objave: 15 Studeni 2007 u 19:08
Originalno poslano od člana AB100 AB100 napisao:

imam taj cvijet sama sam si ga pelcala star je več dvije godine jako mu odpada lišće zna li tko zbog ćegasmile117

Traži vlažnu atmosferu, tako da će joj suhi zrak u sobi  za dnevni boravak škoditi. Lagana sjena se preporuča...
U njezi ovih biljaka ne smijemo zaboraviti da su prvobitno bile epitifi iz vlažnih šuma, stoga zemlja u loncima po mogućnosti bi trebala biti pomješana mahovinom.
Za pospješivanje pupanja zimi temperatura bi trebala biti niža +12 do 15 stup.

Pretpostavljam da joj temperatura ne odgovara-ne bi smjela prelaziti 20 stup. ..i da joj fali vlažnost zraka..


Objavio: mimar
Datum objave: 28 Svibanj 2008 u 09:00

Laka  biljka za gajenje, sa jajastim, kozastim listovima,dostize duzinu do 60cm. Cveta tokom citave godine cvetovima u zutoj,crvenoj ili narandzastoj boji .

 Trazi puno svetlosti (skloniti je sa direktnog sunca, idealna za prozor na istoku ili severu), zalivanje i orosavanje mekom vodom. U toku vegetativne faze dodati u vodu za zalivanje tecno djubrivo na svakih 14 dana. U zimskom periodu smanjiti zalivanje.
Razmnozava se uspesno reznicama (10-15cm) u dobro dreniranoj zemlji.
 
.
 
.
 
.


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: sabaheta
Datum objave: 03 Srpanj 2008 u 12:50
e ovo je zaista super nikad do sad nisam vidjela ovu biljku



-------------
ensar


Objavio: lika1
Datum objave: 15 Prosinac 2008 u 15:52

Ja isto imam ovaj cvijetak kupila ga u Pevecu za 80 kn prošle godine bio je mali a kad ga je MM vidio poludio je u stilu kako trošim novce na takav jadan cvijet, a kad je procvjetao slikao ga je mobitelom i guštao ga pokazivati kolegicama na poslu !!!!Meni cvjeta 2 puta godišnje nalazi se sada u pupovima i imat ću cvjetove oko kraja 1 mj,a onda opet u 8mjesecu.Uopće ga ne prskam samo ga češće zaljevam jer je u boravku pa ga klima dosta grije,a što se tiče pelcanja samo odrežem malu stabljiku zabodem u zemlju i ona se primi, a što je više stabljika to je više cvjetova.



Objavio: Božikovine
Datum objave: 15 Prosinac 2008 u 16:19
Svidjela nam se ova biljčica pa ako netko ima koji pelcer molimo da nas se sjetite (kontaktirajte nas na PP).

-------------


Objavio: mimar
Datum objave: 03 Veljača 2009 u 09:26

cesto tusiranje (evo nas u kupatilu Smile, ne smeta mu ni "cesmovaca") i nagradice vas mnostvom cvetova i u ovom periodu.



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Tija
Datum objave: 03 Veljača 2009 u 09:29
Ovo treba zapisati na listu želja svakako, prelijep je

-------------


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 03 Veljača 2009 u 15:55
Prelijepo izgleda ,a posijeća me po cvijetovima na kohleriju 


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 15:20
i ja ga prvi put vidim i svakako ide na moju listu želja.

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: Triša
Datum objave: 04 Veljača 2009 u 16:11
Predivna biljka, rado bih je imala, ali kud s njom i ovo što imam je već pomalo problem, upravo mm u podrumu radi neke police.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: lika1
Datum objave: 05 Veljača 2009 u 20:33
Prekrasna biljka imam je i ja već 3 godine i svaku godinu mi cvijeta po 2 puta,platila sam ga 80 kn u Pevecu i bio je jako mali ali sada je veliki no ove godine ja bio pun pupoljaka, ali su mi svi otpali i nemam pojma zašto a listovi su mu se počeli sušiti.Molila bih pomoć .Mimar pomozi ako znaš u čemu je problem,jer vidim da je tvoj pun cvijeta i u ovo doba.Help!!!!


Objavio: mimar
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 14:20
Da nisi premalo zalivala?I kod mene se desi da par pupoljaka otpadne ali je to zanemarljivo. Moja opazanja su da ne voli premestanje u fazi cvetanja (inace je dobro drzati ga preko leta u senci, u dvoristu, ako ga imas, jer onda bujnije cveta), dosta cesto zalivanje leti (svakodnevno, za vreme vrucih dana), ne voli suv vazduh, vlaga narocito dok cveta (orosavanje), dosta svetlosti ali bez direktnog sunca i tecno djubrivo barem jednom mesecno(ja moj cak dva puta mesecno prehranim dok je u cvetu jer ima preko stotinak cvetova). I pored toga nije on zahtevan, i stvarno cveta skoro citave godine. I da ne zaboravim, treba ga orezati posle cvetanja jer se tu formiraju kasnije novi pupoljci a reznice se jako lako oziljavaju. Nadam se da cu barem malo biti od pomoci  Smile.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Dalmatinka
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 20:20
a da li ima neki domaći naziv??


Objavio: dzomba
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 20:56
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Predivna biljka, rado bih je imala, ali kud s njom i ovo što imam je već pomalo problem.



Trisa,potpisujem ovo sto si rekla...mada sam je vidjala u ovih dana i bila sam u neudomici Da li je kupiti ili ne ali kako nemam mogucnost da je zakacim na plafon,odustala sam ..ali bas je lijepa!!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: dzomba
Datum objave: 06 Veljača 2009 u 21:15
Originalno poslano od člana Dalmatinka Dalmatinka napisao:

a da li ima neki domaći naziv??


Za domaci naziv,ne bih ti znala reci...ali pronasla sam da su Engleski nazivi:

Lipstick plant; Basket Vine..

Inace ih ima vise vrsta:

-Aeschynanthus radicans;
-Aeschynanthus guttatus;
-Aeschynanthus lobbianus;
-Aeschynanthus gracilis..

Sve su prelijepe!!

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: mimar
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 14:36
Originalno poslano od člana Dalmatinka Dalmatinka napisao:

a da li ima neki domaći naziv??


Nisam sigurna ali mi se cini da ju je devojka u cvecari kad sam je kupovala, prosle godine, nazvala Mona Liza (e, sad koliko je upoznata sa nazivima ostaje da odgonetnemo Wink).


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: OTOK
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 15:17
Prekrasna biljčica, ja sam imala a. sa bijelim cvjetićima, ali mi je jako brzo uginula.
Mislim da je to bio a. chiritoides, stavit će sličicu sa neta.


Objavio: OTOK
Datum objave: 07 Veljača 2009 u 15:17


Objavio: mimar
Datum objave: 08 Veljača 2009 u 16:32
E zbog ovakvih slika vredi izbusiti i plafon! Inace sam ja zidove u terasi toliko izbusila obicnom ekserima da je MM pao u nesvest kada je usao da busilicom izbusi JEDNU rupu. Cekala sam i ....izgubila strpljenje LOL

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: lika1
Datum objave: 08 Veljača 2009 u 18:21
Hvala ti Mimar na savjetu mislim da mi je greška bila što sam ga premještala dok je bio u pupoljcima ali sada ću ga malo odrezati i ukorjeniti nove biljčice pa se nadam da će ih biti puno novih cvjetova.Mogu li ga preko ljeta ostaviti na istočnom balkonu nema direktnog sunca ali je puno svjetla?


Objavio: lika1
Datum objave: 08 Veljača 2009 u 18:35



Objavio: Triša
Datum objave: 08 Veljača 2009 u 21:00
Predivno, nadam se da će sve biti ok.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: mimar
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 14:24
Lika, mislim da ce mu to odgovarati, pogotovo sto njemu treba barem par sati sunca da bi uopste cvetao, a to istocno je idealno.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: dzomba
Datum objave: 09 Veljača 2009 u 17:55
Opet sam ga danas gledala...ali nisam ga kupila jer stvarno nemam ga gdje zakacit...a i ne kosta puno, 8 eur..

Valjda ga nadjem i u maju(mjesecu)...

-------------
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..


Objavio: lika1
Datum objave: 11 Veljača 2009 u 19:41
Mimar hvala ti na savjetima nadam se da će mu to pomoći javim se za nekoliko mjeseci pa ćemo vidjeti što će se dogoditi.Veliki pozdrav iz kišnoga Zadra


Objavio: lika1
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 16:16
Evo jučer sam vidjela ovaj ešinant u Pevecu i kad sam došla kući toliko sam kukala kako je lijep ali skup i da ću ga kupiti kad dobijem plaću,da je MM poludio i otišao ga kupiti.Ima i pupoljke a još uvijek ne znam kakve su boje cvjetovi čini mi se bijele kave.Ako netko ima ovakav primjerak neka mi da nekoliko savjeta.Mimar mi je pomogla prošli put pa se nadam da će i sada!!!


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 16:23
WOW Lika prekrasan je i prvi put ga vidim.Listovi su mu jako zanimljivi.Kukanje se isplatilo,morat ću i ja tako probat kukat MM,možda mi se posrećiWink

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: lika1
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 16:36
Slavonko moja ovaj mali se zove aeschynanthus twister i ja ga isto vidim prvi put,a što se tiče kukanja meni je većinu cvijeća kupio MM ,imam ga u svim postorijama u stanu osim u spavaćoj sobi jer mi tamo NE DOPUŠTA da stavim cvijeće,a inače je moj mužić jako susretljiv buši,kopa,nosi ,radi armature.....


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 16:41
E draga Lika ja baš nisam te sreće,MM cvijeće ne primjećuje,srećom imam ga puno pa kad se ja ponovim on ne primjeti ali drago mu je kad netko dođe pa komentira cvijeće.Da se njega pita on bi svo moje cvijeće prodo!!

-------------
čovjek uči dok je živ


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 21 Veljača 2009 u 17:03
To je još dobro, čitala sam na forumu da je jedan pobacao ženi lončanice kroz prozor jer je pročitao u novinama da su neke otrovne.
A. twister je stvarno neobičan. Tek što pomislim da poznam puno biljaka, 'iskemijaju' neke nove hibride.


Objavio: lika1
Datum objave: 22 Veljača 2009 u 14:15
E Bako ako ga ti nisi još vidjela onda stvarno ne znam tko je,jer ti stvarno imaš hrpu onoga što ja nisam vidjela ili što se nebi usudila uzeti jer ne znam što s njima!!!!Nadam se da neće biti previše zahtjevan za održavanje.


Objavio: lika1
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 17:06
Ja sam svog twistera presadila u veći pitar a muž je napravio rupu za stalak,sada primjećujem da su mu pupoljci malo opušteni kao da se suše iako ga svaki dan lagano prskam,nadam se da je to samo prilagodba na novu sredinu i da neće propasti!Confused


Objavio: trantinchica
Datum objave: 13 Ožujak 2009 u 00:05
wow..kako je neobican..

ja svom dragom mogu kukati koliko hocu..nit pamti svo to cvijece koje nabrajam..nit ga zanima..i naravno..izborio se da u dnevnoj-spavacoj sobi imamo najvise jednu biljku!i to mu je previse Smile al zato imam balkon..


-------------
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..


Objavio: mimar
Datum objave: 22 Ožujak 2009 u 15:59
Originalno poslano od člana lika1 lika1 napisao:

Ja sam svog twistera presadila u veći pitar a muž je napravio rupu za stalak,sada primjećujem da su mu pupoljci malo opušteni kao da se suše iako ga svaki dan lagano prskam,nadam se da je to samo prilagodba na novu sredinu i da neće propasti![IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />

Izvini, sto kasnim, krenulo prolece pa sam vise u basti no za kompom.
Ne brini, nece propasti, cvetove odbacuje zato sto je presadjivan u fazi cvetanja. Vecini biljaka treba period prilagodjavanja na novu sredinu. Nemoj ga premestati, pusti da vidimo hoce li odrzati neki cvet.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: lika1
Datum objave: 24 Ožujak 2009 u 17:19
Mimar na žalost nije ostao niti jedan jedini pupoljak,sada tjera nove listove,prskam ga svaki dan i vidim da mu to paše,ali još nema niti jedan cvjetić!Cry


Objavio: mimar
Datum objave: 25 Ožujak 2009 u 09:48
Bas mi je zao Lika. Bice cvetova, samo nastavi da ga redovno orosavas i dodaj mu jednom nedeljno malo tecnog djubriva. Posle cvetanja bi trebalo orezati grane na polovinu, jer se tu formiraju novi pupoljci, ali je meni  (verujem i tebi) zao da to uradim, no ovog puta cu morati jer je puno izrastao u duzinu.
Zaboravih u zurbi, predivan ti je i ovako, bez cvetova Wink.


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: dobri duh
Datum objave: 13 Rujan 2009 u 09:02
Tu biljku ešinat i mam već 4g. i lijepo mi raste samo mi je sad u pupu pa ne mogu poslat reznice ili se može još razmnožiti listovima.Ja sam zabila u zemlju 2 listića zaljevala je i voli toplinu dok ne krene a poslije raste bez problema. kad ocvate nadam se da ću moći poslati reznice.


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 14 Rujan 2009 u 10:33
Iz mog iskustva,nije mnogo zahtjevna biljka.Redovno zaljevanje i prihrana,to je sve što traži Smile.






Objavio: mimar
Datum objave: 25 Siječanj 2010 u 14:02

Da malo podignemo temu Wink, za sve koji ga imaju (Jasminaa, Lika, sta je sa vasima?) i one koji ga nemaju...Retka biljka koja cveta podjednako intenzivno ne samo kad je kupite "nabildovanu" hormonima, vec i u kucnim uslovima, bez nekih posebnih angazovanja oko nje. Cveta nekoliko puta u toku godine, stotinak neobicnih i jarkocrvenih cvetova traje jako dugo. Ako vam je u planu obratite paznju na listove,  biljka sirokih listova bolje odrzi cvet i vise cveta od uskolisne.

Tek ulazi u cvetnu fazu
 


-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 25 Siječanj 2010 u 17:40
WOW smile39 Prekrasna je mimar.Moja je trenutno u zimskom snu.Malo imala s njom problema.Otpalo joj dosta listova ali se sada oporavlja.Ali našla se još jedna u mojoj kolekciji Smile,nedavno kupljena.Jedva čekam da procvjeta....


Objavio: mimar
Datum objave: 26 Siječanj 2010 u 08:38

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.



-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: jasminaaa
Datum objave: 27 Siječanj 2010 u 11:34
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Uuuu, lepa je! Bogata, zdrava, velika, jako zanimljivo lisce, kada cveta postavi fotku da joj vidimo cvet. Vec kontam kako da  napravimo razmenu pelcera Wink.



Za razmjenu uvijek ali i za pokloniti Wink .Smislit ćemo već neki način Smile


Objavio: natalija
Datum objave: 29 Travanj 2010 u 07:53
moj mali eši kojeg mi je poklonila lika ove zime pomalo, ali sigurno raste



pa sa druge strane




Objavio: mimar
Datum objave: 22 Svibanj 2010 u 20:32
Kum mi posla poruku da se i njemu ozilile obe reznice koje sam mu dala (tesko njemu da se nesto ozili, kod njega bi i kamen pustio zile LOL).
Evo kume, ovaj uskolisni sad cveta, malo kasni ove godine ali mu je oprosteno kad se ovako raskosno baskari Wink.







-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: natalija
Datum objave: 22 Svibanj 2010 u 21:16
mimar krasno izgleda, zdrav, bogat i raskošan...
(kao da opisujem idealnog muškarca LOL)

baš te voli, mimar i vraća ti za svu pažnju i ljubav kojom ga obasipaš


Objavio: natalija
Datum objave: 22 Svibanj 2010 u 21:29
mislim da j i moj formirao pupove, doduše maleni su, ali glavno da ih ima, ovo je slikano neki dan, ali se vide



malo sam ga više zalila pa sam sad na ćudu - nadam se da se neće naljutiti


Objavio: frida
Datum objave: 23 Svibanj 2010 u 01:16
 izvadi ga iz te ukrasne tegle da se posuši višak vode...
Btw, kako ja nemam taj cvijet?


-------------


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Svibanj 2010 u 15:21
jesam frida, već 2 dana je "na suhom"


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Svibanj 2010 u 15:23
p.s.moj je još mali, ali nadam se da će porasti pa ću ti pokušati zapelcati grančicu



Objavio: frida
Datum objave: 23 Svibanj 2010 u 21:34
smile78


-------------


Objavio: mimar
Datum objave: 24 Svibanj 2010 u 14:01
Zao mi sto mi niste blize, moj je dovoljno veliki da podelim viska. 

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: voki
Datum objave: 24 Svibanj 2010 u 14:09
Kumo, biljka je fantastična u cvetanju.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: natalija
Datum objave: 08 Lipanj 2010 u 08:16
mojem su otpali pupoljci Cry
bili su tik do otvaranja i samo su klonuli
ne znam je li do same biljke - smeta li joj što (zemlja, vlaga, mjesto) ili do vanjskih faktora (male ručice koje često dohvaćaju stvarčice s police na koj se nalazi teglica)

uglavnom, namjeravam ga detaljnije pregledati, možda čak i presaditi (ne u veću teglu, tek mu malo promjeniti zemlju) i iznijeti vani na balkon (u zasjenjen dio)
nadam se da će preživjeti


Objavio: d.i.n.a.
Datum objave: 29 Rujan 2010 u 19:12
bila je to ljubav na prvi pogled. vidjela sam ga prije tjedan dana, aeschynanthus twister i od onda ga priželjkivala....
i jučer ga kupila!!!Tongue
da mi nikad ne procvate nebi mi bilo žao jer mu je i lišće prekrasnosmile76


-------------
Tena 28.3.2010


Objavio: mimar
Datum objave: 29 Studeni 2010 u 20:57
  U 9 mesecu sam nasla na jednom od mojih ovu mahunu sa semenkama. Kume, da ti na pamet nije palo sejanje, lakse je reznicama Wink




-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Lovro
Datum objave: 13 Siječanj 2011 u 23:03
Listam teme i divim se cvijeću i sad sam malo zbunjena!
Za cvijeće koje nema sliku uguglam  tražim i kad tam pod columnea krakatau
,
bar po mom viđenj ista biljka Aeschynanthus.
Neznam dal ja ne vidim razliku, ili je nama, ili.....


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: mimar
Datum objave: 14 Siječanj 2011 u 12:44
Iz iste su familije Gesneriaceae, pa ti zato deluju iste.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: Lovro
Datum objave: 14 Siječanj 2011 u 12:49
a-haaaaaa!
Hvala mimar!


-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: Gordana102
Datum objave: 20 Siječanj 2011 u 17:39
Samo da se pohvalim ,prošli petak kupila na tržnici kod nas za samo 10kn.Jedino moj ima žuto pup s crvenim toćkicama.Još se pupovi nisu otvorili.


Objavio: anči39
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 14:47

Ja sam moju kupila (već htjeli baciti )  u jednoj trgovini za 10 kn.

Prvo sam je stavila u negrijani hodnik ,izrezala sve što sam mislila da treba (batrljice ) pa su joj počeli odpadati listovi .
Sada sam je premjestila u grijanu sobu.
Može li me netko savjetovati što bi joj  bilo bolje grijana soba ili hladan hodnik !?
 
Želim ju spasiti Stern%20Smile


-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: mimar
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 17:41
Anci , hladan hodnik ali dosta svetlosti . Odbacila je listove zbog promene. Redovno zalivanje i sacekaj sa bacanjem do proleca, da vidimo ima li pomaka.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: natalija
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 20:04
mimar moj je u toploj dnevnoj sobi i nije baš veliki, ima samo 2 grančice, nedavno je opet zametnuo pupove, ali oni se samo osuše prije nego se uopće razviju do kraja... zemlja mu je uvijek vlažna, ali ne pliva u vodi

znači bilo bi bolje da ga premjestim u negrijani prostor?


-------------


Objavio: anči39
Datum objave: 23 Siječanj 2011 u 22:00
Mimar hvala ! Wink

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: voki
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 08:28

nema puno cvetova, ali sasvim dovoljno da popravi raspoloženje u ove hladne dane.


-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: voki
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 08:29

Evo kumo da vidiš koliko je napredovao pelcerčić koji se zakorenio.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: mimar
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 13:38
Lepo, lepo... biće ih više kada poodraste. Na leto u prosaranu hladovinu i neću ga prepoznati već sledeće zime. Laka za gajenje i zanimljiva biljka jer cveta u ovo doba godine a i ponoviće u toku leta, videćeš...

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: voki
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 14:03
A kada cveta onaj sa sitnim listićima?

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: mimar
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 19:32
Istovremeno sa ovim, nesto manje cvetova ali duze traju. Cvetace ti i on, mozda je tako odrezana reznica da joj treba vise vremena.

-------------
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje


Objavio: anči39
Datum objave: 25 Siječanj 2011 u 20:30
Prekrasno Clap

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Tija
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 12:45
Prekrasni su vam tako veliki s tim zanimljivim cvjetićima, da i hoću nemam ga kamo smjestiti.

-------------


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 26 Siječanj 2011 u 19:53
Aeschynanthus mi se toliko svidio da sam imala priliku kupiti jedan sa prepuno pupova, naravno dio pupova je otpao, ostali stoje...ni bolje ni gore, koji listić je opao pa sada čekam kako će joj biti.....

-------------
http://www.cvjetnodrustvo.com - Cvjetno društvo


Objavio: Monny
Datum objave: 16 Veljača 2011 u 17:58
jjjjooooooooooooooooooojj i ja hoću takavvvv !!!
očarali su me ti vaši ljepotani smile141


Objavio: Mira K
Datum objave: 19 Veljača 2011 u 00:12
Evo ja ga danas u Plodinama vidjela bez cvijeta ( Mona Lisa) i oko 100,00kn košta. Vidim da neki kupuju i za 10,00kn Wink


Objavio: natalija
Datum objave: 19 Veljača 2011 u 07:17
wow, 100 kn... baš dosta
ali, biljka je stvarno divna


-------------


Objavio: Belina
Datum objave: 19 Veljača 2011 u 08:07
TongueBiljčica prekrasna,ja je nisam nikad vidjela,hvala vam na prokazu i upustvu,za uzgoj.smile64


Objavio: Lovro
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 13:57
...moje novo društvo....

-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: darijaz
Datum objave: 26 Veljača 2012 u 15:36
cvijet je preljep trebalo mije dosta vremena da skužim što voli . valja ju držati vrlo vlažnom. da bi cvala mora biti kraj prozora ali da lišće ne dotiće staklo,godi joj svakodnevno prskanje i nevoli temp iznad 24  c.cvate u 3 i 4 mj.  zadovoljna sam  ,treba samo malo vremena. ja sam je kupila u obiju 45 kn dosta velika.ps nakon cvatnje trebalo bi skratiti stabljike na polovicu bilj dužine da bi  dobila grmoliki  izgled . samo  to neradimo zato što nam je žao biljke


Objavio: Mira K
Datum objave: 18 Listopad 2012 u 15:10
Hvala Štefice, polako ali sigurno napreduje  Smile

-------------
Rijeka



Objavio: moon
Datum objave: 18 Listopad 2012 u 16:28
Imala sam Mona Lisu prije par godina, nikakav poseban tretman nije imala. Bila je u visećoj košarici pored staklene stijene balkonskih vrata (jug). Zalijevala sam ju 1 puta tjedno, po ljeti je bila prošarana suncem (kroz škure). Nikad ju nisam prskala vodom. Cvjetala je više puta godišnje i lijepo napredovala. (Prilikom selidbe neke sobne biljke su mi se uništile, a među njima i moja Mona Lisa)


Objavio: makk
Datum objave: 18 Listopad 2012 u 18:31
Evo još jedne vrste Aeschynanthus-a.
Cvjetao je cijelo ljeto.



-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 19 Listopad 2012 u 07:34
makk draga...ovo je nešto prelijepo, fantastičan jeClapClapClap

-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: moon
Datum objave: 19 Listopad 2012 u 18:35
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

makk draga...ovo je nešto prelijepo, fantastičan jeClapClapClap
odista jeBig%20smile


Objavio: makk
Datum objave: 19 Listopad 2012 u 19:39
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

makk draga...ovo je nešto prelijepo, fantastičan je[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />





"Slučajno" imam jednu malu biljčicu, samo ako je budem imala gdje ugurati.


-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 17 Siječanj 2013 u 12:30
...ovako izgleda moja mala biljčica:




-------------
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb


Objavio: makk
Datum objave: 17 Siječanj 2013 u 12:55
Odlično izgleda
Važno je da je preživjela, a na proljeće je možeš iznijeti na balkon.

-------------
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com


Objavio: Mira K
Datum objave: 13 Listopad 2013 u 01:16
Moja je još živa i lijepa je! Štefici Hug

-------------
Rijeka




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk