Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću
Ime foruma: Identifikacija biljaka
Opis foruma: Pomoć pri prepoznavanju Vaših biljak
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1970
Datum ispisa: 18 Travanj 2024 u 17:53
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
Objavio: mima
Tema: Još ih nismo identificirali...pokušajmo ponovo
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 21:54





Odgovori:
Objavio: mima
Datum objave: 18 Ožujak 2008 u 21:57
Zna li netko naziv ove biljke?
Kod nas raste samoniko i lijepo se oblikuje. U proljeće ima bijele cvjetove iz kojih se kasnije razviju plave sjemenke.


Objavio: bubica 78
Datum objave: 03 Lipanj 2008 u 14:23
Živim na 5.katu,krov je ravan i našla sam ovo.
 
 
 
Smile


-------------
začin mora teći


Objavio: shasha
Datum objave: 25 Srpanj 2008 u 18:42
Ovo mi liči na neku vrstu seduma ??!!!
 


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 08 Rujan 2008 u 09:28


Objavio: manči
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 09:34
Prva slika  -  u primorskoj makiji raste lemprika, Viburnum tinus.....isti bijeli cvijet koji u fazi pupoljaka može bacati lagano i rozikasto.....U Dalmaciji počinje cvjetanje rano.....12 - 1 - 2. mj......
Plodovi su modrocrne  suhe bobice i također su lijep ukras grma.....čest je u nasadima, formira se u živice ili stabalca....
Malo me buni list sa 1. slike......a cvat je isti.....


Objavio: manči
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 09:36
Biljka sa krova.....slična mi u kasno proljeće raste na otoku....samoniklo.....da li imaš sliku otvorenih cvjetića ?


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 10:16
http://imajr.com/Original.aspx?Id=IMG-0436-1216296">HyperLink ZNA LI NETKO KAKO SE OVA BILJKA ZOVE-RAZMNOŽAVA-UZGAJA. TO JE NEKAKVO DRVCE SA MESNATIM LISTIĆIMA.....


Objavio: domingo
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 11:58
Meni ovo djeluje kao mali bonsai.....negdje sam slićno vidio, možda da pogledam u svoju knjigu o bonsaiju.......ups - nekom sam posudio a nemam pojma komesmile108


Objavio: natalija
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 13:48
mene podsjeća na "neku" crassulu


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 14:25
PODSJEĆA NA BONSAI, JER RASTE TAKO KAO MALO DRVCE, JA VJERUJEM DA SE MOŽE LIJEPO I OBLIKOVATI, SAMO ME STRAH KAD NE ZNAM JEL SE SMIJE, A NA CRASSULU JER IMA TAKVE LISTIĆE, MESNATE, MALE, MA I MENE NA SVE TO PODSJEĆA SAMO, NIJE TO TO.....


Objavio: shasha
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 22:10
I meni se čini da je neka vrsta-podvrsta crasule.Ne znam kako se zove no mogu ti reći da biljka nije nimalo zahtjevna.Ja je preko ljeta držim vani.E sad,jel može na suncu biti to ne znam jer je moja u hladu i kako joj tamo odgovara nemam je potrebe seliti.Cvate sitnim žutim cvjetićima a razmnožava se grančicama.Znači otkini grančicu i pikni je u zemlju.Meni se do sada svaka primila,ok možda jedna nije a barem 50-ak sam ih zapelcala.U zimi je naravno u kući.Ja je držim u garaži,svjetlo mjesto ne toplo i ne može se smrznuti.Kako je nisam sretala u knjigama ne znam više o njoj osim iz iskustva.SretnoThumbs%20Up


Objavio: domingo
Datum objave: 10 Rujan 2008 u 11:28
Kakav ima sok, zarastaju li rane brzo, mislim na ožiljke?


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 10 Rujan 2008 u 19:58
sasha, možeš li staviti sliku svoje biljke da vidim????


Objavio: kaća43
Datum objave: 12 Rujan 2008 u 11:26
cvijetoljubac tvoja biljka se zove echeveria pulvinata.malo me zbunio stablasti oblik,ali sam malo guglala i vidjela da ih ima i takvih.razmnozavaju se ko od sale,upravo onako kako je sasha napisala.


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 13 Rujan 2008 u 11:22
izgleda da je, hvala


Objavio: baka
Datum objave: 08 Listopad 2008 u 08:54
Pokušala sam potražiti na kućnim lisnatim biljkama, ali...
Lakše je  postaviti pitanje ovdje.
Naime, uzgajam je već desetak godina, po sluhu,od oka, donijela sam je malešnu, jednom (dvaput?) presadila, a voljela bih ipak saznati više, tim prije što je već povisoka i mislim da bi je trebalo opet presaditi, razdijeliti....
Molim znalce, kako se zove?
Hvala unaprijed. 


Objavio: tropi
Datum objave: 08 Listopad 2008 u 09:13
To je syngonium podophyllum,porodica Araceae-kozlaci,penjačica porijeklom iz srednje i južne amerike....

-------------
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!


Objavio: baka
Datum objave: 08 Listopad 2008 u 17:01
SmileHvala!


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 14 Listopad 2008 u 12:19
EVO I MOJE ISTE KAO KOD CVJETOLJUBCA.NAŽALOST KAD OCVATE UGIBA.  


Objavio: cvjetoljubac
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 17:33
nisam znala da ova biljka cvjeta, moja još nije, samo šteta što onda propada....idem napelcat, ako se desi da procveta i propadne, da opet imam takvu biljčicu....hvala Slavonka


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 18:28
Cvjetoljubac morat ću te razočarat ali ako ti biljka procvjeta procvjetat će ti i pelceri.Ja sam ih stvarno puno upelcala i svi su uginuli,srećom svekrvina nije cvjetala pa sam uzela novi od nje.Dobra vijest je što kad procvjeta cvjetovi se dugo drže,nekad mjesecima.


Objavio: natalija
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 20:30
baš krasno izgleda ovo žuto
jeste sigurni da baš ugine kad krenu cvjetovi propadati?
pitam zato jer je moja baba imala neki sedum, imao je čak i cvjetove žute boje, slične ovom vašem
svaku zimu bi se osušio - ali samo "površinski" jer bi na proljeće krenule mladice i opet bi se zazelenio, rascvjetao...

možda i ovaj vaš "spava zimski san"


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 17 Listopad 2008 u 20:34
sigurna sam,a i jedna mi žena rekla da će uginut kad procvjeta,neznam zašto.mojih par je ovo ljeto bilo u kući a par vani na suncu,sve su cvjetale i isto izgledale.


Objavio: SLAVONKA
Datum objave: 26 Listopad 2008 u 22:55
biljka sa žutim cvjetićima zove se aichryson laxum.


Objavio: Hannah87
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 15:49


Da li netko zna koja je ovo biljka i kakve uvjete treba?


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 16:24
Hana ja mislim da je to Pilea Cadierei


Objavio: Hannah87
Datum objave: 01 Veljača 2009 u 16:44
Mislim da si u pravu, hvala!


Objavio: kontesaa
Datum objave: 27 Veljača 2009 u 11:56
sashaaa jel mogu ja udomiti jedan maaali vrhić te ljepotice? LOL

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: inaja
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 14:02
bubice meni cvjetić koji si našla na krovu liči na kantarion crveni


Objavio: seni
Datum objave: 25 Travanj 2009 u 15:11

Danas sam kupila ove dvije biljčice kod prodavača koji nema pojma o cvijeću. On ne zna ni kako se zovu, ni jesu li trajnice ili ne, koliko velike narastu. Naravno, ne znam ni ja. Ako netko zna, molim da mi odgovori.

 
 


Objavio: smrcko
Datum objave: 25 Travanj 2009 u 20:25
Zna li netko što su ovi plavi i rozi cvjetići između tulipana? Slika je iz Rijeke.



-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 25 Travanj 2009 u 20:55
Potočnica, nezaboravak Miosotis sylvatica.


Objavio: smrcko
Datum objave: 25 Travanj 2009 u 21:00
Hvala Baka Bea. Prelijepa je.Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: hana
Datum objave: 26 Travanj 2009 u 11:06
Seni na prvoj slici je torenija, jednogodišnja niska biljčica a drugu ne znam


Objavio: baka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 11:37

Kupila sam nekoliko biljki u subotu i ovu(imam dva primjerka) jednostavno zaboravila kako se zove i njene karakteristike



-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Tija
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 11:55
 

 

Coreopsis verticillata 'Zagreb'
djevojačko oko
 

visina:
visina sa cvijetom: 30 cm
boja cvijeta: zlatno žuta
vrijeme cvatnje: VII-IX

položaj: sunčano
stanište: otvoreni prostor
tlo: umjereno vlažno, hranjivo

namjena: za vrtne gredice
gustoća sadnje (kom/m): 6-9
veličina posude: 9 cm, kvadratna



-------------


Objavio: baka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 15:21
Tija, hvala!Big%20smile Ja sam to i kupila tamo, ali kad sam došla doma Confused!
Jedino moram pitati da li sam dobro razumjela: posuda 9 cm...znači da ja to mogu u one moje zidane "sanduke" u kojima imam maćuhice, koje su mi na jednom mjestu nekako propale pa sam malo "očistila".
Ili bolje slobodno negdje u travu kao što su na slici?


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: korijenko
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 15:44
Bako posuda od 9 cm je ova plastična u kojoj ti sad raste, sve njihove trajnice su posađene u istim važićima od 9 cm.
To djevojačko oko će ti se dosta raširit, ja bi na tvom mjestu to posadila u vrt, ili za prvo leto stavi va veći važ pa druge godine u vrt.


-------------
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)


Objavio: baka
Datum objave: 28 Travanj 2009 u 16:03
Hvala Korijenko.U četvrtak (s pomoću BožjomWink) će me MM otpeljati na Viškovo pa je dobro da znam kupiti važi za njih.

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: kat.rea
Datum objave: 01 Svibanj 2009 u 21:48

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused


Objavio: baka
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 17:57
Kako se zove ova ljetnica? Smije li na jarko sunce?
 
 
Usput, Kat.rea ovaj cvijet gore je prekrasan!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: crasula
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 19:09
Baka to je Heliotropum ili kako ga kod nas zovu Vanila jer ima miris po vaniliji.
Voli sunce, redovito zalijevanje i otkidaj ocvale cvijetove pa ce vise cvjetati. Moze prezimiti kao i lantana u kuci dakle ne vani.
 


Objavio: baka
Datum objave: 03 Svibanj 2009 u 20:22
Crasula baš ti hvala na brzom odgovoru. Jer radi kombinacija boja baš bi ovo trebalo na sunce! Znači: može!

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Ivan
Datum objave: 09 Lipanj 2009 u 15:36
Originalno poslano od člana cvjetoljubac cvjetoljubac napisao:

PODSJEĆA NA BONSAI, JER RASTE TAKO KAO MALO DRVCE, JA VJERUJEM DA SE MOŽE LIJEPO I OBLIKOVATI, SAMO ME STRAH KAD NE ZNAM JEL SE SMIJE, A NA CRASSULU JER IMA TAKVE LISTIĆE, MESNATE, MALE, MA I MENE NA SVE TO PODSJEĆA SAMO, NIJE TO TO.....
nije bonsai, naraste i do 25 cm (bar kod mene):)


Objavio: zvrk
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 21:06
Kako se zove ovaj rozi cvijet?Smile
 
Vidam cesto u vrtovima, prije neki dan uslikala kad smo isli na izlet u Hever Castle
 
http://img200.imageshack.us/my.php?image=img7686r.jpg">
 
 


Objavio: iris
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 21:47
možda je   http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317

-------------


Objavio: zvrk
Datum objave: 10 Lipanj 2009 u 22:11
[QUOTE=iris]možda je   http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317%5b/QUOTE - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=3317[/QUOTE ]
 
Hvala Big%20smile, to je!!!!


Objavio: arim
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 21:25
Danas kupila na tržnici prodavačica kaže Jasmin?Meni je Jasmin poznat po bijelim i puno krupnijim cvijetovima na manjem stabalcu odnosno grmu.Molim vašu pomoć.Koliko naraste,da li voli sunce ili sjenu,vodu,je li trajnica,gdje se sadi,podnosi li niske temperature....?Sve što znate. http://img31.imageshack.us/i/p1010478a.jpg/">






Objavio: natalija
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 22:32
mislim da je to ona biljčica koju (pogrešno) nazivamo kineska mirta
idem probati naći temu o njoj pa ti stavim link

Cuphea hyssopifolia je ispravan naziv



Objavio: natalija
Datum objave: 17 Lipanj 2009 u 22:55
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=196&PN=1 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=196&PN=1


Objavio: arim
Datum objave: 19 Lipanj 2009 u 14:02
Hvala puno,to je to.


Objavio: hana
Datum objave: 19 Lipanj 2009 u 14:09
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Prepoznaje li netko ovaj cvijet?

 i malo krupniji plan da se vidi i list
 Ova biljka navodno tjera voluharice
a ova bi trebala otjerati moju Reu ( psa) sa neželjenog mjesta Confused
 
 
ovo prekrasno crveno bijelo ti je shizanthus ili orhideja siromaha kak su je neki zvali. Predivna je ,ja je nisam našla kod sebe.Imala sam sjeme ali mi je poleglo ako budeš ljubazna možeš malo skupiti kad ocvate?


Objavio: baka
Datum objave: 29 Lipanj 2009 u 19:44
 
 
Molim koja je ovo biljka!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: djeka
Datum objave: 29 Lipanj 2009 u 22:53
aphelandra squarrosa


Objavio: voki
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 08:12

prošle godine posijane semenke, plod donešen iz Tunisa, plod crven, okruglast sa srvenkastim malim semenkama u plodu.

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: baka
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 08:16
Originalno poslano od člana djeka djeka napisao:

aphelandra squarrosa
Hvala puno na odgovoru.Smile
Sad idem "guglati" da vidim kako se njeguje i tome sl. da ju ne upropastim neznanjem!Big%20smile


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 06:37
 
Molila bih tko može identificieati ove cvjetiće u vazama. dva ista. I dati savjet kud s njima (zemlja, vaza, hlad, sunce)
 
Ovo "bogatije " mi se čini mini ruže ali ni s njima ne znam kud i kako.
Hvala unaprijed.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Nana
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 07:29

Primjereno Tebi, stavila si decentne sličice, ali mislim da je na gornjoj Vinca rosea sinonim Catharanthus roseus po našem madagaskarski zimzelen ili samo vinka. Sadrži neke otrovne alkaloide koji se koriste za liječenje cijelog niza teških bolesti. U suptropskim područjima sa min.  temperaturama +5° C doista je zimzelena biljka. Ne znam kako će prezimiti kod Tebe, možeš ju pokušati spremiti preko zime na neki osunčani prozor, ali svakako pokupi sjeme, pa ako ništa drugo u proljeće posiješ. Svakako presadi u veće vaze. Voli sunčane položaje ili djelomičnu sjenu i propusnu, bogatu zemlju, što znači i redovito dohranjivanje za vrijeme cvatnje, a cvate od proljeća do kasne jeseni.

U pravu si, na drugoj slici su mini ružice - jako lijepa boja. One također vole sunce. Možeš ih presaditi u veću vazu ili u vrt na neko osunčano mjesto. Ako su u vazi, pazi da zemlja bude uvijek malo vlažna, ne i mokra. Obavezno skidaj ocvale cvijetove i redovito prihranjuj.  Orezuju se kao i "normalne" floribunte i čajevke na 4-5 okaca u rano proljeće. O njima se na forumu dosta pisalo (guru za minice Brbe).
 
Držim fige da ti sve lijepo raste! Thumbs%20Up


-------------
(O)smijeh je najbolji facelifting   


Objavio: OTOK
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 07:38
Slažem se s Nanom, to je vinca, catharanthus roseus.
Vrlo lijepa biljka, cvate dugo do jeseni. Kupila sam je pred par godina, nije mi se uspjela održati preko zime, ali se sama rasije pa pronađem u vrtu poneku biljčicu. Lani sam skupila sjeme, sad ih imam puno i krasne su


Objavio: baka
Datum objave: 26 Srpanj 2009 u 08:36

Hvala vam lijepa objema.Baš ste brze.

Sad idem zalijevati ali ću prije presaditi ove biljke. Sreća imam rezervi i vaza i zemlje.

A zapisala sam osnovno jer .... pamet mi baš nije prva liga!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 28 Srpanj 2009 u 17:04
Evo me opet.MMK si je to kupila za stolić na balkonu, U mjesec dana je naraslo poprilično i morala ga je seliti u veću vazu.
Može netko reći kako se zove i nešto pobliže o tome?
Hvala.


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: shasha
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 14:34
Baka,pogledaj pod Celosia-pijetlova krijesta.Meni se čini da je to to.


Objavio: baka
Datum objave: 29 Srpanj 2009 u 18:28
Hvala Shasha! Idem guglati!Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: baka
Datum objave: 05 Kolovoz 2009 u 15:41

Ja sam izgleda najčešći gost na ovoj temi. Ali...

Dobila sam na čuvanje od MMK i kćeri joj - Huberta!LOL

Tako su ga nazvale. I rekle da ga moram redovito dobro napajati vodom dok ih nema.
Ali mene zanima nešto više o toj biljci. Pretpostavljam da su to zapravo mladi bambusi. Ima li tko iskustva s tim čudom!


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Kolovoz 2009 u 16:05
Baka,najčešći naziv za njega je lucky bamboo no nema u stvarnosti neke veze sa bambusom.On je iz porodice dracena,što se i po stalu i listu vidi.Ima tema na sobnim lisnim i dekorativnim biljkama o njemu.Pogledam točno gdje pa ti"linknem"(koju riječ sam izmislilaLOL)Wink


Objavio: shasha
Datum objave: 05 Kolovoz 2009 u 16:06
pogledaj tu
 
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=231 - http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=231
 
 
smile79kćerki za"ime"-HubertLOLLOLBaš volim tak kad ljudi "prekrste" cvijet,onda nekako više bude ko član obitelji nego ukras


Objavio: baka
Datum objave: 05 Kolovoz 2009 u 21:26
Shasha hvala idem sad na link.
Ma ja znam da nemaju kućnog ljubimca pa kad sam čula da će mi donijeti Huberta, malo sam Confused!LOL


-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: smrcko
Datum objave: 05 Kolovoz 2009 u 23:59
To drvo Baka simbolizira sreću u kućiWink

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: baka
Datum objave: 06 Kolovoz 2009 u 18:41
TO Šmrcko. MMK  to jako treba!

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: andrea01
Datum objave: 06 Kolovoz 2009 u 21:31
Ova biljkica mi je predivna, ali naravno ne znam kak se zove. Podsjeća me na maslačak, ali puno sitnijih cvijetića ima i kad otcvatu ima padobrančiće kao i maslačak. Zato i ta usporedba. Ovdje je u društvu mojih noćnih frajli, to pišem da se zna zbog visine stabiljke cvijeta.






Objavio: smrcko
Datum objave: 06 Kolovoz 2009 u 23:08
E Baka ova vrsta krasule donosi i čuva novac u kući.Kupi joj i to i puna kuća svega.

Kupila sam ovakvu i to mi je trgovkinja rekla.
Bile su tri stabalceta. Posuše se dva u oči kupovine terena, izašao novac iz kuće. Osuši se i trće pokradu nam tekući račun. Nisam sujevjerna , ali sam se dobro zamislila. Ne kupujem ga dok si ne sredim život, a možda je i dobar nagovještaj da treba čuvati novčanikWinkLOL.




-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: baka
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 07:22
Gdje si kupila?Big%20smile

-------------
Nikad neću biti stara Riječanka.<br /><br />Stari su oni koji su barem 10 godina stariji od mene i to po cijelom svijetu!


Objavio: Mamaa
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 09:09
bako iam i po velikim centrima, i po cvjećarama, zaista na dosta mjesta za kupitiWinkSmile

-------------
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?


Objavio: smrcko
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 10:23
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Gdje si kupila?Big%20smile


U Plodinama ili Konzumu u Tower-u, negdje di je bila cvjećarka koja mi je rekla to za novacSmile.


-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: digitalna
Datum objave: 10 Rujan 2009 u 14:43
Originalno poslano od člana arim arim napisao:

Danas kupila na tržnici prodavačica kaže Jasmin?Meni je Jasmin poznat po bijelim i puno krupnijim cvijetovima na manjem stabalcu odnosno grmu.Molim vašu pomoć.Koliko naraste,da li voli sunce ili sjenu,vodu,je li trajnica,gdje se sadi,podnosi li niske temperature....?Sve što znate. http://img31.imageshack.us/i/p1010478a.jpg/">




Mene zanima da li ta kineska mirta može prezimiti vani ak se radi o kontinentalnoj klimi?


-------------
knjižničarka s motikom


Objavio: smrcko
Datum objave: 10 Rujan 2009 u 23:34
I mene zanima može li preživjeti snijeg i -20?Embarrassed

-------------
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.


Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 14 Listopad 2009 u 10:13
Andrea, ne znam o kojoj se biljci radi, samo ti želim reći da je čarobna ovako tajanstvena i neobičnaSmile


Objavio: kontesaa
Datum objave: 25 Siječanj 2010 u 20:55
ne može...barem moja nije, ali za sigurno ću znati na proljeće...ako ostane u ovakvom stanju...onda će odgvogor biti isti kao i sada 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 10:52
juče sam kupila neki miks biljaka, ali ni na čemu ne piše kako se zovu. meni su neke i poznate, ali ne znam im ime.
 
ovo je neki sukulent
 
http://img29.imageshack.us/i/picture011pd.jpg/">
 
 


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 10:56
 
http://img200.imageshack.us/i/picture012gna.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 10:58
http://img694.imageshack.us/i/picture013xl.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 10:59
http://img242.imageshack.us/i/picture014fc.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 11:00
http://img29.imageshack.us/i/picture015dz.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 11:03
http://img96.imageshack.us/i/picture018o.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 11:03
http://img12.imageshack.us/i/picture017hfl.jpg/">


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 11:05
nadam se da nisam pretjerala.
neke mi se čine jako poznate i mislim da znalcima će biti ova identifikacija mačji kašalj.
 
veliki pozz i veliko hvala


Objavio: kontesaa
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 11:47
na ovo stranici slike 3,4,5,6 su fitonije, a ostalo ne znam 

-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 15:58
kontesaa, ako sam dobro vidjela, to su hypoestes, a ne fitonije, a ostalo još ne znam


Objavio: Baka Bea
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 19:58
E moram primijetiti da Kontesa ima pravo, ipak se čini da su fitonije. Na prvoj slici na ovoj stranici čini mi se da je Pilea spruceana (malo je presvijetla slika, list ima lijep uzorak), druga zelena je sitnolisna (Pilea microphylla) i treća je zmijska pileja (P. serpens). Ako griješim neka netko ispravi.


Objavio: Lora
Datum objave: 03 Ožujak 2010 u 21:53
Nisam baš veliki ekspert, ali Kontesa i Baka Bea su po meni u pravu.
Neke su slike malo presvijetle, ali se ipak da razlučiti.


-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:20
i ja mislim da su hypoestes....mozda se varam?

-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Zvjezdana
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 17:23
Originalno poslano od člana digitalna digitalna napisao:

Mene zanima da li ta kineska mirta može prezimiti vani ak se radi o kontinentalnoj klimi?


nemoze nazalost nama se prosle godine smrzla Cry


-------------
Per aspera ad astra.





Objavio: Nina
Datum objave: 04 Ožujak 2010 u 18:18

fitonije i hypoestes su jako slično, imam i fitonije, ali  hypoestes ima malo nježnije listiće i ovo gore su ipak hypoestes, barem koliko sam skužila googlajući.

negdje sam našla za pileu sprucena da je ista kao pilea involucrata. je li to riječ o jednoj te istoj biljci, a dva različita naziva?


Objavio: springy
Datum objave: 03 Svibanj 2010 u 21:10
Pomagajte molim vas, ne znam koja je ovo biljčica a ne želim ju upropastit prije no što ju upoznam tako da ju posadim u krive uvjete. Da li je moguće da je to neka jagoda???? Heeeeeeeeeeeeeeeeeeelp...Wacko




Objavio: kontesaa
Datum objave: 04 Svibanj 2010 u 09:08


jel ovo korov ili neka cvijećka? tu je bio mali rasadnik i sad više ne znam o čemu se radi





jel ovo kozlokrvina ili nešto drugo?





-------------
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi


Objavio: sunce :)
Datum objave: 20 Lipanj 2010 u 14:48
Ovo drugo ti je slak,ja ga stalno čukan,izluđuje me a na proj slici mislim da je isto korov,meni je rastao uz vodeniku i mislila san da je to dio nje pa sam pustila d naraste,no ispalo je da je korov


Objavio: sunce :)
Datum objave: 20 Lipanj 2010 u 14:49
sorry malo mi tipkovnica šteka


Objavio: medomann
Datum objave: 24 Lipanj 2010 u 09:38
Pozdrav!
Zna li netko kako se zove ovaj grm koji kao samonikli raste na rubovima šuma i šikarama?
 
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/moje_cvjetne_tajne/kako_se_zove/12728.aspx">


Objavio: sun of eart
Datum objave: 23 Srpanj 2010 u 09:33
Imam big problem! Imam neko sobno cvijeće jako je osjetljivo,brzo se množi,i isto tako ugiba,smeta mu jaka sunčeva svjetlost,ne podnosi veliku vlagu.Ne cvjeta lisnato je cvijeće, list mu je sličan divljem bršljanu tanak i krhak zelen bez šara,preljep je kad se proširi u grmić,imam ga već par god.i stalno isto dok se lijepo raširi i krene onda se poćnu listovi sušiti.

Neznam koje je to cvijeće i šta mu treba da ne boluje?

Promijenila sam mu u proljeće zemlju, držim ga u polu sjeni u sobi,ima vlage taman koliko treba,neznam više šta bi s njim! Hellp!

Nažalost nemam mogućnost staviti nj.sliku. 



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk