Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Literatura o ljekovitom bilju

Web: Cvijet.info
Kategorija: Ostale biljne vrste - Forum o biljkama
Ime foruma: Začinsko i ljekovito bilje
Opis foruma: Ljekovi i začini u mome vrtu.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2038
Datum ispisa: 28 Travanj 2024 u 11:47
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Literatura o ljekovitom bilju
Objavio: griva1978
Tema: Literatura o ljekovitom bilju
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 14:43
...nickless tko je taj Willort?? ja nikad čula a zanimaju me kvalitetni autori... :O))što je napisao?..ima li na hr? ...stranu literaturu niti ne čitam... dovoljno je i naše a nakraju sve regije, tradicije i upotrebe dođu na istu stazu i do istih stvari...a i napor mi je čitati na engl ....   :o((..seljak, što ćete :O))))))))))))))



Odgovori:
Objavio: Nickless
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 15:09
http://www.knjiga.ba/Zdravlje/Prirodno-lijecenje/Ljekovito-bilje-i-njegova-upotreba_K2049.html - http://www.knjiga.ba/Zdravlje/Prirodno-lijecenje/Ljekovito-bilje-i-njegova-upotreba_K2049.html
 
Meni je dobar (prvo tu pročitam), premda ima više analitički pristup, nego aplikativni.


Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 15:24
...hmm.. pogledat ću u knjižnici ako imaju  , hvala!! :O))))))))))  ...

.. ja prvo pročitam svaku stranicu ( knjižnica ili knjižara - besramno!! :O))) i onda tek odlučujem dal ću ju uzeti.... ja bih preporučila Mariju Treben, patera Marčinkovića, maurica massagea, jamesa duka....te ivana lesingera i stribora markovića ali on je više za profiće koji znaju šta čitaju jer je tamo zapravo sažmeno znanje koje iza sebe svaka riječ ima cijelu višesatnu priču....
...a imam još i par desetina drugih knjiga ali su za xy izbor ...ovo mi prvi izbor.... al sazanati za kakvog novog dobrog autora uvijek je tragački gušt  :O))))


Objavio: Nickless
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 16:37
Joj trebaće ti onda vremena za odluku jer Willfort ima cca 600 stranica teksta ... možda da odeš prvo na onaj tečaj za brzo čitanje Big%20smile
 
A što se tiče drugih autora, imam ja dosta i drugih knjiga (sasvim dovoljno), ali ne bih se tu uspoređivao s tobom jer rekao bih da ja nisam "profić", suživot sa biljkama bilo to cvijeće, povrtnjak, začinsko i ljekovito bilje, itd ... meni je hobi i samo jedan ugodan začin u stilu života, nemam neki pretenciozan i perfekcionistički pristup. Ovakvi forumi su mi prvenstveno interesantni radi razmjene neposrednih osobnih iskustava, a infomacije se uvijek mogu po potrebi negdje iskopati ... (evo od tebe npr. Tongue)


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 18:26
Uh, skup je taj Willfort, 123 KM (bosanske marke ).
Ja najviše skidam sa interneta, tako usput vježbam i engleski.A nađem i rezultate najnovijih istraživanja.K tome je i besplatno!
Što se knjiga tiče osim ovih što je griva nabrojila imam i Mannfrieda Pahlowa (jako dobar ), Samostansku medicinu i dr.
Marčinković i M. Trben su dobri ali...nedostaju relevantne studije, istraživanja..
Skinula sam sa interneta sve 3 knjige o ljekovitom bilju od  WHO (Svjetske Zdravstvene Organizacije ).O svakoj ljekovitoj biljci su navedene sve rađene studije i njihovi rezultati.Tu nema reklama, samo činjenice!
Nažalost, još mnogo biljaka nije obrađeno u ovim knjigama (nema napr. preslice) a i jako puno je onih kojih kod nas uopće nema.


Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Srpanj 2008 u 19:59
...e za te who edicije sam čula da su super  :O))..... al ja nekako kad tražim znanstvenu potvrdu da bi vidjela kako djeluje koja biljka pitam svog učitelja koji je tu tata-mata u hrvatskoj :o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))  ...a i moram priznati imam neki otpor prema tome jer znanstvena istraživanja mogu samo potvrđivati ono što se u tisućljetnoj praksi dobro zna i dobro je dokazano a današnja medicina nešto može tvrditi da je neučinkovito a prekosutra to neko drugo istraživanje ( sa mrvu drugačijim parametrima potvrditi kao učinkovito) ....da, ali tradicija i znanje prenošeno preko pokoljenja nema nikakog znanja o djelovanju u kombinaciji sa današnjim ljekova.....koji su nužni otrov a ponekad samo otrov...( pokazala povijst farmacije ...  :o(


...ljudi pozdrav!!  odoh ja na ljetovanje! :O))


Objavio: SilveK
Datum objave: 19 Kolovoz 2008 u 22:56
Ja stalno kupujem časopis "ljekovite biljke", baš sam oduševljena njime...Smile


Objavio: griva1978
Datum objave: 19 Kolovoz 2008 u 23:14
..i ja!! :O)))...ono lječenje biljem je koma ali ovaj je stvarno super!! :O))...ali puno se promjenio od prvih bojeva...oni su bili nekako najedukativniji...i za izradu krema i nekih složenijih receptura...



Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 20 Kolovoz 2008 u 23:22
Tko želi i vlada engleskim može na ovoj adresi skinuti sve tri knjige  WHO
Monographs on Selected Medicinal Plants, i pročitati sve o većini ljekovitih biljki sa navedenim studijama i rezultatima istraživanja.


http://www.who.int/medicinedocs/en/d/Js4927e/ - http://www.who.int/medicinedocs/en/d/Js4927e/


Objavio: Mikica
Datum objave: 21 Kolovoz 2008 u 21:53
I ja kupujem "Ljekovito bilje" od prvog broja.Sviđa mi se ali mislim da im slabo ide prodaja toga lista jer sve kasnije i neredovitije izlazi.Baš šteta.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 09 Rujan 2008 u 22:51
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

..."najveća" knjiga  o bilju i esencijalnim uljima u 'rvata!! :O))...a možda i puno šire!!  :O))


Kako se zove knjiga?
Ja Stribora uglavnom čitam na net-u i u Vaše zdravlje.


Objavio: griva1978
Datum objave: 10 Rujan 2008 u 12:06
Stribor Marković : Fitoaromaterapija, monografije esencijalnih ulja i ljekovitih biljaka, temelji fitoaromaterapije

apsolutno svaka rečenica u knjizi je do krajnosti nabijena informacijama ali opet razumljivo gradivo....jednostavno gradivo...nešto, tekst što se može godinama iščitavai i opet mu se vraćati ...



Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 10 Rujan 2008 u 12:54
Da, pronašla sam na net-u.
Zanimljiva cijena:
1. Kemig-261,00 kn
2.Cedrus i Knjiga.net-319,00 kn
 
Ko je ovdje lud?


Objavio: griva1978
Datum objave: 11 Rujan 2008 u 14:01
...ideš.... :O))...nisam uopće skužila!!...ja kupila sa popustom kao njegov učenik  pa se više ne sjećam koliko je bila...ali ovo je stvarno za postaviti im pitanje!!!


Objavio: lijepa cura
Datum objave: 05 Studeni 2008 u 10:56
Griva, željela bih se zahvaliti jer su dobri savjeti pokazali rezultate. U međuvremenu sam počela malo priučavati knjige o aromaterapiji i pročitala sam "A kao aromaterapija" od Slobodanke Poštić i neke tekstove na Cedrusovoj stranici. Pošto vidim da puno znaš o tome, možeš li mi preporučiti literaturu?


Objavio: griva1978
Datum objave: 16 Studeni 2008 u 20:10
....pozdravi!!! :)) eto nije me bilo mj dana pa kaskam i sa dgovorima na pm... sorite svi... :((


... lijepa cura, zavisi što te intereira iz tog područja, ono što sam ti preporučila je mislim sasvim dobro i financijski podnošljivo za apsolutnog početnika ( što sam na svoju ruku zaključila ...) jer ako se ide u neke ozbiljnije stvari krećeš u put bez povratka ( vremena ali i para!!! :)))))..kad ti više nije  nikakav bauk dati 200 kn za 1 eterično ulje ili 200 kn za 30 ml baznog ulja...a da se složi konbinacija za kremu... početno ulaganje ne može proći ispod 1000 kn....
...ako te zanima kozmetika moja topla preporuka je striborov modul aromakozmetike.....

..ako te zanima travarstvo... zavisi- .. zavisi koji vid.... :))


Objavio: lijepa cura
Datum objave: 18 Studeni 2008 u 11:22
O ljekovitom bilju znam ponešto, a i imam nekih knjiga. Zanima me aromaterapija. Ne znam ima li čega kod nas (osim ovo što sam pročitala). Striborova "Fitoterapija" mi je malo prestručna


Objavio: griva1978
Datum objave: 18 Studeni 2008 u 13:58
..za striborova knjiga je zapravo priručnik za znalce i za fitoaromaterapeute... treba višegodišnje proučavanje da bi se ispravno povezala bit ...
.... zavisi koji vid aromaterapije te zanima!!.... anglosaksonski sustav je ispod svakog kriterija a francuski je orjentiran na centar cedrus.... sada su redizajnirali stranice.... i ima se tamo šta proučavati bar mjesec dana.... opet kažem zavisi šta te zanima.... ako bi nešto onako, tek tako, malo za kremice upiši aromakozmetiku ( ili jednostavno pitaj merlinu, kao što si ju pitala kopirajući mjoje riječi....), ako biš ozbiljno se bavila time upiši fitoaromaterapiju ( tekstovi na stranicama su ogledni primjer ozbiljnosti kojom pristupaju toj temi samo što je na predavanjima još puuuuuno stručnije, sveobuhvatnije i opširnije....) .....

...lijepa curo, ključno je pitanje- zašto te zapravo zanima aromaterapija??? šta očekujš od znanja koja ćeš tako dobiti?..po tome se trebaš ravnati ... :)))


Objavio: Ginger
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 11:08
Pozdrav!
Koju biste literaturu o ljekovitom/začinskom bilju preporučili potpunom početniku? Kao hobi i zanimacija? Zanimaju me npr svojstva ljekovitih biljaka koje rastu u našem podneblju (kontinentalnom po mogućnosti), koje bih mogla eventualno sama uzgojiti... Čajevi i slične stvari... Ne znam ništa o ljekovitom bilju,a li imam općenito biološko predznanje. Hvala!


Objavio: griva1978
Datum objave: 23 Studeni 2008 u 13:36
...većinom u literaturi gdje se piše o svojstvima biljaka ne piše o načinima uzgoja ( ali to je donekle manje problematično... ima i na internetu, aj imam neka izdanja ali strane literature za koju sumnjam da se može naći kod nas)....ali svo ljekovito bilje je u principu korov pa kada ga dobro upoznate možete ga prenjeti u svoj vrt.... birajući mu mjesto što sličnije onome u prirodi..hlad, sjena, zemlja....

 a što se tiče svojtava biljaka ...kontinet.... meni jako draga marija treben - zdravlje iz božje ljekarne...piše na način da se zaista možete zaljubiti u bilje, toplo, razumljivo, vrlo višeslojno ali i pitko jednostavno....+ fra marčinković - božja biljna ljekarna.... isto dosta biljaka sa kontinenta....moj savjet vam je da prvo nađete te knjige u knjižnici, dobro ih proučte i kopirate ili kupite što vam je najbolje....npr ova knjiga je  cca  500 kn.... onda mauricce nassage - moj herbar zdravlja.... ostale su više za kasnije razdoblje kada ste već pomalo upoznati sa "dušom" i djelovanjem biljke jer imaju preopšrna nabrajanja djelovanja koja zbunjuju pčetnike ali su izrazito korisna onima koji se više razumiju u bilje jer kada znaju kako na koji način, kako kemisjki koja biljka djeluje ..nda razumiju i pozadinu iznesenog velikog broja prijedloga primjene... a kada ste pčetnik bitno vam je znati najvažnije i najciljanije svojstvo primjene određene biljke...

...klasične ljekovite biljke za kontinet su koprive, turica, rosopas, gavez, trputci, preslice, sljezovi, mente, bazga, kamilica, neven, maslačak, čičak.... i još puno, puno, puno toga...


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 22:27
Evo jedan link sa vrlo dobrom literaturom koja potječe iz 1888 pa nadalje. Sve je na engleskom i radi se o biljkama i njihovoj primjeni na bolestima, ima govora i o upotrebi biljaka kod američkih indijanaca. To je većinom literatura za ozbiljnije bavljenje travama ali je vrlo poučna. Odnosi se na Ameriku. Meni je osobno vrlo interesantna, pa koga zanima... Sva literatura je u pdf formatu i može se skinuti bez ikakvih problema i plaćanja

http://www.swsbm.com/homepage/


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 22:40
Mene zanimaEmbarrassed
Dobrodošla, Lady of leisure.
baviš li se ti ljekovitim biljem?


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 06 Travanj 2009 u 23:37
 Bavim se ali samo za sebe. U principu sve isprobavam na sebi (sama sam sebi pokusni kunić LOL) i nešto malo na mužuEmbarrassed. Ali me to jako zanima tako da stalno čitam i učim.

Hvala na dobrodošliciSmile


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 12:03
Tako sam i ja počela.Sve na sebi a sada bogme pomognem svojima najbližima a i drugima koji žele.
 
Izučavam ljekovito bilje 15-20 god i ne mislim da znam bogznašto. Nikada dosta znanja.


Objavio: griva1978
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 14:45
Dobro došla Lady of leisure!! :)))))))))


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 16:48
Ja sam tek početnikEmbarrassed u tome sam oko 4 god a zanima me konkretno zadnjih godinu dana. Toliko se trudim da saznam nešto više o tome.Ja prema vama nema pojma onda o travama i to je sigurno tako ,ali se nadam da ću nešto naučiti  od vas. U to sam ušla jer bi me doktori vječito držali na lijekovima bez da rade ikakve kontrole pa je meni puko film i rekla sam dosta i okrenula se čajevima. Prvo sam bila kod 2-3 travara ali nije urodilo plodom,pa sam saznala za jednu ženu i kod nje mi se stanje popravilo.Nakon toga sam ja počela više istraživati o tome (točno kada smo uveli internet doma pred ja mislim godinu i pol). I od onda stalno kopam po internetu za travama i čajevima i njihovim djelovanjem. Ali sam trenutačno bazirana samo na moj problem i na kamence u bubregu zbog muža. Tako da nisam baš išla u daljnja "istraživanja" za druge tegobe.
Kod sebe sam sada i sama uspijela da stanje ide na bolje. Sama si slažem čaj od trava koje sam sama izabrala. A za muža baš čekam da dođu sada trave da napravim tinkturu od njih za kamence.Jer ovi naši doktori bi ga najrađe svog ispikali i izslikali sa rengenom da mogu ali on je rekao da se neda njima u ruke. Smile
Ja živim na selu i ima jako puno biljaka oko mene ali nisam toliki stručnjak da ih sama pepoznam i da ih berem jer ne znam to i pomalo se bojimjer bi mogla vrlo lako pogriješiti. Jedino što prepoznajem uvijek je kadulja (tu je ima na bacanje oko mene), lavanda (nju imam zasađenu i raste kao luda bez da je diram uopće a i kadulju sam presadila iz šume) i ružmarin (on isto raste bez da ga taknem i sada baš je pun pčela stalno zuje oko njega). Onda znam šćirica/crkvina ovdje raste oko kuće kao korov.I uglavnom one standardne biljčice s kojima smo se igrali kao djeca maslačak, kiselica, kopriva sa onim rozim cvjetićima i dr..
Čajeve uglanom kupim u onoj riječkoj biljnoj apoteci kod knjižnice( griva zna o kojoj pričamSmile ).
Ja sam još veliki  veliki početnik!


Objavio: griva1978
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 17:00
...eeeee  nadam se u galeni, ne onoj drugoj...tamo -  onoj drugoj me šokirali u par navrata :((((...no onda smo sugrađanke, super, ako imaš komadić zemlje mogu ti ja poslati nešto ljekovitih trava za zasaditi i sjemenja .... sad je taman vrijeme :))))


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 07 Travanj 2009 u 17:37
Je u Galeni ,ja samo kod njih kupujem. Imaju veliki izbor barem za mene. Iskreno ne znam gdje još ima u Rijeci biljnih apoteka.Embarrassed
Ja i sadnja biljaka smo ti na vi. Nisam vična tome uopće a i šta god da stavim u mali vrt koji imam blizu kokoši dođu i sve počeprkaju. One su živa napast,a ne možeš ih otjerat ni da hoćeš uopće ne slušaju.

Evo baš skidam knjigu od Marije Treben "Zdravlje iz Božje apoteke".


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 09:33
Iz te knjige ćeš puno naučiti o liječenju travama ali vrlo malo o raspoznavanju bilja.Za to ti treba neka sa boljim opisima i slikama.
Ali, zbilja ako ne poznaješ bilje JAKO DOBRO, nemoj ga sama brati.
 
Eto, poznaješ maslačak a on je, između ostalog, jako dobar i za bubrege, naročito njegov korijen pa ga vadi i kuhaj mužu.Također je za njega poželjna i poljska preslica.Ali nju ni u kom slučaju ne beri sama jer ima i otrovnih preslica.
Ne vjerujem da ne poznaješ koprivu....Sve su manje-više ljekovite.I ona čisti cijelo tijelo ne samo bubrege nego krv, sve...
Dobro je da si entuzijasta, da imaš želju učiti.To mora uroditi plodom (čitaj:boljim zdavljem )


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 11:13
Evo jučer skinula knjigu ali na ćirilici, kvragu. Učila je jesam ali sam sve već zaboravila. Morat ću još tražiti a ako ne moram do knjižnice.

Griva ako može pitanje kakvu ponudu knjiga ima riječka gradska knjižnica? U svezi biljaka i fitoterapijet, alternativa.
 Jer ja jesam u PGŽ ali do Rijeke imam 40 km tako da mi nije baš usput.

Ne usudim se brati biljke ja. Rađe ih kupim tako sam sigurnija. Preslicu je već probao ali bez učinka.Najbolje mu je pasao Zečji trn. Koprive imam doma baš je i pijem ja sama.


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 11:59
Preslica djeluje na duže staze.
Pročitaj sve što nađeš o zečjem trnu.On baš nije bezopasan pa s njime treba biti oprezan.
 
Da, Srbi više stavljaju knjige na internet.Teško ćeš je skinuti na hrvatskom.
Ja sam je kupila.


Objavio: griva1978
Datum objave: 08 Travanj 2009 u 14:51
 a ja ih  kopirala!! :))).... nisam ih u to doba mogla naći u knjižarama pa ju kopirala iako ju namjeravam kupiti ( draže mi je imti pravu knjigu u rukama)
..općenito pada cijena te literature ali ima svakakvog kukolja na tržištu.... 

.... što se tiče slika... hmmm..imala sam negdje internet adresu gdje su bile vjerodostojne informacije vezane uz ime i sliku biljke... ali moram potražiti....


...gradska knjižnica, pa nisam moram priznati već sigurno 2 god gledala šta ima u vezi toga novog... nemam više potrebe... ali možda počnem čačkati sad kad mislim malo više cvijeća uzgajat, penjaaaaaćiceee:) ... iako mislim da je forum i više nego dovoljno :)))

... pošalji im upit preko maila ili telefonski pitaj... znam da su imali prije davno puno neih knjižica ala telefonski imenci.... puno biljaka i ništa informacija o njima... ali i liste čekanja za takvu literaturu.... ako ima knjižnica u tvome mjestu, možda se iznenadiš i tamo nađeš nešto zanimljivo :)))))


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 10:59
Nemam knjižnicu blizu nažalost. Do prve knjižnice mi je 10 km u jednom smjeru,a izbor je ne baš veliki. Evo baš danas su mi došle knjige koje sam kupila na Amazonu.
"The herbal medicine-maker's handbook"  od James Green

"The herbal home remedy book"  od Joyce Wardwell

"Medical herbalisam" od David Hoffmann

"The book of herbal wisdom"  od  Matthew  Wood

i još čekam knjigu od Rico Check  "Making plant medicine"

Sad imam šta čitati i učiti.


Objavio: griva1978
Datum objave: 09 Travanj 2009 u 20:09
...no no, kad se već ingleština na veliko čita... potraži jessica houdret-practical herb garden... 250 str a od toga 150 o ljekovitom a ostalo jako, jako zanimljivo i korisno o vrtovima i uzgoju ljekovitog i vrtnom dizajnu...ima hrrrrrpe slika sa vrlo dobrim fotkama za raspoznavanje ljekovitog :)

... no imaj na umu da su različite nacije i kulture rabile različite biljke za različite tegobe ( zavisno od drugog bilja kje je raslo na njihovim područjima) pa se možda upotreba ne poklapa sasvim točno sa ovom sa našeg podneblja... naše je pod potpunim utjecajem njemačke i francuske stare fitoterapijeske škole..


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 21:30
Baš ću pogledati na Amazonu ako ima ta knjiga. Hvala na infoSmile.

Da imam to na umu glede različitih kultura i ostalog vezanog uz to.


Objavio: griva1978
Datum objave: 10 Travanj 2009 u 21:32
...ja ju kupila jako davno, ne sjećam se više gdje ali stvarno me ugodno iznenadila :)


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 22 Travanj 2009 u 09:23
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Baš ću pogledati na Amazonu ako ima ta knjiga. Hvala na infoSmile.

Da imam to na umu glede različitih kultura i ostalog vezanog uz to.
 
Ima je na Amazonu kao i puno drugih knjiga od iste autorice.
Lady, kako plaćaš knjige naručene preko Amazona?


Objavio: omni
Datum objave: 29 Travanj 2009 u 20:08
Pozdrav svima! Novi sam i na ovom forumu i pocetnik u ucenju o ljekovitom bilju, no kako me ta tematika zanima vec neko vrijeme, uspio sam skupiti i nesto knjiga. Prakticno znanje mi je nazalost nikakvo. Jos sam u kucnoj biblioteci imao komplet od Messeguea, a kupio sam i Lesingera, Treben, Dukea. Pridruzujem se onima koji su pocetnicima preporucili "Zdravlje iz Bozje ljekarne" jer je pisana zbilja jednostavno i poticajno. Isto vrijedi i za Messeguea (npr. "Moj hrebar zdravlja"), a kod njega je sve jos lirskije i bujnije. Covjek se dobro osjeca vec od samog citanja ovih knjiga. :) Neki dan sam nasao na netu "Zdravlje iz Bozje ljekarne" u pdf-u (na hrv.) pa mogu ovdje stavit linkove (ako pravila foruma to dopustaju za knjige koje su pod copyrightom) ili poslati na PM. 


Objavio: griva1978
Datum objave: 29 Travanj 2009 u 20:48
....ma stavi :).... ako bude protunekim pravilima admini će to prebbaciti u temu gdje se baš takvi linkovi stavljaju.... ali i ja koja sam duže ovdje ju ne znam baš svaki puta naći..... :))))

... ja sam ju kupila davno i bila je 500 kn... što mi se činilo jako puno... ali da je inpozantna i kvaliteno tiskana i da nisam požalila to ne ... :)))


Objavio: omni
Datum objave: 30 Travanj 2009 u 10:03
Ok, pozivam se onda na tvoj blagoslov. :) 500 kn?! Ja sam je prije otprilike 2 godine platio 150 u VBZ-u. Znam da je ranije bio neki drugi izdavac pa mozda zato.

http://www.4shared.com/account/file/50120511/c051cfe8/Zdravlje_iz_bozje_ljekarne.html (cca. 50 MB)

Ili samo tekstualna verzija:

http://rs487.rapidshare.com/files/219073064/Maria_Treben_-_Zdravlje_iz_bozje_ljekarne_-_ljekovito_bilje.pdf (manje od 1 MB)

Usput, tu je i Veliki Kneippov prirucnik kojeg teta Maria i ostali travari redovito citiraju.

http://www.4shared.com/file/98065773/16c30353/Veliki_Kneipp-ov_prirucnik__ucenje_o_zdravom_zivotu_i_prirodnom_lijecenju_.html



Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Travanj 2009 u 12:20
....ne zan sad napamet koji je izdavač bio al bilo oko toliko para sigurno... poklonila sam si ju za rođendan :))



edit: ja pisala i mislila ( ili samo mislila :) na patera marčinkovića i njegovu Božju biljnu ljekarnu ( što će reći tada bilo 500 kn :)... ne na trebenicu... :)


Objavio: griva1978
Datum objave: 30 Travanj 2009 u 12:45
Originalno poslano od člana omni omni napisao:

Ok, pozivam se onda na tvoj blagoslov. :) 500 kn?! Ja sam je prije otprilike 2 godine platio 150 u VBZ-u. Znam da je ranije bio neki drugi izdavac pa mozda zato.

http://www.4shared.com/account/file/50120511/c051cfe8/Zdravlje_iz_bozje_ljekarne.html (cca. 50 MB)

Ili samo tekstualna verzija:

http://rs487.rapidshare.com/files/219073064/Maria_Treben_-_Zdravlje_iz_bozje_ljekarne_-_ljekovito_bilje.pdf (manje od 1 MB)

Usput, tu je i Veliki Kneippov prirucnik kojeg teta Maria i ostali travari redovito citiraju.

http://www.4shared.com/file/98065773/16c30353/Veliki_Kneipp-ov_prirucnik__ucenje_o_zdravom_zivotu_i_prirodnom_lijecenju_.html




Ma super si to iskopao!! :)))) svaka čast :))))..... daj još šta imaš stavi... ja imam  biblioteku knjiga o ljekovitom bilju ali mislim da drugi baš nemaju a i nikad se ne zna.... :))) možda i ja naletim na nešto što bi mi bilo zanimljivo a nemam ( ne laje pas radi sela :)))))


Objavio: omni
Datum objave: 30 Travanj 2009 u 18:06
Da, jos mi je bilo cudno kad si napisala da je impozantna i kvalitetno tiskana, jer ovu bas ne bih tako okarakterizirao. :)

Ma nije to uopce tesko naci, samo malo googlanja, a zasluge idu prije svega onome tko si je dao truda, skenirao knjigu i stavio je na net. Evo, nasao sam jos i ovo: Gelencir Nikola - Prirodno lijecenje biljem.

http://www.4shared.com/file/50118423/86a4c50f/Gelencir_Nikola_-_Prirodno_lijeenje_biljem.html?err=no-sess - http://www.4shared.com/file/50118423/86a4c50f/Gelencir_Nikola_-_Prirodno_lijeenje_biljem.html?err=no-sess


Pogledao sam samo letimicno nekoliko opisa biljaka i cine mi se dosta oskudni, a nedostaje slika i primjera iz prakse. Ako naletim na jos stogod, objavim to ovdje.



Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 17:34
Za  Ferminu ;

[/QUOTE]
 
Ima je na Amazonu kao i puno drugih knjiga od iste autorice.
Lady, kako plaćaš knjige naručene preko Amazona?
[/QUOTE]

Preko Amazona kupujem sa Visom ista ta kartica mi je registrirana na PayPal-u. Amazon ne prima trenutno plaćanje preko PayPal-a , ali primaju  American Express, Diners Club, Discover, JCB, MasterCard, Eurocard, Visa, Visa Check Cards.

Kada naručim knjigu dođe mi za 15 dana +/- par dana.


Objavio: Lady of leisure
Datum objave: 02 Svibanj 2009 u 17:46
omni  svaka čast !!!! Thumbs%20Up


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 04 Svibanj 2009 u 23:23
Evo, tko je dobar u engleskom, tri knjige Svjetske zdravstvene organizacije (WHO ) o ljekovitom bilju.

http://whqlibdoc.who.int/publications/1999/9241545178.pdf - http://whqlibdoc.who.int/publications/1999/9241545178.pdf

http://whqlibdoc.who.int/publications/2002/9241545372.pdf - http://whqlibdoc.who.int/publications/2002/9241545372.pdf

http://www.who.int/medicines/publications/traditional/MedPlantsMonograph3.pdf - http://www.who.int/medicines/publications/traditional/MedPlantsMonograph3.pdf


Objavio: maslacak7
Datum objave: 11 Srpanj 2009 u 14:59
uh vi ste znalci pravi...ja tek kupila sama knjigicu ljekovito bilje...ima slika,opisa gdje brati...za pocetak je ok...volim sve prirodne nacine al sam jos stvarno neznalica...


Objavio: griva1978
Datum objave: 12 Srpanj 2009 u 19:41
ma nismo..... uvijek se tu ima šta učiti i saznavati..... ja ti osobno preporučam da se držiš autora sa neših podneblja za početak ( jer obrađuju način upotrebe i vrste biljaka koje rastu na našem podneblju).... ali jako je i bitno od kuda učiš.... jer iam i prepisivačkih pogreški pa do totalnih gluposti u tim knjigama.... da li se izdaje slikovnica za djecu, strip za odrasle ili knjiga o ljekovitom bilju - kontrola sadžaja je ista - nikakva! pa nemoj sa potpuim autoritetom i sigurnosti uzimati informacije iz bilo koje knjige... uvijek traži provjeru i kopaj dalje... :)


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 06 Kolovoz 2009 u 14:15
Duda-Lave kaže: "..al što ti kažeš to je sve pomalo zastarijelo ima novih medicinskih spoznaja o biljkama i trebao bi neko pametan napisati noviju.".Smile  

Ima i novih.Padaju mi na pamet dvije:
1.James Duke: Zelena ljekarna
2.Stribor Marković :Fitoaromaterapija

Oba autora su znanstvenici i govore o fitoterapiji iz znanstvenih saznanja.

A zatim, tko zna engleski, na net-u može naći knjigu u 3 dijela  Svjetske zdravstvene organizacije (the WHO ) koje govore o liječenju biljem sa znanstvenog stajališta sa navodima svih referenci i studija koje su u svijetu rađene sa nekom biljkom.


Objavio: Duda-Lave
Datum objave: 06 Kolovoz 2009 u 17:15
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Duda-Lave kaže: "..al što ti kažeš to je sve pomalo zastarijelo ima novih medicinskih spoznaja o biljkama i trebao bi neko pametan napisati noviju.".Smile  

Ima i novih.Padaju mi na pamet dvije:
1.James Duke: Zelena ljekarna
2.Stribor Marković :Fitoaromaterapija

Oba autora su znanstvenici i govore o fitoterapiji iz znanstvenih saznanja.

A zatim, tko zna engleski, na net-u može naći knjigu u 3 dijela  Svjetske zdravstvene organizacije (the WHO ) koje govore o liječenju biljem sa znanstvenog stajališta sa navodima svih referenci i studija koje su u svijetu rađene sa nekom biljkom.
eto što kaže Fermina -Daza..netreba ostat na čitanju samo g.Marušića lijepo Vam je napisala autore i nove knjigice..hvala FerminaBig%20smilepa ko oce nek izvoli...ja bum pila i dalje grivine čajeve nebum niš sama mixala.. 


Objavio: griva1978
Datum objave: 07 Kolovoz 2009 u 19:39
...ma šta si sigurna i neka je uobičajena biljka samo mixaj :) menta i matičnjak, kopriva i menta, lipa i kamilica,koromač i kadulja........ su u slabim infuzima bezopasne a osvježavajuće... pogotovo za ljeto.. :)))
 
ovo šta kaže fermina su trenutno alfa i omega ( nadajmo se da će još nešto takvo izaći :)


Objavio: floraifauna
Datum objave: 24 Veljača 2010 u 14:53
Ima li netko od vas knjigu Zdravka Devetka: Od znanja do branja? Imam neke o ljekovitom bilju, ali trebam nešto za sigurno učenje raspoznavanja biljaka.
Našla sam blog biljoteka i tamo se spominje taj autor. Pokušala sam negdje naći knjigu za kupiti, ali je rasprodana. Čini mi se da čovjek ima znanje pa bih voljela ako netko ima knjigu da malo prokomentira.
 
Hvala svima


Objavio: griva1978
Datum objave: 25 Veljača 2010 u 12:25
Originalno poslano od člana floraifauna floraifauna napisao:

Ima li netko od vas knjigu Zdravka Devetka: Od znanja do branja? Imam neke o ljekovitom bilju, ali trebam nešto za sigurno učenje raspoznavanja biljaka.
Našla sam blog biljoteka i tamo se spominje taj autor. Pokušala sam negdje naći knjigu za kupiti, ali je rasprodana. Čini mi se da čovjek ima znanje pa bih voljela ako netko ima knjigu da malo prokomentira.
 
Hvala svima


draga floraifauna.... nema te knjige koja će ti pomoći u potpunosti da sigurno raspoznaš biljke, treba ti mentor ( ako si uokolo Rijeke ja se nudim) jer svaka biljka u divljini zavisno od sastava zemlje, samog sjemena ( genskog materijala), količine vode, količine sunca, okolne vegetacije, nagiba terena ( sjever/jug) zna bitno mijenjati svoj izgled... pa čak i miris....

...ono što ja kao najvjerodostoojnije uzimam su fotografije.... časopis Ljekovito bilje ih ima kvalitenih ( ali ti treba cijeli izdani set), pa ona stranjska žena isto ima super fotografije ( koju sam negdje spomenula...ne znam napamet)..... ako je u pitanju crtež- vrlo, vrlo lako se možeš prevariti....a kad biljku ejdnom osušiš i spremiš - nikad više nisi u stanju potpuno točno definirati šta je ako ju dovoljno ne poznaješ....

... najtoplije ti preporučam da tamo gdje živiš nađeš nekog učitelja/mentora jer u nekim slučajevima to može značiti i pitanje otrovnosoti ili ne....


Objavio: floraifauna
Datum objave: 25 Veljača 2010 u 16:56
Hvala puno na savjetima! I još više hvala na ponudi za poučavanje, ali ja sam iz Požege...
 
Počela sam i ja razmišljati o tome da nađem nekoga tko je u tome dugo i sjetila sam se jednog profesora. Pitala sam fenda bere li još biljke i kaže na moju žalost da ne. Mogu ga otići posjetiti pa možda i pristane...
 
...znam da se može pogriješiti i to sa svakakvim posljedicama pa zasad vježbam promatranje u svim fazama razvoja i to na livadi i zemljištu što mi je blizu kuće... a ono što naučim i želim primjeniti- u ljekarnu po sastojke...
 
imam dvadesetak prvih primjeraka "Ljekovite biljke" časopisa, ali sam i tamo primjetila da im se zna potkrasti pogreška- uz sliku borovice pisalo je borovnica??? pa i to uzimam s rezervom dok ne provjerim još negdje..
 
hvala još jednom Thumbs%20Up


Objavio: crniblace
Datum objave: 22 Ožujak 2010 u 21:25
Ima li igde knjige :Lek iz prirode" 1 i 2.


Objavio: Hannah87
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 15:40
Ako je tko iz Varaždina ili okolice, u centru grada blizu DM-a postavljen je šator s rasprodajom knjiga. Između ostalog ima i dosta knjiga o sobnom i ljekovitom bilju, pa koga zanima, neka si pogleda.


Objavio: sanjam
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 20:25
Zna možda netko gdje nabaviti sjeme "buhača", biljke koja je prirodni insekticid?


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 24 Ožujak 2010 u 21:45
Eh, što ga nisam nakupila kad ga je bilo.smile216


Objavio: neretva
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 00:11
priručnik za sakupljanje lekovitih biljaka;
http://www.4shared.com/file/133266205/e8f482bb/Prirucnik_za_sakupljanje_lekovitih_biljaka.html?s=1 - http://www.4shared.com/file/133266205/e ... a.html?s=1
kremer ljekovito bilje:
http://www.mediafire.com/?ntcywkcmnwj - http://www.mediafire.com/?ntcywkcmnwj

hrvatsko ljekovito bilje;
http://rapidshare.com/files/355135056/DR._KATJA_TOPLAK_GALLE_-_Hrvatsko_ljekovito_bilje.rar - http://rapidshare.com/files/355135056/D ... _bilje.rar

jestivo divlje bilje
http://uploaded.to/file/ndfj1c - http://uploaded.to/file/ndfj1c


lekovito bilje u službi dečjeg zdravlja;
http://www.mediafire.com/?kitzbyzmgfm - http://www.mediafire.com/?kitzbyzmgfm

ljekovito bilje simon ašić
http://rapidshare.com/files/346240756/SimonAsic-Ljekovito_bilje.rar - http://rapidshare.com/files/346240756/S ... _bilje.rar

vasa pelagić lečenje lekovtim biljem
http://uploaded.to/file/7h9l4m - http://uploaded.to/file/7h9l4m
jela od ljekovitog bilja zlata nanić
http://www.mediafire.com/?rogwkz1mcji - http://www.mediafire.com/?rogwkz1mcji
kuvar i biljar od lekovitog bilja milevka jelušić
http://rapidshare.com/files/288176948/Kuvar_i_biljar_za_Vase_zdravlje_-_Milevka_Jelusic.rar - http://rapidshare.com/files/288176948/K ... elusic.rar

lečenje biljem jovan tucakov;
u 4 dijela;http://rapidshare.com/files/264006931/JovanTucakov-Lecenje_biljem_1.rar
http://rapidshare.com/files/264048074/JovanTucakov-Lecenje_biljem_2.rar - http://rapidshare.com/files/264048074/J ... ljem_2.rar
http://rapidshare.com/files/264063107/JovanTucakov-Lecenje_biljem_3.rar - http://rapidshare.com/files/264063107/J ... ljem_3.rar
http://rapidshare.com/files/264077642/JovanTucakov-Lecenje_biljem_4.rar - http://rapidshare.com/files/264077642/J ... ljem_4.rar



-------------
puno ljubavi za ljekovitim biljem , melemima i svakom vrstom prirodnog liječenja...volim stvor prirodu...


Objavio: neretva
Datum objave: 23 Travanj 2010 u 00:25
http://rapidshare.com/files/264006931/JovanTucakov-Lecenje_biljem_1.rar
nekakav je problem sa ovim prvim dijelom, neće mi se link zalipiti sorry


-------------
puno ljubavi za ljekovitim biljem , melemima i svakom vrstom prirodnog liječenja...volim stvor prirodu...


Objavio: curka
Datum objave: 02 Lipanj 2010 u 10:39

pozdrav!! Odlicna tema.. nedavno sam dobila dvije knjige o ljekovitom bilju i jako sam zadovoljna s njima. Nije da se time bavim, ali za osobne potrebe mi je odlicno..

Prva je stara, iz 1974.g. od naseg doktora: prof.dr. J. Tucakov - Lijecenje cajevima ljekovitog bilja. Odlicna je jer ima indeks bilja i indeks bolesti, daje savjete o uporabi, te uz cajeve savjetuje sto jos napraviti kako bi terapija bila potupuna (npr. kupke, higijena...) Vidim da imate i link :) knjiga je stvarno odlicna, preporucujem ju!
 
 
Druga je: Maurice Messegue - Moj herbar zdravlja. Taj vise opisuje biljke, nije toliko strucna kao ova od Tucakova, ali je dobar prirucnik.


Objavio: cenarius
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 16:46
http://www.centarcedrus.hr/fitoterapija/monografije.aspx
http://www.centarcedrus.hr/aromaterapija/monografije.aspx



-------------
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!



Objavio: griva1978
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 20:59
Hej cenarius šta ti radiš po knjizi dr.Markovića?

-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: griva1978
Datum objave: 15 Listopad 2010 u 21:04
...moja zadnja koju sam  pribavila je gadna... navodno vrlo vrijedno dijelo, cca 4000 biljaka ... ali ima mali problem... na mađarskom je, a što nije na mađarskom to je na latinskom... :( ..

-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: cenarius
Datum objave: 16 Listopad 2010 u 04:24
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Hej cenarius šta ti radiš po knjizi dr.Markovića?


Pa ti si mi dala ideju! Ja se promuvah malo po sajtu i nadjoh neke interesantne stvarcice. Tekst o razlikovanju prave lavande od npr. lavandina mi se stvarno dopao. A plus
sve pise farmaceut, po biografiji rekao bih, vrlo strucan. Uh, sto bi bilo lepo naci monografije German Comisson E....
      

-------------
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!



Objavio: griva1978
Datum objave: 16 Listopad 2010 u 19:15
Jest, čovkek je iznad svega stručan Tongue i zaista kvalitetan predavač EmbarrassedEmbarrassed  ...... ali knjiga ljudima koji nisu farmaceuti ili bar prošli njegove edukacije ne može ništa pomoći... jednostavno ju koliko god to željeli, ne mogu razumjeti jer je pisana ..... za stručnjake......


-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: Fermina-Daza
Datum objave: 17 Listopad 2010 u 22:54
Kad želim neku biljku provjeriti u German commission E monographs otvorim ovaj site :
http://books.google.hr/books?id=Q8YOxB6jXsIC&pg=PA65&lpg=PA65&dq=german+commision+E&source=bl&ots=LissGGEaA1&sig=6iQ4wpRVqPHQyDAyoHm2ySkcGUs&hl=hr&ei=8Qi6TIz4GJGVOqai0YYN&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CDQQ6AEwBjgK#v=onepage&q&f=false - http://books.google.hr/books?id=Q8YOxB6jXsIC&pg=PA65&lpg=PA65&dq=german+commision+E&source=bl&ots=LissGGEaA1&sig=6iQ4wpRVqPHQyDAyoHm2ySkcGUs&hl=hr&ei=8Qi6TIz4GJGVOqai0YYN&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=7&ved=0CDQQ6AEwBjgK#v=onepage&q&f=false

Nije baš cijela monografija ali ima puno " lipih stvari ".
To je, zapravo, pregled monografije koja se nudi na prodaju.Dosta stvari se  nađe ali je puno i sakriveno.





-------------
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.


Objavio: griva1978
Datum objave: 17 Listopad 2010 u 23:08
....super je to.... :)))))))))))))  može se svašta isčačkati......... evo baš gledam stanice oko 475 na dalje , interakcia..............  ali mi malo smeta jer su samo eng nazivi bez latinskog.......... pa moram mozgati.....:)))))))))))))))

-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: cenarius
Datum objave: 18 Listopad 2010 u 02:26
Hvala puno, Fermina!
Ovde ocigledno moze dosta toga da se nadje. Bas cu sada malo da citam da vidim sta sve ima...     

-------------
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!



Objavio: Mikan
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 16:57
Moj blog je na tu temu pa pogledajte http://zacini.wordpress.com/ - http://zacini.wordpress.com/

(ps. ako neko ima slican sajt ili blog možemo da razmenimo linkove)


Objavio: griva1978
Datum objave: 24 Studeni 2010 u 17:14
Originalno poslano od člana Mikan Mikan napisao:

Moj blog je na tu temu pa pogledajte http://zacini.wordpress.com/ - http://zacini.wordpress.com/

(ps. ako neko ima slican sajt ili blog možemo da razmenimo linkove)



Mikan .-... površno sam preletila blog..... htjela sam ti ukazati na nešto.... imaš sliku satureje montane  a pišeš o sasvim drugoj biljci: satureji hortensis.....


-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: manči
Datum objave: 15 Siječanj 2011 u 09:05
...dje si Grivaaaa....nema te!!!???Stern%20Smile


Objavio: griva1978
Datum objave: 21 Siječanj 2011 u 15:03
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

...dje si Grivaaaa....nema te!!!???Stern%20Smile



Evo meeee!!! TongueTongue


-------------
http://studio-martina-natura.hr/


Objavio: Sunshine32
Datum objave: 17 Siječanj 2013 u 18:55
Prirodna medicina
Pisac: Vlastimir Nikolić

Sve preporuke za one koji žele od domaćeg autora saznati nešto više o liječenju prirodnim putem :) Kažu da za svaku bolest trava raste, a izgleda da se autor upravo tom mišlju vodio i napisao knjigu. Odlična je!


Objavio: Belina
Datum objave: 26 Siječanj 2013 u 20:19
Pozdravljam sve koji vole više znati o ljekovitim biljkama.
Ja čitam i učim iz knjiga Ivana Lesingera,poštujem sve pisce,ali biljke koje rastu u našim krajevima o njima se treba znati.
bogati smo sa velikim brojem ljekovitih biljaka ,čuvajmo ih,za budučnost.
Svima želim osmjeh na licu,pogled veselja.smile113


-------------
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj


Objavio: rrorion
Datum objave: 27 Siječanj 2013 u 17:20
ali biljke koje rastu u našim krajevima o njima se treba znati.

 -ova mi se rećenica sviđa, čak bih na to  nadovezao:

Ne tražite svoj lijek i hranu za sebe u dalekim zemljama, sve šta vama treba za lijek je vama pred nosom, u vašem dvorištu ili najbližoj šumi, samo vi to nevidite, a ono što vam je najpotrebnije najviše ste gazili svojom nogom, a to što ste najviše gazili svojom nogom još ste i nazvali korovom, neznajući da bi vam on najviše pomogao



Objavio: starlight
Datum objave: 28 Travanj 2013 u 03:03
http://gen.lib.rus.ec/
upišite u tražilicu ključnu riječ (herb, herbal i sl.), ili ime autora ili knjige ako tražite nešto konkretno. knjige su većinom na engleskom, ali ima dosta literature uključujući i znanstvene studije koje ste spominjali da vam često nedostaju u dostupnoj literaturi. nakon toga kliknete na broj 1 skroz desno od naslova i ide direktan download, ili bilo koji od drugih brojeva ako prvi slučajno ne radi (onda vas baci na stranicu s koje skidate).


Objavio: starlight
Datum objave: 28 Travanj 2013 u 03:32
http://buecher.heilpflanzen-welt.de/BGA-Commission-E-Monographs/
tu su cjeloviti tekstovi iz Commission E Monographs za nadopunit ono šta ne daju na google books


Objavio: gute Fee
Datum objave: 10 Rujan 2013 u 23:23
Tek kad mi je lijek prepisan od mojeg doktora u Njemackoj udario na zeludac u toj mjeri da sam pocela jaukati od boli , potrazila sam literaturu o ljekovitom bilju . Za sada posjedujem slijedece knjige :

1)   Pater Simon Asic          Ljekovito bilje
2)   Prof.Dr. J. Tucakov        Lijecenje cajevima ljekovitog bilja
3)   Dr. Rainer Schunk        Heilkraft aus Heilpflanzen
4)   Dr. M.O. Bruker            Gesund durch richtiges Essen

Meni najvise pomazeju savjeti u knjigama broj 1 i broj 3 ! U medjuvremenu sam prestala uzimati 3 vrste tableta a na mjesto njih trosim caj , sjeme koje meljem u prah i stavljam u jogurt te bobice .
Osjecam se puno bolje !

Osim toga skupljam sve clanke koje u dnevnim novinama pise homeopat Ivan Lesinger .


Objavio: cenarius
Datum objave: 12 Rujan 2013 u 00:55
Originalno poslano od člana starlight starlight napisao:

http://gen.lib.rus.ec/
upišite u tražilicu ključnu riječ (herb, herbal i sl.), ili ime autora ili knjige ako tražite nešto konkretno. knjige su većinom na engleskom, ali ima dosta literature uključujući i znanstvene studije koje ste spominjali da vam često nedostaju u dostupnoj literaturi. nakon toga kliknete na broj 1 skroz desno od naslova i ide direktan download, ili bilo koji od drugih brojeva ako prvi slučajno ne radi (onda vas baci na stranicu s koje skidate).


HVALA PUNO!!! Smile I za ovaj sajt i za monografije Komisije E.




-------------
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!




Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk