Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Tete-salvete za Ladimirevce

Web: Cvijet.info
Kategorija: Hobistika - Forum za hobi
Ime foruma: Decoupage tehnika – salvetna tehnika
Opis foruma: Savjeti i uputstva za salvetnu tehniku tj. savjeti za decoupage tehniku.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2245
Datum ispisa: 18 Travanj 2024 u 08:32
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Tete-salvete za Ladimirevce
Objavio: iris
Tema: Tete-salvete za Ladimirevce
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 16:04
U jedanaesti mjesec će izaslanici Smile ovog foruma u posjet Ladimirevcima.
To je zgodna prigoda da obradujemo djecu još nečim osim cvijećem.
 
0dlučila sam iskoristiti hippyn prijedlog za novogodišnje ukrase....odnosno ukrasiti žarulje. Ne znam koliko ću žarulja skupiti Tongue ali pošto ima 16 kuća - bit će i žarulja najmanje toliko...a ako uspijem stiči napraviti-možda budu i 32 Smile
 
ovo je probni primjerak....nedostaje mu trakica za vješanje
kad nabavim zlatni lak malo ću ih dodatno ukrasiti...a trebaju mi i sitnije šljokice...ali otprilike možete skužiti Big%20smile
 
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=554&u=11214811">
 
ajde da smislimo još nešto Smile
 
 



Odgovori:
Objavio: Dalmax22
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 20:47
Odlicno ti je to - samo naprijed!

-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:18
Iris,

evo da se i ja uključim
Predlažem da svatko tko može napravi , recimo 16 žarulja, i fino ih da " predstavnicima " iz svog grada koji će ići u selo

-------------


Objavio: iris
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:21
super hippy Thumbs%20Up
 
naravno tko neće žarulje - može nešto drugo Approve


-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:24
ma da...nešto je već Andrea spominjala da bi možda za selo radili tegle za Božićne zvijezde....i to nije loše.....ne znam da li si ti upoznata s tim....

-------------


Objavio: iris
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:33
Andrea mi je samo spomenila da ste pričale ali nije mi rekla detalje
 
svojom idejom sam pokušala smisliti nešto štosno a da puno ne košta
jer sam htjela da sve kuće dobiju neku sitnicu....i ona tvoja slikica sa žaruljama je učinila da mi se upali žarulja LOL
 
ali tko je već zamislio nešto drugo samo neka radi Smile
 
a bolje da o tome popričamo ranije da ne bi ispalo da nemamo vremena nešto napraviti


-------------


Objavio: miškopiško
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:33
a di se nađu predstavnici gradova?Confused


Objavio: iris
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 22:41
kod mene nema predstavnika....poslat ću paket nekome tko ide u Ladimirevce Smile još nisam tražila "žrtvu" Tongue

-------------


Objavio: andrea01
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 23:29
Super idejica iris!
Da, ja sam spominjala nešto hippy, ali nisam krenula u akciju.

Mislim da ako vi koje radite a nemate kome predati žarulje, kontaktirate admina tj. njeme pošaljete paket, tako je najsigurnije. On će sigurno ići tamo! Wink


Objavio: iris
Datum objave: 27 Rujan 2008 u 23:36
a ima i kombi.....jel ? Big%20smile
 
Evo dvije....još 14....samo moram u nabavku Lamp i šljokica
a gdje da tražim one sitne šljokice ?
 
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=555&u=11214811">


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 10:52
Imaš u ofertisimi. Bar je bilo nekad.

Ja sam mislila napraviti od stiropora kuglice jer ima i malih kikića pa me frka sa žaruljama da se ne razbiju!
Iris,a tvoje su famozne!


Objavio: iris
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 10:54
eto na sad....plaši me...nisam se sjetila razbijanja
ma neće razbiti...vi ćete im sve lijepo objasniti Tongue 
 
a što se ofertisime tiče jedini je problem što nje nema na Klisu a ni u Splitu Big%20smile


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 11:25
Uf, zaboravih di si! smile42 Očeš da ti ja pogledam pa ti pošaljem!? Samo javi kaj ti treba! To bi mi bio izvrstan razlog zašto MORAM ponovno tamo!Approve


Objavio: darla
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 13:41
Ovo je super ideja. I ja se prikljucujem, posebno zato jer imam "vezu" za nabavit pregorjele zarulje Wink. Probat cu nabavit i one velike.....
Do kada to treba napraviti?


Objavio: iris
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 13:56
šeflera već ću ja nešto smisliti Tongue
 
darla posjet Ladimirevcima se planira prvi vikend u jedanaestom mjesecu
znači trebalo bi poslati administratoru ili nekom drugome najkasnije 3.11.


-------------


Objavio: leonarda
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 15:24
  by šeflera....     Ja sam mislila napraviti od stiropora kuglice jer ima i malih kikića pa me frka sa žaruljama da se ne razbiju!
Iris,a tvoje su famozne!


...nece oni to ni taknuti....smile154, pa zar nisu to ukrasi za bor.......?
ma ni moji klinci dok su bili mali....nisu uopće dirali ukrase na borusmile118
eeee znali smile178su sto ih u protivnom ceka.....


-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: leonarda
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 15:26
 i ja cu napraviti nesto....najvjerovatnije zarulje......mozda dodjem s vama....7.11. imamo svatove u đakovu pa ne znam ...to slavlje traje po tjedan danasmile164

-------------
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 28 Rujan 2008 u 21:22
Leonarda, pa to ti je jedinstvena prilika da posjetiš Ladimirevce, svakako si organiziraj jer ti stvarno od Đakova nije daleko. Nemaš pojma koliko ćeš iti sretna nakon druženja sa djecom. Ne znam kako da objasnim - i danas mi se čini da sam dobila puno više družeći se s klincima u SOS selu no što sam im dala.


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 09:22
Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Objavio: ljubica
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 10:57
 cure, umjesto sitnih šljokica možete upotrijebiti lak za nokte koji u sebi ima šljokice , zvjezdice isl.nisu skupi u  kineskim dućanima a brzo se suše i izdašni su.
Oni imaju i ona ljepila u stiku sa šljokicama -  ,  služi svrsi - nije kao ono iz hobi trgovina ali i cijena je par kunića
- po sirovom ljepilu može se posuti  šećer griz ili kokos , isto je dekorativno posebno za božićne motive.


Objavio: iris
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 11:08
isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=558&u=11214811">


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 11:25
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!


Objavio: Šeflera
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 11:29
Iris - ovo je prekrasno!
A za pucanje žarulja sam napomenula zato jer su ta dječica samo sa jednom "mamom" u kući ili tetom, a ima ih razne dobi, i mislim da je bolje spriječiti nego lječiti.
kolko se sjećam prićalo se o 200-tinjak djece razne dobi. Ko će to polovit!



Objavio: branka202
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 12:24
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Evo, drago mi je da ste otvorile i ovu temu!!!
 
Pošto sam sva u ovom hobiju...na žalost cvijeća jer dolazi jesen...i ja ću se rado odazvati i ovoj akciji....
A što se tiče ukrasa, ne vjerujem da ću raditi sa žaruljama, to tako lako puca, ali ću već nešto smisliti...
Šeflera javi gdje si vidjela kugle od stiropora i koja je cijena....


Imam nekakvog stiropora iz kutija u kojima je bila tehnika pa sam od tog mislila napraviti kuglice!
Znam da bu sve bilo bijelo kad se primim rezanja, piljenja tj . ni neznam još na koji način oblikovanja, ali neka! Imam novi sauger pa bum posaugala!
 
sefi nemoj pilit stiropor, imaju u lumosu kuglice od stiropora svih mogucih velicina, od cirka 2 kn pa nadalje. vjerojatno ima i u chemaco-u. inace bravo za inicijativu, pridruzila bih se ali nisam sigurna da cu ista stici... ako nis drugo ziro je objavljen pa cemo tako mi lijencine...


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 14:38
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

isprepadale ste me da će žarulje popucati....pa mijenjam plan
pravim :
 
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=558&u=11214811">
 
iris ovo mi je jako lijepo, ma super je!!!
 
A kakva je to podloga???


Objavio: iris
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 14:40
podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile


-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 14:44
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />


Ajmo recept za slano tijesto na vidjelo

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 14:47
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto Big%20smile lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase Smile
 
To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!
 
Puna si ideja....
smile141


Objavio: hippy
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 14:57
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Originalno poslano od člana iris iris napisao:

podloga je slano tjesto [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley4.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Big%20smile" /> lakirano zlatnim lakom u spreju
može i od glinamola ili das mase [IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />

 

To je ono tvoje famozno slano tijesto!!!

 

Puna si ideja....

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" />


I ti znaš za to tijesto ....samo ja jadna ne znam

-------------


Objavio: branka202
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 15:05
ma to je jednostavno, ja to za moju malu radim ovako: u malo vruce vode se uspe sol (recimo jedna salica vode-jedna salica soli) da se malo razmuti, i onda se u to dodaje brasna koliko treba da se postigne zeljena cvrstoca (mislim da je omjer otprilike 1:1:1 salica za sve sastojke), moze se dodati i par kapi ulja, zamijesi se i razvalja, reze, susi (ja susim na radijatoru par dana polako), boja itd... super je za klince, obozavaju to mijesiti i valjati, bolje od play-doha, a moze se dodati i jestive boje pa je onda tek super... iris ako imas kakvu primjedbu ili drugaciju varijantu...


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 15:10
posudice su od slanog tjesta koje se pravi ovako:
 
1 šalica soli, 2 šalice brašna i pola šalice vode.

Zamijesi se glatko tijesto i drži u plastičnoj vrećici ili plast. posudi da se ne osuši. Ono što se radi na tvrdoj podlozi i treba biti ravno, prosuši se fenom prije odizanja s te podloge (da se ne bi savijalo). Isto tako i i u pojedinim fazama izrade se mogu dijelovi prosušiti fenom.

Onda se prosuši u pećnici na 50°C oko 1 sat.

Tako osušene može ih se bojati i vodenim bojama i onim srebrnim, zlatnim i sl. bojama koje se mogu kupiti u Chemacu. Na kraju polakirati.
 
 Evo ga, našla sam....
 


Objavio: iris
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 15:12
proljeće je bila brža od mene Smile
 
evo još jedan recept: http://www.coolinarika.com/recept/bozicni-ukrasi-od-slanog-tijesta - http://www.coolinarika.com/recept/bozicni-ukrasi-od-slanog-tijesta
 
zadnji put sam radila po njemu jer sam izgubila ovaj gore što ga je proljeće napisala LOL


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 15:20
Iris, pa pitaj ako opet izgubiš!!!!


Objavio: iris
Datum objave: 29 Rujan 2008 u 15:21
drugi put ću pitati Cool

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 10:00
Sinoć sam konačno napravila ukrase za bor od tijesta... uopće nije problem, neke sam ukrasila a ostatak možda napravim večeras...


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 10:03
naravno da nije problem Approve jedva čekam da završiš i uslikaš Smile

-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 10:05
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Sinoć sam konačno napravila ukrase za bor od tijesta... uopće nije problem, neke sam ukrasila a ostatak možda napravim večeras...


Jedva čekam da ih poslikaš
Možda i ja ove godine malo zamijesim tijesta pa se poigram sa svojim juniorom   

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 10:13

Nama je sinoć bilo super!!!

Napravila sam tijesto za 5 minuta i onda je nastupio moj sin...
razvaljali smo i on je od kalupa sjekao ukrase, bio je tako sretan....njemu sam dala vodene boje pa je par ukrasa on sam napravio...


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 10:16
Pošto je to moj rad, stavljam pod temu moje inspiracije...


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:05
Proljeće! Vidla sam tvoju inspiraciju u tvojim radovima i zbilja je ispalo famozno! Nebum rezala stiropor. Odustala sam jer mi je ovo sa tjestom ful izvrsno! A kad sam vidla kak je ljepo, sjetila sam se da smo tak i mi doma delali ukrase kad sam bila mala!

Ja sam mislila ovak: napraviti 14 kutijica (tolko ima kuća u Ladimirevcima) i u te kutijiice natrpati božićne ukrase. I to po 5-10 ukrasa ovisno o veličini! Tak da svaka kuća dobije jednu kutiju! A obzirom da nas ima dosta koji bumo isto radili, da baš i ne pretjeramo!
Mislim da je tak zgodnije rasporediti kad se dođe tamo! Ak me kužite kaj oču reči!?Confused


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:21
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Proljeće! Vidla sam tvoju inspiraciju u tvojim radovima i zbilja je ispalo famozno! Nebum rezala stiropor. Odustala sam jer mi je ovo sa tjestom ful izvrsno! A kad sam vidla kak je ljepo, sjetila sam se da smo tak i mi doma delali ukrase kad sam bila mala!

Ja sam mislila ovak: napraviti 14 kutijica (tolko ima kuća u Ladimirevcima) i u te kutijiice natrpati božićne ukrase. I to po 5-10 ukrasa ovisno o veličini! Tak da svaka kuća dobije jednu kutiju! A obzirom da nas ima dosta koji bumo isto radili, da baš i ne pretjeramo!
Mislim da je tak zgodnije rasporediti kad se dođe tamo! Ak me kužite kaj oču reči!?Confused
Šefi i tvoja ideja je za 10!!!
A kakve kutijice misliš raditi???
 
Meni se čini da bi ovo bio super poklon za tu dječicu, također mislim da ne bi trebalo biti puno ipak je to puno kuća, a i ja mislim još ponešto dodati, ako mi dopusti vrijeme...možda po jedan ovaj tanjur sa božićnim motivima, ili onaj "aranžman"  što je hippy radila prošle godine sa svojom kćerkom... e na to sam se navukla i već imam u planu napraviti 4 takva a a ko stignem i za Ladimirevce bit će super,....samo mi se čini da ću morati uvesti i noćnu smjenu...Tongue


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:23
a kako ćemo za kutije....da svaka pošalje nekoliko kutija pa da netko sve zapakira ili..........

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:41
Što se tiče mojih poklona ne znam koliko ću stići napraviti ali ideja mi ne manjka...sve sam mislila staviti u jednu veliku kutiju i poslati nekome tko bude išao ili administratoru,jer kako sada stvari stoje najvjerojatnije neću moći ići, jer idem na putovanje u to doba. Ja mislim kupiti još onih običnih kuglica i ukrasiti ih... probala sam i stvarno super izgledaju... samo je problem da li će ih već biti do tada...Osim toga imam i igračaka jako puno koje je moj sin prerastao pa bih i to stavila... a sad je pitanje koliko veliki paket će to biti???
Mislim, imam puno ideja ali moram vidjeti da li ću ih sve moći i realizirati...


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:41
Ja imam one kutije od sladoleda sa poklopcem. Već sam ih počela farbati u zlatno i srebrno. U njih sam mislila zapakirati kuglice!

A evo još jedna ideja- adventski vjenčići ili svjeće ukrašene salveticama za adventske vjenčiće.

Da - trebalo bi nekak organizirati da se sve posloži u kutiju za svaku kuću, tj. da se raspodjeli nekako!

Ideja?

Možda bi bilo zgodno da se dogovorimo koliko će tko ustvari napraviti.
Recimo Proljeće 3 kutijice sa po 10-tak kuglica, Iris isto 3 kutije, ja isto 3 kutije, i još dvije po 3 kutije - ili po 2 kutije!

Ili ak se neko želi preorjentirati na recimo zdjelice za kolače. Pa svaka kuća dobije jednu zdjelicu.

Pa netko preuzme 5 adventskih vjenčića, pa još dvoje isto po 5 vjenčića.

Pa vjenčići za vrata, pa neke zgodne girlande, pa jaslice ili ona famozna sela koja je Hippy delala (ne moraju biti tak velika).
Ma sigurna sam da ima još ideja koje bi se dale rješiti , samo se trebamo organizirati!

Iris očemo probat napraviti popis sa idejama pa tko želi javi se za dio koji će napraviti!?

Recimo

Kuglice
1) 3 kutije - 10 kuglica = Proljeće
2) 3 kutije - 10 kuglica = Iris
.....


Snježno Selo
1) 3 sela - Hippy
...

Adventski vjenčići
1) 2 vjenčića - Šefi
....

I tako dalje - pa tko nešto od tog može i želi napraviti upišemo pod izradu.
A onda bumo vidli kak bumo posložili kad bu gotovo!
Bumo se dogovorili da svi pošalju na jednu adresu pa se skupe oni koji su u blizini na druženju uz kolače i kavicu i poslože i raspodjele sve u kutije!!!

Uf! Embarrassed



Objavio: miškopiško
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:44
evo, i ja bih se priključila ovoj akciji...ovi snjegovići mogu biti kao male svijeće na adventima, mogu visiti na boru kao kuglice, mogu biti običan detalj negdje...visoki su cca 15 cm...
http://majstorica.coolinarika.com/repository_images/image_raw/27614/blowup">snjegović%20od%20flašice%20soka
mislim da 10-ak komada mogu bez problema napraviti.


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:45
Ja sam za!!!!
Baš mi je drago da smo već krenule to organizirati jer ne volim kada se čeka zadnji trenutak...
 
Znači ja ću kuglice i ovo tijesto svakako...a ako stignem napravila bih bar 3 ona famozna sela...


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:45
sreća da smo počeli sa dogovorom mjesec dana ranije Big%20smile
 
tri kutije od mene može.....a ukrasa će biti više sigurno
a možda i još nešto smislim


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:46
Originalno poslano od člana miškopiško miškopiško napisao:

evo, i ja bih se priključila ovoj akciji...ovi snjegovići mogu biti kao male svijeće na adventima, mogu visiti na boru kao kuglice, mogu biti običan detalj negdje...visoki su cca 15 cm...
http://majstorica.coolinarika.com/repository_images/image_raw/27614/blowup">snjegović%20od%20flašice%20soka
mislim da 10-ak komada mogu bez problema napraviti.
 
 
Super miškopiško da se i ti pridružuješ akciji....a poklon će bit originalan!!!smile141


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:47
Uh, što nas je krenulo... tako sam sretna!!!


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:49
i jaaaaa  smile213

-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:51
Šefi, ja nisam bila tako pametna kao i ti i ostavljala kutije od sladoleda???smile42
Da slučajno nemaš viška koju???
 
Sama sam si smiješna kada tražim prazne kutije!!!smile155


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:52
Kam ste navrle! Pa nismo napravili popis!! smile96

Ajmo prvo sa idejama!  Moram priznati da volim organizirati!

Dakle

Radit ćemo :
1-kuglice u kutijama,
2-snješkiće,
3 -selo,
4-adventske vjenčiće
5- leptirići

Vi kad nešto smislite ja bum dopisala u ovaj popis pa bumo onda napravili popis ko kaj želi! 
Može!?



Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:52
proljeće ne mora biti od sladoleda....super su i od dječjih cipela jer su male....malo pogledaj po kući - nači ćeš nešto Big%20smile
 
šeflera može....moram još razmisliti šta još Smile


-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:56
Ali evo i mali problem
Ono moje " snježno selo " nikako ne bi podnjelo transport....
...radi se ili od kartona ili od one gumirane spužve....

Ja sam ga prošle godine spojila i izgledalo mi je jako nestabilno pa sam ga još dodatno učvrstila za komodu    ( dostraga ) na kojoj je stajalo ..... tako da se baš ne bi upustila u to....


Ja bi rađe radila tegle za božićne zvijezde....


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:57
Iris super ideja...nije bitno jesu iste, bitno je da unutra budu pokloni....
 
Ali sada jedno "glupo" pitanje....
 
Da ipak neće biti malo rano da se to nosi početkom studenog???
 
Ipak su to pokloni i stvari vezane uz Božić!!!


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:58
Originalno poslano od člana hippy hippy napisao:

Ali evo i mali problem
Ono moje " snježno selo " nikako ne bi podnjelo transport....
...radi se ili od kartona ili od one gumirane spužve....

Ja sam ga prošle godine spojila i izgledalo mi je jako nestabilno pa sam ga još dodatno učvrstila za komodu    ( dostraga ) na kojoj je stajalo ..... tako da se baš ne bi upustila u to....


Ja bi rađe radila tegle za božićne zvijezde....
 
Također super ideja....smile55


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:59
pa malo poslije toga će već i prodaja božićnih ukrasa po dučanima
eno ja u baumaxa već vidila da pripremaju policu s tim LOL
 
a i ne moramo se ograničiti na božične ukrase
 
evo ja baš razmišljam o ovome:
 
http://picasaweb.google.com/arsouille108/HOWTOMAKEMAGICALBUTTERFLIES - http://picasaweb.google.com/arsouille108/HOWTOMAKEMAGICALBUTTERFLIES #
 
p.s. dal se primječuje da mi je recikliranje opsesija LOL


-------------


Objavio: miškopiško
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 11:59
http://majstorica.coolinarika.com/repository_images/image_raw/27614/blowup -
 
 
 
Super miškopiško da se i ti pridružuješ akciji....a poklon će bit originalan!!!smile141
[/QUOTE]
 
volim poklanjati, a kad su djeca u pitanju...tu mi nije ništa teškoSmile


Objavio: proljeće
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:01
Iste smo!!!
 
Na djecu sam nevjerojatno slaba....


Objavio: miškopiško
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:02
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Popis tko radi što:

1- kuglice u kutijama- ukupno 14 kutija + ako se napravi još kuglica dodat ćemo još po jednu kutiju.

Proljeće - 3 kutije
Iris - 3 kutije
Šefi - 3 kutije

Dobrovoljci za još kutija javite se?

2- Snješko

Miškopiško - 10 snješkića - Jel bi mogla još 4? - moram aktivirati sina da mi u školi pokupi čim više ovih flašica...to su inače flašice od sokovaSmile ako donese 20, bit će 20...

3 - Snježno selo

Proljeće - 3 sela

Doborvoljci?

4 - adventski vjenčići

Šefi - 3 komada

5 - tegle za božićne zvijezde

Hippy-







Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:04
Hippy! Ne mora biti tak veliko selo, a sigurno je čvršće kad je malo manje!
Za transport se recimo između dvije strane mogu staviti recimo vrečice koje buju pojačale samo selo da se ne miče u transportu, a ja mogu nabaviti kutije za transport!




Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:06
Iris - leptirići su ludi!
Pišem ih na popis radova!


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:39
Nestale žene sa ove teme! Shocked

Sigurno već nekaj kelje! Cool


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:40
Ajmo dobrovoljci!
Na str 3 ove teme imate popis šta još treba po dogovoru raditi. Javite da upišemo! Hug


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:41
tek sam sada pogledala ove leptiriće....zgodni su
Ima jedna folija na kojoj se to super radi...
Npr. uzmeš neki uzorak sa decpuapag papira, zakeljiš ga na tu foliju ( izgleda kao tanki lim ) i onda s donje strane prelaziš sa nečim oštrim tipa kukice za heklanje....
Kak vučeš linije tak ti motiv postaje ispupčen.... nešto kao 3D

Vrlo efektno za cvijeće ili ovakve leptire...

-------------


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:43
Originalno poslano od člana hippy hippy napisao:

tek sam sada pogledala ove leptiriće....zgodni su [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
Ima jedna folija na kojoj se to super radi...
Npr. uzmeš neki uzorak sa decpuapag papira, zakeljiš ga na tu foliju ( izgleda kao tanki lim [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" /> ) i onda s donje strane prelaziš sa nečim oštrim tipa kukice za heklanje....
Kak vučeš linije tak ti motiv postaje ispupčen.... nešto kao 3D [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />

Vrlo efektno za cvijeće ili ovakve leptire...


Miškopiško, podsjeti me u subotu da ti pokažem sliku napravljenu na tu foru
Ja planirfam napraviti jedno ogledalo koje će u uglu imati veliki cvijet suncokreta i par listeka....za moju najbolju frednicu ...psss, to bu joj za ročkas

-------------


Objavio: miškopiško
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:50

Miškopiško, podsjeti me u subotu da ti pokažem sliku napravljenu na tu foru  
 ajme, koliko tema za jedno popodneWinkLOL


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:51
Nama treba tjedan dana min. za obraditi sve ovo kaj smo samo jutros nadrobile

-------------


Objavio: miškopiško
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:53
uzet ću godišnjiWink


Objavio: hippy
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:54
viš, viš....dobra idea

-------------


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 12:59
hippy al to onda nije reciklaža Tongue a ja volim reciklirati makar moji uradci ne bili savršeni Wacko
 
šeflera išla sam po pl. boce u podrum LOL


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 13:54
znala sam!


Objavio: iris
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 21:22
leptire i komentare sam preselila u svoju temu 

-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 30 Rujan 2008 u 21:56
Ja sam u gužvi i ne stignem ni virnuti na forum no računajte i na mene.Za kaj,to ne znam.Bum nekaj smislila...vjenčiće za vrata...ok i te kutije neke(sam da skužim o kakvim kutijama pričateLOL)


Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 08:41
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ja sam u gužvi i ne stignem ni virnuti na forum no računajte i na mene.Za kaj,to ne znam.Bum nekaj smislila...vjenčiće za vrata...ok i te kutije neke(sam da skužim o kakvim kutijama pričateLOL)
Shasha, to su kutije od sladoleda koje su Šeflera i Miha pojeli!!!Tongue


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 09:50

Ok,a koja će im namjena biti? Mislim da sam vidjela da bi se u to nakit pakiral pa mi se čini nešto premale kutije,zato pitam.

Oprostite što davim no ne stignem sve pregledati pa samo preletim.



Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 11:19
ma daj šta to pričaš???
Samo ti pitaj što te zanima!!!
Hajd da i ja nešto mogu odgovoriti...mislim nešto pametno
 


Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 11:40
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

Ok,a koja će im namjena biti? Mislim da sam vidjela da bi se u to nakit pakiral pa mi se čini nešto premale kutije,zato pitam.

Oprostite što davim no ne stignem sve pregledati pa samo preletim.

 
Shasha to smo odlučili napraviti za djecu iz Ladimirevaca i poslati sada uz ovu akciju u studenom (mada ja mislim da je možda malo prerano, jer su to darovi za Božić..no dobro).
Tako da nas je nekoliko izrazilo svoje ideje koje ćemo napraviti i spakirati te nekome dobrom poslati tko to bude htio nositi...
TongueSmile


Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 11:46
ako mislite da je prerano......može li se to onda kasnije poslati?
ili da promijenimo temu Tongue na jesen umjesto božića


-------------


Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 12:29
Originalno poslano od člana iris iris napisao:

ako mislite da je prerano......može li se to onda kasnije poslati?
ili da promijenimo temu Tongue na jesen umjesto božića
 
Iris to je samo moje subjektivno mišljenje!!!
Zamisli kako ćemo iz zbuniti kada u studenom dobije poklone za Božić (razmišljam kako bi moj sin reagirao)...
 
Ali kažem to je moje mišljenje, a ja sam za sve opcije otvorena, pa kako kaže većina i ja sam za!!!Tongue


Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 12:32
pa mislim da nisi jedina koja je to rekla
ajde onda da dogovorimo šta i kako
očito nisam dovoljno razmišljala kad sam predložila....ali nije kasno da promijenimo a ovo što smo eventualno napravile neće se baciti sigurno Smile
 
evo odmah može novi prijedlog LOL
 
napravimo salvetnom tehnikom slike na pločicama, drvetu, stiroporu....već šta tko ima
a spominjane su i tegle za cvijeće.....pa može tko što hoće Smile
 
http://i34.tinypic.com/2rh5qpy.jpg">


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 13:37
Meni  se isto činilo prerano ako bi se sad slalo,no kako sam ja smotana ,nebi čudno bilo da sam nekaj pomješala.Zbunjuje me malo ovo-tegle za božićne zvijezde??!!! Ako sad šaljemo još neće biti božićnih zvijezda,a ako mislimo i zvijezde kupovati onda bi možda bilo dobro da  ove božićne pakete(ukrase i sl.) šaljemo poslije 1.12. Ili ste mislile da sve ovo sada šaljemo a božićne zvijezde naknadno?


Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 13:38
nemam pojma...gubim se u našim dogovorima LOL
ajde se vi dogovorite a ja pristajem na sve Smile


-------------


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 13:51
Vi dogovarajte,ja samo pitam jer meni nikad ništa jasno nije.Aj vi meni lijepo recite ŠTA i DO KADA treba napraviti i ja ću tako napraviti.


Objavio: proljeće
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 14:08
Gle Shasha to ti je jučer tako spontano došlo da bismo mogli nešto napraviti za djecu (mislim oni koji neće ići u Ladimirevce). Eh, onda je Iris napravila male anđelčiće od tijesta za dječicu, a ja sam napravila druge ukrase od tijesta, i to je tako krenulo...onda je Šeflera pravila popis tko šta radi, ali se meni čini da ćemo stvarno djecu zbuniti i da to treba slati poslije 01.12. jer kako ćemo sada poslati ukrase za bor a još nije Božić???
 
Ali to je moje mišljenje...Evo pošto je Šefi rekla da voli organizirati daj se ti s njome dogovori i recite nam kako dalje...


Objavio: Šeflera
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 15:47
Uf - tek sad uspjela do kompa!

Aha!
Moje viđenje stvari- nek ostane popis za božićni nakit koji bumo im napravili i poslali. A poslali bumo ga naknadno i to može ići direktno u selo, samo admin ili već tko bu išao saditi mačuhice uzme sve podatke i veli da bumo poslali paket nešto prije Božića za svaku kuću! Pa ih zamolimo da oni svakoj kući predaju paket. Sigurno postoji neka uprava koja vodi brigu o svemu.
Bilo bi besmisleno da im to pošaljemo, a da oni otvore na sam Božić.  Kad bi onda okitili?!

A sad možemo delati zbilja teglice za cvijeće sa salvetnom tehnikom - kakvu je Iris napravila- motivi jesen, leptirići, cvijeće - ko kaj ima!

A i oni jučerašnji leptirići kaj je Iris delala, su uvijek prikladni- bi nekak rekla!

Uostalom , ekipa koja je zadnji put bila je rekla da su ih oduševili leptirići koje sam poslala , a naravno da ih je bilo malo za sve kikiće!
Ipak je tamo dosta kikića- oko dvjestotinjak!  Dakle da krenemo sa leptirićima!?

Jel može tak!?
Hug


Objavio: administrator
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 18:46
a zasto nebi mogli ih posjetiti i dva puta... sada za sadnju macuhica i ona u 12 mj. sa ukrasim i b. zvijezdama....

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: shasha
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 19:26
Već drugi puta vidim ovaj broj 200 i užasno bode u oči.Ne znam odakle se stvorila ta brojka no bilo bi dobro da se nadalje ne povećava(jer bumo i kuće morali raditi za toliko djece)
Naime tamo ima PUNO MANJE djece.14 kuća(dvije su prazne) a u svakoj ima 5-6ro djece.Znači nema mjesta za 200djece.Računajte negdje 60-70maksimalno.


Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 19:45
znači božićne ukrase ćemo kasnije slati...u 12-om mjesecu
ajmo onda dogovoriti šta pravimo za 11-i mjesec
 
mojih 12 malih leptirića je pri kraju izrade
razmišljam da li da napravim još leptirića ili ću možda nešto drugo


-------------


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 21:04
Ideja za uraditi nešto radi veselja klincima za Božićne blagdane je fenomenalna. Jako sam sretna što sam u tako plemenitom društvu. Sad malo savjeta: vratite se na proljetni izlet pa ćete naći fotke svih useljenih kuća i njihove nazive (ideja za staviti sliku cvijeta na tanjur, teglu, pločicu, podmetače za čaše...) Možda ne bi bilo loše da se dogovorimo pakiranje poklona po kućama a onda se napravi grupa  (već sad se družimo na nekim manjim kavicama i slično)  pa darujemo  jednu po jednu kuću, pa radi i pošta i nije nemoguće na taj način organizirati dostavu. Koliko se sjećam i ravnatelj ima neke veze sa Zagrebom pa možemo provjeriti koliko često dolazi pa po njemu pošaljemo. Nije problem sve to organizirati. Bitno je da ima podjednako za svaku useljenu kuću. Važno je da nikoga ne preskočimo. Uostalom, predivna je zgoda za SV. Nikolu (moramo pitati Admina da slučajno ne slave Sv. Luciju) poslati klincima darove za kuće, usput staviti malo slatkiša unutra i napraviti iznenađenje. Provjerit ću sutra postoji li direktna linija za Bizovac, ako ne, onda znam da ima za Osijek, jednostavno će nas nekoliko iz ZG preuzeti na sebe brigu za skupljanje darova za one koji ne mogu direktno poslati.  Nisam sigurna koliko ćemo uspjeti u organizaciji drugog putovanja u Ladimirevce u 12. mjesecu.
 Klinaca stvarno nema više od 5-6 u kući, srednjoškolce nismo dobro vidjeli, znamo da ih ima , mi smo se više družili sa klincima predškolske dobi a i njihova je radost najveća, iskrena i glasna.
 


Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 21:23
evo sam pregledala i pronašla :
 
kesten
šipak
orah
breskva
dunja
lješnjak
jagoda
višnja
kruška
grožđe
malina 
trešnja
 
znači 12 kuća Smile


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 22:01
Super je ideja za poklončeke sa motivima po nazivima kuća!
A da se sve da zorganizirati to nije ni upitno! Samo se treba dogovoriti!

Sasha - ja bila uvjerena da je na kavici netko spomenuo 200! No i da je 500 mislim da bi stigli sve leptiriće napraviti, a i koja cigla bi se našla! No da je sad jednostavnije sa ovom brojkom 60-70 to ne moram napominjati!

Onda moramo sastaviti i novi radni plan!

I za Nikolinje ne bi bilo loše nekaj pripelati!? 

Nije nam to puno posla! Da svaki dan odvojimo po 30-tak minuta na dekoracije i poklončeke sve stignemo!

Uostalom za Božić smo manje više gotovi- kak mi se čini! Big%20smile



Objavio: Šeflera
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 22:03
Ja samo predlažem da za svaku kuću napravimo iste poklone(samo različiti motivi).



Objavio: iris
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 22:06
ne bi ja to dodatno komplicirala jer nas ograničava ako bi poklone radili po nazivima kuća....radije možda da kutije napravimo tako sa nazivima
 
i još nešto....tko uopće radi što za ovu posjetu u 11-om mj.....nisam skužila Big%20smile


-------------


Objavio: Šeflera
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 08:21
Pa ti delaš leptiriće! LOL

A i mi ti se bumo pridružili! Ja bum ovaj tjedan- neznam kad, ali... - probala napraviti neke. A možda i kakve zgodne slikice na laminatu napravim!
Da nebu velke razlike- koliki su tvoji u cm? Recimo od glave do repa!


Objavio: Šeflera
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 08:22
A buš leptiriće stavljala na neki ščap?


Objavio: Triša
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 09:23
Cure genijalne ste, podržavam vas u potpunosti i nemojte zamjeriti što ja ništa ne radim, pa sam zato uplatila malo više da si umirim savjest.

-------------
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"


Objavio: FranjicaZG
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 09:44
Genijalke moje drage, oduševljava me entuzijazam s kojim ste se primile posla, čim ulovim malo vremena pridružujem se. U 11. mjesecu možemo nositi ono što bude gotovo  a nije baš isključivo Božićna tematika.


Objavio: roberta
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 11:18
ja sam nova ovdje, al ako me primate i ja bi se uključila. radim ukrase za bor od gipsanih odljeva, pa mogu za svaku kuću napraviti min. po jedan set od 6 komada.


Objavio: iris
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 11:24
bravo roberta...primamo te s oduševljenjem Thumbs%20Up

-------------



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk