Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Ruselija - Russelia equisetiformis

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Balkonsko cvijeće
Opis foruma: Sve o cvijeću koje stavljamo na balkone i sl.
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=2259
Datum ispisa: 28 Ožujak 2024 u 15:32
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Ruselija - Russelia equisetiformis
Objavio: Nina
Tema: Ruselija - Russelia equisetiformis
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 15:11
Cijelo ljeto tražim ovu biljku i tek sam je danas našla i naravno kupila dvije saksije. sad izgledaju malo zakržljalo. ali se nadam da će postati lijepe i velike.
koliko znam o njima, nisu teške za uzgoj i mogu podnijeti blage zime. zna li tko o njima nešto više?
 
mislila sam odmah staviti slike, ali me nešto zeza. probat ću kasnije
 
nadam se da ne otvaram duplu temu, nisam ništa o njima našla.



Odgovori:
Objavio: administrator
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 18:23

da li mislis na ovaj cvijet??
 
 
Ruselija je biljka koja ne podnosi niske temperature, zimi je ne treba drzati na temperaturi ispod 15 *C. iako može podnjeti i malo hladniju temperaturu...
A ljeti je treba drzati citav dan izloženu suncu da bi više cvjetala.

i treba j ustaviti na jedno mjesto i ne ju previše micati jer nije baš najbolje raspoložena za selidbu u kratkim intervalima :o))
uz to što voli suncano mjesto i ne čestu selidbu, najbolje ju je saditi u ilovcu ili treset sa dodatkom gline. jer biljka voli normalono zaljevanje pa i malo jace... tako ce glina zadržati duže vodu...


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Nina
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 22:52

jeste, to je ta biljka



Objavio: Nina
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 23:02
http://imageshack.us">
http://g.imageshack.us/img55/picture002gx6.jpg/1/">


Objavio: Nina
Datum objave: 01 Listopad 2008 u 23:03
evo, uspjela sam staviti slike. nadam se da ću ih uspjeti njegovati kako žele pa da budu lijepe kao ona na slici koju je admin stavio. by the way, hvala na uputama za njegovanje


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 08:36
Nina, sada se daj na oziljavanje.Dobor ti izgledaju.Ja sam nesto reznica stavila da se ozili.


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 09:55
Nina, gdje si ih kupila i pošto? Baš su lijepe. Thumbs%20Up


Objavio: Nina
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 13:26
u cvjećarni u mostaru, 7.00 KM
 
fatka, hvala na savjetu, to mi je rekla i teta u cvjećarni


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 21:55
                          


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 21:56
slika je sa neta


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 21:57
Sta nam to radis.Cry


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 21:58
Sada kazes da je sa neta kada sam se rasplakala.


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 21:58
i ja sam danas jednu uzela ali je crvena 


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 22:05


evo još jedna


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 22:16
smile71Uh, koliko  je trebalo godina da tako porastu.


Objavio: anagalis
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 23:19
Zar se ruselije mogu razmnožavati reznicama u vodi? Ja sam čula da se razmnožavaju polijeganjem.


Objavio: Fatka
Datum objave: 02 Listopad 2008 u 23:26
Ne u vodi nego u zemlji pa se pokrije najlonom.


Objavio: Nina
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 10:09

ne bih znala kak se razmnožavaju, ali  cvjećarna gdje sam ih uzela, snabdjeva se od jednog čovjeka, znači da ne bi trebalo biti teško i komplicirano smile57



Objavio: Nina
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 10:10
čovječe, kad će moje biti upola lijepe i velike kao ove na slikama


Objavio: administrator
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 14:04
 
 
ovo je nevjerovatno.... jednostavno nemam rijeci sa kojom bi mogao ovako nesto pohvaliti


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Željka
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 14:30
Markezit jel to fotka tvojih ruselija?? Ovo je stvarno nešto posebno! Svaka čast! Mislim da to kod mene u Vk ne bi uspijevalo, nisam to kod nikoga ni vidjela. Kakva raskoš!


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 20:22
željka nažalost nisu sa neta su napisala sam na prvoj fotki 


Objavio: alisa
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 20:51
Dani,super izbor,morat ču i ja da je potražim..... Ako ništa eto razloga da dodjem malo do Mostara


Objavio: kikina
Datum objave: 03 Listopad 2008 u 23:42
koja divota.bacam se u potragu za njom po zagrebu.smile93smile134smile115


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 04 Listopad 2008 u 13:17
Alisa i Kikina ako ne nađete vrlo rado ću vam ja poslatismile219


Objavio: domingo
Datum objave: 04 Listopad 2008 u 15:36
A koliku posudu forum_posts.asp?TID=2259 - Ruselija treba?


Objavio: alisa
Datum objave: 04 Listopad 2008 u 17:56
Originalno poslano od člana MARKEZIT MARKEZIT napisao:

Alisa i Kikina ako ne nađete vrlo rado ću vam ja poslati[IMG]smileys/emot96.gif" align="absmiddle" alt="smile219" />

Hvala Dani na ponudi..Potražit ću je ovdje u SA.ako ne bude...Znam gdje ima


Objavio: lana2
Datum objave: 04 Listopad 2008 u 20:27
markezit, skoro mi je srce stalo kad sam vidjela ovu fotku, preeedivno. Moja nažalost nije preživila prošlu zimu u stanu. Jednostavno se osušila. Čini mi se da joj preko zime na kontinentu bolje odgovara smještaj gdje nije previše toplo dok opet ne bude u proljeće vani.


Objavio: MARKEZIT
Datum objave: 04 Listopad 2008 u 20:48
kad se ruselije unesu u kuću preko zime vole da budu na svijetlom i toplom mijestu gdije će nastaviti da rastu i cvijetaju ali ne baš obilato ili ih staviti u hladniju prostoriju u kojoj je temp. oko 10 stepeni zalijevati kad se sijetimo da nebi došlo do isušivanja i na proljeće je opet iznjeti vani na sunce


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 15:12
Russelia se budi...prvi cvjetici, sramezljivo...je li i kod drugih tako??

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Fatka
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 18:15
oj nina daj boze da mi prezive ove dvije i tvoja mi se susi.


Objavio: Semira
Datum objave: 24 Veljača 2009 u 19:36
Moja izgleda čeka sunce, pa da je iznesem vani. Trenutno samo raste.
Fato, zar je tako strašno? Baš mi je žao.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 25 Veljača 2009 u 15:23
Jedva cekam da se rascvjeta, lani su mi jako kasno procvale,ne znam zasto, a ove godine vec pocinju, iako je bio ovaj hladni val.
 
Fato, ne znam sto bih ti rekla, ocito klima drugacija, ovdje je ta biljcica potpuno nezahtjevna, raste sama.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: anagalis
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 10:45
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Jedva cekam da se rascvjeta, lani su mi jako kasno procvale,ne znam zasto, a ove godine vec pocinju, iako je bio ovaj hladni val.
 
Fato, ne znam sto bih ti rekla, ocito klima drugacija, ovdje je ta biljcica potpuno nezahtjevna, raste sama.


Da li je držiš vani ili u kući?


Objavio: Dalmatinka
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 12:33
Ruselija (Russelia equisetifo-rmis) raste na području cijelog Mediterana, a izgledom podsjeća na našu šparogu. U proljeće, ljeto i jesen prepuna je crvenih cvjetova prekrasna izgleda, poput koralja. Izniimno dobro podnosi vrućinu, a zimu preživljava na temperaturama oko 10 Celzijevih stupnjeva. .

Zimu u kontinentalnom području mora prezimiti u zatvorenom prostoru kao sobna biljka. Na Jadranu, međutim, prezimljava i na otvorenom. Voli sunčana mjesta i redovito zalijevanje.


Objavio: Fatka
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 13:18
Drzim u kuci ali gotovo je sanjima. Bijele je vec uginula a crvena polako.grana po grana se susi i  eto sta se desi.razmisljam gdje je gresska,  mislim da sam je prehranila mozda sa pogresnom prihranom.Ovo mi je drugi puta.Nemem gdje kupiti a nisam bas sada u poziciji da to mogu sebi priustiti.


Objavio: Lantana
Datum objave: 01 Ožujak 2009 u 20:17
Kos nas raste cijelu godinu vani. U jednom kafiću je imaju u pitaru i prekrasna je i sada. Ja imam jednu malu i ove godine će valda cvasti.

-------------
život je more


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 02 Ožujak 2009 u 16:55
Ja imam vani dva grma, unisti ih jugo svake godine, ali sada vec krecu iz korijena.
 
Male drzim u negrijanom plasteniku, i one su super, neostecene, i vec pocinju cvasti.
 
Mislim da russelia ne voli previse vlage, ona jako dobro podnosi susu i ne treba je previse zalijevati.
 
super je kombinacija crvene i zute, prava koraljna kisa.


-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Nina
Datum objave: 08 Ožujak 2009 u 14:37
nisam znal da ima i žuta. ja sam lani kupila dvije i ostavila ih na balkonu, ali jedan mi se smrzla. drugu sam spasila, unutra je , ali ne miče, ne znam da li je rano iznijeti je na blakon.
nbjelovu, može li se doći do žutih, ikako?
 


Objavio: kat.rea
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 21:17
Ja sam jučer kupila ruseliju. Bila je u maloj teglici, pa sam ju presadila u malo veću i sve ukopala u panj sa južne strane kuće, gdje ima sunca cijeli dan. Kod nas je takva sadnica 40 kn. Sada mi držite fige, jer bi mi bilo žao da propadne tako skupi cvijet.


Objavio: AgavaL
Datum objave: 05 Travanj 2009 u 21:50
Prošle godine sam u Crikvenici prvi put ugledala ruseliju i od tada mi ne izlazi iz glave. Predivna biljka! Zanima me zna li netko dali se može nabaviti u Rijeci i gdje? 


Objavio: danica41
Datum objave: 16 Travanj 2009 u 14:53
Evo sam upravo dobila poštom ruselije koje sam naručila kod gosp. Denisa prije nekoliko dana. Naručila sam ih preko ovog foruma. Evo ti link pa se registriraj i dogovori se s gospodinom. Jedna ti je 40 kn, a na forumu sam pročitala da će biti i na sajmu u Rijeci.
  http://mojcvijet.hr/forum/index.php?board=6.0 - http://mojcvijet.hr/forum/index.php?board=6.0
Lijep pozdrav!


Objavio: AgavaL
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 18:18
Danica41, hvala ti na ovoj informaciji koja me razveselila, već sam pomislila da neću dobiti odgovor na moje pitanje. Svakako ću se potruditi doći na sajam u Ri, no ako ne uspijem još uvijek mi ostaje gospodin Denis.Smile 


Objavio: inaja
Datum objave: 17 Travanj 2009 u 18:26
uh kakva lijepa biljka


Objavio: bromelija
Datum objave: 10 Svibanj 2009 u 20:38
ja se danas počastila sa dvije Tongue crvene na sajmu cvijeća u Ludbregu.
prekrasne su još samo da mi lijepo napredujuClap


Objavio: Nina
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 13:26
moja ruselija skroz slabo raste, na suncu je, zalijevam je, ali ona puževim korakom napreduje. zna li netko kako je malo "pogurati"?


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 12 Svibanj 2009 u 14:18

Zna li netko hoće li Denisove ruselije biti na Flora-artu u Zagrebu?



Objavio: bromelija
Datum objave: 13 Svibanj 2009 u 16:18

hoće..rekao je da dolazi    i ja bih krem ruseliju Unhappy u nedjelju ih više nije imao u Ludbregu. presadila sam ih u veću teglu , sada samo čekam sunce da rastu i cvijetaju nadam se da ću uskoro moći staviti sliku Heart


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 14 Svibanj 2009 u 09:13
Super, već sam mislila da ću ga morat tražiti po Splitu, na ljeto kad tamo svratim.


Objavio: bromelija
Datum objave: 14 Svibanj 2009 u 22:31

danas sam zapelcala 5 komada od ,moje crvene,,,,,,,,stavila pod najlon i čekam..........Embarrassed..........obavijestit ću vas o uspijehu misije


Objavio: Nina
Datum objave: 15 Svibanj 2009 u 15:10

moje ne rastu, ali se spremaju za cvjetanje



Objavio: nata07
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 12:09
kupila na flori ruseliju pa ćemo sad vidjeti šta će biti od nje!!

-------------
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti


Objavio: bromelija
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 12:12
koju boju i dali je bilo bijelih


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 05 Lipanj 2009 u 13:09
Na flori je bilo samo crvenih, i ja sam jednu kupila i već je procvjetala, super je samo bi je trebalo pincirati (mada ne znam točno kako se to radi), ako hoćete da bude bujnija i da ispuni cijelu posudu.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 15:44
Russelia mora biti na suncu. Ponekad prihraniti. Ne zalijevati previse.

Pincirati jednostavno, samo se otkine vrsak grane, ali kad je na suncu nije to niti tako potrebno.




-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: nbjelovu
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 15:48
vidite ovu, ako mi uspije stavit sliku

http://img132.imageshack.us/img132/2485/russeliabijelakisa.jpg



-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Fatka
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 17:07
Uh, nina upado sa stolice.Zeno ozili mi jednu i nadam se da ce prezivjeti ovaj puta.


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 21:54
Fato, probat cu, ali ne znam hoces li dobiti bas ovu dvobojnu, mislim da je to slucajnost sto je tako ispala, to je inace krem bijela.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: Fatka
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 22:15
Nmea veze nina bice bar bijelkasta.Ova crvena je je u jadnom stanju.Nesto su mi pocrnili listici do korijena, strickala sam i na kraju samo jedna ostala pa evo ziva je, ali nema naznake da ce cvjetati.


Objavio: Fatka
Datum objave: 13 Lipanj 2009 u 22:16
Nema veze nina bice bar bijelkasta.Ova crvena je je u jadnom stanju.Nesto su mi pocrnili listici do korijena, strickala sam i na kraju samo jedna ostala pa evo ziva je, ali nema naznake da ce cvjetati.Cry


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 14 Lipanj 2009 u 11:23
Fato, ona cesto zimi pocrni. Ali, ako ima mladih izdanaka, ziva je. I brzo raste, cvast ce ti ona ovoga ljeta ako nije mrtva.

-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: antun007
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 10:37

Ja sam danas dobio od nbjelovu 2 pelcera.Kako da ih sadim?



-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: bromelija
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 10:58
najbolje bi bilo sa hormonom, a ako nemaš zabodi u zemlju dobro zali i od vrbe stavi grančicu onako u luku, na to vrečicu prozirnu i gumicom pričvrsti- ostavi u hladu tri tjedna i moralo bi se ukorijenit.
ako imaš prozirnu teglicu(od pudinga) vidjet ćeš žilice i tad makneš vrečicu
sretno


Objavio: bromelija
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 11:05
evo ovako ti izgleda moja





kad uslikam mlade pelcane stavit ću i njih


Objavio: antun007
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 12:03

Hvala brobelja.Baš tako sam napravio.



-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: antun007
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 14:18

A to je trajnica?



-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: lana2
Datum objave: 30 Lipanj 2009 u 20:47
Bromelija prekrasna ti je ruselija, tako gusta i puna cvjetova, supeeer.

Antune trajnica je.


Objavio: antun007
Datum objave: 21 Srpanj 2009 u 12:09
Evo moja jedna,samo jedna od dvije reznice se primila.Hvala nbjelovu.smile77

-------------
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.


Objavio: shasha
Datum objave: 11 Kolovoz 2009 u 23:08
Brome,bi se moglo reći jel se primila ili ne?
Ako se bolje pogleda,na vrhovima,di je ono malo crvenkasto,se vide ko neki bijeli korjenčići!!?
 
 


Objavio: bromelija
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 07:10
lijepa je zelena mislim da se je primila, stavi je negdje gdje ima prijepodnevno sunce da bi mogla procvijetati smile169


Objavio: bromelija
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 07:18
ovako izgledaju moje



neprekidno cvijetaju- prava cvijetna kiša






Objavio: Fatka
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 08:09
shasha, isjeci one crne vrhove na ruseliji.Bromelija, predivna ti je ruselija.Moja je pocela da cvijeta ali ne obilno ali sam ipak zadoovljna sto mi je ziva.U proljece mi pocela crniti, ja sam sjekla bolesne grancice i vadila tako da je jedna grmic ostao.Eh,  razlog toga je  moje licno misljenje je prehrana.Prije nekoliko godina sma imala ruseliju, razmnozila pa sam imala 12 divnih grmica.Hm... za nekoliko sati su sve pocrnile i uginule.Dugo sma razmisljala zbog cega, zasto... Nekon dvije goidine sjetim se da sam  prihranjujuci biljke preko lista poprskala i ruselije. Rezulat toga je njihov nestanak za nekoliko sati.
Opet razmisljam zbog cega ove godine, pa ove godine sam i prehranila ali ne preko lista nego u zemlju, i eto nije joj godila prihrana i bilo je sto je bilo.Ja vise nikad necu da ih prehranjujem, kako u prirodi uspjevaju tako ce im biti od sada kod mene.


Objavio: shasha
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 08:17
Hvala Brome i Fatka.
Znači ne prihranjujem je!?
Ok,ako vi tako velite,ja pokorno slušamSmile


Objavio: bromelija
Datum objave: 12 Kolovoz 2009 u 10:06
moje mišljenje je da se ne prihranjuju dok su mlade

ja ove velike prihranjujem cristalonom i sve je u redu pogotovo kad je

sunčano- one kiše i hladno joj nije pasalo bilo je i malo crnih grančica

i obavezno moraju biti posađene u zemlju sa perlitom, a na dnu stiropor


Objavio: ljiljana3
Datum objave: 14 Kolovoz 2009 u 13:53
Moja je ruselija cvjetala, a sada nema cvijeta nego na vrhovima ima tamne kuglice. Ja nisam sigurna jesu li to pupoljci ili je to ostalo nakon što je ocvjetala, pa to treba otkidati.
Molim pomoć!


Objavio: nbjelovu
Datum objave: 05 Rujan 2009 u 21:15

To su ti ocvali cvjetici, mozes to otkinuti, tako ces je ujedno i malo pincirati, a to one vole.



-------------
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/







Objavio: VITA
Datum objave: 05 Svibanj 2010 u 10:53
nedavno sam na sjamu kupila ruseliju koja je vrlo malena. Po informacijama oli žarko sunce a budući joj je domovina Meksiko obožava temp. iznad 25 stupnjeva te redovito zalijevanje.Pretražila sam forum ali nisam naišla na ovu temu ,ali ako ipak postoji dajte mi signal.
Interesira me da li netko ima ruseliju i koliko godina je ima tj. da li je preko zime istio tako vani ili unutra, da li se podrezuje ili ne dira do ljeta?Odnosno molim još par dodatnih informacija od onih koji je imaju.


Objavio: antonija
Datum objave: 06 Svibanj 2010 u 11:02
znači taj cvijet se zove ruselija. kod nas u dubrovniku ga zovemo koralj. ja ga imam oduvijek, mislila sam da je to autohtona biljka. jako je jednostavna za uzgoj. ja ih imam i bijelih i crvenih, sadnice nisu skupe, 25kn u rasadniku od vrtlara. ja ih prihranjujem sa tekućim substralom. vole dosta sunca i dosta vode. na jakom suncu ne budu intezivno zeleni nego nekako više smeđi, bez obzira na to isto su prekrasni.


Objavio: teuta
Datum objave: 10 Srpanj 2010 u 12:36
PREDIVAN CVIJET.TO NISAM VIDJELA KOD NAS U SLAVONIJI, ZA KUPITI. KAKO BSmileSmileI DOŠLA MOLIM VAS DO PELCERA,BILA BI JAKO ZAHVALNA.


Objavio: antonija
Datum objave: 05 Kolovoz 2010 u 10:50

http://img337.imageshack.us/i/dsc00508s.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us

koralji

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: anči39
Datum objave: 05 Kolovoz 2010 u 22:46
Prekrasno antonija smile55

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: Semira
Datum objave: 06 Kolovoz 2010 u 19:41
Imam probleme sa ruselijom, tj. sa osama. Pojedoše mi pupoljke. Sve ih izbocaju i oni se osuše. Ima li neko takav problem? Šta da radim?
To mi se prošle godine desilo sa lagerstremijom. Nisam joj pošteno ni vidjela cvijet. Ona još nije pupala, očekujem ovih dana.


Objavio: anči39
Datum objave: 15 Kolovoz 2010 u 22:38
Bromelija prekrasna ti je ruselija Thumbs%20Up

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: antonija
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 17:48
http://img291.imageshack.us/i/dsc00640ze.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
http://img820.imageshack.us/i/dsc00641w.jpg/">

Uploaded with http://imageshack.us - ImageShack.us
moji koralji


-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 28 Kolovoz 2010 u 23:58
koliko su stare tvoje ruselije antonija? gdje si ih nabavila?Smile


Objavio: Fatka
Datum objave: 30 Kolovoz 2010 u 14:02
Gdje ih drzis zimi?


Objavio: antonija
Datum objave: 31 Kolovoz 2010 u 15:15
crvena je stara 2 godine, bijela je ovogodišnja, imam još jednu kojoj ima dosta godina, ovu crvenu sam od nje zakorijenila
ja ih zimi dežim van ne unosim ih, na proljeće ih ošišam ali ja živim na moru, na kontinentu se moraju unijeti unutra

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Fatka
Datum objave: 31 Kolovoz 2010 u 20:49
eh, da mi je znati gdje da je drzim zimi, popsto dvije godine zimi ugine.Samo pocrni i gotovo je. ove zime se jedva nesto spasila i evo se rasirila, ali strahujem da nece opet.Drzala sma je u toploj prostoriji.


Objavio: antonija
Datum objave: 01 Rujan 2010 u 19:36
Fatka, ja je ne bi držala u toploj prostoriji nego u negrijanoj, kad u mene može vani onda mislim da ne treba biti u toploj prostoriji, samo neka je prostorija svijetla. neznam znaš li da one neće tešku zemlju, vole dosta vode ali neće da su mu žile stalno u vodi.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: anči39
Datum objave: 01 Rujan 2010 u 21:43
Baš sam htjela pitati gdje da ju smjestim i kako da ju zaljevam zimi smile68 ??

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: antonija
Datum objave: 09 Rujan 2010 u 11:31

anči39 zalijevaj je ponekad, tek toliko da se ne osuši



-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 10 Rujan 2010 u 08:08
antonija, kako i u koje vrijeme razmnožavaš ruseliju?Smile


Objavio: gute Fee
Datum objave: 12 Rujan 2010 u 22:24
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

antonija, kako i u koje vrijeme razmnožavaš ruseliju?Smile



I mene zanima to pitanje ! Antonija mozes pomoci ?   smile180


Objavio: antonija
Datum objave: 14 Rujan 2010 u 11:16
ja preko ljeta najčešće polegnem jednu granu, u istoj grasti malo je zakopam u zemlju i ona se ukorijeni, ili pelcerima ali tada stavim u hormon za zakorjenjivanje.

-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: Retriver Sara
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 20:16
antonija, a jel ju ošišaš malo u jesen?Smile


Objavio: anči39
Datum objave: 15 Rujan 2010 u 23:00
Hvala Antonija smiley967.gif

-------------
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"


Objavio: antonija
Datum objave: 16 Rujan 2010 u 12:06

Retriver Sara, ne u jesen nešišam, šišam u proljeće samo što je suho, a bude uvijek po koja tanka grančica.



-------------
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.



Objavio: tomica
Datum objave: 27 Rujan 2010 u 12:31
Pitanje za Ninu, u kojoj cvjećari u Mostaru si je kupila.


Objavio: panda
Datum objave: 27 Rujan 2010 u 23:00
jao sto je ovo lijepo....moram to nabavit.... to mi je dugogodisnja zelja....


Objavio: OTOK
Datum objave: 04 Listopad 2010 u 18:26
Prvi put ove godine imam ruseliju i prekrasna mi je. Cvala je cijelo ljeto, a cvate još i sada.
Sada su izrasle ove velike grane koje stoje uspravno. Jedna cvate. Hoće li se te grane spustiti ili ? Što s njima?





Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk