Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Dracena sanderiana - Lucky bamboo

Web: Cvijet.info
Kategorija: Cvijeće - Forum o cvijeću
Ime foruma: Sobne lisno dekorativne biljke
Opis foruma: Sve vezan za Vaše sobno cvijeće
URL: http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=231
Datum ispisa: 27 Travanj 2024 u 07:56
Verzija softvera: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Tema: Dracena sanderiana - Lucky bamboo
Objavio: Flower
Tema: Dracena sanderiana - Lucky bamboo
Datum objave: 15 Lipanj 2007 u 21:12

Pozdrav svimaSmile

Dobila sam bambus u vodi i što sad s njim?
 
Ima jednu grančicu i lijepe listiće, držim ga u uskoj vazi u vodi.
 
Da li ga treba posaditi ili ?Question



Odgovori:
Objavio: ruža
Datum objave: 15 Lipanj 2007 u 21:18
i ja sam tako dobila prije 3 god- kažu da je za sreću i uspjeh-  ne treba ga saditi, ostavi ga u vodi....   i  dobrodošla na forum!!!!


Objavio: Flower
Datum objave: 15 Lipanj 2007 u 22:08
Hvala na dobrodošliciSmile
 
A što s vodom?
 
Mijenjati, nadolijevati, treba li dohrana?


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 00:20
Flowersmiley_68dobrodošla.Ja imam već 3-4 godine bambus u jednoj flaši,svakih par mjeseci,kad više skoro nema,nadolijem mu vode.I on raste.smiley_128Znači samo ga stavi u vazu sa vodom i to je to.


Objavio: angi
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 10:50
Shasha, a da ti ubaciš sličicu tog svog babmusa,
(nešto sam i ja dobila ovih dana, samo su mi rekli ''a zar ti ne znaš'' kako s tim), pa da vidim je li to to  


Objavio: dina
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 12:37
I ja imam bambus vec 4 god i stalno mi je u vodi


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 15:02


Objavio: shasha
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 15:11
E sad,koliko sam ja čitala,to nije bambus(iako ga svi tako zovu,pa i cvjećari).To je vrsta dracene,drva života,što se vidi i po drvcu i listu.
Eto,nije da je bitno no kad več konačno nešto znam da i velimBig%20smile


Objavio: angi
Datum objave: 16 Lipanj 2007 u 21:13

kako god bilo i zvalo se, to je to,,Hug

hvala Shasha


Objavio: dina
Datum objave: 18 Lipanj 2007 u 14:28
E sad ja jeli tacno da moraju bambusi biti u paru


Objavio: shasha
Datum objave: 18 Lipanj 2007 u 21:32
Ne znam Dina,ja sam imala jedan sam nekih godinu dana,onda sam dobila buket cvijeća u kojem je i jedan bambus bio.Tako su sad dva.A jedan sam je bio sretan istoLOL


Objavio: dina
Datum objave: 18 Lipanj 2007 u 21:35
ma ja sam dobila buket sa bambusom kad sam diplomirala
i tad sam saznala da bi bilo najbolje da su u paru


Objavio: dina
Datum objave: 18 Lipanj 2007 u 21:36
samo sto mi vise niko ne kupuje takve bukete
jer ne valja sam sebi kupovati tako kazu


Objavio: voki
Datum objave: 19 Lipanj 2007 u 14:31
Kada budeš magistrirala dobićeš sigurno neki buket sa bambusom

-------------
život je bajka koju sami pišemo...


Objavio: dina
Datum objave: 19 Lipanj 2007 u 15:40
heheheheh sto znaci uskoro


Objavio: lana_1
Datum objave: 19 Veljača 2008 u 20:41
shvatila sam da često ljudi različito zovu biljke od prvog naziva a lucky bamboo me najviše zbunio zato što sam dobila ceduljicu uz njega(vidi se na biljci u zelenoj teglici) gdje piše da je bamboo, a kad sam malo pretraživala po netu piše da je to neka vrsta dracene-koja može rasti i u vodi i u zemlji. često se daruje jer kažu da donosi sreću ovisno o broju stabljika koje dobijete...


Objavio: Hele
Datum objave: 22 Veljača 2008 u 21:20
 Jel netko zna kakvi uvjeti trebaju za lucky - bambo - mojoj prijateljici žuti pa me pitala za savjet , a ja neznalica kakva jesam  , koga ću pitat več vas.

-------------
DON´T WISH FOR IT,
WORK FOR IT.


Objavio: lana_1
Datum objave: 25 Veljača 2008 u 06:32
meni stoje u relativno tamnom hodnjiku, mjenjam im vodu svako 3-4 dana i povremeno ih poprskam sa vodom po lišću i izdržali su već 6 mjeseci. na gušćem bambu mi je jedna grančica bila počela žutit, pa sam je izvadila i posadila u zemlju i ona se oporavila. predpostavljam da se to dogodilo zato što je biljka bila baš pregusta


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 08:15
evo šta sam našla na internetu:
3 stabljike = sreća
5 stabljika = materijalna dobrobit
7 stabljika = dobro zdravlje
21 stabljika = opći blagoslov i blagostanje.


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 08:19
a druga stranica kaže (na engleskom):
The number of stalks also has meaning : three stalks for happiness; five stalks for wealth; six stalks for health. Four stalks, however, are always avoided since the word "four" in Chinese sounds too similar to the Chinese word for "death"!



Objavio: Šeflera
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 09:08
Aha! Sad znam razloge!
Ja imam samo 2. Vrijeme je da ih upotpunim do kolko ono - smile42-21!


Objavio: lana_1
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 10:09
ja ni ne znam koliko ih imam jer imam dva lucky bambooa koji imaju po više stabljika u krugu i teško ih je prebrojiti, a morat ću se jednom natjerat...


Objavio: dada
Datum objave: 07 Svibanj 2008 u 11:16
bas mi je drago da se razgovara o bambusu. vec htjedoh pitat oko tih "kucnih" koji stoje u vodi ali i o "vanjskom" bambusu. inace i po feng shuiu je bambus jako pozitivna biljka
zanima me ako netko zna i ima iskustva sa bambusima koji se vani sade.
imam tako neku ideju da posadim u tegle na terasi / balkonu. mislim da brzo rastu i zgodni su kao ziva ograda. jedino nisam ih vidjela nigdje za kupiti. ima ih jedan bioenergeticar iliti iscjelitelj (zivi u kvartu pa znam) koji ima veci dio okucnice zasadjen s bambusima. to bi nekako potvrdilo tezu da sire dobru energiju


Objavio: frida
Datum objave: 26 Svibanj 2008 u 11:45
 ja mislim da se moze i od jednog ,duzeg, načiniti dva ili tri...presijeces ih i oni ce potjerati nove izbojke...mozda sam u krivu, ne znam, ali moglo bi se pokusati...

-------------


Objavio: danav
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 12:52
novi sam clan i zelim vas za pocetak sve pozdraviti!
imam problem sa bambusom.Star je 2 godine i bio je super.Zadnjih 6 meseci u boci sa njim sam drzala ukrasne gel kuglice (koje drze vlagu ),ali sam skoro primetila da stablo od dna ka vrh rapidno zuti.Kuglice sam bacila i sad je samo u vodi , ali zutilo i dalje napreduje .Da li da osecem zdrav deo i ozilim ga a ostatak (zuti deo) bacim?Molim vas brzo za odgovor.


Objavio: shasha
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 14:07
Danav,dobro došla!
Ja bi to odrezala sve do zdravog djela.On se lako "zakorijeni" da i jednu grančicu prerežeš na 3-4 djela,gotovo sigurno e svaka grančica pustiti korijen.


Objavio: danav
Datum objave: 02 Studeni 2009 u 14:52
hvala  shasa na dobrodoslici i na savetu !!


Objavio: danko.ba.nanko
Datum objave: 11 Prosinac 2009 u 17:40

Zdravo,

i sam imam dvije stabljike ove biljcice. Drzim ih u prozirnoj "vazi". Na dno sam usuo pjesak koji sam kupio u Ikei zajedno sa vazom. Imam ih vec preko godinu i kao sto se moze vidjeti sa slike u dobrom su stanju osim sto je ovaj desni malo poceo da blijedi.
Sad ne znam, citao sam da treba mijenjati samo vodu, ali zena mi je u dva navrata rekla da je dodavala prije nekih dva mjeseca u vodu malo gnojiva.
 
Interesuje me da li kada mijenjam vodu moram i ovaj pijesak izvaditi obzirom da se stvorio zeleni talog u pijesku. Mene nesto strah da ga necu sokirati ako ga svaki put budem vadio iz ovog pijeska koji kao sto rekoh ima zeleni talog (za ukras sam dodao neke skoljkice u vodu valjda mu nece skoditi obzirom da su iz mora).
 
 
Hvala na svakom savjetu...


Objavio: starshine
Datum objave: 09 Veljača 2010 u 11:58
Bok svima,

moj "bambus" je star 3 godine - dobili smo ga kod useljenja u novi stan :)
Stigao je u ful niskoj keramičkoj teglici sa stabljikama na tri kata (u obliku nekakve piramide) - znači puno "stabljika" poredanih ukrug.
Cijelo vrijeme je bio super i još su se svi čudili kako nam je opstao tako dugo...do sad... Listovi, koji su uspijeli dosta narasti - počeli su žutiti i sušiti se.
Kako da to spriječim tj.kako da mu pomognem? MOlim vas pomoć, ako netko zna. Užasno puno hvala ;)


Objavio: Hannah87
Datum objave: 09 Veljača 2010 u 12:28
Ne može živjeti u vodi zauvijek, čim veći naraste, to mu više hrane treba. Probaj dodati malo gnojiva u vodu, a ako ga hoćeš sačuvati, možda je najbolje da ga posadiš u neku teglu sa zemljom.


Objavio: starshine
Datum objave: 09 Veljača 2010 u 12:49
Pa da - i činilo mi se skroz logično da je preveliki samo za vodu! Samo mi je bilo čudno što nigdje nisam vidjela da je "bambus" prebačen u zemlju - kod svih je samo u vodi.  Draga Hannah, super si :) Nema mi druge, nego probati - malo veća teglica, zemlja za sobne biljke...i možda da maknem s prozorske daske?



Objavio: Hannah87
Datum objave: 10 Veljača 2010 u 00:33
Ostavi na prozoru, treba im svjetla. Ja sam imala posađeno u zemlji neke 2 godine, rasli su malo sporije, ali baš tamno zelene boje kakvu nisam mogla dobiti samo u vodi. Prošle jeseni sam ostavila kod roditelja u zimskom vrtu, ali kako oni nisu baš pazili da bude stalno vlažno tlo, požutili mi bambusići. Ne znam dal su još živi.


Objavio: Veronika88
Datum objave: 24 Rujan 2010 u 11:10
Imam problem :(

Dobila sam lucky bamboo prije otprilike 2 god i na pocetku je sve bilo super. No nedavno je prestao rasti. Korijenje mu nije zdrave crvene boje (barem sam na netu procitala da te boje treba biti) nego je zuto.

Lisce mu je pocelo zutjeti i novi listici koji su poceli rast su se sasusili. maltene nema lista koji nije barem zuckast.

nalazio se blizu kompa pa sam mislila da je to problem. preselila sam ga prije par dana no cini mi se da mu je nakon tog jos gore. ne nalazi se na direktnom suncu nego na stolu u mojoj sobi.

mozda je problem u posudi u kojoj ga drzim? u uskoj vazi je koja ima sire dno i stavim otprilike 15 cm vode (koju mijenjam jednom na tjedan sa prethodno odstajalom vodom ili vodom iz boce).

Moja mama je procitala da je dobro staviti na dno mu malo zemlje, pa smo prije par dana stavili cca 2 cm sloja zemlje. Ne znam da li je to greska.

Please help Cry


Objavio: Tanja 20
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 22:24
Evo i ja sam si ga danas kupila, odličan je, ali jedan, nisam htjela više kupovat jer kad sam pročitala ovaj forum shvatila sam da je svima na kraju požutio i da su mu listići počeli venuti. Hm, na to ovdje trenutno nema odgovora, da li itko zna u čemu je problem i kada ga točno treba zasaditi u zemlju????
Nadam se brzom odgovoru!

-------------
"Velika srca vole, dok mala traže da budu voljena"


Objavio: OTOK
Datum objave: 15 Veljača 2011 u 23:45
Lucky bamboo treba držati u destiliranoj vodi koju povremeno treba dolijevati, tako će se korijenje duže održati zdravo. Povremeno se doda malo tekućeg gnojiva.


Objavio: Lora
Datum objave: 17 Veljača 2011 u 00:54
Moj Lucky Bamboo zalivam isključivo destiliranom vodom, odnosno kad vidim da su žile pomalo vani dodan vode. No nikad ga nisam gnojila. Ima preko tri godine i izgleda ovako



Čak iz vode izviruju mali izboji



-------------

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn


Objavio: Mira K
Datum objave: 07 Ožujak 2011 u 19:48
Da malo oživim temu...
Imam ga i ja. Kćer je ove godine dobila za rođendan, piramidu  ( 39 je malih, brojala sam i ta brojka se ovdje ne spominje kroz  značenje ali znamo da je jako dobar i pozitivan Wink) Predivan je  i htjela nešto naučiti kad ono... ravno na CIF Smile
Dobila sam i ja u buketu i kako je prerastao zasadila sam ga u zemlju i već je oko 1 metar  visok. dakle, ne bacajte ga, i kada malo požuti u zemlju sa njim! Biti će sretan a vama donjeti puno pozitivne energije Smile
 
Lora, vidjela sam ga na kavici kod tebe i baš ti je lijep i veliki, pohvale!
 
Evo slikica:
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/lucky_bamboo_dracena_sanderiana/21805.aspx">
 
 
Tamo je u kutu..označen
 
 
 
 


Objavio: froginho
Datum objave: 11 Srpanj 2011 u 14:17
Pozdrav. Kupio sam danas dva luckya i drzim ih u odstajaloj vodi, stabiljke su duzine 90 centimetara. E sad posto meni trebaju stabiljke biti maximalne duzine 60 centimetara dali ja mogu ove skratiti pri dnu i tako ih staviti u vodu. Naravno oce li pustiti korijene. Hvala.


Objavio: Lovro
Datum objave: 19 Listopad 2011 u 17:58
Ovo je moj Srećko!
Naravno, nekad je "živio na veelikoj nozi"!
Dobiven je u buketu prije 4 godine!
I do prošle zime, je bil OK!
No, stabljika-noga mu je postajala sve smežuranija i žuća u vodi, skroz do izdanka koji je tkđ. već postajal jadan!
Odrezala sam samo izdanak i posadila u zemlju!
Eto, uspijela samga spasiti!
Gdje živi od proljeća???
Ima svoj "terarij" u kojem mu je lijepo, i ima već 7 novih listića!Tongue
Mislim da mu tak paše, uvijek mu je vlažno i toplo!




-------------
Varaždin, stari moj grad!


Objavio: natalija
Datum objave: 20 Listopad 2011 u 07:42
lovro odlična ideja Thumbs%20Up
ja sam ga imala, ali stalno je žutio i gubio dio po dio, no ja ga nisam spašavala, nego sam ga pustila da skonča


-------------


Objavio: talmid
Datum objave: 18 Veljača 2012 u 11:06
Pozdrav svima! Nov sam na forumu.
Imam problem. Luckyja sam dobio prije nekoliko mjeseci i u zadnje vrijeme je počeo venuti, samo gornji dio, od vrha. Ne znam što napraviti, kako ga spasiti. Držim ga u uskoj vazi samo s vodom. Neko vrijeme sam je mijenjao, ali sad mu stavljam samo odstajalu tu i tamo. Trebam li odrezati taj uveli vrh? Hoće li pustiti izdanke iz nekog drugog dijela stabljike?



Objavio: administrator
Datum objave: 19 Veljača 2012 u 07:40
pozdrav, bilo bi puno lakše kada bi se vidjela slika vaše biljke.
tada bi se i odgovor mogao dati ispravan.
 
držite biljku u destiliranoj vodi i ponekad dodajte tekućeg gnojiva - naravno u vrlo maloj kolućini.
a za rezanj ne bih želio davati savjete prije nego se biljka vidi.
 
ps možda i samo mjesto boravka biljke nije prikladno za nju


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: talmid
Datum objave: 19 Veljača 2012 u 14:13
Evo slike... Hvala na odgovoru. Čuo sam da neki govore da se nebi smjela stavljati destilirana voda jer ona ne sadrži nikakve minerala, a minerali su biljci potrebni... Sad je li to točno ??




Objavio: administrator
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 13:30
kao i svugdje uvijek ima više razmišljanja, i teorija.
sa kapljicom gnojiva se sve to ispravi i dobiju svi potrebni minerali.
 
da li na vrhu ima imalo živog zelenila. jer se ovako bas ne vidi, dijeluje sve mrtvo, mekano i trulo??? ili se varam


-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: talmid
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 13:41
Upravo tako, sve je mrtvo i trulo na vrhu, ovi listići su posušeni, a žutilo je sada napredovalo dva rebra niže...


Objavio: administrator
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 13:44
moje je mišljnje da je bolje odrezati dok nije otila trulež još niže, ali sačekajte dok se jave oni koji imaju više iskustva sa dracenom

-------------
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=8422&title=najljepi-vrtovi-u-2018" rel="nofollow - >>>PRIJAVI SE<<< Najljepši vrtovi 2018 >>>POGLEDAJ DRUGE VRTOVE<<<


Objavio: Hannah87
Datum objave: 22 Veljača 2012 u 19:02
Ja bih to odrezala i presadila biljku u zemlju. Ima na prethodnim stranicama slika i raznih iskustava, pročitaj pa sam odluči što ti najbolje odgovara.


Objavio: Silvy
Datum objave: 25 Veljača 2012 u 01:16
Evo, nešto slično se događa i sa mojim. Imam ga već 3 godine i sad je počeo žutiti. Možda mu je bilo pretoplo u stanu i nisam ga prihranjivala, samo sam dodavala kišnicu.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/bamboo/37437.aspx">

Ovdje se je još vidio zeleni izbojak pri vrhu.

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/slike_od_clanova/amboo/37438.aspx">

Ali, danas ga gledam; stapka sa 4 listića je postala mekana, čak je i izbojak požutio. Skoro ga mislim porezati na tri dijela i ostaviti u ovoj vazi, malo dodati tekućeg gnojiva, pa vidjeti šta će bit.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok


Objavio: kenji
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 07:40
Svoj Lucky bamboo odnosno Dracenu sanderianu držim u polusjeni u akvariju s kornjačom.

Ova biljka je poznata po svojstvu pročišćavanja vode u akvarijima, a zbog toga što je u akvariju, vlažnost zraka je dobra.

Inače, svoje biljke zalijevam akvarijskom vodom.


Objavio: kenji
Datum objave: 06 Travanj 2012 u 07:46
Zaboravila sam reći, što se tiče žućenja listova ili stabljike, vjerojatno je na presvijelom i/ili na prehladnom mjestu


Objavio: Silvy
Datum objave: 06 Svibanj 2012 u 04:29
Hvala kenji.
Nažalost, svog luckya sam posadila u vazu, jer se sav posušio. Cry
Nije bio niti na presvjetlom, niti na hladnijem mjestu.
Vidjet ćemo što će bit.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=UFHcfd_jlT4 - Zlatni otok



Ispiši stranicu | Zatvori prozor

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk